MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


Mehmet EROL    07 Ekim 2007 15:06
Saygıdeğer arkadaşlarım,
Temad Hukuk Kurulunda görevli AVUKAT arkadaşlarımızın AİHM açmış oldukları dava ile ilgili açıklamaları nedeniyle kendilerini kutluyorum.

Üyelerinin büyük bir merakla beklediği açıklamayı, açıklaması gereken yönetim kurulunun açıklamaması, kendi yerlerine Hukuk Kurulunun açıklama yapması da bizler için yeterlidir.

Anlamakta zorluk çektiğim konu ise; Bu açıklamanın bugüne kadar neden bekletildiğidir.
Sayın Avukat arkadaşımız Abdulkadir KOCALAR'a telefonla açıklama yapılmama nedenini sorduktan sonra açıklama yapılmasını da bir kazanç olarak görmek gerekiyor.

Anladığım kadarıyla arkadaşlarımız bir hayli yorulmuşlar. Aşağıdan gelen baskılar karşısında sağlıklı düşünme yeteneğini kaybetme durumu ile karşı karşıyalar.

Ancak; şunu bilmeleri gerekir ki aşağıdan gelen tazyik TEMAD yönetimindeki arkadaşlarımızın kişilikleri ile değil, TEMAD'ın daha iyi çalşması içindir.

Zamanında yapılmayan işler için sonradan diz dövmek beyhudedir.
Saygılarımla

efe    07 Ekim 2007 14:08
slm arkadaşlar ben Urfa ..........'da görev yapan astsubayım kötü şarlarda görev yaptıgıma inanıyorum şu anda benden kat kat iyi şartlardagörev yapan ögretmenler hemşireler ve bir çok meslek kuruluşunda çaloşan personel benden iyi maaş alıyor şu konuyla ilgilenirseniz sevinirim koyun gibiyiz herşeye evet emredersin diyoruz. bu kadar kötü şartlarda çalışan ve az maaş alan bir topluluk yoktur bu konuyla çalışmalarınızı bekliyorum

EMEKLİ ASSUBAYLAR    07 Ekim 2007 00:59
NİCE 17 EKİMLERE

Saygıdeğer Meslekdaşlarım

Türk Silahlı Kuvvetlerinde assubay olarak görev yaparak emeklilik,maluliyet nedeniyle ayrılan assubaylar ve eşlerine, dul ve yetimlerinin sosyal,kültürel ,hukuki ihtiyaçlarını karşılamak ve dayanışmayı temin için kurulan TEMAYın mal varlıklarına el konularak 12 Eylül 1980 ihtilalinde kapatılmasından sonra 16.6.1983 gün ve 2847 sayılı yasaya istinaden kamu yararına çalışan dernekler statüsünde bizlerin tek yasal temsilcisi olan TEMAD kurulmuştur.

Büyük bir zümrenin oluşturduğu nadir sivil toplum örgütlerinden olan derneğimizin kuruluş yıldönümü 17 Ekim 2007 çarşamba günü kutlanacaktır.

Kamu oyuna kendimizi tanıtıp derneğimizin gücünü göstermek açısından yapılacak törenler TEMAD genel merkezi ve diğer şubelerimizce sizlere duyurulacaktır. Katılımlarınızla katkıda bulunmanızı istirham ediyoruz.
EMEKLİ ASSUBAYLAR

hakan33    06 Ekim 2007 22:38
Bütün meslektaşlarımın bayramını kutlar.Örgütlü bir toplum olmamızı dilerim.Hakan AK

Ersen Gürpınar    06 Ekim 2007 00:34
Saygıdeğer Meslekdaşlarım
Sağlık,başarı ve mutluluk dileklerimle hepinizin bayramını kutluyorum. Evinizden bayram günlerinin çocuksu şenliği hiç eksilmesin .Herşeyin gönlünüzce gerçekleşeceği nice bayramlar.Sevgi ve saygılarımla
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sevgili abimiz Bayram iznine ayrıldığından Bayram mesajını erkenden yayınlamış,bizde kendisine iyi bayramlar dileriz..

kaan    04 Ekim 2007 22:33
Sayıgı Değer Komutanlarım ve TEMAD Yönetimi
Zorunlu hizmetin düşürülmesi ve isteyen Astsubaylara diğer bakanlıklara normal memur olarak geçiş hakkı verilmesi için de bir çalışmanız var mı bilmiyorum. Eğer yoksa bu konularda da bir çalışma yaparsanız mesleğimiz açısından iyi olacağını düşünüyorum. Ne zaman bu meslekten ayrılmalar çoğalırsa eminim birilerini düşünceye sevk edcektir. 15 yılı doldurduktan sonra gitmeyeceğimizi herkes biliyor. Ama zorunlu hizmet 4 yıl olursa o zaman her şey değişir.
Mesleğimiz dışarıdan baktığımızda çok güzel görünüyor. Fazla uzağa gitmeye gerek yok kendi çevremiz bile öyle düşünüyor. Zorluklarını anlatmakta zorlanıyoruz.
2 yıl iç güvenlik birliğinde çocuklarımdan ayrı kaldım, şuan bulunduğum il (yine Güneydoğu Anadolu Bölgesinde) eğitim yönünden iyi olmadığından ve 2008 de tekrar doğu görevime gidecek olmamdan dolayı ( ki çocuğumun eğitimini bölemem ailemi burada bırakıp yine kendim doğuya gitsem, kimsem yok bırakamam çocuğumun eğitimini bölmemek için Ankara  da bir Anadolu Lisesine kayıt yaptırdım ve orada anneannesinin yanında okuyor. Kendi kendime soruyorum ben çocuklarıma ne zaman babalık yapacağım ?
Sadece dışarıdakiler değil kendi içimizdekilerde bu zorlukları görmezlikten geliyorlar. Büyüklerimiz yeterince maaş aldıklarından altları kuru göğüslerini gererek Bizim mesleğimiz parası için çalışacak bir meslek değil diyorlar. Bu mesleğe girebilmek için yarışan binlerce insan var beğenmeyen çeker gider diyorlar.
Ben de diyorum ki; Evet binlerce insan yarışıyor ama ne olduğunu bilmeden yarışıyor. Kendinize o kadar güveniyorsanız.size HODRİ MEYDAN Zorunlu hizmeti devletin okuttuğu yılla eşit yapın. Astsubaylara diğer bakanlıklara normal memur olarak geçiş hakkı verin, bakalım kadroları tamamlayabilecek misiniz. 
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Mecburi hizmet adaletsiz bir uygulamadır, zorunlu çalıştırma AİH sözleşmesine aykırıdır. Bir işi yapan insanlara daha kötüyü göstererek razı olmalarını istemek haksızlıkları onaylamaktır beğenmiyen gitse dahi bu görevi yapmaya mecbur kalanların ezilmelerimi gerekiyor. Bu meslek parası için yapılmaz diyenlere bizim maaşımızı verseniz devlete isyan ederler.Birgün elbet bu adaletsizlikler son bulacaktır çünki önüne ne kadar bent yaparsanız yapın her dere nehire her nehir denize ulaşır. Yeterki biz sorunlarımızın takipçisi olalım

Şerafettin Turgay    04 Ekim 2007 02:04
Saygıdeğer arkadaşlarım,
Ellerinize yüreklerinize sağlık . Kendilerini camiaya adamış arkadaş gurubu olarak yazıyoruz ,çiziyoruz sorunlara çözüm arıyoruz.
Uğradığımız haksızlıkları soruşturuyor, takip ediyor, giderilmesine çalışıyoruz.
Ancak farkınmasınız , ben dahil hepimiz acı gerçeklerden kaçıyoruz.
Birincisi ; Gasp edilen haklarımızı hiçbir zaman silah zoruyla almıyacağız. Hukuksal mücadelemizi vereceğiz.Buda zamana bağlı bir olay.Bu zaman içerisinde siyasıl partiler, milletvekilleri ile görüşülüp derdimizi anlatacak yardımlarını talep edeceğiz. Sorunumuzu yine siyasilerle çözebilirsek çözeceğiz. Gen.Kur a kalırsa yandı gülüm keten HELVA.
İkincisi ; Kendi ayaklarımız üzerinde durabilmek,
kültürel-sosyal-ekonomik hertürlü dayanışmayı sağlayıp, rüştümüzü ıspat edebilmek,alt yapıyı oluşturabilmek içinde plana proğrama projeye ihtiyaç var. Bunuda burada mücadele veren bizler yapmak ve başarmak zorundayız .
TEMAD Gen.Mrk.e kaldıysa çok özür dilerim yine yandı gülüm keten HELVA.
Bunları benim söylememe gerek yok zaten hepimiz biliyoruz değilmi.
Hadi öyleyse hiç değilse büyük illerdeki arkadaşlar , bir araya gelelim . Çuvalı bir ucundan kaldırmaya başlayalım.
Grup olalım, İş planı - görev dağılımı yapıp başlayalım dolaşmaya siyasileri, İl milletvekillerini . Ulaşamadıklarımıza TAAHHÜTLÜ mektupla dosyalarımızı gönderelim. Mecliste ELDEN verelim.
Cumhurbaşkanı dahil dosyalarımızı ulaştırmanın yollarını arayalım. Gen.Kur. a toplu mektup gönderelim.
TEMAD ' VE ŞUBELERE derneğimizseniz düşün önümüze , değilseniz geçin arkamıza diyelim.

Şubelerden listeleri alıp , ÜYE kaydı için ev ev dolaşalım . Arkadaşlarımızın aidatsızda olsa kaydını sağlayalım.
Yurt - koopr. kuramıyorsak bile, şubelerce toplu olarak çocuk yetiştirme ve yaşlı bakım yurtlarını ziyaret edelim . Ne bileyim , valiliklere müracaat edip, bölge ormanı için fidan dikelim.
Yeterki . Elimizi taşın altına koyalım.
Camia bilincine varmış kişiler olarak şu plansızlık, proğramsızlık, teşkilatsızlık acı gerçeğinden kurtulalım.

Ersen Gürpınar    04 Ekim 2007 00:31
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Sn.Mehmet Akpınar kardeşimin tespitlerine katılmamak mümkün değil büyüklere masallar devam ediyor izlemini bende aldım umarım yanılmıyorum MSB bile genelkurmaydan birşey gelmeden hareket etmiyecek temaülden kastı bu biz kurumumuza ihanetmi ettik görevden operasyonlardanmı kaçtık düşmanla işbirliği mi yaptık ki bizi bu şekilde haksızlıklara tabi tutuyorlar,Assubayların büro memurları ile ayni dereceden göreve başlatılmaları, mahalle bekçilerinden daha alt derece ve kademeden göreve başlatılmaları İNSAFSIZLIK-ADALETSİZLİK BİLE DEĞİLDİR Bunun adını koymakta zorlanıyorum, ne isteniyor ne bekleniyor açıkça belirtsinler HATTA ASSUBAYLAR TSK YARAR DEĞİL ZARAR VERİYOR KALDIRIYORUZ DESİNLER MEVCUTLARI KAMU KURUM VE KURULUŞLARA DAĞITSINLAR ONLARDA KURTULSUN BİZDE KURTULALIM YOK ASSUBAYSIZ ORDU OLMAZ DİYORLARSA İMTİYAZ DEĞİL EŞİTLİK İSTİYORUZ BUNU SAĞLASINLAR . TEMAD AÇIKLANAN TALEPLERİMİZDEN KESİNLİKLE TAVİZ VERMEMELİ BU KAPININ KAPALI OLDUĞUNU HERKEZE BİLDİRMELİ VE BİZDEN NE DESTEK İSTENİYORSA BİZ HAZIRIZ BU İNSAFSIZCA YILLARDIR SÜREN ADALETSİZLİK ARTIK BİTMELİDİR. Saygılarımla

Mehmet AKPINAR    03 Ekim 2007 12:46
Sevgili Meslektaşlarım,Sayın MSB ile Yönetim Kurulumuzun yaptığı görüşmenin neticesi olan Sayın Gn.Bşk\' ımızın açıklamalarını günlerdir tekrar tekrar okuyorum ,acaba satır araların dada olsa gerçekten müjdeli bir haber yada zamanında ETİK olmaz diye açıklanmamış olan bir mesaj olabilirmi diye ama malesef bulamıyorum

\"SAYIN BAKAN ÇOK OLUMLU KONUŞTUĞU İÇİN, KENDİSİNE SAYIN BAKANIM, BU AKŞAM BENDEN YALNIZ EMEKLİLER OLARAK 600.000 KİŞİ MESAJ BEKLİYOR. SİZİN AĞZINIZDAN KENDİLERİNE NE SÖYLEYEYİM? DİYE SORDUM. SAYIN BAKAN KABUL EDİLEBİLİR VE GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TEAMÜL KAZANMIŞ OLAY VE BELGELERLE GİDİLDİĞİ TAKDİRDE ÖZLÜK HAKLARIMIZIN, TALEPLERİMİZİN KABUL EDİLECEĞİNİ SÖYLEDİ. \"

Bu metinden anladığım öyle söylenen ve yazılanlar gibi Sayın Bakanın Yakında bir müjdesi falan yoktur zaten olsa idi bunu herhalde söylerdi,oysa buradan da anlaşılacağı üzere \"TEAMÜL KAZANMIŞ OLAY VE BELGELERLE GİDİLDİĞİ TAKDİRDE ÖZLÜK HAKLARIMIZIN, TALEPLERİMİZİN KABUL EDİLECEĞİNİ SÖYLEDİ. \"yani daha biz gideceğiz onlar değerlendirecek tabii ki asıl önemli olan Maliye Bakanını ve Başbakanı ikna edebilirler ise ki bu çok zor bazı iyileştirmeler yapılacak ,sanki uyutmaya devam ediyorlarmış izlenimi edinmedinizmi..

MEHMET ALİ KILINÇ    03 Ekim 2007 11:40
TAKKELİ..
Aşağıdaki mesajı Temad mesaj sayfasına yazdım.

Nuri BAYGIN:
TEMAD MENSUPLARI OLARAK BİZLERİNDE \"Cumhuriyetimize,Atatürk İlke ve inkilaplarına sahip çıktığımızı\" bizde varız diyerek TUNCAY ÖZKAN\'ın başlattığı Biz Kaç kişiyize üye olmalıyız.

hüseyin çalışkan:
Değerli kardeşim; Tuncay Özkan gibilerin ne olduğunu hala anlayamamışsın onlar sadece kendi konumlarını korumak için senin gibileri kullanna kişilerdir onların Atatürkçülükle en ufak alakaları yok sadece Atatürkçülüğü kullanıyor senin gibi saf insanları aldatıyorlar.


DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM..
BİLİYORUM BU TARTIŞMALARIN YERİ BURASI DEĞİL. AMA SİZ NASIL KARAR VEREBİLİYORSUNUZ TUNCAY ÖZKAN\'IN ATATÜRKÇÜ OLMADIĞINA. BENDE KUSURA BAKMAYIN İNSANLARIN KARNI ACIKTIĞI ZAMAN, ÇARESİZ KALDIĞI ZAMAN, İNSANLIK ONURUNU AYAKLAR ALTINA ALMA PAHASINA NAKLEN YAYIN ARAÇLI DENİZ FENERİ DERNEĞİNİ BEKLEYEN BİR ÜLKENİN YURTTAŞI OLMAK İSTEMİYORUM. ASSUBAYLARI KEPLERİNİN İÇİNE TAKKE GİYMİŞ SADAKA BEKLEYEN BİR ÜLKENİN ASSUBAY EMEKLİSİ OLMAKTANSA HAK ARAYABİLEN,İÇİNDE EN AZINDAN YARINLARDA HAK ALABİLECEĞİ UMUDUNU TAŞIYAN ASSUBAY EMEKLİSİ OLMAK İSTİYORUM. TUNCAY ÖZKAN DA BENCE BÖYLE BİR ÜLKEYİ SAVUNUYOR. ÜSTELİK TUNCAY ÖZKANIN KONUMU NE Kİ KONUMUNU SAVUNMAK İSTESİN. ÜSTELİK BAZILARI GİBİ PKK\'LI KATİLLER BENİM KARDEŞİMDİR DEMECİNİ VEREBİLECEK KADAR BİLE DOKUNULMAZLIĞI OLMAYAN SIRADAN BİR GAZETECİ. SAYGILARIMLA
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sayın Meslekdaşlarımızın karşıt fikirlere daha saygılı yanıtlar vermesi gerekir birtek doğru olsaydı fikirlerin tartışması olmazdı. Bir fikri beğenmeye bilirsiniz ama ona vereceğiniz yanıtınızda beğenilmiyeceğini düşünmelisiniz; Bizler belli bir birikimi ve kültürü olan insanlarız doğruların ne olduğunu tahlil yeteneğimiz var o nedenle lütfen katılmadığınız fikirlere yanıtlarınızda sabır ve saygıyı ön planda tutmanızı öneriyoruz.

mehmet burkay    03 Ekim 2007 10:03
Saygıdeğer Meslektaşlarım&.
Yıllardan beri, OYAK ta da sömürüldük. Haksızlıklarla donanmış, dürüst görünen bu kurumun değirmeninde öğütüldük. Sessizliğimizden cesaretlenip, fabrikalar ve tesislere sahip olunarak, bu tesislerin de, her birine birer kılıf uydurularak, bizlerin sermayelerinden uzaklaştırdıklarını gördük. Ama ne yaparlarsa yapsınlar, dışarıdan da, içerden de, bakıldığında, bu tesislerin, kimlere ait oldukları açıkça görülmektedir. Söylesinler; OYAK BANK-OYAK RENAULT-AXA OYAK HOLDİNG-OYAK ANKERBANK-OYAK YATIRIM MEMKUL DEĞERLER-OYAK EMEKLİLİK gibi hizmet gurupları ile, ATAER HOLDİNG-ADANA ÇİMENTO-BOLU ÇİMENTO-MARDİN ÇİMENTO-ÜNYE ÇİMENTO-BİRÇİM ÇİMENTO MADENCİLİK-OYKA KAĞIT AMBALAJ-OYAK BETON-İSKEN-OYAK ENERJİ-HEKTAŞ-TUKAŞ-TAM GIDA gibi SANAYİ tesisleri ve MAİS-OMSAN-OYAK SANAYİ VE GÜVENLİK SİSTEMLERİ-OYAK TEKNOLOJİ-OYAK İNŞAAT-OYAK PAZARLAMA-ETİ PAZARLAMA gibi HİZMET gurupları kimlerindir, kimlerin birikimleri ile alınmış veya kurulmuştur. EĞER BU KURULUŞLAR OYAK IN DEĞİL İSE O ZAMAN HER KURULUŞUN BAŞINDAKİ OYAK İBARESİNİN KULLANILMAMASI GEREKMİYOR MU? Ne yazıktır ki; Asıl sahipleri belli olan, bu kuruluşlar, işletilmekte; Asıl sahiplerinin T.S.K. den ilişikleri kesilirken, sanki bu tesislerdeki HAKLARI da sona ermiş gibi, hiçbir vicdana ve adalete sığmayan muameleye uğratılmaktadır. EĞER BU YAN KURULUŞLAR OYAKIN SERMAYESİ İLE ALINMADIYSA, BU KURULUŞ VE TESİSLER BAŞKALARI TARAFINDAN OYAKA HEDİYE Mİ EDİLDİLER. NEYAZIKTIR Kİ; BU KURULUŞLARIN SAHİPLERİ BELLİ,AMA KİMLERİN NEMALANDIRILACAĞI OYAK TARAFINDAN BİLİNMİYOR..
Kazanılmış haklarımızın iadesinde, Hükümet kanadının da, duyarsızlık içinde bulunduğu açıktır. Biz astsubaylara, verilecek KAZANILMIŞ tazminat ve haklarımız, bu ülkenin ekonomisinin dengesini mi değiştirecekti? Acaba daha önceleri astsubayların da hak ettiği ancak verilmeyen, SADECE SUBAYLARA VERİLEN HAKLAR,ülke ekonomisinin dengesini etkilemiyor mu?. Öyleyse biz astsubaylara, verilmesi gereken hakların iadesi, kimler tarafından engelleniyor?
Bizlerde T.S.K.inin ÖZ evlatları değimliyiz? Neden böyle bir ayırımcılık yapılmaktadır.Görevleri ve sorumlulukları paylaşırken iyide, kazançlarımızda neden göz ardı ediliyoruz. BU HAKSIZLIKLARI ÖNLEYECEK VE HAKLARIMIZA SAHİP ÇIKACAK TEK KURUM, YILLARCA GÜVEN DUYDUĞUMUZ GENEL KURMAY BAŞKANLIĞIDIR. BİZLERİN ÇALIŞANINA VE EMEKLİSİNE DE SAHİP ÇIKMALIDIR. SADECE SUBAYLARIN DEĞİL, ASTSUBAYLARIN DA HAKLARININ TAKİPÇİSİ OLMALIDIR.
Saygılarımla &..

Şerafettin Turgay    03 Ekim 2007 00:32
Arkadaşlarım, Yiiği BULUT beyin Vatan Gazatesinde OYAK la ilgili bir yazısı var.
OYAK ın milleti nasıl oyduğunu görmemiş, milliyetçiliğinden , devletçiliğinden demvurmuş.
Yorumlarınızı bekliyor.

Bülent Denizoğlu    02 Ekim 2007 23:53
Site yönetiminin bu güzel web sitesinde Assubayların sorunlarını güncel olarak çalışanlara ve biz emeklilere yansıtmasını takdir ediyorum.Ben 2004 yılında Kara Kuvvetlerinden emekli oldum.2005 Yılında memleketim Ayvalık 'a yerleştim ve Temad Ayvalık şubesine üye oldum.2006 yılından bu yana derneğin sekreterliğini ve web sayfa sorumluluğunu yürütüyorum.Sitenizi ilk yayına başladığı günden bu yana takip etmekteyim.Gerçekten emek vererek çok güzel bir site yaratmışsınız.Emeği geçenlere teşekkür eder, başarılar dilerim.

serhat    02 Ekim 2007 23:32
siz yöneticilerden öncelikle emekliler sonrada muazzaflar için çalışmanızı temenni ediyorum. bu arada yaptıgınız faaliyetler yavaş yavaş ses getirmeye başladı. ilerleyen dönemlerde bu durum sizin finansman kaynagınızıda oluştura bililr. yani oldukça çok sayıda gönüllü fahri üyeden bahsediyorum... çalışmalar siyasi mesaj taşımadan yani patronla inatlaşmadan yapılmalı... bunları gözlemleyen bir çok insan fahri üye olmayı düşünüyor... mesala bu meslek grubunda her bireye yardımcı olabilecek bir hukuk köşesinin oluşturulması tabi burada avukkat paralarıda var .... kaynakt ta var ... lütfen bu mesajı kavrayarak okuyun... saygılar...

serhat    02 Ekim 2007 23:27
kitlesel hareket başlıklı bir bölüm oluşturup, tepki verilecek konu ve internet mail adres linklerini verirseniz ... sadece bu banka için değil diger haksızlıklarıda protesto edebilecegimiz bir bölüm oluşturulmalı, haftada bir internete bakan emeklilerimiz burayı görünce üşenmeden mail atabilirler bu işlemler ne kadar kolay ve anlaşılır olursa o kadar etkili olacaktır. saygılarımla.

NECDET TÖRE    02 Ekim 2007 23:12
Sitemizin ALBÜM bölümüne Taş mektep Beylerbeyi adı altında Okulumuzun resmi ve 19 Mayıs ta yaptığımız gösterilerin fotografları eklenmiştir.
Bilginize

yigit    02 Ekim 2007 22:13
Saygıdeğer meslektaşım kiyic , bizlere yapılan haksızlıkların büyüğü küçüğü olmaz diye düşünüyorum. Assubay camiasıyla ilgili nerede bir haksız uygulama görürsek anında sıcağı sıcağına üstüne gitmeliyiz ki zamanla bu yanlışlıklar bir daha yapılamaz duruma gelsin. Bu çabalarınızdan dolayı sizi kutluyorum.

"Tanrım bana değiştirebileceğim şeyler için güç , değiştiremeyeceğim şeyler için sabır ve her ikisini de ayırt edebilecek akıl ver" Hz.İsa

Saygılarımla.

kiyic    02 Ekim 2007 20:31
Bugün garati bankasına, neden meslekler bölümünde assubayları sb-asb bölümünden çıkarıp asb-uzman çavuş bölümüne almaları ile ilgili mail gönderdim. Öğleden sonra bir yetkili telefon ile beni aradı. Sorunumuzu tekrar anlatıp bu konunun bizim için hassas bir konu olduğunu düzeltilmesini rica ettim. Bana bu konuda bir iki arkadaşın daha müracaat ettiğini bu durumu üst makamlara rapor edeceğini ama bu durumu değiştirtirmek için olumlu görüş bildirmeyeceklerini söyledi. Bende bu konuyu internette dile getirmeye devam edeceğimi bir müddet daha bekleyeceğimi yinede düzeltilmez ise kredi kartımı ve hesaplarımızı kapatacağımızı ve bankanızla çalışmayacağımızı bildirdim. Burada dikkatinize sunacağım şey bir iki arkadaşın müracaat ettiğidir. Bu konuda hassasiyetimizi çoğunluk olarak bildirdiğimiz taktirde oyakbankta yapılan düzeltmenin buradada yapılacağı kanaatini taşımaktayım
saygılar sunarım.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Bizi yok sayanlara ve değer vermeyenlere tepki göstermeliyiz Bu konuda bende banka yetkililerine Oyak bank'ın satılması ile banka arayışına giren arkadaşlarımız bu durumda kesinlikle bankanızı seçmiyeceklerdir dedim değerlendirileceğini bildirdiler lütfen tepkimizi bize yakışan bir uslupla iletelim

veysel çetiner    01 Ekim 2007 22:58
http://www.gun24saat.com
"seven eleven pkk destekçisiymiş" dedikoduları bir karalama kampanyası olabilir. Geçen gün e-posta yoluyla gelen bir yazı üzerine bir araştırma yaptım (aslında bunları pek takmam ama ortada önemli bir iddia vardı ve bir doçentimizi kaynak olarak gösteriyordu) ve ilginçtir, seven eleven ile ilgili söylenenleri bir karalama kampanyası olabileceği sonucuna vardım.

Öncelikle adı geçen kişiye bir e-posta attım. Gönderdiğim posta ve cavabı aşşağıda:

19.02.2006 tarihinde, yüzlerce kişinin birbirine iletmesi sonucu elime geçen bir elektronik postanın çok önemli iddialar içermesi dolayısıyla gerçekliğini doğrulamak istedim. Günümüzde İstanbul'un bir çok yerinde şubesi bulunan seven-eleven adındaki market zincirinin PKK adlı terör örgütünü desteklediği yolunda bilgiler içeren yazının yazarı olarak siz gösterilmişsiniz. Bahsi geçen e-postayı aşağıda bulabilirsiniz:

> Son yurtdisi seyahatimde Londra Trafalgar Square 'de bir imza kampanyasi yapan bir grubun ne ile alakali olarak imza kampanyasi duzenlediklerini merak ederek yanlarina yaklastim ve baslangicda gorduklerime sasirmadim. Cifte standartligi ve her firsatta terorizme karsi oldugunu ifade eden bu avrupa ulkesinde uc bes eskiya PKK-KADEK adina imza topluyorlardi.
>
> Niyetleri teroristbasinin ozgurlugunu kazanmasıyimis... Daha once ifade ettigim gibi bu sasirttici degil ama imza kampanyasinin buyuk sponsorlarindan birinin ulkemizde de faaliyet gosteren SEVEN-ELEVEN firmasi oldugunu gorunce afalladim. Turkiye'ye dondugumde gordugum bir detay ile saskinligim bir kat daha artti. Seven Eleven magazalarinin tabelalarindaki renkler tamami ile PKK bayragindaki renklerle ayni; yani adeta PKK-KADEK bayragi...
>
> Ulkemizi seviyor isek bu magazalardan alis-veris etmeyelim, edenlere de bu durumu iletelim.
>
> Bu mesaj ne kadar cok kisiye ulasir ise ulkemiz adina o kadar yararli olacaktir.
>
> Dr. ILKAY ORHAN
>
> Department of Pharmacognosy
> Faculty of Pharmacy
> Gazi University
> 06330 Ankara-Turkey

Bu yazıyı sizin yazıp yazmadığınızı öğrenme arzusu içindeyim çünkü mesajın sahte ve içeriğinde bir art niyet olduğu endişesini taşıyorum. İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.

bu da cevabı:
Kesinlikle bana ait degil.Seven-eleven e-maili ile hicbir ilgim
bulunmamaktadir. Bana da imzasız fwd e-mail olarak gelen bu e-
maili ben de fwd ederken adim ve adresim otomatik olarak
eklendiginden, olayi ben anlatmisim gibi algilanmis. Oysa
hayatimda hic ingilterede bulunmadim ve boyle bir olaya kesinlikle
sahit olmadim. Dolayisiyla olayin muhatabi ben degilim.Lutfen size
gonderenlere de bunu fwd etmenizi ve sahsimla ilgili bir yanlis
anlasilma oldugunu belirtmenizi rica ediyorum. Bundan sonra bana
sormadan bu maili benim ismimi kullanarak gonderenlere de dava
acacagim.
Iyi gunler
ILKAY ORHAN

şimdi sırf gerçekçi olsun diye önemli bir insanın adı mesajın sonuna ekleniyorsa işin içinde bir iş var demektir...
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sn.Çetiner'e araştırması için teşekkürler,Daha önceleri işitme engellilerle ilgili mesaj üzerine yaptığımız araştırmada adı geçen hastahanedeki uzmanların bilgisinin olmadığını öğrendik internet ortamında bazı haberleri bu bakımdan araştırmakta yarar var

Halil ERGENLİ    01 Ekim 2007 20:17
Sayın İsmail ÜNVER\'in çok kolay kullanabileceği YAZAR kimliği olmasına rağmen \"Bense avazım çıktığı kadar bağırıyorum ki ben emekli Assubayım. Bundan büyük bir onur ve mutluluk duyuıyorum. Uğradığımız tüm haksızlıklara rağmen tekrar dünyaya gelsem yine Assubay olurdum.\" demesi kutlanacak bir tavırdır.
Namık Beyin kendi üretimi olan \"SAT KOMANDOLUĞU\" gibi meslek olup olmadığı tartışımalara konu edilemeyecek bir meslektir YAZARLIK. .
http://www.emekliassubaylar.org/index.php?option=com_po rtfol&Itemid=88888947&func=fullview&refid=10

mehmet burkay    01 Ekim 2007 09:25
http://---
DUYARSIZ KALMAYIN. BU VATAN BİZİM UNUTMAYIN...

ARKADAŞLAR !!! MİLLETİNİ SEVEN BUNU DİKKATE ALSIN

Son yurtdışı seyahatimde Londra Trafalgar Square'de bir imza kampanyası yapan
bir grubun ne ile alakalı olarak imza kampanyası düzenlediklerini merak ederek
yanlarına yaklaştım ve başlangıçta gördüklerime şaşırmadım. Çifte standartlığı
ve her firsatta ifade eden bu avrupa ülkesinde üç beş eşkiya PKK KADEK adına
imza topluyorlardı.
Niyetleri teröristbaşının özgürlüğünü kazanmasıymış... Daha önce ifade ettiğim
gibi bu şaşırtıcı değil ama imza kampanyasının büyük sponsorlarından birinin
ülkemizde de faaliyet gösteren SEVEN-ELEVEN firması olduğunu görünce afalladım.
Türkiye'ye döndüğümde gördüğüm bir detay ile şaşkınlığım bir kat daha arttı. Seven Eleven magazalarının tabelalarındaki renkler tamamı ile PKK bayrağındaki renkler
yani adeta PKK-KADEK bayrağı... Ülkemizi seviyor isek bu mağazalardan aliş
veriş etmeyelim, edenlere de bu durumu iletelim. Bu mesaj ne kadar çok
kişiye ulaşır ise ülkemiz adına o kadar yararlı olacaktır.

NOT :millete şu kadar kişiye yollarsanız şu dileginiz gerçekleşeçek tarzı şeyler yollayacağınıza bunları yollayın. bize bunlar lazım, oturup dilemekle olmaz.


Doc. Dr. ILKAY ORHAN
Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi
Eczacılık Meslek Bilimleri Bölümü
Farmakognozi Anabilim Dalı 06330


bilgilerinize sunmak istedim saygılarımla...

hakan33    01 Ekim 2007 00:09
BİZLER BİRYERLERE GELMEK İSTİYORSAK ÖRGÜTLÜ TOPLUM OLMAK ZORUNDAYIZ.BUNUN İÇİNDE HER TOPLUMDA(AİLELER ARASINDA) YAPILAN OLUMLU ÇALIŞMALARDAN BAHSETMELİYİZ,ÖRNEĞİN MECLİSTE OLAN KANUN TEKLİFLERİNİ,DERNEĞİMİZLE İLGİLİ OLAN ÇALIŞMALARIMIZI MESLEKTAŞLARIMIZA ANLATMALIYIZ Kİ YAPICI OLALIM.HAKAN AK

Mehmet AKPINAR    30 Eylül 2007 23:06
Temad Yönetimi ile görüşerek sorunlarımıza çözümler getirmeye çalıştığına inandığımız ve güvendiğimiz AKP Gn.Bşk.Yrd.Sayın Bülent Gedikli ye ,göstermiş olduğu ilgi den dolayı teşekkür ediyoruz ,yıllardır çözülemeyen sorunlarımızın bir an önce çözüldüğünü görmek en içten dileğimizdir,saygılarımla..
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sayın GEDİKLİ ye ileti göndermek isteyenler için mail adresi "bulentgedikli@akparti.org.tr" ve "bulentgedikli@tbmm.gov.tr " dir..

Şerafettin Turgay    29 Eylül 2007 18:32
Saygıdeğer arkadaşlarım

Sayın Bülent GEDİKLİ ve Vecdi GÖNÜL e görüşme için teşekkürler , sorunlarımızın çözümü için beklentilerimizi bildiren mail veya faks çekmemizin yararlı olacağını düşünüyorum . Ne dersiniz

ismail ünver    29 Eylül 2007 13:02
Sayın Namık Ekin hiç bir röportajında emekli Assubay olduğuından bahsetmiyormuş. Bense avazım çıktığı kadar bağırıyorum ki ben emekli Assubayım. Bundan büyük bir onur ve mutluluk duyuıyorum. Uğradığımız tüm haksızlıklara rağmen tekrar dünyaya gelsem yine Assubay olurdum.

Kendilerine duyuruyorum. Umarım okur

ismail ünver
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sevgili Arkadaşlar artık bu Namık Ekin mevzusunu kapatalım ,bu kişi kendi yolunu seçmiştir,kendisini hiç Assubay olmamış olarak gördüğünden de eski SAT komandosu gibi olmayan bir meslek icat etmiş basın da bunu kabüllenmiştir bizlerin Namık Ekin den daha önemli sorunlarımız var,saygılar..


3753
Mesaj Defteri yazıları