MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


Şerafettin Turgay    02 Kasım 2007 16:33
Saygıdeğer büyüğüm, ERSEN abiciğim.

Öncelikle, sizleri tekrar görebilmenin mutluluğunu yaşattığınız için sonsuz teşekkürlerimi iletirim.Hoşgeldiniz.
Bu haberden sonra hangimiz uyuyabildikki sinirden stresten. Hadi bizler yapılan adiliklere ,yetkililerce sessiz kalınan şerefsizliklere alıştık artık . Aksi hareket bizi şaşırtır oldu.
Ancak evlerdeki gençlerimizin ruh hallerine etki eder oldu bu durumlar.
Buna tepki gösterecek, tekerrürünü önleyecek tek yetkili DERNEĞİMİZ. O da SİTESİNDEN kamuoyuna duyuru yapmakla yetiniyor.
Bildiğim kadarıyla direk muhatap ve mağdur olduğumuz için ,gönderilecek TEKZİP'İ tüm gazeteler parasız ve metin olarak yayınlamak zorundalar.
TEMAD bu girişimde neden bulunmadı bulunmuyor bilemiyorum. İlla ÜYE lerden teklif edilmesi mi gerekiyor anlamadım. (TEKZİP girişiminde bulundu ise peşinen özür dilerim. )
Artık bazı işleri ÜYELER iteklemeden yapsa, TEKZİP, in yayında , ŞEHİT yakınlarımızla ilgilense ,GAZİ lerimizi bulsa onurlandırsa .
Yine kapasitesinin dışında işler istedim galiba . Özür diler, camia dostlarımıza selam ve saygılarımı sunarım.

Ersen Gürpınar    02 Kasım 2007 14:55
http://www.blog.milliyet.com.tr/ersengurpınar
Saygıdeğer Meslekdaşlarım
Bu haberi okuduğum gün uyuyamadım bu haber kasitli olarak sızdırıldı diye düşündüm ayrıca ordudan ayrılan tart edilen birinin assubay ünvanını taşımamasının gerektiğini basın ve Genelkurmay bilmiyormu diye düşündüm ihtimal vermedim. Vatan sevgisinin ölçüsü olamaz ama bu ülkeyi bizim kadar seven meslekte olamaz bu kadar haksızlığa rağmen bu özveriyi ancak assubaylar gösterebilir. Haber eski bir subay diye çıksaydı hiç merak etmeyin Genelkurmay hemen bir açıklama yapardı ama araştırma ve açıklama zahmetinde bile bulunmadılar. Ülkesine bu kadar sahip çıkanlara sahip çıkmayanları KINIYORUM
Haberi düzeltmediler yeni bir habermiş gibi yazdılar oysa düzeltip assubaylardan özür dilenmeliydi. Bir avuç meslekdaşımız yorumları ile ve gazete yönetimine yazdıkları yazılarla durumu protesto ettiler peki diğerlerimiz neredeydi? neden o gazetelerin mailleri kutuları telefonları kitlenmedi? Siz sorununuza sahip olmazsanız (bu cümleyi kimin için kullandığımı biliyorsunuz) Size sahip çıkılmamasını normal karşılamalısınız zaten normal karşılanmış olmalı ki gerekli tepki gösterilmemiştir ben bu kanaatteyim. TEMAD bu basın kuruluşlarına hemen yayınlamaları için tezkip göndermeli ve sembolikte olsa tazminat davaları açmalıdır çünki assubayların manevi şahsiyeti zedelenmiştir.BUNU TEMAD YÖNETİMİNDEN ÖZELLİKLE TALEP ETMELİYİZ.Saygılarımla

Mehmet AKPINAR    02 Kasım 2007 10:25
http://www.emekliassubaylar.org
Bizler gücümüz oranında her yere ulaşıp oluşan bu çirkin durumu protesto ederken ,Genelkurmay Başkanlığımızın neden bu kişi Assubay lık tan ayrılan bir şahış değil askerliğini Asteğmen olarak yapmış bir şahıştır diye açıklama yapmıyor ,yapamıyor buda çok ilginç tir,oysa ki bizler yurt savunmasında ve terör olaylarında hep birlikte değilmiyiz amacımız tek Bayrak,tek Devlet ,tek Millet,değilmi öyle ise neden bizler savunulmuyoruz bizi savunacak bizden başka kimsenin olmadığını bizlere anlatılmak mı isteniyor,bu zaten hissettiğimiz ama resmen açıklanmamış bir durumken böylesi durumlarda bize sahip çıkmayanlar haklarımız içinde kılını bile kıpırdatmazlar,.Sayın Meslektaşlarım durum bu iken bizler daha bir kenetlenmeli daha çoğalmalı sesimizi de daha gür yükseltmeliyiz,bunun içinde tek yol TEMAD çatısı altında toplanmak ve bütünleşmektir..

Mehmet AKPINAR    01 Kasım 2007 23:33
http://www.emekliassubaylar.org
Sadece HÜRRİYET değil VATAN gazetesini de protesto etmeliyiz ve aynı davranışı sergilemeliyiz,onlar üstelik hiç değiştirmeden haberi 2 gün verdiler,bizlerin yazdığı düzeltmeleride yayınlamadılar,TEMAD ın hukuk büro su derhal harekete geçmeli ve bu yayın kuruluşları aleyhine davalar açmalılar,bu sayede en azından kim olduğumuzun anlaşılması ve eğer kazanılırsa tazminatlarında gelir olarak dernek ihtiyaçlarına kullanılması çok güzel olur..GENELKURMAYIN da artık sadece SUBAYLARA Böyle bir yalan kampanya yapıldığın da devreye girdiğide anlaşılmıştır..saygılar..

NECDET TÖRE    01 Kasım 2007 23:17
Basında çıkan Hakkâri'nin Dağlıca bölgesindeki terörist saldırının emrini verenin Kadri Çelik isimli bir astsubay olduğu iddialarını yalanlanmayan Genekurmay başkanlığı hakkında düşüncelerimiz ?

veysel çetiner    31 Ekim 2007 22:24
http://www.gn24saat.com
Emekli astsubay'lar derneği TEMAD'tan Dağlıca baskınıyla ilgili kamuyuna duyurusu

İki gündür, çeşitli medya kuruluşlarında Hakkâri İli Yüksekova ilçesi Dağlıca baskının emrini veren hainin ape kod adında Kadir ÇELİK isimli meslekten ayrılmış bir astsubay olduğunun açıklanması genel merkezi Ankarada bulunan ülke genelinde 75 şubesi ile 96.500 emekli astsubayı, eş ve çocuklarını derinden üzmüştür.


Türkiye emekli astsubaylar derneği genel merkez yönetim kurulu olarak; emekli sandığı kayıtlarıyla diğer sivil kitle örgütleri, kurum ve kuruluşlarında yapılan araştırmalarda, yasal hizmet süresini bitirerek emekli olmuş veya kayda girmiş, Kadir ÇELİK isimli bir astsubay tespit edilmemiştir.
Astsubaylar hizmete başlarken, çok detaylı güvenlik araştırmasından ve soruşturmasından sonra mesleğe alınmaktadırlar. Tek amaçları ve düşünceleri Vatana hizmet olup; laik demokratik sistem ile Ülkenin üniter yapısının korunması ve yüce Atatürkün ilke ve devrimlerinin savunulmasıdır. Tek istek ve mutluluğumuz Türk Bayrağının yurdumuzun en ücra köşesinde hür ve mutlu olarak dalgalanmasıdır.
Astsubaylar; ruh yapısı, yetişme şartları, karakter olarak huzur ve sükûnunu sağladığı yüce Türk Milletine, hiç bir zaman ihanet etmemişlerdir. Karakterleri hizmet ettiği Milletine Hainlik etmeye müsait değildir.
12 askerimizin Şehit edildiği Dağlıca baskını talimatını veren bir astsubaydır& Uygulayan bir milletvekilinin yeğenidir. Şeklindeki ilk haberin ardından 31 Ekim 2007 Çarşamba günkü hürriyet gazetesi internet haber sitesinden baskın talimatını verenin yıllar önce askerliğini Kıbrısta asteğmen olarak yapmış olduğu belirtilerek, resmi de ekte yayınlanmıştır.
Ülke genelinde yazılı basının öncüsü olduğunu iddia eden Hürriyet gazetesinin yayından sorumlu yetkililer herhangi bir araştırma yapmadan, Kadir ÇELİK isimli bir astsubay olup olmadığı konusunda derneğimizden bilgi alınmadan Kamuoyunu yanlış bilgilendirecek açıklamalarda bulunmasını, tüm mensuplarımız adına kınıyoruz. Astsubayların göreve davetleri, aldıkları eğitimi, yaptıkları hizmetler ile emekli olduktan sonra yaptıkları çalışmalar konusunda yeterli bilgi sahibi olmaya davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyururuz.

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği
Genel Merkez Yönetim Kurulu
www.temad.org/www.gun24saat.com

Suat    31 Ekim 2007 21:25
Değerli Komutanlarım ve Arkadaşlarım
Sanıyorum biz sorunlarımızı hep burada kuru tartışmalarla kendi aramızda dile getiriyoruz. Hemen hemen her gün camiamızı kötüleyici bir yazı ile karşılaşıyoruz. Umarım camiamız bu tip haksızlıklara ilgili yerlere cevap vererek de tepkilerini gösterirler. Ben yaptığı haberden dolayı Hürriyet Gazetesine ve İnternet Habere kaç arkadaşımız tepkisini dile getiren yazısını gönderdi merak ediyorum.
Geçenlerde atv de GAZİ ASTSB.İBRAHİM KOMUTANIMIN kopan ellerini kaldıramadığını görünce Kemal UNAKITAN ın özlük haklarımızın görüşülmesine iki ellerini havaya kaldırarak HAYIR HAYIR dediği manzara aklıma geldi. Ben de Ali KIRCAya bu durumu yazdım  Lütfen ekranda bu havaya kalkamayan kollarla, havadan inmeyen kolları yan yana koyarmısın diye yazdım. Tabiki koymayacaklarını ben de biliyorum ama biraz olsun tepki göstermekle rahatladım.
SİZLERDEN İSTEĞİM BU TEPKİLER BİZİM SİTEMİZLE SINIRLI KALMASIN ÖNCELİKLE BU HAKSIZLIKLARI YAPANLARA TEPKİ GÖSTERELİM.
Saygılar sunarım.

Erhan Gür    31 Ekim 2007 17:45
Sayın Meslekdaşlarım
Temad mesaj panosuna şehitlerimizin kaybından dolayı üzüntülerimi ve Halkımızın tepkilerini dile getirdiği mitinglerde insiyatif alan başta MUĞLA şubemiz olmak üzere diğer şubelerimize ve emekliassubaylar sitesi yönetimine teşekkür etmiş ayni duyarlılığı diğer şubelerimizin de göstermesi dileklerimi iletmiştim yayınlanmadı. Elbet her yazılan mesaj yayınlanamaz yayın ilkelerine hepimiz saygılıyız ikinci mesaj ile nedenini sordum ona da yanıt yok ben assubayım benim derneğim benim mesajımı yayınlamıyorsa bunu bana belirtmelidir.Bu benim hakkım bu onların görevidir. Diğer şubeleri duyarlı olmaya davet etmekmi suçtur? Basında neden Temad yer almaz bizi temsil etmez assubayları özellikle karalamak isteyen yayınlar var örneğin bir PKK şerefsizi assubay olarak tanıtıldı bugün çok şükür asteğmen olduğu anlaşıldı buna arkadaşlarımızın tepkileri var TEMAD yok yaptıkları yapacaklarının teminatıdır diye düşünüyor ve KINIYORUM

Yıldırım SÖĞÜT    31 Ekim 2007 17:39
DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM. BU GÜN 30.KASIM.2007 TARİHLİ HÜRRİYETİN BAŞSAHİFESİNDE PKK SUİKAST LİDERİNİN ESKİ BİR ASSUBAY ÇIKTIĞINI ÇOK BÜYÜK PUNTALARLA ARKASINDA BONCUK BULMUŞ MİSALİ ADETA ASSUBAYI AŞAĞILAR GİBİ YAZDIĞINI HEPİMİZGÖRDÜK.YİNE HÜRRİYET'İN AYNI GÜNKÜ İNTERNET SAHİFESİNDE İSE BU ASSUBAY ASTTEĞMEN OLDU.BEN BU İŞE NE DİYECEĞİMİ NE YAZACAĞIMI BİLEMİYORUM.KÜFÜR YAZSAM KÜFÜRE DEĞMEYZLER.AMA EĞER DOĞRU İSE İSTER ASSUBAY OLSUN İSTER ASTTEĞMEN OLSUN BU HABER PKK'NIN EKMEĞİNE YAĞ SÜRER.BAK BİZE ASSUBAYDA,ASTTEĞMEN'DE KATILIYOR DİYE.BEN BU HÜRRİYET GAZETESİNDEN BİR ŞEY ANLAMADIM ZATEN.TİRAJ UĞRANA YAPAMAYACAĞI ŞEY YOK.TÜM ASSUBAYLARA SELAMLAR VE SEVGİLER. :upset

Mehmet AKPINAR    31 Ekim 2007 16:33
http://www.emekliassubaylar.org
Sayın Cumhur ATACA,Necdet KARADUMAN ve Sadık ÇAMOĞLU 'na davetimi kırmayarak sitemize hemen üye olmaları nedeniyle candan teşekkür ederim,ben ve sitemiz yönetimi bu asil davranışınız nedeniyle çok memnun olduk,sizleri olabildiğince sık sitemizde görmek eniçten dileğimizdir,yorumlara ve forum bölümüne mesaj panomuza yazılarınızı gönderebilirsiniz,bekliyoruz.
saygılar sevgiler,aramıza hoş geldiniz..

Yıldırım SÖĞÜT    31 Ekim 2007 14:10
IP ADRESİM YOK NE YAPMAM
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
sorununuz net olarak anlaşılamamıştır,e-posta adresimize yazar sorununuzu anlatırsanız yardımcı olmak için çabalarız,saygılar..

Mehmet AKPINAR    31 Ekim 2007 13:35
http://www.emekliassubaylar.org
Birileri itelerse, diğerleri beriler. Selam olsun berileyenlere demek istemiyorum ama bizi mecbur ediyorlar. Bir ay kadar önce emekli bir sayın paşa mıza sizler Astsubaylardan ne istiyorsunuz dediğimde bana bilerek geldiniz diye bir cevap verdi. İnanın bana kurşun sıksa bu kadar acı vermezdi. \" bilerek geldiniz\" İşte zihniyet bu. Kendisine Biz sadece sizlere daha doğrusu geçmişte nalbantlık yapan okuma yazma bilmeyen albaylara,lise mezunu albaylara, 2 yıllıklara, 3 yıllıklara bugünkü sözde sistem mühendislerine verilen haklar nasıl verildiyse bize de uygulansın biz bunu istiyoruz dedim. Olmaz dedi. Astsubay okullarının adı niye meslek yüksek okulu, biz nalbant mı yetişiyoruz, marangoz mu dedim; orduevlerinde sb. bölümü astsb. bölümü diyorsunuz da niye harp okulunda bunu söyleyemiyorsunuz dedim olmaz dedi; hakikaten ne demek astsb meslek okulu ? Biz asker değilmiyiz ??? Harp sanatını öğrenmek ve uygulamak değilmi görevimiz ? Bizim bu görevi en iyi şekilde yaptığımızdan şüphesi olan mı var ????? Selam olsun berileyenlere......

Bu alıntı Gürcan OĞUZHAN meslektaşımızın yazdığından,eğer durum bu ise böyle ise neden mesleği Harp sanatı olmayan insan ları cepheye sürüyorlar,neden eğitime ,spor a Assubayları önder olarak koyuyorlar,madem durum bu Assubaylar orduda sadece aldıkları eğitimin gereği görevleri icra etsinler ek hiç bir görev verilmesin bakalım neler oluyor,olayı hep nalıncı keseri misali kendilerine yonttuklarından değilmi bütün kargaşa ve bitmez sorunların esası ,madem bu haklar verilemez olmaz diyorlarsa haydi bakalım hodri meydan söylediğim uygulamayı yapsınlarda görelim..

Mehmet AKPINAR    31 Ekim 2007 13:27
http://www.emekliassubaylar.org
BUGÜNKÜ HÜRRİYET GAZETESİ WEB SAYFASINDAN VERİLEN HABER :

Kadri Çelik eski Asteğmen çıktı
31 Ekim 2007
Hurriyet.com.tr
Hakkarinin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca köyünde 12 askerin şehit edilmesi eyleminin emrini veren 'Ape Hüseyin' kod adlı terörist Kadri Çelik'in, asteğmen olarak Kıbrıs'ta görev yaptığı idda edildi.

Türkiye'yi yasa boğan, Hakkarinin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca köyünde 12 askerin şehit edilmesi eyleminin emrini veren 'Ape Hüseyin' kod adlı terörist Kadri Çelik'in asteğmen olduğu iddia edildi.

Kadri Çelik'in fotoğraflarının internette yayınlanmasının ardından adının açıklanmasını istemeyen emekli bir askeri yetkili, Hürriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada Çelik'in 1983 yılında Kıbrıs'ta Türk Alay Topçu Bataryası'nda asteğmen olarak görev yaptığını iddia etti. Yetkili, Çelik'in terhisine bir ay kala eşiyle ilişkisi olduğunu düşündüğü bir kişiyi öldürdüğü ve Girne Cezaevi'ne konduğunu daha sonra da Türkiye'ye gönderildiğini söyledi. Emekli askeri yetkili Çelik'in cezasını çektikten sonra PKK'ya katılmış olabileceğini de sözlerine ekledi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/7590617.asp ?gid=180&sz=26387

Ersen Gürpınar    31 Ekim 2007 12:56
http://blog.milliyet.com.tr/ersengurpınar
Saygıdeğer Meslekdaşlarım

Marmaris kampında internet imkanım olmadı akabinde bilgisayar sorunum (Bu konuyu sizlerle bilahare paylaşıp desteklerinizi istiyeceğim) nedeniyle sizlerden uzak kaldım posta kutumda beni merak eden arkadaşlarımın mesajlarını görünce gururlandım teşekkürler. Tatil sırasında birçok konunun yazısının taslaklarını yazdım bunları sizlerle paylaşıp Milliyet Blog\'ta da yazmayı arzuluyordum ama bu hain terörün yüreklerimizde yazdığı ateş elimizi ayağımızı tutmaz etti. Nihayet toplum gerekli tepkiyi gösterdi bu tepkiyi dile getiren Mitinglerin bazılarında TEMAD şubelerimiz insiyatif aldılar başta MUĞLA şubemiz olmak üzere emeği geçen arkadaşlarımızın ellerine yüreklerine sağlık diliyor darısı diğer kabuğundan çıkmayan şubelerimize diyorum. Basındaki haberlerden şehit ve gazi meslekdaşlarımızın anıları ile bir şehit meslekdaşımızın helikopter pilotu kızının başarıları ile övünürken HÜRRİYET ve bazı gazetelerde manşetten verilen \"SALDIRI EMRİNİ ESKİ ASTSUBAY VERDİ\" haberi yüreklerimize bir hançer gibi girdi. Bu nasıl sorumsuz bir yayındır Genelkurmay neden sessizdir, bu haber basına kasıtlı olarakmı sızdırılmıştır? ASSUBAY ÜNVANINI ŞEREFLE GÖREV YAPANLAR VE EMEKLİ OLANLAR KULLANIR Orduda kısa bir süre görev yapıp firar eden ve tart edilen bir şerefsizin assubay ünvanı ile ilgisi olabilirmi?Bu şerefsiz hakikaten assubay olarak görev yapmışmıdır? Bizimle ilgili her olumsuz konuda olduğu gibi Genelkurmayın sessiz kalmasını KINIYORUM Temad derhal basın ve Genelkurmay nezninde bunu protesto edip basın bildirisi sunmalıdır.Bizlerde gereken yerlere tepkilerimizi yazmalıyız. Sevgi ve saygılar sunarım.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Yazıda belirttiğim gibi yanlı ve yanlış haber bizleri derinden yaralamıştır.Sn.Akpınar kardeşimin haberinden sonra derin bir OHH çektim yeni haberlerde hainin asteğmen olduğu bildirilmiş ancak eski haberden bahsedilmemiş bizlerden özür dilenmemiştir.Yorumlarınızla ve Gazete yönetimine tepkilerinizi bildiriniz lütfen

Gürcan OĞUZHAN    31 Ekim 2007 12:31
İşte olay bu...
Bakın TEMAD a defalarca eleştiri yazdım. Hiç birini siteye koymadılar. Benim TEMAD da görmek istediğim çehre olanaksız değil ki. Nitekim işte siz bunu yapmışsınız. Sivil Toplum Kuruluşları güdümlü, düşünme özürlü, ifade özürlü olmaz. Siyasi bağımlı hiç olmaz. Eleştiriden korkmaz. Sivil Toplum Kuruluşları koltuk sevdasıyla yürümez. Sizleri kutluyorum.

Gürcan OĞUZHAN    30 Ekim 2007 17:58
Sayın Meslektaşlarım aşağıdaki yazı TEMAD\' ın mesaj bölümünden aynen alınmıştır. Özür dileyerek bunu size iletiyorum. Lütfen dikkatlice okurmusunuz ? Hep birlikte İlkokul yıllarına bir yolculuk yapmak üzere...TEMAD GENEL MRK. YNT KURULU
YER:
Ankara

Tarih:
29 Ekim 2007, Pazartesi
23:09


KORKMA SÖNMEZ BU ŞAFAKLARDA YÜZEN ALSANCAK&..

KORKMAYA GEREK YOK ÇÜNKÜ ATATÜRK VE CUMHURİYET VARCUMHURİYET KİMSESİZLERİN KİMSESİDİR. ATATÜRK.

CUMHURİYET YÖNETİMİNDE HİÇ KİMSE YELNIZ DEĞİLDİR.


BENİM NAÇİZ VUCUDUM ELBET BİR GÜN TOPRAK OLACAKTIR. TÜRKİYE CUMHURİYETİ SONSUZA KADAR YAŞAYACAKTIR.

TEMİNATI TEMAD VE MESUPLARIDIR.

YENİ TÜRKİYE ANAYASASININ İLK MADDESİNİ SİZE TEKRAR EDECEĞİM: HAKİMİYET KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR. YÜRÜTME KUDRETİ , YASAMA YETKİSİ MİLLETİM TEK VE GERÇEK TEMSİLCİSİ OLAN MECLİSTE TOPLANMIŞTIR. BU İKİ KELİMEYİ BİR KELİMEDE ANLATMAK MÜMKÜNDÜR. CUMHURİYET. 27.09.1923 neue freiepres muhabirine verdiği demeç

MİLLİ MÜCADELE SIRASINDA CUMHURİYET FİKİR VE İDEAL OLARAK YAŞANMIŞTIR. CUMHURİYETE YÖNELME BİR AMAÇ OLMUŞTUR. 23 NİSAN 1920 DE TBMM TOPLANMIŞ, FAKAT CUMHURİYETİN İLANI MİLLİ MÜCADELENİN TAMAMLANMASINDAN SONRAYA KALMIŞTIR. 29 EKİM 1923 TE İLAN EDİLEN CUMUHURİYET KADEME KADEME İÇERİK BAKIMINDAN DA DEMOKRATİK, LAİK VE SOSYAL DEVLET NİTELİKLERİ KAZANAN GELİŞMELER GÖSTERMİŞTİR. ATATÜRK ÜN DEĞİŞMEZ İLKE VE DEVRİMLERİ CUMHURİYET NİN YAŞAMA FELSEFESİNİN ANA KAYNAĞI OLMUŞTUR.
CUMHUR; HALK, MİLLET- HÜRRİYTTE BAGIMSIZLIK OLDUĞUNA GÖRE MİLLETİN HER KONUDA BAĞIMSIZLIĞI SÖZ KONUSUDUR.BÜYÜK ÖNDERİN İSTEDİĞİ DE BUDUR.

BAYRAMIMIZI KUTLUYORUZ

Ramazan TEKELİ    29 Ekim 2007 18:46
CUMHURİYETİMİZİN 84.YILINI KUTLADIĞIMIZ BU GÜNDE, 8 MEHMETCİĞİMİZİ PKK İNLERİNİ BASARAK KURTARAN TSK ÖZEL KUVVETLER MENSUPLARINI VE OPERASYON TİMLERİNDE GÖREV ALAN MESLEKTAŞLARIMIZI, BİZLERE ÇİFTE BAYRAM YAŞTIRDIKLARI İÇİN YÜREKTEN KUTLUYORUM.

ANADOLUYU BİZE YURT YAPAN VE BU GÜNE KADAR ÜLKENİN BİRLİĞİ VE BERABERLİĞİ UĞRUNA HAYATLARINI KAYBEDEN TÜM ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYOR, BAŞTA GAZİLERİMİZ OLMAK ÜZERE TÜM MESLEKTAŞLARIMIZIN CUMHURİYET BAYRAMLARINI KUTLUYORUM.

Gürcan OĞUZHAN    29 Ekim 2007 01:09
Birileri itelerse, diğerleri beriler. Selam olsun berileyenlere demek istemiyorum ama bizi mecbur ediyorlar. Bir ay kadar önce emekli bir sayın paşa mıza sizler Astsubaylardan ne istiyorsunuz dediğimde bana bilerek geldiniz diye bir cevap verdi. İnanın bana kurşun sıksa bu kadar acı vermezdi. " bilerek geldiniz" İşte zihniyet bu. Kendisine Biz sadece sizlere daha doğrusu geçmişte nalbantlık yapan okuma yazma bilmeyen albaylara,lise mezunu albaylara, 2 yıllıklara, 3 yıllıklara bugünkü sözde sistem mühendislerine verilen haklar nasıl verildiyse bize de uygulansın biz bunu istiyoruz dedim. Olmaz dedi. Astsubay okullarının adı niye meslek yüksek okulu, biz nalbant mı yetişiyoruz, marangoz mu dedim; orduevlerinde sb. bölümü astsb. bölümü diyorsunuz da niye harp okulunda bunu söyleyemiyorsunuz dedim olmaz dedi; hakikaten ne demek astsb meslek okulu ? Biz asker değilmiyiz ??? Harp sanatını öğrenmek ve uygulamak değilmi görevimiz ? Bizim bu görevi en iyi şekilde yaptığımızdan şüphesi olan mı var ????? Selam olsun berileyenlere......

NECDET TÖRE    28 Ekim 2007 22:57
Ölümünün haftasında doğum günü kutlanacak


Hakkari'deki çatışmada şehit olan Astsubay Çavuş Soner Özübek'in babası Tuncer Özübek, ''29 Ekim Soner'in doğum günü. Şehit edilişinin 7. günü ve Cumhuriyet Bayramı. O gün oğlum ve bütün şehitler için Kuran-ı Kerim okutacağım'' dedi.
Baba Özübek, oğlu Soner'in şehit olmadan önce 15 günde bir kendilerini aradığını belirterek, Soner'in sesini her duyduklarında hissettikleri mutluluğu tarif edemediğini kaydetti. Şehit oğlu Soner'in kendilerini Ramazan ayında aradığını ifade eden Baba Özübek, şöyle konuştu: ''(Ramazan'da oruç tutma bitkin düşersin) dedim ona. O da her zamanki gibi gülerek, (bir şey olmaz) dedi. Her zaman güler yüzlüydü. Şehit olmadan bir hafta önce Mehmet Akif Ersoy'un Çanakkale Şehitleri'ne adlı şiirindeki (Ey şehid oğlu, şehid isteme benden makber, Sana aguşunu açmış duruyor Peygamber) dizesi aklıma geliyordu. Demek ki oğlumun şehit olacağı içime doğmuş. Onu mezara koyunca o dize de aklımdan gitti. 29 Ekim Soner'in doğum günü. Şehit edilişinin 7. günü ve Cumhuriyet Bayramı. O gün oğlum ve bütün şehitler için Kuran-ı Kerim okutacağım.'' Baba Özübek, Hakkari'de görevli olan ve kardeşinin şehit olmasının ardından 3 ay önce terhis edilen oğlu Serdar'ın askerliğini tamamlamak istediğini belirterek, ''Büyük oğlum Serdar ve 70 arkadaşı (intikam, intikam) diye bağırıyor. Komutanları izin verirse terör örgütü PKK ile aynı yerde mücadele etmek istiyor'' dedi.

http://www.sakaryagazetesi.com.tr/haber.asp?id=54521&kategor i=1

Hakan HEZER    28 Ekim 2007 15:03
Öncelikle gazete ilanı ile kamuoyuna duyurduğumuz haklı isteklerimiz alalım,sonra birinci derece ile 2.derece arasındaki farkın neyin ne olduğunu konuşuruz,sanki bütün konuları hallettik iş buna kaldı...
Yazılarımın genelini okuduğuzda,uğraşlarımın camiamız geneli için olduğunu 2.derecedeki meslektaşlarımın çok az maaş almasına göbek atmadığımı anlayacaksınız.
BEN BURADA GENÇ ASB.LARIN OLMADIK YAĞCILIK VE TAKLA İLE DEĞİL,BİRAZ ÖZVERİ İLE OKUYUP KENDİ EMEKLERİ İLE 1.DERECEYİ HAK ETMELERİ VE KİMSEYE MİNNET ETMEMELERİNİ ÖNERİP,BU EMEĞİN KARŞILIĞI OLMASININ DOĞAL OLDUĞUNU VURGULUYORUM.UĞRAŞIMIZ TAKİKİ CAMİAMIZIN ÇOĞUNLUĞUNU OLUŞTURAN HALİ HAZIRDAKİ 2.VE 3.DERECEDEN MAAŞ ALANLARIN MAAŞLARIN YETERSİZLİĞİ,HATTA AÇLIK SINIRINDA MAAŞ ALMALARI VE BUNUN DÜZELTİLMESİ ANCAK YİNE TEKRAR EDİYORUMU BUNU YAPARKEN 1.DERECEDİKLER ÇOK MAAŞ ALIYOR GİBİ BİR SAPLANTIYLA HAREKET ETMEMEMİZ...MESLEKTAŞLARIMIZI OKUMAYA TEŞVİK ETMEMİZ GEREĞİNİ UNTMAMAMIZ LAZIM.
Bu tür okumuş cahiller örneği ile bir yere varamayız,bir arpa boyu yol alamayız.O ZAMAN OKUMAMIŞ CAHİLLERLE,OKUMUŞ CAHİLLER AYRIMI YAPACAK OLLURSAK HEM CAMİAMIZ HEM TOPLUMUMUZ BU İŞTEN ZARAR GÖRÜR.bu okumuş cahiller örnek ve istisnasını çocuklarımıza KONUŞUP ONLARA OKUMANIN ANLAMSIZLIĞINI ANLATABİLİRMİYİZ,ANLATIRSAK NE OLUR onlarında okumamış alim olmamalarını yardımcı olmuş oluruz,sakın bunu yapmayın...
çok daha önemli işlerimiz varken,bu tür kısır tartışmaları uzatmaya gerek görmüyorum.
okuyanın emeğine saygı ile beraber iş gücü ayrımını yapamayacak toplum ve bireyler değiliz.
ASSUBAYLARDA SAHİL KENTLERİNDE GÖREV YAPAN MEMUR DEĞİL.ÜNİFORMASI KEFENİ OLDUĞU BİLİNÇ VE DÜŞÜNCE İLE EN İYİ MAAŞ VE ŞARTLARDA OLMASI GEREĞİ VE DÜŞÜNCESİ İLE HAREKET EDEREK ÇALIŞMALARIMA DEVAM EDİYORUM VE EDECEĞİM.
SAYGILARIMLA

Levent KESMEN    27 Ekim 2007 14:50
24 Ekim tarihli Hakan HEZER isimli arkadaşımızın Emre isimli arkadaşa cevaben yazmış olduğu yazıyı eleştiri dozunu arttırarak derece ayrımcılığına kadar getirmesini bir emekli assubay olarak üzüntü ile takip ettim.Sitelerimizde zaman zaman yazılarımızda şahıslar ve toplumlar ile ilgili tenkitler konusunda dikkatli olmamız konusunda uyarılar olmasına rağmen Hakan arkadaşımız cevabi yazısında olayı niçin derece ile ilişkilendirdiğini anlam veremedim.Sayın arkadaşım okumuşsun bir emek sarfetmişsin ve karşılığında hakederek 1.dereceye düşmüşsün.Buna kimsenin itirazı olmayacağı gibi saygı duyulur.Ama sen öyle bir kelimeler sarfetmişsinki 1.dereceleri assubay diğer dereceleri asTsubay gibi belirtmişsin.Unutmaki sicil notuylada olsa okuyarakta olsa 1.dereceyi hakeden veya çalıştığı ortamın uygunsuzlukları ve şartlar gereği 2.,3.derecelerden emekli olmuş çok değerli arkadaşlarımızda mevcut.Bugün toplumumuzun bireyleri değerlerimiz ve özlük haklarımız ile ilgili bir mücadele veriyorsa bunda kişi ve sınıf hakları gözetmeden bu mücadele verilmektedir.Eğer sizi memnun edecekse 1.dereceden emeklilere madden ve manen diğerlerine nazaran daha büyük farklılık verilmesi ile ilgili şahsınızca bir mücadele verebilirsiniz.Hatta sizin için assubay diğerleri için asTsubay denilmesinide uygulamaya koydurabilirsiniz.Kişiler size uyar veya uymaz bu toplumun mücadelesi tüm bireyleri içindir.Bu ülke çok okumuş cahillerde görmüştür.Hiçbir zaman arkamdakinin önündeyim diye sevinmeyin;unutmayın sizde önünüzdekinin arkasındasınız.Lütfen biraz daha dikkat. Levent KESMEN Em.Assb.

ali akgök    26 Ekim 2007 21:22
Ben 73 mezunu Müstafi Assubayım. Kıbrıs Gazisiyim. SSK emeklisiyim. Geçen seneden beri sadece Gazi Sağlık Karnemi kullanıyorum. Ama birçok haklarımızın tırpanlandığını gün be gün öğreniyorum. Sadece Askeri Hastanelere yönlendiriyorlar. Devlet Hastanelerinde mesela günde sadece 1 (bir) uzmana görünebilirmişiz "GAZİ" olduğumuz için, mesela sadece "DİŞ" çektirebilirmişiz "GAZİ" olduğumuz için ! "VATAN - MİLLET" , "GAZİ - ŞEHİT" epey "İN" ya şu sıralar BAKIN şu 'hükümetin' BÜYÜK 'uygulamalarına' ; sağlık harcamalarında "TASARRUF" adı altında BİZ "GAZİ ve EMEKLİLERİN" haklarına nasıl da "TIRPAN" atılmış, atılıyor !
Geçen sene her ikisi birden olmaz SADECE birini kullanabilirsin Sağlık Karnelerinin dediler ben de GAZİ Sağlık Karnemi kullanmaya karar verdim. SSK'yı iade ettim.
Bu konuda ÖNERİ ve DÜŞÜNCELERİNİZİ bekliyorum.

Hikmet BOLAT    26 Ekim 2007 20:54
Yenilenmeye başlanan Derneğimiz Web sayfasında, Atatürk Albümünün yanında Hürriyet gazetesinin logosu ve haber başlıklarının yer alması bence hiç hoş olmamıştır. Bu durumu bugün bir kez daha yazılı olarak mesaj panosunda gönderdim mail olarak gönderdiklerim hariç, Konuyu dikkatinize sunmak istedim.

Hakan HEZER    26 Ekim 2007 18:01
Arkadaşlar Ersen ağbi izinden yeni döndü.Ama bu ne talihsizliktir ki bir yıldır yeni aldığı kişisel bilgisayarındaki arıza ile uğraşıyor fakat bilgisayar firması ve servisine her götürdüğünde bilgisayarında arıza olmadığı söylenerek geri iade ediliyor,oysa bilgisayar kullanılırken hata vermeye devam ediyor.fakat firma ve servisi ne onarabiliyor,ne de değitirmeye yanaşıyor.Firma ve bilgisayar markasını şimdilik ben vermek istemiyorum.Ersen ağbi bu mücadele sonunda açıklayacaktır.Şanssızlığın bu kadarı olmaz,daha önceki yine yeni aldığı bilgisayarı ise malesef evine giren hırsız tarafından çalınmıştı.
Ersen bey ağbimize kolaylıklar diler,yine de bu zor şartlara rağmen bir yolunu bulup irtibat kurup yazacağını ümit ederim.

Erhan Gür    26 Ekim 2007 16:08
Sayın meslekdaşlarım
Yüreğimize gömdüğümüz şehitlerin son olmasını diliyorum umarım dersler alınmıştır.Mitinglerde insiyatif alan katkı sağlıyan başta Muğla şubemiz olmak üzere BİR ELİN PARMAKLARI KADAR OLAN ŞUBELERİMİZE MİNNETTARIZ Darısı diğer şubelerimize Sn.Ersen Gürpınar bir yazısında üniformasının biri kefen olan ama büro memarları ile bir tutulup sadece göreve ve ölüme gönderilirken hatırlanan assubayları kamuoyu hatta ilgililer yanlış tanıyor demişti Bizim milli duygularımız mali duygulardan önemlidir ancak ilgisiz ve tuzu kuru bazılarının televizyonlarda ahkam kestiği bu günlerde kendimizi ifade etmemiz gerekmiyormu? Temad genelmerkezi ve şubelerimize ve bizlere büyük görevler düşüyor.Saygılarımla
Not. Sn Gürpınar uzun süredir Blog'ta ve sitelerde yazmıyor mesajlarıma yanıt vermiyor Bilgisi olanlar lütfen bildirsinler


3753
Mesaj Defteri yazıları