MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


zeki şen    07 Kasım 2007 17:47
Temsil tazminatı ile ilgili teklif önceki teklifin yeni yasama yılında tekrar gündeme alınması için İzmir CHP milletvekili sayın Bülent BARATALI tarafından verilmiş olup sonucu hakkında tahmin yürütmek zor olmasa gerek.çalışmalara gecikmeden meclise taşımakta fayda var saygılar.

MEHMET ALİ KILINÇ    07 Kasım 2007 17:42
Bu gün Hürriyet Gazetesinde üç haberle ilgili olarak, sekiz askerimizin teslimini gösteren fotoğraf galerisi ile ilgili link verilmektedir. Adeta Türk askeri gazetenin internet sitesine giren herkese teşhir edilip , bir amaca erişilmek istenmekte, askerlerimiz aşağılanmaktadır. Durum haber verme amacını kat kat aşmaktadır. Bu nedenle aşağıdaki iletiyi gazete ilgililerine gönderdim.
Sayın Hürriyet Gazetesi Yetkilisi... Bu günkü manşet haberlerinizi okurken bir şey dikkatimi çekti. Sekiz askerimizin teslimini gösteren resimm galerisini izledim. Bir Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olarak yüreğim parçalandı. Moralim çok bozuldu. Resimler adeta terör örgütünün propogandasını yaptığı gibi askerlerimizin aciz durumda kalışını gösterip onları adeta aşağılıyor. Bu askerlerimizin resim galerisinin izlenmesi için ilgili ilgisiz üç dört haberde link verip çok izlenmesini sağlamaya çalışıyorsunuz.Niyetiniz Türkiyenin en büyük gazetesi olarak PKK propogandası yapıp Türk insanının moralini bozmak mıdır. Niçin PKKnın pskolojik savaş organı gibi çalışıyorsunuz? Bu durum için hürriyet gazetesini kınıyorum

efe    07 Kasım 2007 13:51
Sevgili EFE yazdık larının hepsi bizlerce biliniyor ve takip ediliyor,ama bunun asıl takipçisi TEMAD dır,senin yazısını silmedik ama kopyalayıp sakladık ,nedeni ise sana bir zarar gelmemesidir,zaten sitemizde de senin sorunlarına değinen bir hayli yazı bulacaksın izlemeye devam et..sabırlı ol...sevgiler..

Hakan HEZER    07 Kasım 2007 01:27
Mesut bey bu mesajı e-mail grubumuzdan gönderildi,TBMM İLGİLİ SAYFADANDA KONTROL ETTİM DOĞRU.ANCAK HEM HÜSRANA UĞRADIĞIMIZDAN VE SONUÇLANMADIĞINDAN,FAZLA ABARTMADIM.Fakat komisyona baskı yapmaya devam edersek iyi olur.

http://grup.mynet.com/gruplar/info/emekli_astsu bay

MESUT MAVİTUNA    06 Kasım 2007 23:43
Degerli meslekdaşlarım hotmail mesaj sayfama aşağıda yazılı bulunan mesaj gelmiştir. Aynı mesajın emekli_assubaylar sitesinede gönderildiği gözükmektedir, fakat sitede yaptığım kontrolda bu mesaj gözükmektedir. Bu konuyu bilgilerinize sunarım.


From : mehmet nevşehir
Reply-To : mehmet nevşehir
Sent : Saturday, November 3, 2007 4:39 PM
To : mnevsehir@hotmail.com
CC:ersengurpinar@hotmail.com
Subject: (emekli_astsubay ] Temsil Tazminatı


Kd.Bçvş.ve yukarısı rütbelere temsil tazminatı ödenmesi ile ilgili kanun teklifi 01 KASIM 2007 tarihinde MSB komisyonuna verilmiştir.Bilgilerinize...


http://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/kanun_teklifi_sd.oner ge_bilgileri?kanunlar_sira_no=55634
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Bu yasa teklifi yeni bir teklif değildir daha önce CHP milletvekilleri tarafından verilen TBMM de görüşmelerden sonra komisyona iade edilen tekliflerden biridir CHP nin duyarlılığına iktidar partisi katılır veya Genelkurmay arzuladığını belirttiği bu teklifi hükümet kanalı ile meclise göndertirse ne ala yoksa üzülerek bildiriyoruz ki sonuç alınmaz Adil bir çözümün gerçekleşmesini diliyoruz ve takipçisiyiz.

Hikmet BOLAT    06 Kasım 2007 14:00
Sevgili Efe,
Sorununu dile getirmişsin çok güzel, ama seninde dediğin gibi görev maaş ilişkisi Türkiye Cumhuriyetinde görev yapan tüm kamu çalışanlarının sorunu. Her meslek grubu kendi çapında sıkıntı yaşıyor, dile getirmek istediğin falanca meslek grubu, filanca kişiler değil de, ben sınır bölgesinde, mahrumiyet bölgesinde çeşitli zorluklarla vs. gibi şikâyetler daha yerinde olur düşüncesindeyim. Bizi başkalarının aldığı değil bizim hakkımız olan istemek v dile getirmek göreviz olmalı. Bir toplum olarak nasıl bizi öne sürüp örnek gösterenlere tepki gösteriyor isek bu gibi durumları dikkate almakta fayda vardır diye düşünüyor. Selamlarımı iletiyorum.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Emekli assubaylar olarak haklarımızın alınması için gayret içindeyiz elbet yeterli değil daha kararlı ve farklı çalışmalarımız olacaktır.Bu site TEMAD a destek için kurulmuştur. Görevdeki arkadaşlarımızda dilekçe hakkını kullanarak taleplerini dile getirmelidir.

efe    06 Kasım 2007 11:42
slm tüm meslektaşlarım bir sorunum var size yazmak istedim.urfa ceylanpınarda hudut bölügünde görev yapıyorum. görev sürem 2 yıldı gecensene temyit ettim eşimin işi ve tayini çıka mamasından dolayı sşim sözleşmeli hemşire bu sebeten dolayı 2. brkez temyit ede bilirmiyim.edemezsem eşim istifa etmek zorunda kalacak derngimizin bu konuda bir çalışması varmı.budurumda olan bir çok arkadaşımız var.ve maaşlar konusunda bir çalışma başlattınızmı ben 3 seneden beri görev yapıyorum yeni öğretmen benden daha fala maaş alıyor polislerle aramızda zaten fark var.bu konuda bi girişim başlatılmasının zamanı geldi geciyor biz sessiz kalıyoruz siz gercekten bizim sesimiz olmak istiyorsanız geçmişte kendi yaşadıgıız puroblemleri bizler yaşatmak istemiyorsanız büyümüz ve abilerimiz olarak bişeyler yapın artık bu meslek gercektende yapılmaz bir halmaya başladı artık.çogu arkadşımız artık geçim derdine düştü.herkez kıredi kartları kullanmaya ve kıredi çekmeye başladı. astsbylık hiçbir meslek kuruluşuna aranla çazipligi kalmadı. sorularımı cevaplarsanız ve imy adresimize yazarsanız sevinirim.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sevgili EFE,sanırım bir kez daha temdit dilekçesi verebilirsin,ancak orada kaldığın her süre önceden batıda kaldığın süreden sayılıyordu,atamalarda bazı değişiklikler oldu siz bunları daha iyi bilmelisiniz,özellikle ücret ler konusundaki rahatsızlık hepimizce biliniyor,ama bu Genelkurmay ve hükümetin insiyafinde ,görüşülüyor ama bu yıl bir netice alınırmı sanmam,umarım en kısa sürede çözümlenir.

veysel çetiner    06 Kasım 2007 01:41
http://www.egitimdebiz.com
Astsubay zümresini yıpratmak için her türlü fırsatı değerlendiren Hürriyet gazetesinin son dakika yayın akışının TEMAD ana sayfasında yayınlanmasından dolayı şahsım olarak büyük bir üzüntü duymaktayım. Genel merkezimizin bu konuda bir araştırma yaparak gelen şikâyet mesajlarında değerlendirerek bu medya gurubuna ait gazetelerin son dakika haber akışını astsubay zümresine karşı yayınladıkları asılsız ve dayanıksız haberlerinden dolayı, bu medya gurubuna tepki olarak yayın akışının durdurulmasını talep ediyorum.

Hakan HEZER    05 Kasım 2007 17:06
Muğla ili Dalyan Beldesinde Şehit olan Assubay Kıdemli Başçavuş Remzi Avcı'ya Tanrıdan Rahmet, Kederli Ailesi ve Milletimize Başsağlığı ve sabır Dilerim

Kemal KORKUT    05 Kasım 2007 16:46
İki gündür, çeşitli medya kuruluşlarında Hakkari ili Yüksekova ilçesi dağlıca baskını emrini veren hainin ape kod adında kadri çelik isimli meslekten ayrılmış eski bir astsubay olduğunun açıklanması genel merkezi Ankara da bulunan ve ülke genelinde 75 şubesi ile 96.500 emekli astsubayı, eş ve çocuklarını derinden üzmüştür.

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Ayvalık Şubesi yönetim kurulu olarak; yerel gazetede ( Sözcü Gazetesi ) konu ile ilgili olarak basın bildirisi yayınlanmıştır.İlgili gazetelere de gerekli protesto e-maili gönderilmiştir.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Ayvalık Temad ve diğer duyarlı şubelerimize minnettarız. Sivil toplum olmanın ve onurumuza sahip olmanın gereğidir bu davranış site yönetimi ve kişisel gayretler sonucu ikinci haber yayınlatılmıştır ancak ikinci haberde ilk haberde yapılan hatadan bahsedilmemiş ve bu uğurda en çok şehit ve gazi veren assubaylardan özür dilenmemiştir. Tepkilerimiz devam etmelidir. Temad Gn.Mrk. mutlaka TEZKİP YAYINLATIP gerektiğinde dava açmalıdır çünki bu haberle assubayların manevi şahsiyetleri zedelenmiştir. E.G

Kemal KORKUT    05 Kasım 2007 16:34
Muğla ili Dalyan Beldesinde Şehit olan Assubay Kıdemli Başçavuş Remzi Avcı'ya Tanrıdan Rahmet, Kederli Ailesi ve Milletimize Başsağlı Dilerim.
Kemal KORKUT
Ayvalık TEMAD
YÖN.Kurulu Üyesi

Ersen Gürpınar    05 Kasım 2007 15:25
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Mynet mesaj grubumuz arkadaşlar arasında birlik beraberlik ruhunu pekiştirip bazı konularda fikir teatisi yapmamızı ve paylaşmamızı sağlayan bir gruptur. Zaman zaman sorunlar yaşıyoruz ama diğer servis sağlayıcıları da bu sorunları yaşatabiliyor.Gmail'e grubu taşımanın bazı sorunları olacaktır teknik aksamalar grubun faaliyetlerini aksatacak düzeyde değildir.Değişiklik şimdilik yapılmamalı diye düşünmekteyim. Bilgilerinize

EMEKLİASSUBAYLAR    05 Kasım 2007 14:07
http://www.emekliassubaylar.org
GAZİEMİR/İZMİR TEMAD ın yeni edinilen yerine taşındığı bilgisini aldık,bu yeni yerin temininde emeği geçen Belediye Başkanı,Kaymakam vede Gaziemir Temad Başkanı sayın Cafer GÜNGÖR\\\'ün
özverili çalışmalarını kutluyoruz.
Yeni yerinde daha verimli daha etkin çalışmaların yürütüleceğine inancımız tamdır,www.emekliassubaylar.org olarak sizleri kutluyor başarılarınızın devamını diliyoruz..

Hikmet BOLAT    04 Kasım 2007 20:43
Şehit Assubay Kıdemli Başçavuş Remzi Avcı'ya Tanrıdan Rahmet, Kederli Ailesi ve Milletimize Başsağlı Dilerim.

Hikmet BOLAT    04 Kasım 2007 19:00
Sevgili Meslektaşlarım,

Takip eden arkadaşlar biliyordur.
Bizi Temsil Eden Genel Merkezimizin Yeni Web Sayfası düzenlenirken hürriyet gazetesinin Bumerang reklamından dolayı sitemize eklendiği, ve son olarak ta baş sayfada hem de Atatürk ile ilgili bölümün yanında, hiçte hoş olmayan, ve değerlerimize değer vermeyecek bir şekilde o gazeteyi Atatürkle eşit seviyede, Derneğimizin Baş tacı gibi en üst köşesine koymanın bir manası var mı? Anlamadım.

Böyle bir durum gerekliyse daha aşağılarda bir bölüme eklenebilir.

Emekli Bir Assubay ve dernek üyesi olarak dile getirdiğim bu konu; sanırım dikkate alınmak ve en azından bir cevabı hak ettiğine inanarak bu konuyu sizinle paylaşmak, düşünceme katılan arkadaşlarımın Genel Merkezimize yazarak desteğini almak istiyorum.

Selam ve Saygılarımla.

EMEKLİ ASSUBAYLAR    04 Kasım 2007 18:25
Dalyan'da sürat teknesi alabora oldu: 1 Astsubay şehit
Muğlanın Dalyan beldesinde çarpışan 2 balıkçı teknesinin yardımına giden sürat teknesi alabora oldu, olayda Dalyan Jandarma Karakol Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Remzi Avcı yaşamını yitirdi, 2 asker ve 1 balıkçı kurtarıldı.
AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, gece 2 balıkçı teknesinin denizde çarpıştı bilgisini alan Dalyan Beldesi Jandarma Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuş Remzi Avcı, yanına ekip alarak, Dalyan kanalında bulunan bir sürat teknesi ile olay yerine hareket etti.
Gece saat 01.00 sıralarında şiddetli rüzgar ve dalgalar yüzünden sürat teknesinin alabora olması sonucu Kıdemli Başçavuş Remzi Avcı şehit oldu.
Sürat teknesinde bulunan 2 asker ve tekneyi kullanan balıkçı ise yardıma gelen balıkçı tekneleri tarafından güçlükle kurtarıldı.
Olayda yaşamını yitiren Kıdemli Başçavuş Remzi Avcının cesedi savcı tarafından otopsi amacıyla İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderildi.
Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

MESLEKTAŞIMIZA TANRIDAN RAHMET, AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI DİLERİZ.

Hikmet BOLAT    04 Kasım 2007 17:47
Sayın AKPINAR a katılıyor ve destekliyorum. Uygun olur.

Mehmet AKPINAR    04 Kasım 2007 16:58
http://www.emekliassubaylar.org
Mynet oldukça eski bir web sitesi,yalnız bazı web sayfalarında nedense oradan alınan e-posta adresleri kabul görmüyor,sanırım çok üyesi olmasından ve spamlara açık olmasından olabilir,bu nedenlerle gmail deki hazır alanımıza geçmeyi öneriyorum,saygılar..

Hakan HEZER    04 Kasım 2007 16:27
Arkadaşlar mynetteki teknik arıza ve erişim sorunundan dolayı giriş yapılamıyor,ilgililere e-mail göndedim.Göndermiş olduğunuz mesaj varsa belirttiğim teknik nedenle yayınlanamadığını bilgilerinize sunarım.
Saygı ve sevgilerimle
NOT:mynette çok sık meydana gelen erişim problemi nedeniyle gmail yada yahoo da hazır olan grubumuzdan birine geçme kararını ilerde anket düzenyeyip üyelerin isteği doğrultusunda geçiş yapabiliriz.
SAYGILARIMLA

Erhan Gür    03 Kasım 2007 18:17
Sayın Meslekdaşlarım
Genelkurmay neden açıklama yapmadı diyoruz bizimle ilgili konulara duyarsız kalmalarına neden şaşırıyorsunuz Hangi kurum personelini bu kadar yanlız bırakmıştırki? Buna şaşacağımıza daha da güçlenelim arkadaşlarımızı bu konuda ikna edelim sesimiz daha gür çıkmalıdır. TEMAD DERHAL MAHKEMEYA BAŞVURUP BİR TEZKİP YAYINLAMALIDIR Bu tezkipin yayınlanması çok basittir duruşmasız tek celsede hakim bu kararı verir .Gerekirse de tazminat davası açılmalıdır Temad sitesinde yayınlanan ve Milliyetin internet sitesinin siyaset sayfasında (kimsenin görmediği bir yer) yayınlanan açıklama ile yetinilmemelidir.Haber baş sayfada çıktı düzeltme de baş sahifede olmalıdır ki bu yasa hükmüdür. Temad tan bunu bekliyoruz ve takipçisiyiz.

Hikmet BOLAT    03 Kasım 2007 14:10
TEMAD ın yaptığı Basın açıklamasını takdirle karşılıyor, mesaj panosuna eklediğim dileklerimi buradan da paylaşmak istiyorum.
Adı gecen Gazetelerin Haber yorumlarına üye kaydı ile yaptığımız düzeltmeleri bile yayınlamayacak kadar gaflet içinde olan bu gazetelere Derneğimizin düzeltme ve yaptırımını bekliyorum.
Buradan bir kez daha Derneğimin Ana sayfasında hele de Atatürk resimlerinin yer aldığı köşenin yanında eşit bir seviyede yer almasından duyduğum hassasiyeti tekrar dile getiriyor düzeltilmesini talep ediyorum.
Saygılar.

Duran SARIOGLU    03 Kasım 2007 10:25
Hacker uyarısı
M@n KOD ADLI BİR HACKER REKOR DENEMESİ İÇİN TÜM
TÜRKİYEDE'Kİ KULLANICILARIN ADRESLERİNİ İMHA EDECEĞİNİ SÖYLÜYOR VE YAPIYOR

ONUN İÇİN SAKIN OLA Kİ LİSTENİZE REA ADLI BİR MSN ADRESİ KABUL ETMEYİN. ARTI
TÜM LİSTENİZDEKİLERİ UYARIN ÇÜNKÜ LİSTENİZDEN BİRİ KABULEDERSE SEN DE
GİDİYORSUN BİR SÜRÜ TANIDIK KİŞİLERİN ADRESLERİ HACKLENMİŞ BEN LİSTEMDEKİ
HERKESE GÖNDERİYORUM SİZ DE GÖNDERİN.. --

-- LÜTFEN SİZE GELEN E-MAİLLERİ BAŞKASINA YOLLARKEN, -- EMAİLLE GELEN EMAİL
ADRESLERİNİ-- SİLİPTE YOLLAYINIZ BAŞKASINI HAKKINI KORUMAK DA BİR ÖDEVDİR.

BEN BU SIKINTIYI 02.11.2007 TARİHİNDE YAŞADIM. MYNET VE HOTMAİL ADRESLERİME BİLDİRDİM. SİZLER YAŞAMAYIN. VE MÜMKÜNSE BİLGİSAYARINIZDAKİ BİLGİLERİ EN GEÇ HAFTADA BİR YEDEKLEYİN. SAYGILARIMLA. DURAN SARIOĞLU. ANTALYA TEMAD.

NECDET TÖRE    03 Kasım 2007 02:22
Dağlardaki PKK köpekleri nasıl avlanıyormuş.
izleyin izlettirin
Aşağıdaki linki TIKLAYIN

http://www.liveleak.com/view?i=0c2_119403995 0[B]

Hikmet BOLAT    02 Kasım 2007 21:41
Sayın Akdeniz
Sizinle hemfikir olduğumuzu belirtir, aynı tepkiyi çook önceleri TEMAD'ın aşağıdaki sayfasına ekte ki yazı ile dile getirdim. Ama her ne Hikmetse hala duruyor ve bunu bir Misilleme olarak değil de oraya yakışmadığı için tenkit ettim.
http://www.temad.org/haber_oku.asp?haber=51#yorum< br>Hikmet BOLAT { 26 Ekim 2007 19:40:44 }
TEMAD Yönetim Kuruluna
Sevgili Yöneticilerim bugün ana sayfa Atatürk Resimlerini yer aldığı bölümün yanında Hürriyet gazetesinin Logosu ve haber akış bölümü hakikatten hiçte hoş değil. Değişik zamanlarda bu konuyu yine dile getirdim. İnanıyorum ki bu sefer dikkate alınır. Selam ve Saygılarımla

Zeki AKDENİZ    02 Kasım 2007 17:21
Malum haberin bu şekilde çıkmasına,temad'ın ve genel kurmayın gerekli tepkiyi göstermemesine bizim meslektaşların şaşırmasına şaşıyorum.nedeni:1.Temad'ın açılış sayfa logosunda hala bu gazetenin logosu var.2.Birçok derneğimiz şubelerinde vb.yerlerde bu ve benzeri gazeteler birinci sırada itibar görür.Yalan yanlış kışkırtıcı haber yazsa da bizim için arka sayfa güzelini hiç ihmal etmez.Genel kurmay ise zaten bu konuda Ersen Abimiz gerekli açıklamayı yapmış.Lütfen biraz daha bilinç ve sayduyu.nasıl mı?Hiçbir gazeteye ön yargılı yaklaşmadan hepsini okumak ve kim dün ne demiş.Bu gün ne diyor.Kim kimin borusunu çalıyor iyi bakmak lazım.İşte o zaman bu sorunlar niye hep böyle devam ediyor.En basit bir tepkiyi dahi konu assubay olduğu zaman verilmiyor.Benim aklıma geliyor da gelmesi gerekenlerin aklına gelmiyor.hepinizi sagıyla selamlıyorum.


3753
Mesaj Defteri yazıları