MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


Mehmet EROL    15 Kasım 2007 13:06
Bankalar ile görüşmeler

[QUOTE=Galip KAPLAN GENEL BAŞKAN YRD]ÜYELERİMİZİN DİĞER BÜTÜN HAKLARININ ARANMASI VE KORUNMASI İÇİN GENEL BAŞKANLIĞIMIZCA YAPILAN ÇALIŞMALAR GİBİ "EMEKLİ ASSUBAYLARIN" ÜLKE ÇAPINDA BİR BANKADAN MAAŞ ALMALARI DURUMUNDA, BANKA TARAFINDAN ÜYELERİMİZE TANINACAK HAKLARI BELİRLEME HUSUSUNDA UZUN BİR SÜREDEN BU YANA FAALİYETLERİMİZ SÜRDÜRÜLMEKTEDİR.

ÇALIŞMALARIN SON AŞAMASINDA İKİ BÜYÜK BANKA KONU ÜZERİNDE DURMUŞ VE BİZLERLE ÇALIŞMAYI PRENSİP OLARAK KABUL ETMİŞTİR.ANCAK UYGULAMAYA BAŞLAYABİLMEK İÇİN YASAL BİR TAKIM DÜZENLEMELERE GEREK DUYULMUŞTUR.KONU ÜZERİNDE ÖNEMLE DURULMAKTA OLUP,ÜYELERİMİZİN HAKLAR ELDE ETMESİ KONUSUNDA ÖNEMLE DURMAKTA VE TAKİP ETMEKTEYİZ.ŞAYET YASAL DÜZENLEMELERDE GECİKME OLURSA, GENEL MERKEZİMİZLE, BANKA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA Kİ "RESMİYETİ" NOTERLİK MAKAMINCA YAPILACAK ANLAŞMAYLA ÇÖZME YOLUNU DENEYECEĞİZ. GELİŞMELERİ EN KISA SÜREDE BİTİREREK SİZLERLE PAYLAŞIP BİLGİLENDİRECEĞİZ.

BİZLER YÖNETİM OLARAK TÜM YURT SATHINA YAYILMIŞ BANKALAR ÜZERİNE YOĞUNLAŞMIŞ OLDUĞUMUZDAN İLÇELER BAZINDA ŞUBELERİ OLMAYAN BANKALARLA BU İLETİŞİMİ KURMADIK, MAAŞLAR DAĞITIMI KONUSUNDA SORUNLAR YAŞAMAK İSTEMEDİK.
TÜM ÜYELERİMİZLE DAHA İYİ GÜNLERDE BULUŞMAK DİLEĞİMLE.

[/QUOTE]

Sayın Galip KAPLAN ın yapmış olduğu açıklama için teşekkür ederiz.

Temad yönetiminin BANKALAR nezdinde yaptığı çalışmalardan olumlu sonuç beklediği anlaşılıyor.

TEMAD yönetimi bu aşamada görüştüğü bankalar nezdinde üyelerine TEMAD KREDİ KARTI verilmesini gündeme getirmeli ve KREDİ KARTLARINDAN alınan yıllık kart ücretlerinden üzerinde anlaşılacak belirli bir miktar meblağın TEMADA aktarılmasını sağlayarak EKONOMİK kaynak yaratmalıdır.

Saygılarımla

MEHMET ALİ KILINÇ    14 Kasım 2007 23:43
[QUOTE=veli yıldız]
KIYMETLİ ARKADAŞLARIM VE BÜYÜKLERİM;

BENİM YAZIMDAN RAHATSIZ OLAN ARKADAŞLARIMIZIN MAİLLERİNİ ALDIM.ŞUNU BELİRTMEK İSTERİMKİ HERKESİ ELEŞTİRİYORSUNUZ NEDEN KENDİNİZ ELEŞTİRİLDİĞİNDE RAHATSIZ OLUYORSUNUZ.

DÜNYANIN EN KOLAY ŞEYİ ELEŞTİRMEK.BENİMKİ OLUMLU BİR ELEŞTİRİ İDİ ASLA HAKARET İÇERMİYOR VEDE BİR GÜNDE 45 ADET POSTA KUTUSUNDA MESAJ OLAN BİRİNİN ELEŞTİRİSİ İDİ.MESAJLARIN İÇERİĞİNE GELİNCE ;TEMAD YÖNETİCİLERİNİN ELEŞTİRİSİNDEN TUTUN EŞREF BİTLİSİN ÖLÜMÜ ,KÖŞE YAZARLARININ YAZISINA KADAR HER ŞEY VARDI. BEN BUNLARI YETERİNCE TAKİP EDİYORUM. BİZİ İLĞİLENDİREN KONULARDA ÜYESİ OLDUĞUM TEMAD TARAFINDAN TAKİP EDİLDİĞİNİ VE GEREĞİNİN YAPILDIĞINI'DA BİLİYORUM.

BENDE İKİ SİVİL YOPLUM ÖRGÜTÜNDE YÖNETİCİYİM.ÜYELERİMİZE İSTEMEDİKLERİ HİZMETLERİ VERMİYORUZ.

KEÇİÖRENDE OTURUYORUM .BELEDİYE BAŞKANIMIZ TURĞUT ALTINOK'U TANIMAMIZA RAĞMEN ÇOK ZOR RANDEVU ALIYORUZ. FAKAT TEMAD GENEL BAŞKANININ TESADÜFEN MHP GENEL BAŞKANI SAYIN DEVLET BAHÇELİ'Yİ ZİYARETİNE ŞAHİT OLDUM GURURLANDIM.YANINDA GÖTÜRDÜĞÜ EMEKLİ ARKADAŞLARIN HEPSİDE DONANIMLI İDİ.,HUKUK MEZUNU ARKADAŞLARDA VARDI VE ONLARI EMEKLİ ASTSUBAY AVUKAT DİYE TAKDİM ETTİ. SAYIN DEVLET BAHÇELİ 45 DAKİKA BAŞKANIMIZI DİNLEDİ VE BİZİM SORUNLARLA İLĞİLİ DOSYADA KENDİSİNE TAKDİM EDİLDİ.

BUNU ŞU NEDENLE PAYLAŞTIM.BURADA YAPILANLAR KOLAY DEĞİL VE BU YAPILANLARA KATKISI OLACAK ARKADAŞLAR VARSA TEMAD'A SAHİP ÇIKARAK ;YANLIŞLARIDA ÜYELERİMİZİN VE BİZİM İÇİN ÇABA GÖSTERENLEREN YÖNETİCİLERİMİZİ ÜZMEDEN YAPMAK VE ZAMANI GELDİĞİNDE DEMOKRASİLERDE NASIL HESAP SORULUYORSA ÖYLE HESAP SORMALIYIZ.TÜRKÇE'DE O KADAR SORU CÜMLESİ KURULUR Kİ ...HALBUKİ YAPILANLAR DAHA GERÇEKÇİ VE OLUMLUDUR...

SAYGILAR SUNUYORUM ....

[/QUOTE]TEMAD MESAJ PANOSUNA YAZDIĞIM CEVABİ MESAJIM


SAYIN VELİ YILDIZ...
ANLADIK, TEMADI ÇOK SEVİYORSUNUZ VE SAYIN BAŞKANIMIZI YAPTIKLARINDAN DOLAYI TAKDİR EDİYORSUNUZ.BENDE TEMADIMIZI TEK ÇATIMIZ VE YASAL TEMSİLCİMİZ OLDUĞU İÇİN BEN DE SEVİYORUM VE HİÇBİR ZAMAN TOZ KONDURMAK İSTEMEM.
AMA NE YAPMAK NİYETİNDE OLDUKLARINI SORDUĞUNUZ ERSEN GÜRPINAR VE ARKADAŞLARINDAN BİRİ OLARAK ŞUNLARI DA BU PANODA YAYINLANIP YAYINLANMAYACAĞINDAN ŞÜPHELİ OLMAMA RAĞMEN SİZE SÖYLEMEDEN EDEMİYORUM. ERSEN GÜRPINAR VE ARKADAŞLARININ ASSUBAYLIK SEVDALISI OLMALARINDAN BAŞKA, ASSUBAYLIĞIN DAHA İYİ DURUMA GELMESİNDEN BAŞKA HİÇ BİR İSTEKLERİ YOKTUR. TEMAD MESAJ PANOSU DIŞINDAKİ PLATFORMLARDA TEKRAR TEKRAR "OLMAZSA OLMAZLARIMIZ " DİYEREK CAMİAMIZIN SORUNLARINI SIRALAMAKTAN "YARAMIZA TUZ BASTIK" DİYE VERDİĞİMİZ ŞEHİTLERİMİZİN ARKADSINDAN DUYGULARINI, İSYANINLARINI BİR ŞEY YAPAMAMANIN ACISINI YAZIYA DÖKMEK, DAĞLICA KATLİAMNIN ARKASINDAN, "KATLİAM EMRİNİ VEREN ESKİ BİR ASSUBAYDI" HABERİNİN ARKASINDAN "GÖNÜL TEMADIMIZIN BASIN AÇIKLAMASI DIŞINDA BAŞKA GİRİŞİMDE BULUNMASINI İSTEREDİ" TÜRÜ DERTLEŞMELERİ MESAJ GRUBUNDA PAYLAŞMAK KİME BATAR VE BU TÜR MESAJLARDAN NİÇİN RAHATSIZ OLDUĞUNUZU ANLAYABİLMİŞ DEĞİLİM.
ŞAYET BU MESAJLAR SİZİ RAHATSIZ EDİYORSA ,GRUBA ÜYE OLMAK SİZİN ELİNİZDE OLDUĞU GİBİ ÇIKMAKMNIN DA KENDİ İRADENİZDE OLDUĞUNU BİLMENİZ GEREKİR. AYRICA MESAJ GRUBUNDAN ÇIKMA İSTEĞİNİZİ TEMAD GRUBUNA YAZMA SAÇMALIĞINA BİR ANLAM VEREMEDİM. İKİ SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜNDE YÖNETİCİ OLDUĞUNUZU SÖYLÜYORSUNUZ. SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNİN YAPISI VE DEMOKRASİ GERĞİ BU TÜR ÖRGÜTLERDE
YÖNETİMDE BULUNANLARIN ELEŞTRİLMESİNİN OLMAZSA OLMAZLARDAN OLDUĞUNU BİLMEMENİZİ YADIRGIYORUM. YAZILANLARIN YAZILACAKSA TEMAD MESAJ PANOSUNA YAZILMASI İSTEĞİNİZE GELİNCE; BU KONUDA HAKLI OLABİLİRSİNİZ AMA TEMAD MESAJ PANOSUNDA, CAMİAMIZIN BİRLİK BERABERLİK GÖRÜNTÜSÜ AÇISINDAN KÜLLENMESİ GEREKEN KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ KONULARI, SANKİ YAZANLAR TEMAD MESAJ PANOSUNA YAZMAKTAN ACİZMİŞ GİBİ "ÖMER BEDEL" TARAFINDAN BU ORTAMA TAŞINMASINDAN , CAMİAMIZI İLGİLENDİREN NORMAL KONULARIN MESAJ PANOSUNA TAŞINMASINA FIRSAT KALMAMAKTADIR. SON OLARAK , SAYIN TEMAD BAŞKANIMIZ YAPTIKLARI FAALİYETLERİ GEREKLİ GÖRDÜĞÜ ZAMAN BU PANODAN GAYET GÜZEL ANLAŞILIR BİR ŞEKİLDE BİZ ÜYELERE İLETMEKTEDİR. SAYIN BAŞKANIN FAALİYETLERİNDEN HANGİSİNİ TAKDİR EDECEĞİMİZİ BİZE ANLATACAK BİR SUFLÖRE, BİR VAKANÜVİSTE, BİR TETİKÇİYE NE BİZ ÜYELERİN İHTİYACI VARDIR NE DE SAYN TEMAD BAŞKANIN. HERKES BU MESAJ BANOSUNU KULLANIRKEN BİRLİK BEREBERLİĞİMİZ KONUSUNDA LÜTFEN DİKKATLİ DAVRANSIN. BU DURUMDAN HERKESTEN ÖNCE SAYIN BAŞKANIMIZIN RAHATSIZLIK DUYACAĞINI UMARIM..
SAYGILARIMLA....

Ramazan TEKELİ    14 Kasım 2007 20:39
Değerli Arkadaşlarım,
Temada gönülden bağlı arkadaşların kurduğu emekliassubaylar.org sitesi ve emekli_astsubay@mynetgrup.com gurubu mevcuttur.Bu iki siteye de kendi isteğimle üye oldum.Temad mesaj panosuna bazı kurumlarla ilgili yazamadığımız konuları,rahatlıkla yazabildiğimiz için son derece yararlı görüyorum.Bu gurupların Temad gibi tüzel kişilikleri olmadığından rahat yazı yazmaları da son derece doğaldır.Sitenin kurallarına uyan tüm arkadaşlarımız düşüncelerini yazabilmektedirler.Bu sitelere,diğer arkadaşlarında kendi isteği ile katıldıkları gibi,kendi istekleri ile bilgisayar tuşuna bir kere tıklamak suretiyle üyeliklerini bitirebilirler.Hal böyleyken Veli Yıldız ve Ramazan Sacar arkadaşlarımızın guruptan ayrılma isteklerini Temad Mesaj Panosunu meşgul ederek yazı yazmalarına ne anlam vermemiz gerektiğini, siz değerli arkadaşlarımızın takdirlerine bırakıyorum.
Gayemiz tek yasal temsilcimiz olan Temada ve yönetimine yardımcı olmak mı? Yoksa ona destek olan büyük bir site ve gurubu Temaddan uzaklaştırmak mı hedefimiz.?Ben emekli olduktan bu güne kadar Temad yönetiminin her talimatına uydum ve uymaya devam ediyorum.Söylemek istemezdim! Temada bomba atıldığında saat 00.30 kadar Temadda devam eden onarım işlerinde yanlarında oldum.Bu arkadaşlarımız temadın hangi duyurularına uyup katılmışlardır.Hangi çalışmalarında yanlarında olmuşlardır. Yine bu soruyu arkadaşlarımın takdirine bırakıyorum.Arkadaşlarımız sapla samanı ayırt edemeyecek kadar ya saf veya art niyetli oldukları ortaya çıkıyor.Saygı ve sevgilerimle,

Ersen Gürpınar    14 Kasım 2007 18:00
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Bize hiç haksızsınız diyen oldumu? Keşke bunu deselerdi belki yollara dökülürdük, açlık grevi yapardık ama hep avutuyorlar Temad Genel Başkanının açıklamalarını bende sizler gibi okudum;Her konu önemli de birtek konuyu hala anlıyamış ve anlatamamış olmanın sıkıntısını yaşıyorum. Onlarca yazı yazdık MYO mezunların 9/2 lisans mezunlarının 8 nci dereceden göreve başlatılması bizim birçok ekonomik sorunlarımızın anahtarıdır dedik örnek olarakta görev koşulları ve sorumlulukları assubaylarla kıyaslanamayacak birçok kamu görevlisi görev özellikleri nedeniyle MYO mezunu ise 9/2 lisans mezunu ise 8 nci derecden göreve başlayıp tamamı 1/4 e ulaşıyor bunlara örnek olarakta başta emniyet hizmetleri olduğunu anlatmadıkmı? Temad evet MYO mezunlarının 9/2 den lisans mezunlarının 8 nci dereceden başlamaları gerekir demedimi gazete ilanı ile bunu paylaşmadıkmı? ŞİMDİ GENELKURMAY MYO MEZUNU HERHANGİ BİR GRUBUN 9/2 DEN BAŞLADIĞI UYGULAMA VARSA MYO MEZUNU ASSUBAYLARINDA AYNİ DERECE VE KADEMEDEN GÖREVE BAŞLAMALARI İÇİN EMİR VERDİ açıklamasının bir mantığı olabilirmi? TEMAD Hemen 657 sayılı devlet memurları kanunun başlangıç derecelerini onu takip eden ilave derece ve kademelerini içeren listeyi neden önlerine koymamış????? Genelkurmay bunu bilmiyor olabilir Temad bilmiyormu? Bunu anlamak mümkün değil 9/1 olsun bunu emeklilere yansıtalım kazançı olanlar elbet olacak peki 3/3 ten emekli olanları ne yapacaksınız yüksek okul mezunu olupta intibakları sonucu 2/1 den emekli olanları ne yapacaksınız veya Yüksek okul bitirenler boşunamı bitirmiş olacak? Yapmayın bir deli taş atmış kırk akıllı çıkaramamış derler 30 yıldır başlangıç derecelerimizi halledemedik 30 yıl dahamı bekliyeceğiz POLİS ÖRNEĞİ VAR MECLİS STENOĞRAFLARI ÖRNEĞİ VAR VAR OĞLU VAR BUNLAR 9/2 VE 8 NCİ DERECEDEN BAŞLAYIP 1/4 E YÜKSELİYORLAR BU SAĞLANIP 926 sayılı Askeru personel yasası çıkınca lise mezunu ve 2yıllık harp okul mezunlarına 8 nci dereceden intibak yapıldığı gibi tüm emekli edilenler 9/2 den intibakları yapılmalıdır. Bundan verilecek taviz kırgınlıklara neden olur,adaletsiz olur ihanet olur bilmem anlatabildimmi?Saygılarımla

MURAT AKTUNA    14 Kasım 2007 17:19
Sayın genel Başkanımız nede güzel şeyler yazmış,ama bizler hep eleştirmişiz olmazki,tamam anlaşıldı elle tutulur bir şey yok ,pardon var Temad ın tarihçesi.
İyi okuyunca yazının içinde umut var beklenti var,bazılarının ikiyüzlü davranışları var,bunlarda var, e canım bugünden yarına da yıllardır birikmiş sorunlar nasıl çözülecek işte biri çözülmüş (tarihçe),ama sahi bu bir sorunmuydu ben gazete ilanın dada görmemiştim hatta hiç duymamıştım ama değerli büyüklerimiz elbette daha iyi bilirler demekki böyle bir sorunumuz varmış tabiki yüzyıllar dır devam eden bir derneğin de tarihçesi önemlidir yani,diğerleri için bizler 5-10 yıl daha bekleyebiliriz (o zamana çıkarsak)öyle değilmi,güzel çalışmışlar ve doğru konulara da değinmişler sanırım karşı taraf anlayamadığından ek dökümanlar istemiştir,onu da bulur verirler böylece de sorunlar çözülür,ancak herkesin bildiği bir şey için neden döküman isterler buda akıllara seza bir durum ama demekki anlamak istemiyorlar yoksa onlarında hepsi akıllı adamlardır değilmi.
Bence birşey yok diye üzülmektense bol bol laf üretilmiş diye sevinelim daha önce bunlarda ortada yoktu,hatta biz bu yönetimi 5-10 yıl başımızda tutalım belki 7-8 yıl sonra hepsi gerçek olur ne dersiniz..Olmazmı. :?

Ramazan GÜRCAN    14 Kasım 2007 16:28
SEVGİLİ ARKADAŞLAR,TEMAD GN.BŞK. I\\\'IMIZ BİR AÇIKLAMA YAPMIŞ SAĞ OLSUN ZAHMET TE ETMİŞ,AMA YAZILANLARI VE KONUŞULANLARI OKUYUNCA HEP CEK CAK,SOMUT BİR TANE MADDE VAR TARİHÇE BASIMI,24 YILLIK BİR DERNEĞİN NE BAŞARISI OLDUKİ BİR TARİHÇESİ OLACAK,BUMUDUR EN ÖNEMLİ SORUNUMUZ,DİĞER KONULAR DA İSE ARAŞTIRILACAK,BANA ÖRNEK GETİRİN,CEK CAK ,İÇİ BOŞ BİR METİN CAMİAYA HOŞ GÖRÜNME YAZISI BAŞKA DA BİR ŞEY DEĞİL,BEN HAYATIMDA OLAN VE OLACAK DEĞİŞİKLİKLERE BAKARIM VARMI YOK ,UMUTLUYUZ ŞEKLİNDE SUBJEKTİF BİR DEĞERLENDİRME AYNI MİLLİ TAKIMIN DÜŞTÜĞÜ DURUM GİBİ YAZIKLAR OLSUN..

ilhan BAHAR    14 Kasım 2007 13:02
KÖTÜ, EKSİK VEYA YANLIŞ CEVAP CEVAP DEĞİLDİR MUHTEREM MESLEKTAŞLARIM. AYRICA SAYIN BAŞKANIMIZN BİZİ BU KADAR CAHİL VE EKSİK GÖRMESİ YADA KENDİNİ GÖRÜŞMEYE EKSİK HAZIRLAMASI BENİ EPEYİ ÜZDÜ. BEN CAMİAYA CİDDİ SORU VE DÜZELTMELERİMİ SUNUYORUM VE CEVAP BEKLİYORUM.

ÇÜNKÜ, EN BAŞTA BEN BAŞKANIMDAN DEĞER GÖRECEĞİM.

SAYIN TEMAD BAŞKANIMIZ , GÖREVİNİZ SÜSPANSE ETMEK DEĞİL SORUNLARI EN AZ BİRİNDEN BAŞLAYARAK ÇÖZMEKTİR. BU SEBEPLE ORADASINIZ. VE BU GÜNE DEK GERÇEKLEŞMİŞ EN DEVİNİMLİ KİTLEYİ DURAĞANLAŞTIRMAKTASINIZ.

"SAYIN BAŞKANIM VE ARKADAŞLAR BU CEVAPLAR SİZİ TATMİN ETTİ Mİ? ETTİYSE, CİDDİ BİR SORUNUMUZ VAR DEMEKTİR. TEMAD KENDİNİ SORGULAMALIDIR."

1. İNTİBAKLAR YAPILARAK BİR DERECE VERİLMESİ KONUSUNU GENKUR. MLY BAKANINA SORMUŞ..
( SÖZDE CEVAPLARI, HEP EMSAL VE ÖDENEK HESABINA DAYANIYOR. EMSAL ÖRNEĞİ VARKEN (ALAYLI ALB.LAR) NEYİ SORMUŞLAR? AYRICA MSB. İLE MLY.BAKANININ BİRBİRİNDEN HABERSİZ ZIT CEVAPLARI KONUYA İLGİNİN GAYRİ CİDDİLİĞİNE ÖRNEK DEĞİLMİ ?)

2. GÖREV TAZMİNATININ KALDIRILACAĞI KONUSU,
KALDIRILACAĞI İÇİN Mİ, BU TAZMİNATLAR YENİ SOS .GÜV.YASASINDA DA GEÇİCİ MADDE İLE KORUNDU?

3. EK 8-A CETVELE 1500 GÖSTERGESİNİN EKLENME KONUSU
(BİZ SİZE DÖNERİZ . ANAYASAYA AYKIRI UYGULAMAYA DEVAM EDECEĞİZ. .)

4. EK GÖSTERGE ÇARPIM CETVELİNİN DÜZENLENMESİ BÜTÇEYE BÜYÜK YÜK BİNECEĞİNDEN KABUL GÖRMEDİĞİNİ .
(SINIF VE ZÜMREYE VERİRİZ. O YÜK BİNDİRMEZ. . ANAYASAYA AYKIRI UYGULAMAYA DEVAM EDECEĞİZ.)
BİZLER ÖNERİ OLARAK 2200 DAHİL, 3600 HARİÇ CÜMLESİNİN 3000 DAHİL, 3600 HARİÇ ÇARPIMININ % 70 TEN % 100 ÇIKARILMASINI ÖNERDİK. ÜZERİNDE ÇALIŞACAKLARINI BİLDİRDİLER.
(YANİ İMAMA UYGULAYIN, ÖN LİSANSLA ONU MÜSTEŞAR YAPIN VE ELİNİ BAKANLIK ÖNÜNDE SIKIN. BİZE DE BİRAZ KOKLATIN (KENDİMİZE VERDİĞİMİZ ANAYASAL DEĞERE BAK)

5. MİT-EMNİYET-İLAHİYAT-ADLİYE MENSUPLARINA VERİLEN AYLIK 100.00YTL VERİLMESİ KONUSUNA MALİYE BAKANLIĞININ OLUMLU YAKLAŞTIĞINI BİLDİRDİLER.
( LUFETMİŞLER , OLUMLU YAKLASMASALARDI ANAYASAL/HUKUKSAL AÇIIDAN HAKSIZ OLURDUK. )

6. MYO MEZUNLARININ GURUBUN 9. DERECE 2. KADEMEDEN BAŞLATILMALARI İÇİN PER BŞK.NA EMİR VERİLMESİ. ( İLGİNÇ.MALİYE BAKANINA SORMADI MI? YÜK GETİRMİYOR MU? İNİSİYATİFE BAK. )

7. KALKINMADA ÖNCELİKLİ BÖLGELERDE ÇALIŞANLARA İKİ YIL HİZMET İÇİN 1 KADEME VERİLMESİ ASKERİ HİYEYARŞİYİ TAMAMEN BOZDUĞUNU,
(- TABİİ Kİ, BAZI TEKNİK SINIFLARIN O BÖLGEDE HİÇ ÇALIŞMADIĞINI BAZILARININ DA ÇOK ÇALIŞTIĞINDAN ÇALIŞANIN ALMASI ÇALIŞMAYANIN ALMAMASINDA GARABET NEREDE?
-DEVREM K.K.K.LIĞI KH.INDA 11 YIL ÇALIŞIRKEN BEN 3 ADET ( Ğ ) GARNİZONUNDA ÇALIŞTIM.
-AYRICA KIBRIS TAZMİNATI VE KIBRIS HİZMETİNİN İKİ KATI SAYILMASI NE OLUYOR O ZAMAN ? BUNU SORMADINIZ MI .

8. OYAK YASASININ DEĞİŞİKLİK İÇİN GÖZDEN GEÇİRİLECEĞİNİ GEREKİYORSA MUTLAKA YAPILACAĞINI BİLDİRDİLER.
( KİM DEDİ, HÜKÜMET Mİ, GNKUR.BŞK.MI , MLY.BAK.MI? BEN KİMİM,SİZ KİMSİNİZ, KİM KİMDİR? )

9. OYAKBANKIN SATIŞININ İPTAL EDİLMESİNE BDDK NIN CEVABI.
( ALINAN NEMANIN ÜYELERE DAĞITILACAĞINI BDDK MI BİLDİRDİ? YADIĞINIZI İYİ OKUYUN )

10. 5510 SAYILI SOSYAL GÜVENLİK YASASININ DÜZENLENMESİ .
(BAKANLIKLA GÖRÜŞMEK !!???? İNSAF, HUKUKÇULARLA BİR GÖRÜŞÜN )

11. İKİNCİ BİR İŞ YAPAN GAZİLERDEN KESİLEN DESTEK PİRİMİNİN KALDIRILMASI
( MAAŞINA ZAM YAPILMADIĞI İÇİN, İKİNCİ İŞ YAPMAK ZORUNDA KALAN EMEKLİLERİN MAAŞININ 3/1 İNİN KESİLMESİ???? ONU DA SORDUNUZ MU ? )
12. EMEKLİ OLUP VEFAT EDEN PERSONELİN MİRASÇILARINDAN ZATİ TABANCA HARÇLARIN KALDIRILMASI İÇİN ÇALIŞACAKLARINI,
(ALLAH RAZI OLSUN SORMAYIP ÇALIŞMAYA KARAR VERDİKLERİ TEK KONU )
13. KAMPLARA GİRİŞTE, ARAÇLARDAN ALINAN PARK PARASININ VE BANDROL ÜCRETİNİN ALINACAĞINI, SOSYAL TESİSLERE MSB BÜTÇESİNDEN AYRILAN ÖDENEKLERİN KESİLDİĞİNİ, HİZMETİN KALİTESİNİN SAĞLANMASI GEREKTİĞİNİ, BAZI ŞAHISLARIN GÜVENLİ OLDUĞU İÇİN ARAÇLARINI PARKA BIRAKARAK ÇOK UZUN BİR ZAMAN ÇIKARMADIĞINI BİLDİRDİLER.
-İNSAF, YEMEK MUAADELİNE EKLENEN KARDAN KOMUTANLIK VE OYAK PAYLARINI ALMAYIN O ZAMAN.
-KANTİN VE SOSYAL TESİS KARLARINDAN ALINAN DİLİMLERDEN BİRAZ ÖZVERİ O ZAMAN,
-HİZMETİN KALİTESİNE ETMEN, BU GÜNE DEK PARK PARASI MIYDI?
-ERBAŞ VE ERLERE MAAŞ MI VERMEYE BAŞLADIK?
14. MEDYADA ÇIKAN YAZILARA GENKUR. TARAFINDAN CEVAP VERİLEMEYECEĞİNİ;
-UMUR TALUYU MAHKEMEYE VERMEK KONUSUNDA GECİKMEKSİZİN HAREKET TE GNKUR.BŞK.EMRİMİ ?
BU TALEPLERİMİZİ YAZMIŞTI DA .......

15. MY 58-4 YÖNETGESİNE GÖRE TANINMIŞ KİŞİLERE VERİLEN
GAZİNO VE ORDU EVİ GİRİŞ KARTLARININ ÇIĞIRINDAN ÇIKTIĞINI, GENKUR. BŞK. LIĞI TARAFINDAN VERİLECEĞİNİ BİLDİRDİLER.
-"ÇIĞIRINDAN ÇIKAN" YEREL FAALİYETİ "YERİNDEN" ÇÖZEMEYEN K.LIK , "YERİNDEN" ÇÖZECEK? AÇIKLAMADAN ANLAŞILAN NE İSE BANA DA ANLATIN......

16. TARİHÇE KİTABIMIZIN 500 ADET BASILMASI KONUSUNDA YETKİLİLERE EMİR VERDİLER. ?
-500 KİTABIN OFFSET MATBAADA BASILMA BEDELİ KAÇ PARA? BİZİM ŞANIMIZA BEDELİ NE KADAR?
-500 ADET KİM İÇİN? BEN DE VARMIYIM İÇİNDE ? YOKSA ÜYELİKTEN BİLE ÇIKARIM.
-BASILMASI YASAL OLARAK HAKSA NEDEN BU GÜNE DEK BASMADILAR?
-HAK DEĞİLSE VE LÜTUFSA NİYE EMİR VEREREK SUÇ İŞLİYORLAR?

-BİZ , BİZE DUYULACAK DEVLET SEVGİSİNİ LÜTUFA BAĞLI OLMAYACAK ŞEKİLDE HAKETTİK. BU EZİKLİK NEDİR SAYIN BAŞKANIM???? BİZ LÜTUF DEĞİL , ANAYASAL VE İNSANİ TALEPLERDE BULUNAN BİR KİTLEYİZ VE SİZ 1 ADET BİLE TEMİN ETMEMEYİ BAŞARDINIZ.


SİZ BİR İNİSİYATİFLE VE KİTLE DESTEĞİYLE GİTTİNİZ, " İNİSİYATİFİ ( BİZ SİZE DÖNERİZ ) YÖNTEMİYLE BIRAKARAK GELDİNİZ ..YENİ PROJEMİZ NEDİR ????

Tekin OKAY    14 Kasım 2007 12:14
Evet,Teşekkür ederiz.Genel Merkez Lutfetmiş açıklamada bulunmuş.Bayağı aydınlandık.Pekiyi neyi kotarmışlar.Hiç.


:?

Şerafettin Turgay    14 Kasım 2007 12:12
TEMAD Genel Başkanlığına

Gerek Genelkurmay Bşk.lığı gerekse MSB.lığı ile yaptığınız görüşmenin ve çalışmalarınızın, mağduriyetlerimizin giderilmesini sağlayacağına olan inancımla, gelinen noktayı camiamızla paylaşımınız için teşekkür ederim.

Sayın Genel Başkanım ve Yönetici arkadaşlarım
açıklamalarızda da görüleceği üzere görüşülen konular, ilgili ve yetkili makamlardan talep ettiğimiz haklarımızı içermektedir. Bu taleplerimiz EŞİTLİK ve ADALET adına olmazsa olmazlarımızdır. Er geç karşılanacaktır, alınacaktır.

Sadece alınacak veya verileceklere odaklanamayacak kadar sorunu ,isteği, ihtiyacı olan bu camianın yaşamını kolaylaştırmak, biraz daha rahat nefes almasını sağlamak için Genel Başkanlığınızca düşündüğünüz , düşünce , fikir, projeler varmıdır , nelerdir.

Camiamıza hareketlilik sağlayacak , sorumluluk yükleyecek , TEMAD TÜZÜĞÜNDE YAZILI, özellikle ( d ) ( e ) ( f ) maddelerindeki aktivite ve faaliyetlerin hayata geçirilmesi için, tarafınızdan herhangi bir çalışma takvimi belirlenmişmidir.

Camianın bir ferdi olarak, hakettiklerimizi almanın ONURU kadar , çalışmalarımızla meydana getireceğimiz eserlerimizlede GURUR duymak istiyorum.

Bu doğrultuda üzerime düşecek maddi , manevi katkıyı vermeye her zaman hazır olduğumu bildirir, selam ve saygılarımı sunar, tüm çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Not. TEMAD' da gönderlmiştir.

Hakan HEZER    14 Kasım 2007 01:58
Sayın Genel başkanımıza bilgilendirmeleri için teşekür ederiz.Sağolsun var olsun emekleri ve uğraşları için de teşekür ederken.
Malesef randevulu ve görüşülecek konu başlıkları bildiridiği halde derneğimizle dalga geçer gibi cevap vermeleri 16 madde den sadece 500adet TEMAD tarihçesi bastırmaları dahi Emekli assubayları ne kadar bir araya getirmek istememeleri TEMAD dın varlığını ve tarihçesini 500kişiden başkasının bilip öğrenmemesine yönelik olumsuz bir tavır ve anlayışla karşı karşıya olduğumuz halde yine olumlu kabul edebileceğimiz TEK madde olması üzüntü verici ve DERNEĞİMİZİN VARLIĞINI HİÇE SAYMA OLARAK YORUMLUYORUM.
Acaba bilmezlermi ki,çalışan ve emekli assubay mevcudunu,tabi tüm assubay zümresi duyarsa birlik beraberliği sağlarlarsa bu 16 maddeyi bize söke söke kabul ettirirler,dertsiz başımıza dert açarız demişlerdir.Ancak onlarda haklı bu maddeleri sorun olarak görüp,gerçekleşmesini isteyen aktif assubayda ancak onların belirttiği gibi 500kişi,bunada razıyız Allah komutanlarımıza zaval vermesin tuttukları altın olsun ya hiç dergi bastırmasalardı yada kafaları kızıp çıkın genel merkez binanızdan orasıda bizim haaa deselerdi MAAZ ALLAH ,ALLAH GÖSTERMESİN BETERİN BETERİ VAR.
ŞİMDİ GELELİM 16 MADDENİN GENEL DEĞERLENDİRİLMESİNİ
----------------------------
1-OLU MSUZ
2-OLUMSUZ(İLERİ TARİHE VE HÜKÜMETE PAS)
3-BELİRSİZ
4-OLUMSUZ(EK GÖSTERGE)TEMAD ÖNERİSİ ŞAYET KABUL EDİLİRSE 3600 GÖSTERGEDEKİ ASB.SUÇU NE ONLARIN DERNEĞİ OLARAK GÖRMÜYORLAR MI KENDİLERİNİ.
5-BELİRSİZ
6-BELİRSİZ(MYO LARININ 9-2 DEN BAŞLATILMASI Kİ ZATEN BU 657 YE GÖRE HAK.BURADA EMEKLİLERİN İNTİBAKININ YAPILMASI EN ÖNEMLİ KONU DEĞİLMİ ONUN ÜZERİNDE DURULMALI
7-OLUMSUZ(KALKINMADA ÖNCELİKLİ BÖLGE 1KADEME VERİLMESİ)
8-BELİRSİZ(OYAK YASASI)
9-OLUMSUZ(OYAKBNK SATIŞI)BAZILARI İÇİN OLUMLU OLABİLİR
10-BELİRSİZ(SOSYAL GÜVENLİK YASASI)
11-BELİRSİZ/OLUMSUZ(SADECE İŞ YAPAN GAZİLER ELE ALINIP SİGORTA KESİLMEMESİ İÇİN ÇALIŞILACAĞI BELİRTİLMİŞ
12-BELİRSİZ(VEFAT EDEN SB-ASB ZATİ TABANCALARINDAN HARÇ ALINMAMASI)
13-OLUMSUZ(ORDU EVLERİ YILLIK PUL,65YAŞ GİRİŞ ÜCRETİNİN KALDIRILMASI 42YAŞINDA EMEKLİ OLANLARIN SUÇU NEYSE)
14-OLUMSUZ(MEDYADA ÇIKAN ASB.YAZILARINA CEVAP VERİLMESİ)
15-OLUMSUZ(ASB.LARIN TANINMIŞ KİŞİLERE SB.REFARANSI İLE ORDU EVİ VE KAMPLARA GİRMESİ. GNKUR TEKELİNE ALIP DAHADA ZORLAŞTIRMIŞ)
16-OLUMLU(TEMAD TARİHÇESİ İLE İLGİLİ DERGİ) :p

Halil ERGENLİ    13 Kasım 2007 23:57
Sayın Genel Başkanın bilgilendirmeleri için teşekkürler.
Umarım öncelikli sorunlar kısa zamanda çözülür ve Assubaylarımızın sıkıntıları sona erer.
Taleplerle ilgili 2 konunun açıklığa kavuşturulmasına gereksinim olduğunu düşünüyorum.
1. Maddedeki 4861 Sayılı Yasa ile kastedilen şu andaki ASB. MYO lar ile ilgili olan uygulamalardır. Yani Başlangıç dercelerinin intibaklarının MYO Mezunları için 9-1 Lisans mezunları için 9-3 olarak düzenlenmesi talep edilmektedir, Oysa Assubayların talebi MYO Mezunları için 9-2 Lisans Mezunları için 8-1 olmalıdır.
Açıklamanın ikinci bölümü 6. Maddede ise
6. EĞER MYO MEZUNLARINDAN HERHANGİ BİR GURUBUN 9.
DERECE 2. KADEMEDEN BAŞLADIĞI UYGULAMADA VARSA MYO MEZUNU ASTSUBAYLARIN DA AYNI DERECE VE KADEMEDEN BAŞLATILMALARI İÇİN PER. BŞK. ÇALIŞMA BAŞLATMALAR İÇİN EMİR VERDİ.
Şeklindeki açıklama ise anlaşılamamaktadır.
Emniyet Hizmetleri Sınıfına dahil olan ve İntibakları ve göreve başlangıç dereceleri 657 sayılı Devlet Memurları yasasına göre belirlenen Polislerin durumu adı geçen yasada açıkça bellidir. Buradaki "VARSA" ibaresinin anlamı anlaşılamamaktadır. 657 Sayılı yasanın Başlangıç Dereceleri ile ilgili ORTAK Hükümler bölümünde

2 yıl süreli yüksek öğrenimi bitirenler için öngörülen başlangıç derecesi 10-2 dir. Aynı bölümün 8-a maddesinde ise

8  a) Emniyet hizmetleri sınıfına girenlerden:

İlkokul, ortaokul ve dengi okulları bitirenler; ilkokul ve ortaokulu bitirenlerin giriş derecelerine iki derece,

Lise ve dengi okulları bitirenler, liseyi bitirenler için tespit edilen giriş derece ve kademesine bir derece bir kademe,

Yüksek öğrenimi bitirenler aynı yüksek öğrenimi bitirenler için tespit edilen giriş derece ve kademesine bir derece.
İlave edilmek suretiyle bulunacak derece ve kademelerden hizmete alınırlar. Denilmektedir.
Yani Ortak Hükümlerdeki 10-2 ye 1 derce eklenerek Başlangıç dereceleri 9-2 olarak uygulanmaktadır.
Bunun yasal dayanağı budur, bence başkaca mevzuat aramaya gerek yoktur.
SELAM VE SAYGILARIMLA

EMEKLİ ASSUBAYLAR    13 Kasım 2007 23:55
TEMAD Mesaj Panosunda TEMAD Genel Başkanı Sayın Mustafa EROL iyileştirme çalışmaları ile ilgili bilgi vermiştir.
İLgili Metin aşağıdadır.

DEĞERLİ ARKADAŞLARIM.

GEÇEN AYIN İKİNCİ YARISINDA GENKUR. PER. BAŞKANI İLE PER. DAİRE BAŞKANINDAN RANDEVU İSTEDİK. HER İKİ BAŞKANIMIZ; KENDİLERİ İLE GÖRÜŞMEK İSTEDİĞİMİZ KONULARI BİR BAŞLIK HALİNDE KENDİLERİNE İLETMEMİZİ İSTEDİLER. GENEL MERKEZİMİZ. AŞAĞIDA BELİRTİLEN BAŞLIKLARI FAKSLA 01.11.2007 TARİHİNDE BİLDİRDİK. BAŞLIKLARI ALDIKTAN SONRA 08.11.2007 TARİHİNDE RANDEVU VERDİLER. BAŞLIKLARIMIZI KISALTILMIŞ OLARAK AKTARIYORUM.
1. EM. ASTSUBAYLARIN 4861 S. YASADAN YARARLANDIRILARAK.
İNTİBAKLARININ YAPILMASI.
2. GÖREV TAZMİNATININ VERİLMESİ.
3. EK 8 A CETVELE 1.DERECENİN 4. KADEMESİNİ GÖSTEREN 1500
RAKAMININ EKLENMESİ.
4. EK GÖSTERGE ÇARPIM CETVELİNİN DÜZENLENMESİ.
5. DEVLET MEMURLARINAYAPILAN HER TÜRLÜ EKONOMİK
İYİLEŞTİRMENİN EMEKLİ ASTSUBAYLARA DA YANSITILMASI
6. İKİ YILLIK YÜKSEK OKUL MEZUNU ASTSUBAYLARIN 9. DERECE 2.
KADEMESİNDEN BAŞLATILMASI, ASTSB. OKULLARININ 4 YILA ÇIKARILMASI VE 4 YILLIK MEZUNLARIN 8. DERECE 1. KADEMESİNDEN GÖREVE BAŞLATILMASI.
7. KALKINMADA ÖNCELİKLİ YÖRELERDE ÇALIŞAN DEVLET
MEMURLARINA HER İKİ YILDA BİR KADEME VERİLME SİSTEMİNİN ASKERİ PERSONELEDE UYGULANMASI.
8. OYAK YASASINDA Kİ EŞİTLİK İLKESİNE AYKIRI OLAN MADDELERİN
DEĞİŞTİRİLMESİ.
9. OYAK BANKIN SATIŞININ DURDURULMASI
10. VAZİFE MALÜLÜ, ADİMALÜL VEYA NORMAL EMEKLİ OLANLAR
İKİNCİ BİR İŞ YAPTIKLARINDA EMEKLİ MAAŞLARININ KESİLECEĞİNE DAİR ÇIKARILAN VE ANAYASA MAH. İPTAL EDİLEN SOS.GÜV.YASASIN DA GEREKLİ DÜZENLEMELERİN YAPILMASI.
11. EMEKLİ OLUPTA İKİNCİ BİR İŞ YAPAN ASTSUBAYLARDAN KESİLEN
DESTEK PİRİMİNİN KALDIRILMASI.
12. EMEKLİ OLDUKTAN SONRA VEFAAT EDEN ASKERİ PERSONELDEN
MİRASÇILARINA İNTİKAL EDEN ZATİ TABANCALARDAN EMNİYETÇE ALINAN HARÇLARIN ALINMAMASI KONUSUNDA DÜZENLEMELER YAPILMASI.
13. BAZI ORDU EVLERİNDE ÇIKARILAN ZORLUKLARIN KALDIRILARAK
UYGULAMALARIN KOLAYLAŞTIRILMASI İLE 65 YAŞ ÜZERİNDE Kİ EMEKLİLERDEN BANDROL ÜCRETİ ALINMAMASI. ARAÇLARDAN ALINAN PARK ÜCRETİNİN VE KAMPLARDA UYGULANAN GÜNÜ BİRLİK GİRİŞ ÜCRETLERİNİN KALDIRILMASI.
14. MEDYADA ÇIKAN VE ASTSUBAYLARI İÇERİSİNE ALAN BEYAN VE
YAYAYINLARA GENKUR. GEN SEKRETERLİĞİNCE CEVAP VERİLMESİ VEYA TEKZİP EDİLMESİ.
15. ASKERİ ORDUEVLERİNE VE GAZİNOLARA GİRENLERE VERİLEN
TANINMIŞ KİŞİ KARTLARININ VERİLMESİNDE İSTENEN BİR EMEKLİ VEYA MUVAZZAF SUBAY ONAYININ TAMAMEN KALDIRILMASI.


16. TEMAD IN TARİHÇESİNİN (İLK KURULDUĞU GÜNDEN BU GÜNE
KADAR.) HAZIRLANMIŞ OLUP GENKUR. MATBAASINDA BASTIRILARAK KİTAP HALİNE GETİRİLMESİ

YUKARIDA ARZ ETTİĞİMİZ KONULARI İÇEREN 20 SAYFA OLARAK HAZIRLADIĞIMIZ DOSYALARIMIZLA BİRLİKTE. BELİRTİLEN GÜN SAAT 13.30 DA İLGİLİ ŞUBE MÜDÜRLERİ İLE PER. BŞK.MIZIN ODASINDA BAŞLAYAN GÖRÜŞMELERİMİZ SAAT 17.15 E KADAR DEVAM ETTİ. YÖNETİMDE OLAN VE ÜYE BULUNAN BAZI ARKADAŞLARIMIN KATKILARI İLE HAZIRLADIĞIMIZ 20 SAYFALIK İKİ DOSYA İLE KATILDIĞIMIZ TOPLANTIDA KONULARIMIZIN TAMAMINI MADDE MADDE TARTIŞARAK GÖRÜŞTÜK. ELBETTEKİ DAHA GÖRÜŞECEĞİMİZ ÇOK KONU VARDI; AMA EMEKLİ ASTSUBAYLARI İLGİLENDİREN KONULAR ÖNCELİKLERİNE GÖRE DEĞERLENDİRİDK.

DEĞERLİ ARKADAŞLARIM.

BELİRTİLEN KONULAR ÜZERİNDE YAPTIĞIMIZ GÖRÜŞMELER
ÇOK UZUN OLDUĞU İÇİN ANA FİKİR OLARAK BİLGİLERİNİZE SUNUYORUM.

1. İNTİBAKLAR YAPILARAK BİR DERECE VERİLMESİ KONUSU
ÜZERİNDE GENKUR. MALİYE BAKANLIĞI İLE GÖRÜŞMÜŞ. GEÇMİŞTEN GELEN BİR UYGULAMANIN DEVAMININ GEREKTİĞİ BELİRTİLMİŞTİR. MALİYE BAKANLIĞI OLUMSUZ CEVAP VERMİŞTİR.

ANCAK: AYNI KONUDA MSB İLE YAPTIĞIMIZ GÖRÜŞMEDE. SAYIN BAKAN GEÇMİŞTE YAPILAN DÜZENLEMELERLE İLĞİLİ OLARAK KANUN DEĞİŞİKLİĞİNİ İÇEREN EVRAK GETİRİRSENİZ. BEN DİREK SAYIN BAŞBAKANLA GÖRÜŞÜP HALLEDECEĞİM DİYE BİZE SÖZ VERDİ.
AYRICA AK PARTİ GN. BŞK YRD. VE ANKARA MİLLETVEKİLİ SAYIN BÜLENT GEDİKLİ DE. MALİYE BAKANLIĞI UZMANLARI İLE GÖRÜŞÜYOR. GELİŞMELER KONUSUNDA TEKRAR GÖRÜŞECEĞİZ. AYRINTILI BİLGİ VERİLECEKTİR.
2. GÖREV TAZMİNATI KONUSU MALİYE BAKANI İLE
GÖRÜŞÜLMÜŞ. DANIŞTAY GÖREV TAZMİNATI İLE KHK. Yİ İPTAL ETTİĞİNDEN 1 YIL İÇERİSİNDE DÜZENLEME YAPILACAKTIR. YA İPTAL EDİLECEK YA DA TALEPLARİNİZ KARŞILANACAKTIR CEVABI ALINDIĞINI BİLDİRDİLER.
3. EK 8-A CETVELE 1500 GÖSTERGESİNİN EKLENME
KONUSUNUN İNCELENECEĞİNİ VE SONUÇTAN BİZİ BİLGİLENDİRECEK-LERİNİ BİLDİRDİLER.
4. EK GÖSTERGE ÇARPIM CETVELİNİN DÜZENLENMESİ
SONUCU FAZLA MİKTARDA 657 YE TABİ DEVLET MEMURLARININ DA KAPSAM ALANINA GİRECEĞİNDEN BÜTÇEYE BÜYÜK YÜK BİNECEĞİNDEN KABUL GÖRMEDİĞİNİ BELİRTTİLER.
BİZLER ÖNERİ OLARAK 2200 DAHİL, 3600 HARİÇ CÜMLESİNİN 3000 DAHİL, 3600 HARİÇ ÇARPIMININ % 70 TEN % 100 ÇIKARILMASINI ÖNERDİK. ÜZERİNDE ÇALIŞACAKLARINI BİLDİRDİLER.

5. MİT-EMNİYET-İLAHİYAT-ADLİYE MENSUPLARINA VERİLEN
HER AY 100.00YTL VERİLMESİ KONUSUNA MALİYE BAKANLIĞININ OLUMLU YAKLAŞTIĞINI BİLDİRDİLER.
6. EĞER MYO MEZUNLARINDAN HERHANGİ BİR GURUBUN 9.
DERECE 2. KADEMEDEN BAŞLADIĞI UYGULAMADA VARSA MYO MEZUNU ASTSUBAYLARIN DA AYNI DERECE VE KADEMEDEN BAŞLATILMALARI İÇİN PER. BŞK. ÇALIŞMA BAŞLATMALAR İÇİN EMİR VERDİ.
7. KALKINMADA ÖNCELİKLİ BÖLGELERDE ÇALIŞANLARA İKİ
YIL HİZMET İÇİN 1 KADEME VERİLMESİ ASKERİ HİYEYARŞİYİ TAMAMEN BOZDUĞUNU, BAZI TEKNİK SINIFLARIN O BÖLGEDE HİÇ ÇALIŞMADIĞINI BAZILARININ DA ÇOK ÇALIŞTIĞINDAN ÇOK STANDARTLI BİR UYGULAMA OLACAĞINI BİLDİRDİLER.
8. OYAK YASASININ DEĞİŞİKLİK İÇİN GÖZDEN
GEÇİRİLECEĞİNİ GEREKİYORSA MUTLAKA YAPILACAĞINI BİLDİRDİLER.
9. OYAKBANKIN SATIŞININ İPTAL EDİLMESİ TALEBİMİZİ
DERNEK OLARAK BDDK BAŞKANLIĞINA RESMİ YAZI İLE BİLDİRDİK.
GENKUR. BİZE AVRUPA BİRLİĞİ KRİTERLERİ UYGULAMASINA GÖRE ÇOK UYGUN VE KARLI BİR SATIŞ OLDUĞUNU VE ALINAN NEMANIN ÜYELERE DAĞITILACAĞINI BİLDİRDİLER.
10. 5510 SAYILI SOSYAL GÜVENLİK YASASININ DÜZENLENMESİ
İÇİN BAKANLIKLA GÖRÜŞTÜKLERİNİ BİLDİRDİLER.
11. İKİNCİ BİR İŞ YAPAN GAZİLERDEN KESİLEN DESTEK
PİRİMİNİN KALDIRILMASI KONUSUNDA İLGİLİLERLE GÖRÜŞECEKLERİNİ,
12. EMEKLİ OLDUKTAN SONRA VEFAT EDEN RÜTBELİ
PERSONELİN MİRASÇILARINDAN ALINAN ZATİ TABANCA HARÇLARIN KALDIRILMASI İÇİN ÇALIŞACAKLARINI
13. BAZI ORDU EVLERİNDE YAPILAN DEĞİŞİK
UYGULAMALARIN KENDİLERİNE İNTİKAL ETTİĞİNDE MÜDAHALE EDECEKLERİNİ, KAMPLARA GİRİŞTE, ARAÇLARDAN ALINAN PARK PARASININ VE BANDROL ÜCRETİNİN ALINACAĞINI, ASKERİ SOSYAL TESİSLERE MSB BÜTÇESİNDEN AYRILAN ÖDENEKLERİN KESİLDİĞİNİ, HİZMETİN KALİTESİNİN SAĞLANMASI GEREKTİĞİNİ, BAZI ŞAHISLARIN GÜVENLİ OLDUĞU İÇİN ARAÇLARINI PARKA BIRAKARAK ÇOK UZUN BİR ZAMAN ÇIKARMADIĞINI BİLDİRDİLER.
14. MEDYADA ÇIKAN YAZILARA GENKUR. TARAFINDAN CEVAP
VERİLEMEYECEĞİNİ ÇÜNKÜ GENKUR. BAŞKANIN DAN BAŞKASININ KONUŞMASINI. YASALARLA SINIRLADIĞINI, BU TÜR BEYANLARA ASKER KÖKENLİ DERNEKLER OLARAK BİZİM CEVAP VERMEMİZ GEREKTİĞİNİ VE VERDİĞİMİZİ; BU TÜR BEYANLARA DAHA ETKİLİ OLARAK DEVAM ETMEMİZİ VURGULADILAR.
15. MY 58-4 YÖNETGESİNE GÖRE TANINMIŞ KİŞİLERE VERİLEN
GAZİNO VE ORDU EVİ GİRİŞ KARTLARININ ÇIĞIRINDAN ÇIKTIĞINI, REFERANS OLACAK EMEKLİ VEYA ÇALIŞAN SUBAY YERİNE GENKUR. BŞK. LIĞI TARAFINDAN VERİLECEĞİNİ BİLDİRDİLER.
16. TARİHÇE KİTABIMIZIN 500 ADET BASILMASI KONUSUNDA
YETKİLİLERE EMİR VERDİLER.
DEĞERLİ ARKADAŞLARIM.

BU GÖRÜŞMEMİZ YUKARDA ARZ ETTİĞİM GİBİ UZUN BİR ZAMAN DEVAM ETTİ. GÖRÜŞMELERİMİZ. TON, ÜSLUP OLARAK İYİ BİR ORTAMDA GEÇTİ. OYAK YASASI MADDE MADDE İNCELENDİ. AKLIMIZA GELEN HER KONUYU AYRINTISI İLE GÖRÜŞTÜK. BAZI KONULARDA KISA ZAMAN İÇERİSİNDE TEKRAR GÖRÜŞMEYİ KARARLAŞTIRDIK.
ELBETTE Kİ ARKADAŞLARIMIN DEĞİŞİK FİKİRLERİ OLACAKTIR.
YUKARIDA BELİTİLEN KONULARDA VEYA DEĞİŞİK KONULARDA OLSUN DÜŞÜNCELERİNİ MAİL ADRESİMİZE VEYA MESAJ PANOMUZA YAZARLARSA YAPACAĞIMIZ GÖRÜŞMELERDE DİLE GETİRİRİM.

GELİŞMELER KONUSUNDA AÇIKLAYICI BİLGİ VERİLECEKTİR.

SELAM VE SAYGILARLA ESEN KALIN.

Mehmet GÜRÇAY    13 Kasım 2007 18:33
Sevgili Meslektaşlarım; Öncelikle herkese iyi günler.
Sitemizde birçok yazıyı okuyorum,çok güzel yazılar var. Ancak genelde yazılarımız eleştiri ve sadece yazıda kalacak şekilde olmakta. Nedense kimse taşın altına elini koymak gibi özlem içinde değil.
Arkadaşlar bir Ata sözü vardır.\" AĞLAMAYANA MEME VERMEZLER\" TESUD\'un çalışmalarından bahsediliyor,iyide TEMAD ne yapıyor? veya bizler bu konuda ne yapıyoruz ? sadece yazıyoruz. Hayır bu böyle olmamalı,Öncelikle TEMAD çatısı altında buluşmamız gerekmekte ve TEMAD Yönetimini yönlendirmeliyiz,Projeler sunmalıyız,Ekonomik anlamda güçlenmesini saglamalıyız.Her şeyden önce TEMAD\'ın Güçlü bir Sivil Toplum örgütü olduğuna hem TEMAD yönetimi hem de biz üyeler inanmalıyız.
Arkadaşlar asker kafasından artık sivil düşünme ve hareket etme bilincine erişmemiz gerektiğini düşünüyorum.
TESUD\'un,GNKUR.ve diğer Askeri birimlerin gölgesinden kurtulalım. İlişkimizi keselim demiyorum. Diger birimlerle nasıl bir ilişki içerisinde isek aynı durumu STK.larlada kuralım. Bazen hayır demesini bilelim. Arkadaşlar lütfen artık siviliz,Eylemse eylem, Bildiriyse bildiri ne gerekiyorsa yasalar çerçevesinde yapalım. En azından bu ruh haline dönüşelim. Biraz politik olmasını öğrenelim. Arkadaşlar başınızda kep veya şapka,kolunuzda rütbe yok artık. Bizler Onuruyla En az 20 yıl hizmet etmiş bireyleriz. Bir işci sendikaları veya memur sendikaları kadar cesaretimiz yok mu ? Bu dağınıklık bu boşvermişlik niye ? Birlikten güç doğar. Bu nedenle TEMAD. Bünyesinde toplanıp bir olalım,birlik olalım. TEMAD.Ne yapıyor diyebilirsiniz.Eğer güç verirsek TEMAD.da gereğini yapacaktır. Yapmazsa yapması için baskı yaparız,olmuyorsa gereğini yaparız. Öncelikle bizim TEMAD.\' a üye olmamız ve güçlendirmemiz gerektiğini inanıyorum.
Sevgili Arkadaşlar,lütfen tüm bölgelerde meslektaşlarımıza ulaşıp TEMAD. Çatısı altında buluşmaya davet edelim.
Saygılarımla.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Mithat Türetken    13 Kasım 2007 11:29
Sayın Meslekdaşlarım
Türkü'yü hatırlarsınız YİĞİDİ KILIÇ KESMEZ BİR ACI SÖZ ÖLDÜRÜR diye başlar ve devam eder bizim önyargılar sonucu haksızlıklarımız sahipsizliğimiz sabır taşını çatlatmak üzeredir. Hep vaatlerle avutuluyoruz kimsenin umrunda değil hatta bazı meslekdaşlarımızın da umurunda değil sahipsizliğimiz Son olarak Dağlıca baskını emrini veren terörist eski assubaydı diye çıkan haberleri hatırlayın Genelkurmay sessiz,Temad bir basın açıklaması ile yetindi (Oysa TEZKİP gönderip gerekirse tazminat davası açmalıydı) Ömrümüzü verdiğimiz kurumumuzdan tık yok oysa törörist eski binbaşıydı,eski subaydı diye haber çıksaydı hemen açıklama yaparlardı basında bunu biliyor bir kişinin yaptığı olumsuzlukları tüm meslekdaşlarımıza mal ediyor bu sahipsizlik bizlerin sabır sınırlarını zorlamaktadır. Bu konuda Milliyet Blogta Ersen Gürpınar arkadaşımız YARAMIZA TUZ BASTILAR başlığı ile yazı yazmıştır Bilgilerinize sunuyorum mutlaka okumalısınız yorumlarınızla destek vermelisiniz. İyi günler dilerim.

Duran SARIOGLU    12 Kasım 2007 13:31
Çok zaman ağırlığımızı koyamadığımızı düşünür, çokluğumuzu ve bu çokluktan kaynaklanan yaptırım gücümüzü kullanamadığımızı söyler ve hayıflanırız. Özellikle derneklerimiz vasıtasıyla ya da TEMAD genel merkez vasıtasıyla mesajlarımızı doğrudan ulaştırabileceğimiz mail adresleri, linkler milletvekili mail adresleri gibi bilgiler linkler panomuzda bir baişlık altında yayınlanamaz mı?
Böylelikle meclisteki tüm vekillere en kısa yoldan ulaşma imkanı sağlanır.
Bir de bu güne kadar problemlerimizin duyurulmasına yardımcı olanlar, çözümüne yardımcı olanların, çözümüne söz verenlerin mail adresleri veya link adresleri de yayınlanırsa faydalı olur düşüncesindeyim.
yayında görevli arkadaşlarımızın abilerimizin affına sığınarak öneririm. Saygılarımla
Duran Sarıoğlu ANTALYA TEMAD

Hakan HEZER    11 Kasım 2007 17:40
(e-mail grubumuza yazdığım mesaj sitede mesaj grubumuza üye olmayan arkadaşlara çağrı amacıyla konmuştur)

Kıymetli meslektaşlarım,Saygudeğer grup üyeleri;
Son günlerde grubumza meslektaşlarımızın ilgisinin yoğunlaşması ve grup üyelerimizin önerileri ile 1200 kişiye ulaştık.Gönül isterki yüzbinlerle ifade edilen camiamız internet ortamında her platformda üye sayısı bakımından birinci olsun,gümbür gümbür ses getirelim.
Özllikle grubumuzda bulunan assubay meslektaşlarımız çok iyi bilirler ki...
SESİMİZİ DUYURMAK VE BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE HAREKET ETMEK İÇİN ÇOK AMA ÇOK NEDENİMİZ VAR.Bu nedenleri burada tek tek sıralamayacağım.Üye arkadaşlar eski tarihli e-maillerden ve aynı amaç ve hedef için uğraş verdiğimiz www.emekliassubaylar.org sitemizde yazan bir birinden değerli emekli assubay yazarlarımızın yazılarındanda amaç ve hedef birlikteliğini açıkça görürler.
GENEL OLARAK AMAÇLARIMIZ
Çalışırken ve emekli olduktan sonra yok sayılan,sosyal hakları verilmeyen,yetkililerce haklı olduğumuz söylene söylene sorumluluğu birbirlerine atmaları ve hiçbir iyileştirme girişiminde bulunmamaları ASSUBAYLARIN sahipsiz bırakılmaları karşısında günümüz çağdaş iletişim aracı olan internet vasıtasıyla KAMUOYU OLUŞTURUP SESİMİZİ DUYURMAK,SOSYAL HAKLARIMIZI ALMAK VE GÜNCEL OLAYLARDA BİZDE VARIZ DEYİP Tavrımızı ortaya koyup çok kısa sürede,ülke genelinde protesto ve eylemlerimizi en kısa zamanda hayata geçirmek ve TEMAD dı yıpratmadan yönetimdeki arkadaşlarımızı daha aktif çalışmaya yöneltmek için yapıcı eleştirilerimizle birlikte,TEK kurumsal yapımız olan TEMAD nehrine akan dereler olarak TEMAD dın internet ortamındaki üye sayımıza paralel ÜYE saysını artırmak,bu vesile ile bizi temsil edecek TEMAD yöneticilerini çok daha iyi vasıflarda olması için,hak ettiğimiz şekilde temsil edilebilmek ve mücadele edebilecek meslektaşlarımızı seçmek.TEMAD şubelerine üye olurken TEMAD bana ne verecek zihniyeti yerine BEN TEMAD da dolaysıyle camiama ne fayda sayğlayabilirim düşüncesi ile hareket etmek temel prensibimiz olmalı ki,seçme ve seçilme özgürlüğü ile daha iyiye ulaşmak,daha iyi yapacağını söyleyen arkadaşları yaklaşan seçimlerde aday olarak görmek en temel arzumuz.
TEMAL AMAÇ VE HEDEFLERİMİZİ HALLETTİKTEN SONRA,POTANSİYEL ÜYE SAYIMIZ İLE ÇOK GENİŞ VİZYON VE MİSYON OLUŞTURACAK,BİLGİ,KÜLTÜR VE DENEYİME SAHİP,TSK NIN BELKEMİĞİ EMEKLİ ASSUBAYLARIZ.TEK YAPMAMIZ GEREKEN,TEMAD NEHRİNE AKAN DERELER OLARAK,TEMAD ÜYE SAYIMIZI ARTIRARAK GEREKTİĞİNDE YÖNETİME ADAY OLARAK,BİRLİK BERABERLİĞİMİZİ SAĞLAMAK VE GÜCÜMÜZÜN FARKINA VARMAK.BUNU BİLİNÇLİ İÇTEN VE DIŞTAN ÖNLEYENLER OLDUĞUNU HEPİMİZ BİLİYORUZ.YETER Kİ BİZ ÜZERİMİZDEKİ ÖLÜ TOPRAĞINI ATIP,BİZDEN ADAM OLMAZ DEMEYİP,GÜCÜMÜZÜN FARKINA VARIP,BİRLİK BERABERLİĞİMİZİ SAĞLAMAK.
BİRLİK BERABERLİĞİMİZ İKTİSADİ,SİYASİ,SOSYAL BİR BÜTÜNLÜK İÇİNDE OLMASI ARZU EDİLSEDE,ÖZELLİKLE EMEKLİ ASSUBAYLAR OLARAK,İKTİSADİ VE SİYASİ FARKLILIKLAR GÖSTERMEMİZ DOĞALDI Kİ,BU FARKI YERTKİ İÇİNDEN ÇIKTIĞI TOPLUMU VE CAMİADAN KENDİNİ DIŞLAYARAK,KÜÇÜMSEYEREK YADA REDDEDEREK OLMASIN.
Bizim enbüyük birlik beraberliğimiz hemen hemen hepimiz aynı SOSYAL sınıf içinden gelmemiz ve aynı meslek içinde aynı zorlukları hatta ikinci sınıf insan muamelesi ile karşılaşmamız,hala karşılaşıyor olmamız,etrafında bütünleşip kenetlenmeliyiz. içimizden çıkan çürük elmalar iktisadi olarak güçlenip,sosyal sınıf ve statü değiştirdiği için kendilerini bu birlikteliğin dışında tutup geldiği sosyal sınıf ve kökenini unutsada,birileri mutlaka hemde asb.için yakıştırılan küçümseyi tabirlerle hatırlatacak ve hatırlatıyor.Onun içindirki bilgi ve kültür seviyemizi artırırken ekonomik ve sosyal statümüzü hepberaber yükselmeliyiz.

SAYGILARIMIZLA

Emekli Assubaylar Grubu

NOT:sitemize yazan arkadaşları e-mail grubumuzada üye olmaya davet ediyoruz.
grup adresimiz
------------------
http://grup.mynet.com/gru plar/grup_intro/emekli_astsubay

Muzaffer Akçam    11 Kasım 2007 03:43
DEĞERLİ ARKADAŞLARIM
HEPİNİZİ SAYGIYLA SELAMLIYORUM.
SORUNLARIMIZI, DÜŞÜNCELERİMİZİ VE FİKİRLERİMİZİ PAYLAŞABİLECEĞİMİZ, KATILIMIN YOĞUN OLACAĞI BİR MEKANI,TARİH VE SAATİNİ BELİRTEREK BİR GÜN BELİRLENMESİNİ ÖNERİYORUM.BELKİ KÜÇÜKTE OLSA BİRİLERİMİZİN YAPABİLECEĞİ VE SORUMLULUK ALABİLECEĞİ KONULARIN OLABİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM. BU DA BİR FAYDA SAĞLAR DİYE UMUT EDİYORUM.
SAYGILARIMLA

Hakan HEZER    10 Kasım 2007 22:56
ULU ÖNDERİMİZİ SAYGI,SEVGİ VE MİNNETLE,RAHMETLE ANIYORUZ.ULU ÖNDERİMİZ VE ŞEHİTLERİMİZE ALLAHTAN RAHMET DİLİYOR SAYGI VE MİNNETLE ÖNLERİNDE EĞİLİYORUM.

MESUT MAVİTUNA    10 Kasım 2007 21:29
ATATÜRK'ÜN BİR ANISI !

KEYİFLE VE DUYGULANARAK OKUYACAKSINIZ...


Gazi, çiftliğinde dolaşıp hava alırken oldukça yaşlı bir kadına rastladı.

Atatürk attan inerek bu ihtiyar kadının yanına
sokuldu.

- Merhaba nine.

Kadın Ata'nın yüzüne bakarak hafif bir sesle;

- Merhaba dedi.

- Nereden gelip nereye gidiyorsun?

- Kadın şöyle bir duralayıp, Neden sordun ki, dedi. Buraların sabısımısın? Yoksa bekçisi mi?

- Paşa gülümsedi.
Ne sahibiyim ne de bekçisiyim nine.
Bu topraklar Türk milletinin malıdır.
Buranın bekçiside, Türk milletinin kendisidir. Şimdi nereden gelip nereye gittiğini söyleyecek misin?

- Kadın başını salladı.

- Tabii söyleyeceğim, ben Sincan'ın köylerindenim bey, otun güç bittiği,
atın geç yetişdiği, kavruk köylerinden birindeyim. Bizim muhtar bana bilet
aldı trene bindirdi, kodum Angara'ya geldim.

- Muhtar niçin Ankara'ya gönderdi seni?

- Gazi Paşamızı görmem için.

- Başını pek ağrıttım da...
Benim iki oğlum gavur harbinde şehit düştü.
Memleketi gavurdan kurtaran kişiyi bir kez görmeden ölmeyeyim diye hep dua ettim durdum. Rüyalarıma girdi Gazi Paşa. Bende gün demeyip mıhtara anlatınca, o da bana bilet alıverip saldı Angaraya, giceleyin geldimdi. Yolu neyi de bilemediğimden işte ağşamdan belli böyle kendimi ordan oraya vurup duruyom bey.

- Senin Gazi Paşa'dan başka bir isteğin var mı?

- Kadının birden yüzü sertleşti. Tövbe de bey, tövbe de! Daha ne isteyebilirim ki...

- O bizim Vatanımızı gurtardı. Bizi düşmanın elinden kurtardı.

Şehitlerimizin mezarlarını onlara çiğnetmedi daha ne isteyebilirim ondan.

Onun sayesinde şimdi
istediğimiz gibi yaşıyoruz.

Şunun bunun gavur dölünün köpeği olmaktan onun sayesinde kurtulmadık mı?

Buralara bir defa yüzünü görmek, ona sağol paşam! Demek için düştüm.

Onu görmeden ölürsem gözlerim açık gidecek.

Sen efendi bir adama benziyon, bana bir yardım ediver de Gazi Paşayı bulacağım yeri deyiver.

- Atatürk'ün gözleri dolu
dolu olmuştu, çok duygulandığı her halinden belliydi.

Bana dönerek, Görüyorsun ya Gökçen, işte bu bizim insanımızdır...

Benim köylüm, benim vefalı Türk anamdır bu.

Attan indim,yaşlı kadının elini tuttum, anacığım dedim. Sen gökte aradığını yerde buldun. Rüyalarını süsleyen, seni buralara kadar koşturan, Gazi Paşa yani, Atatürk işte karşında duruyor.

- Köylü kadın bu sözleri duyunca şaşkına döndü.

- Elindeki değneği yere fırlatıp, Atatürk'ün ellerine sarıldı.

- Görülecek bir manzaraydı bu, ikisi de ağlıyordu.

- Iki Türk insanı biri kurtarıcı, biri kurtarılan, ana oğul gibi sarmaş dolaş ağlıyorlardı.

- Yaşlı kadın belki on defa öptü atanın ellerini.

- Ata da onun ellerini öptü.

- Sonra heybesinden küçük bir paket çıkarttı.

Daha doğrusu beze sarılmış bir köy peyniri, bunu Atatürk'e uzattı;

- Tek ineğimin sütünden kendi ellerimle yaptım Gazi Paşa, bunu sana hediye getirdim. Seversen gene yapıp getiririm.

- Paşa hemen orada bezi açıp peyniri yedi.
Çok beğendiğini söyledi. Sonra birlikte köşke kadar gittik.

Oradakilere şu emri verdi;

"Bu anamızı alın burada iki gün konuk edin, köyüne götürün. Giderken de kendisine üç inek verin benim armağanım olsun."

*ORTADA DOLAŞAN SAÇMASAPAN MAİLLERİ, 10 KİŞİYE YOLLAMAK YERİNE, BU TÜR YAZILARIN, OKUMASINI SAĞLIYABİLİRSEK BELKİ ATAMIZIN DEĞERİ DAHA ÇOK ANLAŞILIR.*

Saygılarımla

MESUT MAVİTUNA    10 Kasım 2007 13:38
RUHUYLA VE DEVRİMLERİYLE, DÜNYA MİLLETLERİNİN DAHİ GIPTA VE KISKANARAK BAKTIĞI.

YÜCE TÜRK MİLLETİNİN KALBİNDE, HER ZAMAN ÖLÜMSÜZ OLARAK YAŞATTIĞI VE YAŞATACAĞI, ULU ÖNDERİMİZ VE YÜCE ATATÜRK'ÜMÜZÜN, ARAMIZDAN AYRILIŞININ 69 NCU YILINI RAHMET ŞÜKRAN VE ÖZLEM İLE ANIYORUZ.


ATAMIZA VE TÜM ŞEHİTLERİMİZE ALLAHTAN RAHMET DİLİYORUM, RUHLARI ŞAD, MEKANLARI CENNET OLSUN.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Mesaj panosuna bu konudaki müşterek duygularımızı yazacağımız sırada bizlerin duygularına tercüman olan Sn.Mavituna'nın mesajı geldi. RUHUN ŞAD OLSUN YÜCE ATATÜRK GÖSTERDİĞİN YOLDA HEDEFLERİNE ULAŞMAK GÖREVİMİZDİR

Ramazan TEKELİ    08 Kasım 2007 18:27
01.11.2007 tarihinde Plan Bütçe Komisyonuna inen önerge,
29.06.2005 yılında CHP milletvekilleri ile Genel Kurula gelen, AKP Gr.Bşk.vekillerinin Temada desteklemek için söz verdikleri halde, muhalefet tarafından verilen önerge bahanesi ile desteklenmeyerek komisyona havale edilen mevcut eski önergedir.Yeni değildir.Temadın 25 ve 27 Ekimde MSB'nı ve AKP Gn.Bşk.Yrd. Bülent Gedikli ile yapılan görüşmeleri doğrultusunda,bu ve benzer önergelerin; MSB lığı kanalı ile verdirilmesi değerlendirildiğinden,eski önergenin komisyonlarda kabul edilse bile,Genel Kurulda iktidar partisince desteklenmesi mümkün görülmemektedir.Bu önerge TBMM'sinde görüşülürken, CHP üyelerinin çok azının katıldığı bir genel kurulda geçirilememiştir.Arkadaşlarımızın gündemi takip etmelerinde elbette yarar vardır.Sosyal haklarımızın alınması mücadelesinde her meslektaşımızın birbirinden değerli çok büyük katkıları olabileceği unutulmamalıdır.Bu noktadan hareketle,yeni verdirilecek önergeler için,arkadaşların şimdiden tanıdığı olan veya bölge milletvekillerinden destek sözleri almalarının yararlı olacağını düşünüyorum.sevgi ve saygılarımla,

Hakan HEZER    08 Kasım 2007 17:58
Yine fikir bizden uygulama TESUD dan,ASB A.Ş dedik askıda kaldı,sayın TEMAD yönetimi ve şubelerinden tık yok,bu iş olmaz değil,ancak topluma heyacan verip olabilirliğini anlatmak TEMAD genel merkezinde ve şb yönetiminde bulunan arkadaşlar,herşey birlik beraberlik ve güven esasına göre,tabiki kişilerin gelir düzeyi ve katılım payı ilede orantılı ama biz toplu ve ortak iş yapmaya alışmamışız veya bazı uyanık ve şahsi menfaatleri peşinde koşanlar sayesinde insanlar ürkmüş korkmuş,birde çok kısa zamanda çok büyük beklenti olması yani hemen bire on kazanma sevdasında olan kişilerle bu iş olmaz,bir işi ticarete döküldüğünde 3-5 yıl beklenti olmayacağı ve en fazla banka faiz oranlarının 10-15 puan üstünde kazanç bekleyip,bunun fazlası hedeflenmeli,herşeye rağmen ticarette kaybetme riski göz önüne alacak girişimci arkadaşlarla herkesin risk edebileceği ve bu risk edeceği miktar hayatını yaşamını olumsuz etkilemeyecek meblağlar olmalı.
Bu vesile ile önderliği yapacak TEMAD genel merkezi ve şubeleri ile üyeler olağan yada olağan üstü toplantıya çağrılıp fikirler,düşünceler ve projeler konuşulabilir ve dedikki bugün bendeki 1000ytl ile birşey yapamam ancak 200 hatta 2000kişin katılacağı 1000ytl ile ASB.A.Ş de kurulur herşey olur.ama hemen ikinci yılda ver bana 100ytl ye karşılık 2000ytl ile bu işler olmaz.200kişi nin katılacağı 1000ytl ile 10yılda kendini amorti edecek dükkan vs alınabilir,kirada oturan TEMAD ŞUBESİ LOKAL OLACAK ŞEKİLDE AÇILABİLİR,BAŞKA FİRMALARA VERİLEN TURZM ŞİRKETİNİ KENDİMİZ KURABİLİRİZ,VS VS TEK BİR ÖRNEK VERİLDİĞİNDE AYRINTIDA OLUMSUZLUK ARAYAN arkadaşlar olduğunda TEMAD olağan genel kurulları oluşursa bazı fikir ve projeleride orada konuşuruz.
SAYGILARIMLA

veysel çetiner    08 Kasım 2007 05:26
http://www.gun24saat.com
OYAK\'ı elde etmenin temelerimi atılıyor

Emekli Subay AŞ. OYAK\\\'a
rakip oluyor

Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD), yeni dönemde birbirinden ilginç projelere imza atmaya hazırlanıyor. Bu projeler içinde en dikkat çekeni, \\\'TESUD AŞ\\\' isimli şirket.
Derneğin Genel Başkanı emekli Tümgeneral Rıza Küçükoğlu, hedeflerinin turizm alanında \\\'A\\\' sınıfı belge almak olduğunu kaydediyor. Emekli askerler Ordu Yardımlaşma Kurumu\\\'ndan (OYAK) sonra ikinci bir şirket çalışması içine giriyor. TESUD AŞ\\\'nin genel müdürlüğüne emekli Tümgeneral Yalçın Özçer getirildi. Şirketin genel müdür yardımcılığına ise Baykent Bilgisayar şirketinin sahiplerinden emekli Kurmay Albay Tuğrul Baykent atandı. Baykent Bilgisayar, Milli Güvenlik Kurulu gibi askerî kurum ve kuruluşların web sitelerini hazırlıyor. Proje kapsamında TESUD AŞ\\\'nin iç ve dış ticaretin yanı sıra eğitim, turizm ve lojistikte faaliyet göstermesi planlanıyor. TESUD Genel Başkanı emekli Tümgeneral Küçükoğlu ve TESUD AŞ Genel Müdürü Tümgeneral Özçer\\\'in \\\'Business Channel\\\'in yönetim kurulunda da yer alması da dikkat çekiyor. Vakıf üniversitesi çalışması da yapacak olan şirket, 2010 yılında öğrenci almayı hedefliyor. TESUD\\\'un, Türkiye için bir ilk olabilecek bir başka projesi de \\\'Mutlu Yaşam Köyleri\\\'. Söz konusu proje ile huzur ve bakımevleri ötesinde bir hizmet anlayışı sunulması amaçlanıyor.

zaman/www.gun24saat.om
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Şaşmamak gerekiyor asgari üç milyar lira(3000 ytl) alan üyelerinin daha refah yaşaması için gayretleri var,Oyak şirketlerinden destek alabilirler ortak olabilirler bu kişisel düşüncemdir konu ile ilgili ekonomist arkadaşların takip etmelerinde yarar var E.G

ayhan    07 Kasım 2007 23:28
saygıdeğer meslektaşlarım sayın Bülent Baratalı nın imzalarıyle komisyona gönderilen teklif in üzerinde milletvekillerinin dikkatlereini çekmek için milletvekillerine mail göndermemiz gerekiyor her üye bu konuda düzgün bir lisanla mail yoluyla katkıda bulunursa iyi olur sanıyorum teşekkürler

MESUT MAVİTUNA    07 Kasım 2007 22:39
Deniz Assubay Okulunun 117 nci Kuruluş Yıldönümü, 17 Kasım 2007 Cumartesi günü Karamürselbey Eğitim Merkezi Komutanlığı - YALOVA da yapılacaktır.
Törenlerin programı arkadaşlarımız tarafından öğrenilerek tarafımada bildirilmiş olup, Tören Programı aşağıda olduğu gibidir bilgilerinize arz olunur.

Saygılarımla


Z A M A N PROGRAM

08.00 BAYRAK VE ALAY SANCAKLARININ TOKA EDİLMESİ
09.00 ATATÜRK ANITINA ÇELENK SUNULMASI
09.45 - 10.10 KONUKLARIN KARŞILANMASI
10.15 - 10.20 DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANI ORA.METİN ATAÇ'IN KARŞILANMASI
10.40 KONUKLARIN TÖREN ALANINDAKİ YERLERİNİ ALMASI
10.45 - 10.55 GEÇİT TÖRENİ
10.55 - 11.10 SİNEMA SALONUNA İNTİKAL
11.15 DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANI ORA.METİN ATAÇ'IN SALONU TEŞRİFİ VE HİZMETE AÇIŞI
11.15 - 12.40 SİNEMA SALONUNDA KURULUŞ YILDÖNÜMÜ TÖRENİ
12.45 - 13.00 GELENEKSEL YEMEK TABURU
13.00 - 13.45 ÖĞLE YEMEĞİ
13.45 - 14.45 KARAMÜRSELBEY EĞİTİM MERKEZİ KAMPÜSÜNDEKİ TESİSLERİN
GEZİLMESİ
15.00 KONUKLARIN UĞURLANMASI
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Assubayların kuruluş yıldönümü, assubay marşı gibi haklı isteklerimiz var Deniz kuvvetleri en eski assubay kaynağı olma özelliğini taşıyor bu günün tüm kuvvetlerde kutlanmasını öneriyorum.E.G


3753
Mesaj Defteri yazıları