MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


Mehmet AKPINAR    24 Kasım 2007 00:38
Temad yönetiminden son günlerde yapılan açıklamalarla üyelerin aydınlatılması çok güzel,ancak yapılan açıklamaların içlerinin de dolu olması bazı gerçekleşen yada yakında gerçekleşecek olan bilgilerle donanması da gereklidir,ör:2008 bütçe yılı içinde Tazminatlarla ilgili,diğer kamu görevlilerine verilen 100 ytl ile ilgili,intibak larla ilgili,başlangıç dereceleri ile ilgili,oyak konusu ile ilgili,ne gibi somut gelişmeler olacaktır,olamıyorsa nedenleri nedir.
Açıklamalar ilk okunduğunda akla,gönle hoş geliyor ,tekrar okuyunca acabalar başlıyor,bütçeye bakınca bu olmasını istediğimiz düzenlemeler için ne bir kaynak nede bir girişim görülmüyor o zaman da insan ister istemez acaba bu siyasiler bizi yine uyutuyormu demekten geri duramıyoruz,hatırlarsanız bu yılın yaz başında Genel Başkanımız bir yazı yayınlıyarak hangi kapıyı çalsak ses vermiyorlar bizi oyalıyorlar anlamında bir metin yayınlamıştı ,şimdide acaba yine böylemi duygusu oluşuyor ,eğer gizliliği yok ise bu safhaların açık ve net olarak bildirilmesi sanırım tüm üyelerin de hakkıdır.
Duyduğum ve bildiğim kadarıyla 19 Kasım toplantısına yanlız olarak katılan sayın Genel Başkanımız bu konuda bir açıklama yapmamıştır merakla bu görüşmede neler konuşulmuş ve ne gibi ilerlemeler olmuştur bunları bekliyoruz..saygılar..
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Not. Bu mesaj Temad mesaj panosunda da yayınlanmıştır.

MESUT MAVİTUNA    22 Kasım 2007 17:10
Güzel vatanımızı bölüp parçalamaya çalışan hainlerin ve onlara el altından sinsice ve kalleşce yardım eden, sözde dost gözüken kahpelerin kıskandıkları güzel vatanımızın (1.000 feet'den çekilen fotografları).

Türkiye ilk kez böyle poz verdi, kaçirmayin!

Sayfalari çevirir gibi bakiyorsunuz, muhtesem görüntüler.

Linkten fotograflari tiklayin . . .

http://www.alpalper.com/kitap/kitap.html

MESUT MAVİTUNA    22 Kasım 2007 17:00
Bu linklerde Atamızla ilgili binlerce fotoğraflar mevcut zaman bulduğunuzda izlemenizi tavsiye ederim.

http://images.google.com.tr/images?q=atat%C3% BCrk+resimleri&hl=tr&um=1&ie=UTF-8&sa=X&oi=images&ct=title


http://www.memocal.com/AtaturkResim.asp

http://www.karpuz.com/ata.htm

http://ataturk.yargitay.gov.tr/index2.html

http://www.atlikarincam.com/ataturk-resimleri/

http://www.atesanit.com/images/katalog/katalog/katalog.h tml

http://www.biriz.biz/ata/index.htm

http://www.tayyip.de/tarih/ataturk/index.htm


http://www.paylasimturkey.com/showthread.php/renkli-atat urk-resimleri-59031.html?s=6a9df05a15ef225cc1f4b2e39d2ef4a5& amp ;


http://www.askmasali.com/ataturkresimleri.html

http://www.egesegitim.com.tr/yeni_sayfa_47.htm

http://isimsizkahramanlar.azbuz.com/readArticle.jsp?obje ctID=5000000004461077

http://www.bluepoint.gen.tr/ataturk/rim.

MESUT MAVİTUNA    22 Kasım 2007 16:57
Bütün arkadaşlarımızın bu linke girerek bir seferde olsa izlemelerini tavsiye ederim. Hazırlıyanların ellerine sağlık.


http://img49.imageshack.us/img49/3298/ind ex1hw3.swf

yigit    22 Kasım 2007 15:49
Bizi yok sayanları , iteleyenleri , öteleyenleri , yasal haklarımızı ayaklar altına alanları , adaletsizliği adalet , haksızlığı hak sayanları şiddetle kınıyorum. Yazıklar olsun.

Hakan HEZER    22 Kasım 2007 10:38
Yani arkadaşlar resmen ve alenen ORTADA SANDIĞIZ,Kimse bizim ne olduğumuzu ne aldığımızı bilmiyor,yani adamlar TSK dan emekli olduğundan,makam tazminatı almayanlar diyor.Bizi makam tazminatı alıyor sanıyorlar.
Öbür taraftanda TSK yok kardeşim sen makam tazminatı alamazsın STATÜ meselesi diyor.Eeee ne olacak bu işler bizi kim ne zaman anlayacak,bizi kim ne zaman anlatacak yada ciddiye alınacağız nedir bu sahipsizlik ve ilgisizlik isyanmı edelim,adam mı dövelim.çok canım sıkıldı resmi bir kurumun verdiği yanıta bak hizaya gell.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
21.3.2006 tarih ve 5473 sayılı kanun gereğince ödenecek denge tazminatının Temsil tazminatı alamayan din hizmetleri,emeniyet hizmetleri ve mit mensuplarına ödenmesi için çıkarıldığı netlik kazanmıştır. Bizlerde bu tazminatı almamamıza rağmen yok sayıldık. ŞİMDİ GENELKURMAY OLABİLİR DİYORMUŞ BEKLEYİP GÖRECEĞİZ ama bazı arkadaşlarımız hakikaten bekliyor hiç bir katkı ve gayretleri yok nasılsa verilince onlarda alacak değilmi? Haksızlıktan çok haksızlığa rıza gösterenler bizleri üzmektedir.

EMEKLİ ASSUBAYLAR    22 Kasım 2007 09:48
T.C.
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ
Sayı : B.13.1.SGK.0.BSN.BEB.0-622.02/ 21.11.2007
Konu : 21.11.2007 Tarih ve 33104 numaralı başvurunuz.
Sayın : GÜRSOY ÖZCAN
pleven mah karanfil sok numan apt no2 k 2d 2 merekz balıkesir
Soru : 21/03/2006 tarih ve 5473 sayılı değişik adlar altında ilave ödemEsi bulunmayan memurlara ek ödeme yapılması hakkında kanun.ANILAN KANUNA GÖRE BEN HERHANGİ BİR KURUMDA ÇALIŞMAMAKTAYIM EK İLAVE BİR ÖDEMEDE ALMAMAKTAYIM.EMEKLİ ASTSUBAYIM NEDEN AYLIĞIMA İLAVE ÖDEME YAPILMAMAKTADIR.GEREKLİ BİLGİLENDİRİLMEMİN YAPILMASINI SAYGILARIMLA ARZ EDERİM.
Cevap : Kurumumuza Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında yapmış olduğunuz başvuruya ilgili birim tarafından verilen e-posta cevabı aşağıda sunulmuştur.
Konuyla ilgili, 31.03.2006 tarihli ve 26125 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 21/03/2006 tarihli ve 5473 sayılı Değişik Adlar Altında İlave Ödemesi Bulunmayan Memurlara ve Sözleşmeli Personele Ek Ödeme Yapılması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunun 9.Maddesi ile 5434 sayılı Sandığımız Kanununa eklenen ve 01.04.2006 tarihinden geçerli yürürlüğe giren Ek 81.Madde; "Millî İstihbarat Hizmetleri ve Emniyet Hizmetleri Sınıfına dahil kadrolar ile Çarşı ve Mahalle Bekçisi kadro unvanı esas alınarak emekli aylığı ödenenlerden emekli aylıklarıyla birlikte makam tazminatı ödenmesine hak kazanamamış olanlara, her ay emekli aylıklarıyla birlikte 100 YTL tutarında ayrıca ödeme yapılır. Bu Kanun hükümlerine göre emekli aylığı bağlanmasından sonra sosyal güvenlik destek primi ödemek suretiyle çalışanlar dahil herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna tabi olarak çalışanlara bu ödeme yapılmaz. Bu ödemeden yararlanma şartlarını kaybedenler en geç bir ay içinde durumu T.C. Emekli Sandığı Genel Müdürlüğüne bildirmekle yükümlüdür. Bu durumun ortaya çıktığı tarihi takip eden aybaşından itibaren ödemeye son verilir. Zamanında bildirimde bulunmayanlara yapılan ödemeler kanunî faizi ile birlikte geri alınır. Birinci fıkra kapsamına girenlerden ölenlerin 67 nci maddede belirtilen aylığa müstahak dul ve yetimlerine 68 inci maddedeki oranlar üzerinden ödeme yapılır. Bu ödemeler T.C. Emekli Sandığı tarafından ödenmesini izleyen iki ay içinde faturası karşılığında Hazineden tahsil edilir." hükmünü amir bulunmaktadır. Söz konusu hüküm uyarınca, 01.04.2006 tarihinden itibaren MİLLİ İSTİHBARAT HİZMETLERİ ve EMNİYET HİZMETLERİ SINIFINA dahil kadrolar ile ÇARŞI ve MAHALLE BEKÇİSİ kadro unvanı esas alınarak Sandığımızca emekli aylığı ödenenlerden, emekli aylıklarıyla birlikte makam tazminatı ödenmesine hak kazanmamış olanlara, her ay emekli aylıklarıyla birlikte 100.-YTL tutarında ayrıca ödeme yapılmakta ve bu ödeme, ölenlerin Sandığımız Kanununun 67.Maddesinde belirtilen aylığa müstahak dul ve yetimlerine de aynı Kanunun 68.Maddesinde yazılı oranlar üzerinden yansıtılmaktadır. Buna göre; sizin ise, yukarıda anılan madde metninde belirtilen hizmet sınıflarında değil, TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNDE görev yapmakta iken emekliye ayrılması nedeniyle, tarafınıza ayrıca ödeme yapılmasına imkan bulunmamaktadır.
Bilgilerinizi rica ederiz.
Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği
Bilgi Edinme Birimi

cemal kıyı    22 Kasım 2007 01:26
Arkadaşlar 5473 sayılı kanun tüm devlet memurları yanında tsk da temsil ve görev tazminatı alamayan subay assubay ve sivil memurlara verilen ve adına denge tazminatı denilen tazminattır. 2006 yılında 40 ytl olarak çıkıp 2007 yılında 80 ytl ye çıkartılmış olup 1850 gösterge rakamının aylık memur maaş katsayısı ile çarpımı sonucu bulunmaktadır. Bu tazminat şuan çalışan devlet memurlarına temsil ve görev tazminatı adı altında tazminat almayan muvazzaf personele ödenmeye devam etmektedir.
Cemal KIYI
E.Mly.Kd.Bçvş

Şerafettin Turgay    21 Kasım 2007 17:07
Sayın Sebahattin arkadaşımızın sorduğu kanun ile ilgili aşağıdaki bilgiye rastladım ama, gördüğüm kadarıyla bu konuyu bilenlerin veya Maliyeci arkadaşların açıklamalarına ihtiyaç var.

21.03.2006 tarih ve5473 sayılı değişik adlar altında ilave ödemesi bulunmayan memurlara ve sözleşmeli personele ek ödeme yapılması ile ilgili kanun

http://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k5473.html

Camiamıza Selam ve Saygılarımla
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
bu kanun da Assubay larda var gözüküyor ama sanırım oradaki ibare çalışanlarla ilgili,zira emekli personel için ayrı bir bölümde ayrı bir ibare geçiyor orada sadece Mit,Emniyet ve din hizmetlileri ifade edilmiş yani bizler bunun dışında bırakılmışız buna görede ödeme yapılmıyor ki bu konu TEMAD ın da gündeminde ve istekleri arasında yer alıyor..

Sebahattin    21 Kasım 2007 14:24
emekli olduktan sonra çalışmayanlara ek ödeme yapılması hakkındaki 21.03.2006 tarih ve5473 sayılı değişik adlar altında ilave ödemesi bulunmayan memurlara ve sözleşmeli personele ek ödeme yapılması ile ilgili kanun hakkında bilgisi olan varsa yazışalım .ek madde 3 gereği subay astsubaylarıda kapsadığı belirtilmektedir.Bu konu ile ilgisi ve bilgisi olanların konuyu paylaşmalarını diliyorum.Saygılarımla,
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Emekli Sandığı İzmir Bölge Müdürlüğündeki bir memur konunun yetim ve gazi aylığı alanlarla ilgili olduğunu belirtti ancak açıklamalarını tatminkar bulmadım.Ankara'daki arkadaşlarımız Sn.Akpınar, Sn.Tekeli fırsat bulup Em.San.Gnl.Md.ile görüşebilirlerse sizlere bu konuda bilgi ve dilekçe örneğini bildireceğiz.

erdal    20 Kasım 2007 19:09
bu marşın bizim marşımız olmasını ve 17 Kasım'ların de Astsubaylar Günü olarak kutlanmasını Yönetim kuruluna bizzat teklif ediyorum. Lütfen kırmayın bizi.

yigit    20 Kasım 2007 01:03
Sayın Mavituna , her bir sözünüze yürekten katılıyorum. TEMAD'ın bu konuyu gündemine almasının faydalı olacağı kanaatindeyim. Neden olmasın? Bizmde assubay camiası olarak kutlayacağımız bir günümüz ve bir marşımızın olması en büyük dileğimdir.

halo    19 Kasım 2007 23:43
17 Kasımın assubaylar günü fikrini destekliyorum.TEMAD'ın kuruluş yıldönümüde 17 ekim.Yani ikiside 17 hoş bir tesadüf. :p sizcede öyle değil mi?Saygı ve selamlarımla

MESUT MAVİTUNA    19 Kasım 2007 20:56
Değerli Meslektaşlarım

17 Kasım 2007 günü, Deniz Assubay Okulunun kuruluşunun, 117nci yılı kutlanmıştır.

Deniz Assubay Okulu en eski Assubay Okullarından biridir. Bildiğim kadarı ile Assubay okulları içinde, okulun kuruluş yıllının kutlamasını yapan tek Assubay okuludur.

Bu okulun en eski Assubay okulu olması nedeni ile, bu günün Assubaylar günü olarak kutlanmasını daha önce de teklif etmiştim.

Bugün ki yazımdan sonra, bazı arkadaşlarımızın yazılarından, böyle bir fikrin düşünülebileceğini
değerlendirdim.

Deniz Kuvvetlerinden emekli olmuş, mezunlardan bazı sınıflarda, bu günü kendilerine sınıf günü olarak seçmişlerdir.

Bu okulun en eski Assubay okulu olması nedeniyle, bu günün bütün Assubaylar için, Assubaylar günü olmasını tekrar teklif ediyorum.

Saygılarımla

Mehmet AKPINAR    19 Kasım 2007 17:23
Bildiğim kadarıyla en eski Assubay okulu bu yani Deniz Assubay okulu,mademki tarihi belli Kuvvette bunu benimsemiş bu gün yani 17 Kasım ,neden ASSUBAYLAR günü olarak kutlanmasın..düşünelimmi..

MESUT MAVİTUNA    19 Kasım 2007 15:46
Deniz Assubay Okulunun
117. kuruluş yıldönümünü, 17 Kasım 2007 cumartesi günü kutladık. Okulumun kuruluş yıldönümüne katılmaktan büyük bir onur duydum. 45 sene önceki o eski günler insanın gözünün önünden bir sinema şeridi gibi geçiyor.
Kutlama günündeki gelişen olayları siz dostlarımlada paylaşmak isterim.
Saygılarımla

Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı askeri okullardan Deniz Asssubay Okullarının 117nci Kuruluş yıldönümü törenle kutlandı. Karamürselbey Eğitim Merkezi Komuntalığında yapılan tören unutulmaz bir güne imza attı. Karamürsel Eğitim komutanlığındaki törene saat 08:00'de Bayrak ve Alay Sancaklarının Toka edilmesi ve 09:00'da Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başlanıldı. Atatürk Anıtına çelenk konulmasının ardından 10: 15 de Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataçın Karamürselbey Eğitim Merkezi Komuntanlığının tören alanına gelmesiyle geçit töreni yapıldı.


Geçit töreninin ardından yapımı tamamlanan 1000 kişi kapasiteli 1999 Marmara Depreminde hayatını kaybeden Şehit Dz. Kur. Kd. Albay Turan Subaşı'nın anısına yaptırılan Sinema ve Konferans Salonunun açılışını Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç, Oramiral Metin Ataç, Karamürselbey Eğitim Merkezi ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Orhon ve Donanma Komutanı Koramiral Uğur Yiğit yaptı.

Karamürselbey Eğitim Merkezi ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Orhon Şehit Dz. Kur. Kd. Albay Turan Subaşı'nın anısına yaptırılan Sinema ve Konferans Salonunun bilgilerini sundu.

Törene Öğrenci korosu ve donanma bandosunun sahne alması ile Barbaros Hayrettin Paşa Senfonisi ve Mustafa Kemal Atatürk için yazılan Cumhuriyet Senfonisinin seslendirmesiyle devam edildi.

Deniz Assubay Okulları 117nci Kuruluş Yıldönümü kutlama programında konuşmasını sunan Deniz Assubay Meslek Yüksekokulu Komutanı Dz. Kur. Kd. Albay M. Reşat Küçükerol, Bundan 117 yıl önce Selimiye Gemisinde başlayan deniz assubayı yetiştirmeye yönelik faaliyetler, 2003 yılında okulumuzun kurulmasıyla en üst seviyeye ulaşmıştır diyen Küçükerol, şu şekilde konuştu, Okulumuz, bu yıl 477si ikinci sınıf, 464ü birinci sınıf olmak üzere, toplam 941 öğrenci ile beşinci akademik eğitim öğretim yılına başladı. söz konusu öğrencilerden 13ü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, 112si de Sahil Güvenlik Komutanlığı ihtiyaçları için yetiştiriliyor.
Bu çerçevede, 941 öğrencimizin 685i Altınova, 256sı Derince yerleşkemizde güverte, gemi makineleri, elektrik, elektronik, işletme yönetimi gibi dersleri, ön lisans seviyesinde görüyorlardedi.

Deniz Assubay Meslek Yüksekokulu Komutanı Dz. Kur. Kd. Albay M. Reşat Küçükerol konuşmasının ardından Deniz Assubay Meslek Yüksek Okulunun 6 dakikalık klibi gösterildi. Deniz Assubay Meslek Yüksek Okulunun klibinin ardından Kuvvet Komutanlığı adına Kuvvet Assubayı Levent Vurgunun konuşmasını yaptı.

Kuvvet Komutanlığı adına Kuvvet Assubayı Levent Vurgunun konuşmasınının ardından En Kıdemli Assubayın Biyografisi anlatıldı ve Oramiral Metin Ataç En Kıdemli Assubay olan Şükrü Özlere 117. Yıl Şildini taktim etti.

Yapılan projelerle anlatan ve Denize çok önem verdiklerini belirten Oramiral Metin Ataç, Müzecilik konusunda ilerlemek istiyoruz. Bu kapsamda Atatürkün en sevdiği gemi olan Savaronaya tekrar sahip olmak ve müze yapmak için Deniz Kuvvetleri adına başvurduk. Müze yapmak ulvi bir işti. Müzecilik bir ülke için çok önemlidir, Müzecilik geçmişimize saygı, geleceğimize yol gösterir. Yeni nesilden çok umutluyum yeni nesilimiz pırıl pırıl ve çok güzel nesilimiz geliyor. Bizim için en önemli olan yetişmiş personel gücüdür. Deniz Kuvvetleri olarak Personel odaklı çalışmaya önem veriyoruz. Silahlar parayla pulla alınır ama yetişmiş Assubaylar para ile alınmaz. Onlar olmasa ben bir şey yapmam. Nöbeti devralan personeller olarak bizlere güvenin dedi

Milli Savunma sanayinde gelişiyoruz

Denizlerde güçlü olmanın gerektiğini vurgulayan Oramiral Metin Ataç, Başarılı Mühendislerimizle bir çok projeye başladık ve devam ediyoruz. Bunların en önemlileri kendi torpidolarımızı ve mayınlarımızı kendimiz üretmeye başlayacağımız olmasıdır. Bir torpidonun maliyeti 2 Milyon Dolardır. Milli savunmamızı geliştirerek binlerce dolar kar edebileceğiz. Ülkemizde Özel sektöründe tersanelerde gemi yapımında gelişmesini istiyorum. Bu sayede gelişirse kendi harp gemimizi yapabiliriz dedi.

Oramiral Metin Ataçın konuşmasının ardından mezunlar ile öğrenciler arasında nöbet devir teslimi yapıldı. Nöbet devrinin ardından salonu dolduranlar hep bir ağızdan Deniz Assubay Okulu Marşını okudular.
Öğle yemeği yenilmesi ve Karamürselbey Eğitim Merkezindeki kampüsündeki okul tesislerinin gezilmesi ile son eren Deniz Assubay Okullarının 117inci Kuruluş Yıldönümü kutlama programı hafızalarda yer edinerek sona erdi.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Tekrar Kutluyoruz,nice yıllara
Umarız personeline bu kadar önem verenler salt onlardan faydalanmayı değil onların sorunları ile ilgilenmeyi ve önce insan prensibini hayata geçirmeyi ön planda tutarlar.Tüm assubayların ortak bir günü ve marşı olması özlemlerimiz arasındadır. Sn.Mavituna'ya teşekkürler E.G

Duran SARIOGLU    17 Kasım 2007 12:52
KONUT EDİNDİRME YARDIMI (KEY) KESİNTİLERİ İLE İLGİLİ OLARAK ZAMAN DARALMIŞTIR. İLETİŞİM SAYFASINA YAZDIĞIM 5664 SAYILI KANUN METNİNİN MEVZUAT SAYFASINDA YAYINLANMASI DİLEĞİ İLE SAYGILAR SUNARIM. DURAN SARIOĞLU. ANTTEMAD
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sayın SARIOĞLU,
KAtkılarınız için teşekkürler. İlgili kanun MEVZUAT bölümümüze eklenmiştir.

Tekin OKAY    16 Kasım 2007 23:07
15 KASIM 2007 tarihinde guruptan ayrılanlara istinaden yorum yapmıştım.Yayınlamadınız.Neyse demek ki uygun değilmiş.Eğer maksadını aşan yorumsa özür dilerim.Üsküdardaki Gazino için söyleyeceklerime gelince burası ile ilgili en iyi yorumu yapacak olanlar bu bölgede yaşayanlar.Lütfen onlar başkasından bir şey beklemesin.Taşın altına ellerini koysunlar ve nereye yazılması gerekiyorsa oraya yazsınlar takip etsinler.Ersen Ağabey kalkıyor taaaaa İzmir\'lerden olayı sahipleniyor.Evet İstanbul\'da ve o bölgede yaşayanlar olayı daha iyi bildikleri için bu gazino olayına lütfen sahip çıkalım. :)
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Tekin Bey,
Sitemizde yayınlanmamış yazı ve yorumunuz bulunmamaktadır. Teknik bi rsorun olmuş olabilir.
GAzino konusunda tüm meslektaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyoruz.

Ersen Gürpınar    16 Kasım 2007 19:08
HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞINA

211 Sayılı İç Hizmet Kanununa göre Tugay dahil daha ast birliklerde kışla gazinosu daha üst birliklerde subay ve asb.lar için ayrı,ayrı orduevi ihdas edileceği hükme bağlanmıştır. Kışla gazinolarında subay ve astsubaylar birlikte hizmet alırlar. Hv.K.Klığına ait İstanbul-Üsküdardaki lokal de subay ve astsubayların birlikte hizmet almalarına son verilerek astsubay salonu olarak hiçte hak etmediğimiz bir yerde hizmet verilmeye çalışılmaktadır, Görevli yarbay emrin bizzat Hv.K.K. tarafından verildiğini belirtmektedir. Atatürk ilke ve inkilaplarının bekçisi TSK da Atatürkün gösterdiği hedef çağdaş medeniyet seviyesidir ve Ayrımcılık imtiyaz yasaklanmıştır. Benimde ayni nitelikte hizmet alma hakkım vardır .Kaldı ki İç Hizmet Kanunu ayrı,ayrı orduevi ihdas edilir derken astsubaylar için kurulacak tesis ve hizmetin ikinci sınıf olmasını öngörmemiştir.Ayrıca arzettiğim gibi Üsküdar lokali orduevi niteliğinde olmayıp subay ve astsubayların birlikte hizmet almaları gereken bir yerdir. Bu ayrımcılık içeren ve bu orduda subaylarla omuz omuza görev yaparak ülke için ölmeye yemin eden astsubayları rahatsız eden rencide edici nitelikteki bu uygulamanın son verilmesini arz ve talep ediyorum. Ersen Gürpınar E.Per.Kd.Bşçvş.

Not. Saygıdeğer Meslekdaşlarım yukarıdaki iletiyi Hv.K.K. internet sitesindeki bilgi edindirme formunu doldurarak beb@hvkk.mil.tr adresine gönderdim. Bilgi edinme yasası gereği yanıt vermek yasal zorunluluktur. Özellikle İstanbul\'da oturan akadaşlarımız uygulama nedeniyle haksızlığa uğradıklarını gerekçe göstererek itiraz haklarını kullansınlar tepkisizlik yeni haksızlıklara davetiyedir.Temad İstanbul şubesi bu konuyu TEMAD Gn.Mrk ise genel olarak bu tür haksızlıkları Genelkurmay nezninde protesto etmelidir.Saygılarımla

yigit    16 Kasım 2007 16:28
Davanın sonucu hepimizi sevindirmiştir. Yüreği adalet ve insan sevgisiyle dolu Sayın Talu'ya binlerce kez teşekkür ederim.
Sayın Gürpınar , iyi ki varsınız. Tüm güzellikler ve iyilikler sizinle olsun. Saygılarımla.

Şerafettin Turgay    15 Kasım 2007 23:15
Saygıdeğer Ersen Abiciğim

Gerçek insan Sayın TALU'ya, şahsınızda camiamıza gösterdiği bu incelik için teşekkür ederim.
Açılan davanın bu sonucu sevincimiz olmuştur. Umarım açanlarında biraz yüzleri kızarır, UTANÇLARI OLUR.

k1919    15 Kasım 2007 19:14
Teşekkürler Sayın Gürpınar. Emeği geçen bütün meslektaşlarıma saygı ve selamlarımı sunuyorum.

Ersen Gürpınar    15 Kasım 2007 18:25
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Adalet ve eşitliğe olan inanç ve saygısından dolayı biz assubayların sorunlarına destek olan yazıları nedeniyle mahkemeye verilen Sabah Gazetesi köşe yazarı Sn.Umur TALU'ya olan vefa borcumuzun gereği olarak desteklerimizi sunmuştuk. Savcılık sitemizde de çıkan yazıları da dikkate alarak Sn.Talunun savunması sonucu takipsizlik kararı vermiştir.Karara duyduğumuz memnuniyeti de Sn.Talu'ya bildirdik kendileri bana arkadaşlarımızın ilgi ve desteğinden duyduğu memnuniyeti belirterek herkeze yoğun işlerim nedeniyle ayrı,ayrı yanıt veremiyorum lütfen siz arkadaşlarınıza benim teşekkür ve sevgilerimi iletin ricasında bulunmuştur. Bilgilerinize arzederim.

savaş    15 Kasım 2007 17:21
Değerli meslektaşlarım;
gerçekden artık birşeyler yapmanın zamanı geldi.Bu zamana kadar herkes herkesle görüştü.Ama oyalamadan öteye gidemedik.Daha sorunlarımızın bile ne olduğunu tam olarak bilmiyoruz ki kime nasıl anlatalım.Ben uzun zamandır hem bu siteyi hem genel merkezimizin sitesini hemde kendi şubemizin sitesini takip ediyorum ve elimden geldiği kadarıyla bulunduğum ilçedeki emekli ve çalışan arkadaşları bilgilendirmeye,harekete geçirmeye çalışıyorum.Dayanak noktamız çok değerli abilerimiz ve onların gayretli çalışmalarıdır.mesaj panolarını okuyunca anlamsız bir şekilde kendi camiamız içerisinde saldırılar görmekteyim.Neyi niçin paylaşamıyoruz.Aklın yolu birdir.Kendisini hiç görmedim tanımam ama büyük bir hayranlıkla takip ettiğim sayın halil ergenli sayın ersen gürpınar yazdıkları ile düşünceleri ile ortaya attıkları fikirleri ile gerçekden bana rehber olmuşlardır.Sağolsunlar varolsunlar.Zaman birlik zamanı.Yapılacak işlerin altına elimizi sokmalıyız.Biz özlük haklarımız ile isteklerimizi nedenleriyle,kanun,yasa yönetmelik ve düzenlemeleri içeren bir dosya hazırlayıp bölgemiz milletvekillerine gönderdik.Bu konuda sayın ersen gürpınar abimden destek istemiştim ki kendileride böyle bir dosya hazırlığı içinde olduklarını söylediler.dedim ya aklın yolu bir.Herkes hazırlığını yapsa ve kendi bölgesindeki milletvekilleri ile yakın temasa geçse bugün olmazsa yarın mutlaka sonuç alınır.Kendimizle değil sorunlarımızla uğraşalım diyor hepinize saygılar sunuyorum.
Savaş ÇAKMAK
Gelibolu TEMAD yönetim Kurul Üyesi

Şerafettin Turgay    15 Kasım 2007 13:36
Sayın TEMAD Genel Başkanlığına

Sayın Başkanım ve Yönetici arkadaşlarım, Gen.Kur.la olan görüşmeleriniz hakkında camiamızda oluşan soru işaretlerini gidermeye yönelik açıklamalarınız için teşekkür ederim.
Gönül isterdiki, açıklanmasında hiçbir mahsur olmayan bu bilgiler bizlere önceden iletilseydi.

Sayın Yönetici arkadaşlarım , sizlere TÜZÜĞÜMÜZDE yazılı HEDEF ve GÖREVLERİMİZ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZİ , yapılamayacak ise o maddelerin İPTALİ ve TÜZÜĞÜN YENİLENMESİ hakkındaki FİKİRLERİNİZİ birkaç kere ve ayrıca ÖZEL MAİL ile sormuş,iletmiştim.

Son bir kez daha iletmeyi camiamızın yararına gördüğüm için müracaatımı yineliyorum.

Hakettiklerimizi almanın ONURU kadar , çalışmalarımızla meydana getireceğimiz eserlerimizlede GURUR duymak istiyorum.

Selam ve Saygılarımla[QUOTE=Şerafettin TURGAY]TEMAD Genel Başkanlığına

Gerek Genelkurmay Bşk.lığı gerekse MSB.lığı ile yaptığınız görüşmenin ve çalışmalarınızın, mağduriyetlerimizin giderilmesini sağlayacağına olan inancımla, gelinen noktayı camiamızla paylaşımınız için teşekkür ederim.

Sayın Genel Başkanım ve Yönetici arkadaşlarım
açıklamalarızda da görüleceği üzere görüşülen konular, ilgili ve yetkili makamlardan talep ettiğimiz haklarımızı içermektedir. Bu taleplerimiz EŞİTLİK ve ADALET adına olmazsa olmazlarımızdır. Er geç karşılanacaktır, alınacaktır.

Sadece alınacak veya verileceklere odaklanamayacak kadar sorunu ,isteği, ihtiyacı olan bu camianın yaşamını kolaylaştırmak, biraz daha rahat nefes almasını sağlamak için Genel Başkanlığınızca düşündüğünüz , düşünce , fikir, projeler varmıdır , nelerdir.

Camiamıza hareketlilik sağlayacak , sorumluluk yükleyecek , TEMAD TÜZÜĞÜNDE YAZILI, özellikle ( d ) ( e ) ( f ) maddelerindeki aktivite ve faaliyetlerin hayata geçirilmesi için, tarafınızdan herhangi bir çalışma takvimi belirlenmişmidir.

Camianın bir ferdi olarak, hakettiklerimizi almanın ONURU kadar , çalışmalarımızla meydana getireceğimiz eserlerimizlede GURUR duymak istiyorum.

Bu doğrultuda üzerime düşecek maddi , manevi katkıyı vermeye her zaman hazır olduğumu bildirir, selam ve saygılarımı sunar, tüm çalışmalarınızda başarılar dilerim.

[/QUOTE]


3753
Mesaj Defteri yazıları