MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


Ersen Gürpınar    28 Kasım 2007 17:29
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Bizlerin birlik ve beraberliğinden bilinçli bir şekilde sorunlarımıza sahip çıkmamızdan birşeyleri sorgulamaya başlamamızdan rahatsız olanlar BÖL-PARÇALA-YÖNET senaryosunu yazıyorlar,Biz bu filmi daha önce izledik. Bir linki tuşlayarak mesaj grubundan ayrılmayı beceremiyenler (ki bu kişi hala üye değildir) sözüm ona grubu ve devamında sitemizi yıpratmayı düşünüyorlar bunların kim olduğunu bizler biliyoruz vız gelir tırıs giderler İT ÜRÜYECEK KERVAN YÜRÜYECEKTİR Evet bir arkadaşın grupta yayınlanan 3 yıl önceki Temad dergisindeki resim ile ilgili mesajı düşündürücüdür ama yanıtını yine bizlerden almıştır.Grupta ve Temad sitesinde tepkilerimizi belirtik hala grubun suçlanmasının başka ne amaçları olabilir? Beni esas üzen arkadaşlarımız yazılarının yayınlanmamasından şikayet ederken TEMAD yönetimin bu tür mesajları yayınlamasıdır Kişisel ikbali ve artniyeti olanlara lanet olsun bu toplum bunu hak etmiyor. Bizim çözüm bekleyen sorunlarımız var inanıyorumki yüreğinde assubay onuru ve sevdası olan bilinçli,özverili,kararlı yöneticilerimizle arkadaşlarımızın desteği ile sorunlarımızı çözeceğiz.TEK HEDEF ASSUBAY ONURU TEK ADRES TEMAD'tır. Lütfen bu konularla kendimizi fazla meşgul etmiyelim yanıtta vermiyelim verdikçe kendilerini nimetten sayıyorlar zamanınızı boşa harcamayın onların yürekleri sadece hak etmeyenlere küfür, hakaret haksiz eleştiri mesajları göndererek moral bozmaya çalışmaktır . Biz yıldıramıyacaklar çünki bizler kişisel ikbal ve hezeyanlarını tatmin eden insanlar değiliz BİZLER ASSUBAY SEVDALISIYIZ En iyi dileklerimi sunuyorum

MEHMET ALİ KILINÇ    28 Kasım 2007 14:18
NOT: BU MESAJIN ASSUBAY SORUNLARI İLE DOĞRUDAN İLGİSİ YOKTUR. OKUYANLARDAN ÖZÜR DİLERİM.....

[QUOTE=veli yıldız]sayın ersen gürpınar ağabey;

ben daha önce yüksek sesle dile getirdim.mesaj gurubunun çalışmaları gözden geçirilmeli.böyle bir şey amacının dışında kullanılıyor.bakın temad genel başakanı ve yardımcısı buradaki yazılan yazılara cevap vermeye çalışıyor.bizim özümüz seçtiğimiz insanlara yardımcı olmak. onları gereksiz meşgul etmek değil.zamanı geldiğinde sayın yöneticilerimize yaptıkları ve yapamadıklarınıda soracağız.ama yeri ve zamanı çok önemli.
ben mesaj gurubundan ayrılmak istedim beceremedim..beni bağışlayın... beni bu mesaj gurubundan çıkarmalarını istiyorum.çünkü 2 hafta içinde 100 e yakın mesaj geldi.astsubay sorunları ile çoğunun alakası yok.

sayğılar sunuyorum.[/QUOTE]Sayın Veli Yıldız Meslektaşım...
Her ne kadar başlık olarak Temad mesaj panosunda yazdıklarınızın muhatabı Ersen Gürpınar Ağabeyimiz gibi görünse de, bazı faaliyetlerinden memnun olmadığınız mesaj grubunun bir üyesi, Emekli Assubaylar sitesinin bir izleyici, hatta bu sitenin ve mesaj grubunun işlevinden genelde memnun olan bir izleyicisi olarak, sizin mesajınız Temad mesaj panosunda yer aldığı halde benim bu yazdıklarımın yer almayacağını bildiğim için, buradan cevap vermek zorunda kadım. Bu paltformu böyle gereksiz konularla işgal ettiğim için bu mesaj panosu izleyicilerinden özür dilerim.
Sayın Yıldız, Temad Dergisi kapağındaki resim konusunda yapılan çirkin itham, hiç bir aklı başında meslektaşımın tasvip edebileceği bir olay değildir. Bu olayı bu kadar geniş şekilde gündemde tutmanın da camia olarak kendi ayağmıza kurşun sıkmak anlamına geleceğine inanıyorum. Bu olay nedeniyle mesaj grubumuzun ve Emekli Assubaylar sitesinin faaliyetlerini gözden geçirmesini öneriyorsunuz. Haklı olabilirsiniz ama kanımca bu gözden geçirilecek platformlar listesine Temad Mesaj Panosunun faaliyetlerinin de gözden geçirilmesini istemeniz gerekiyordu. Neden mi? Temad Mesaj Panousunu hala , bu Panoya mesaj yazabilecek yetenekte birinin, Mynet Emekli Assubay mesaj grubundan çıkma tıklamasını beceremeyip, bu isteği Temad mesaj Panosuna niçin yazdığını sormadan, panonun işleviyle hiç de ilgisi olmayan mynet mesaj grubundan çıkma isteğini içeren bir mesajı ne hikmetse Temad Genel Merkez Mesaj panosuna koyabilen yöneticiler yönettiği için... Saygılarımla&.

Mehmet AKPINAR    28 Kasım 2007 13:27
http://www.emekliassubaylar.org
Bakın, "altta kalan profesyonel askerler" in emekli dernekleri çırpınıyor, hükümete, Genelkurmay'a bir gıdım mesleki, insani, vicdani, maddi ve manevi hak için adeta yalvarıyor; ama düzen böyle.

Bu metin sayın Umur TALU nun bügünkü köşesinden alınmış bir parçadır ,yazıyı okumanızı öneririm..
http://www.sabah.com.tr/haber,A3685E1390F94DDF A7921AD9E5E0BA55.html

Mehmet EROL    28 Kasım 2007 03:10
Temad yönetiminden Sayın Başkan Mustafa EROL ile Sayın Galip KAPLAN'ın açıklamaları için kendilerine özellikle teşekkür ediyorum.
Saygıdeğer meslektaşlarım,
Bizler bu siteleri; (hem temad.org, hem de emekliassubaylar.org) Astsubayların sesini duyurmak ve Bizleri Temsil yetkisi vermiş olduğumuz arkadaşlarımızın ilgili ve yetkililer karşısında güçlü olduklarını hissettirmek için kullanıyoruz.
Hepimizin ortak paydası olan astsubaylık mesleğinin (ister emeklileri olsun, ister çalışanları olsun) onurunu korumak için toplanmış olduğumuz bu çatının altında zaman zaman eleştiri yapsakta bunun gayesi daha iyi bir yönetim tarzı sergilenmesi içindir.
Ancak; geçmişle hesaplaşmaları olan kişilerin yıllar önce kapanmış konuları yeni bir olaymış gibi ısıtıp getirip ortaya koyması ve bundan bir çıkar beklemesi affedilemez bir hatadır.
Geçmişle hesaplaşmanın yeri bu siteler değil, genel kurullardır. Kim ne söyleyecekse çıkar genel kurulda konuşur. Yanlışın hesabını genel kurul görür.
Bugün bu konunun gündeme getirilmesini anlamak mümkün değildir.
Sayın Başkanın açıklamalarından anlaşılacağı üzere; bu konu hakkında yapılan araştırmalar ve neticesinin, bu konuyu gündeme getiren arkadaşımız tarafından bilindiği anlaşılmaktadır. O zaman ortada bir kasıt unsuru bulunmaktadır ki bu daha acı verici bir durum.
Bu gibi olaylara bir daha tevessül edilmeyeceğini ümit ediyorum.
Saygılarımla

Şerafettin Turgay    27 Kasım 2007 21:07
Sayın TEMAD Gen.Bşk.Yardımcım

Aşağıdaki sözler sizin 27 Kasım 2007, Salı 11:29 günü yapmış
olduğunuz açıklamanın bir bölümüdür.

( Sizin yazınızdan ALINTI )

" HER ZAMAN SÖYLÜYORUM,ÜZERİNDE ISRARLA DURUYORUM.TENKİT VE
UYARILARI YAPMIŞ OLMAK İÇİN DEĞİL,DOĞRU VE YAPICI OLMASINA DİKKAT EDEREK,MANTIK YOLUNDAN AYRILMADAN,AKILCI OLARAK YAPILMASININ CAMİAMIZA YARARLI YARARLI OLACAĞINI İFADE EDİYORUM.ÜYELERİMİZİN CAMİAMIZA FAYDALI OLACAK KONULARDA KAFALARINI YORARAK,YÖNETİME ÖNERİ VE KATKILARDA BULUNMALARINI İSTİRHAM EDİYORUM.TENKİTLERİNDE BİR
ASSUBAYIN DÜŞÜNCE VE MANTIĞINA UYGUN OLACAK,TOPLUM TARAFINDAN DA KABUL GÖRECEK NİTELİK VE ÖNEMDE OLMASINI DİLİYORUM."


Sayın KAPLAN

Yukarıdaki yazınız ,sözleriniz göz önüne alındığında ve sözlerinizde CİDDİ - SAMİMİ iseniz ;

Şimdiye kadar birçok defa TEMAD Mesaj PANOSU'na , iki defa da
YÖNETİME özel olarak yazdığım , BİR TANESİNİ aşağıda TEKRAR
YAYINLADIĞIM , düşünce ,fikir ve önerilerim ile TÜZÜK'teki
GÖREVLERİNİZİ kapsayan yazım ;

- YAZMIŞ olmak içinmiydi
- YALAN ve YIKICIMIYDI
- MANTIKSIZMIYDI
- AKILCI DEĞİLMİYDİ
- CAMİA'ya ZARARLIMIYDI
- CAMİANIN veya SİZİN DÜŞÜNCE ve MANTIĞINIZA UYGUN DEĞİLMİYDİ.
- KABUL GÖRMEYECEK NİTELİK ve ÖNEMDEMİYDİ !Kİ ;

Camiamızca Kaale bile alınmayan bir yazı ( Apo resimli Dergi kapağı) üzerine ,hem Gen.Bşk. hem Bşk.Yrd.sı olarak siz peşpeşe yazı yayınlıyorsunuz 'da , Üstelik ÖZEL İLETİŞİM MAİL' inizden yazıldığı için CEVAPLAMAK ZORUNDA olduğunuz yazılarımı neden yayınlamıyor ve cevaplamıyorsunuz.

Tabiiki takdir sizindir .Ancak ;

Sayın Gen.Bşk. Yukarıdaki sorularıma cevabınız " EVET " ise ,Dernek "TÜZÜĞÜNÜZDE" o maddelerin bulunuş nedeni nedir.

Şayet cevabınız "HAYIR " ise o zaman da YUKARIDAKİ sözlerinizde CİDDİ VE SAMİMİ olmadığınız ortaya çıkmazmı.

CİDDİYETSİZLİĞİNİZ ,SAMİMİYETSİZLİĞİNİZ SORGULANMAZMI.

Şahsen benim, şimdiye kadarki taraflı uygulamalarınızı düşündüğümde,benim ve arkadaşların , bankalarla maaş anlaşmaları yapılması, gönüllü çalışma gurupları kurarak Emeklilerle bire bir irtibat
kurulması, aktif sosyal -kültürel ve ekonomik etkinlikler yapılması, gazi ve şehit aileleriyle sürekli irtibatta olunması,ses getirici
etkin eylem yapılması , gibi pek çok düşünce ,fiki sundukları ve YÖNETİMİNİZCE TASVİP OLUNMADIKLARINI gördüğümde ;

Sizi ve yazınızı HİÇ'te SAMİMİ ve CİDDİ bulmadığımı bilmenizi
isterim.

Gerek yazılarımın KONUSUNU, gerekse YAZINIZDAKİ SAMİMİYETİNİZİ yeniden gözden geçirmeniz açısından , aynı konuları içeren yazılarımdan birisini tekrar gönderiyorum.

Bundan sonrası içinde olsa , Umarım CAMİAMIZ yararına CANSİPERANE GAYRET SARFEDENLERİ OLUMSUZ DEĞERLENDİRİP, YANLIŞ UYGULAMA İÇERİSİNDE OLMAZSINIZ.

Selam ve Başarı dileklerimle.


( Benim yazızılarımdan birisi )

TEMAD Genel Başkanlığına

Gerek Genelkurmay Bşk.lığı gerekse MSB.lığı ile yaptığınız

görüşmenin ve çalışmalarınızın, mağduriyetlerimizin giderilmesini sağlayacağına olan inancımla, gelinen noktayı camiamızla paylaşımınız için teşekkür ederim.
Sayın Genel Başkanım ve Yönetici arkadaşlarım
açıklamalarızda da görüleceği üzere görüşülen konular, ilgili ve yetkili makamlardan talep ettiğimiz haklarımızı içermektedir.

Bu taleplerimiz EŞİTLİK ve ADALET adına olmazsa olmazlarımızdır. Er geç
karşılanacaktır, alınacaktır.

Sadece alınacak veya verileceklere odaklanamayacak kadar sorunu ,isteği, ihtiyacı olan bu camianın yaşamını kolaylaştırmak, biraz daha rahat nefes almasını sağlamak için Genel Başkanlığınızca
düşündüğünüz , düşünce , fikir, projeler varmıdır , nelerdir.

Camiamıza hareketlilik sağlayacak, sorumluluk yükleyecek, TEMAD TÜZÜĞÜNDE YAZILI, özellikle ( d ) ( e ) ( f ) maddelerindeki aktivite ve faaliyetlerin hayata geçirilmesi için, tarafınızdan
herhangi bir çalışma takvimi belirlenmişmidir.

Camianın bir ferdi olarak, hakettiklerimizi almanın ONURU kadar , çalışmalarımızla meydana getireceğimiz eserlerimizlede GURUR duymak
istiyorum.

Bu doğrultuda üzerime düşecek maddi , manevi katkıyı vermeye her zaman hazır olduğumu bildirir, selam ve saygılarımı sunar, tüm çalışmalarınızda başarılar dilerim.

(Not: TEMAD'ne de gönderilmiştir. )

Ramazan TEKELİ    27 Kasım 2007 19:49
Değeli arkadaşlarım,
2005 yılında yapılan Temad Genel Kurulunda, Konu olan dergi kapağını; temcit pilavı gibi tekrar gündeme getirmenin ne yararı vardır veya hangi sorunumuzu çözmeye yardımcı olmuştur bir kere daha düşünmeliyiz.O tarihte muhalif guruptaki arkadaşlarımız konu etmiş ve kapanmıştır.Aradan geçen bunca zamandan sonra açmanın kime ne yararı vardır.

Her konuda enerjimizi mensuplarımızın büyük bir çoğunluğunun kabul ettiği kendi sorunlarımızı çözmede kullanmanın en akıllı yol olduğunu düşünüyorum.Hangi gerekçe ile olursa olsun, kişisel atışmaların tarafı veya yanında asla olmamalıyız.Camiamızın sorunlarını çözmeye gayret eden bu günkü yönetimin ve gelecekteki yönetimlerinde yanında olacağız.Saygılarımla,

Halil ERGENLİ    27 Kasım 2007 19:13
Merhaba,
2 Yıl önce yayınlanmış bir dergi kapağının yorumlanması ile ilgili yeniden gündem yaratılması Assubay camiasına hiç bir katkı sağlamayacak aksine toplumun gözünde bizlerin yanlış değerlendirilmesine yol açacaktır. Kaldı ki Genel Başkanın ve Başkan Yardımcısının açıklamalarında konunun hukuki yönden de incelendiği ve bir sakıncasının görülmediği anlaşılmaktadır.

Konuyu yeniden gündeme taşıyanları bu tür çabalar yerine enerjilerini Assubayların daha güzel günlere kavuşması için projeler üretmeye ve tartışmaya davet ediyorum.

Şu andaki yöneticilerimizi eleştireceksek bunun kişisel kin ve buna bağlı hezeyanlarla değil, beğenmediğimiz uygulamalarını gerekçeleri ve çözüm önerileri ile dile getirerek gerçekleştirmeliyiz. Eleştirilerimizin de TEMAD'ın Tüzel kişiliğine ve onun toplumdaki görüntüsüne zarar vermemesi öncelikli ölçütümüz olmalıdır. Assubaylık onuru her türlü kişisel çıkar ve buna bağlı tartışmalarla zedelenmemelidir.

Camiamızı ilgilendiren sorunların ülke sorunları ile ayrılmaz bir bütün olduğunun bilinci ile tüm meslektaşlarımı fikirlerin çarpıştığı nitelikli tartışmalara davet ediyor, Genel merkezimizin de buna olanak sağlayacak seminer, panel ve toplantılarla kişisel gelişimimize katkı sağlamasını umuyor ve bekliyorum.

SAYGILARIMLA

Ersen Gürpınar    27 Kasım 2007 15:14
http://blog.milliyet.com.tr/ersengurpınar
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Bizlerin çözüm bekleyen birçok ekonomik ve sosyal sorunlarımızın olduğu malumlarınızdır arkadaşlarımız duyarlılık göstererek TEMAD\'ın çalışmalarına destek olmak için sorunlarımızı milletvekillerine gazetecilere ve muhtelif makamlara iletiyorlar bu çok yerinde bir çalışmadır ancak konu birliği ve konunun özet olarak anlatımı önemlidir ben BAŞLANGIÇ DERECELERİMİZ-TEMSİL TAZMİNATI-DİSİPLİN CEZALARI-EM.SAN.EK-70 MADDE DEĞİŞİKLİKLİĞİ Konularını dosya haline getirdim bunlar sitemizde yayınlanıncaya kadar arzu edenler olursa kendilerine gönderebilirim. Lojman,sosyal tesisler,okulumuzun lisans seviyesine çıkarılması,kıyafet değişiklikleri,yetkilerin arttırılması gibi daha birçok konu var ama bu düzenlemeleri ancak Genelkurmay yapabilir TSK iç dinamikleri adına bunları siyasiler yapmıyor bunları zaman,zaman dile getiriyoruz bu nedenle bu konuları milletvekellerine basına intikal ettirmemizin bence yararı olmayacaktır. BU KONULAR TEMAD TARAFINDAN TAKİP EDİLİYOR AMA BİZLERDE TAKİPÇİSİ VE DESTEKÇİSİ OLACAĞIZ.

İkinci bir konu assubay günü ve marşı ile ilgili sizlere mevcut bir marşı yazmıştım bir arkadaşımız ikinci bir marş göndermiş onu da yazıyorum sizlerde lütfen farklı marşlar biliyorsanız yazınız bunların besteleri Askeri mızıka okulunda var uygun görüleni ana marş olarak kabul edelim. Sevgi ve saygılar sunuyorum


ASSUBAY MARSI

CELIKTEN BIR KALEDIR ANADOLU BAGRINDA,
AND ICER BU YUVADA GENCLER VATAN UGRUNDA,
YUCELIR OGRETIMLE ATASININ YOLUNDA,
NOBET ALMAK ICIN BAYRAGININ YANINDA,

GURLEDIKCE SESIMIZ BAGIMSIZLIK UGRUNDA
IZINDEYIZ HEPIMIZ ASSUBAYLIK YOLUNDA,

KUKREMIS ASLAN OLUR SU MERTLIK OCAGINDA,
KANI SEL GIBI AKAR ASIL DAMARLARINDA,
BIR SIMSEK GIBI CAKAR, SAVAS ALANLARINDA,
SEHIT OLMUS NE CIKAR SU VATAN TOPRAGINDA,

GURLEDIKCE SESIMIZ BAGIMSIZLIK UGRUNDA
IZINDEYIZ HEPIMIZ ASSUBAYLIK YOLUNDA

Mehmet AKPINAR    27 Kasım 2007 15:06
SAYIN BAŞKAN IN VE BŞK.YRD. SININ AÇIKLAMA YAPMASINA SEBEB OLAN BU DERGİYİ ,10 GÜN ÖNCEKİ TEMAD ZİYARETİMDE SAYIN GENEL BAŞKANIMIZ BİZZAT DERGİYİ VEREREK GÖSTERDİ,DERGİNİN HEM KAPAĞINI HEMDE İÇERİĞİNİ İNCELEDİM DOĞRUSU YA BEN BU DERGİDE SUÇ OLACAK HERHANGİ BİR DURUMA RASTLAMADIM,ASLINDA SON GÜNLERDE BU KONUYU SÜREKLİ GÜNDEMDE TUTMAYA ÇALIŞAN BU KİŞİ NİN NE YAPMAK İSTEDİĞİNİDE ANLAMADIM,AMA YAPILAN AÇIKLAMA İLE KONU DAHA DA NETLEŞTİ
DOĞRUSU KATKI SAĞLAYIP TEMAD İÇİN ASSUBAY CAMİA SI İÇİN NE YAPABİLİRİM İ DÜŞÜNME YERİNE BÖYLESİ İNCİR ÇEKİRDEĞİNİ DOLDURMAYAN BİZLEREDE HİÇ BİR KATKISI OLMAYAN KONULAR YERİNE,VARSA ÜRETİLEBİLİNİYORSA YENİ PROJELER ÜRETMEK,BUNLARI GÜNDEME GETİRMEK DAHA FAYDALI OLMAZMI,BU VE BUNA BENZER YAZILARIN MESAJ GRUPLARINDAN YAYINLANMASIDA HİÇ HOŞ OLMAMIŞTIR,BUNUN İÇİN MESAJ GRUPLARININ DAHA DİKKATLİ OLMASI GEREKMEZMİ,www.emekliassubaylar.org SİTESİNDE BU VE BUNA BENZER GEREKSİZ AÇIKLAMALARIN ASLA YAYINLANMIYACAĞINI CAMİAMIZA BİR KEZ DAHA BİLDİRMEYİ BİR GÖREV BİLEREK, BU GEREKSİZ,FAYDASIZ YAZIYI YAZANLARI ŞİDDETLE KINIYORUM..SAYGILAR..

Cemal KIYI    27 Kasım 2007 13:24
Süleyman bey
Site kurulalı nerdeyse 2 yıl olmuş.Bugüne kadar kimse bu hatayı farketmemiş. Siz daha ilk girişinizde farkedip niye bu böyle yazılmış diye araştırma zahmetine bile katlanmadan hemen mesaj panosuna eleştirinizi yapıştırmışşınız. Dikkatinizden dolayı sizi kutluyorum.
Saygılar

süleyman    26 Kasım 2007 22:56
site olarak güzel fakat site başlığında yazım hatası var sitenin adını (EMEKLİ ASTSUBAYLAR) olarak değiştirmelisiniz.saygılar sunarım.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sayın Meslekdaşımız
Sitemizin adı özellikle ASSUBAY olarak yazılmıştır bu konuda sitemizdeki yazıları ve Milliyet Blogtaki Ersen Gürpınar'ın ASTSUBAYMI-ASSUBAYMI yazısını lütfen okuyunuz

erencan    26 Kasım 2007 16:32
Emek verenlerin ellerine sağlık. Site yeni haliyle de çok güzel olmuş. Saygılarımla.

MEHMET ALİ KILINÇ    26 Kasım 2007 15:02
YENİ WEB SAYFASI...
Malum biz emekliler artık yakın gözlüksüz yazı okuyamıyoruz. Ama eski haliyle sitemizdeki yazıları, okuyabilmek için, gözlüğe rağmen, başka bir sayfaya taşıyıp büyütmeden okuyamıyordum. Şimdi bu zahmetten kurtuldum. Gözlükle Doğrudan sitedeki yazıları okuyabiliyorum. Ellerinize sağlık....

kemal düz    26 Kasım 2007 14:19
bugünlerde elimen düşürmediğim önemli bir kitap var. kitabı yazan:bir büyüğümüz /ağabeyimiz umar.ö. oflaz. sayın ağabeyimiz kitabındab kendisini şöyle tanıtmış: 1939 yılı zara doğumlu.dz.assb.okulu mezunu ve elektronik assb olarak okulunu bitirmiş.
1983 yılında emekli olmuş, pek çok kitabı türkçeye çevirmiş. halen marmaris'te turizm işletmeciliğiyle uğraşmataymış.
yazmış olduğu kitap ise: oğuzname - köklere giden yol
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Arkadaşımızı kutluyoruz onlar bizim gururumuzdur. Bu konuyu duyuran Sn.Kemal Düz'e teşekkürler

Ayhan YILDIRIM    25 Kasım 2007 23:44
Web sayfamız bu sefer daha güzel olmuş emeği geçenlere teşekürler. Birde Astsb.lığın tarihi iyi araştırılmalı gün ve marş için bir anket yapılarak çoğunluğun görüşü alınmalı diye düşünüyorum. Ancak böyle bir ASSUBAY gününe kesinlikle ihtiyacımız var Saygılarımla

Hakan HEZER    25 Kasım 2007 02:08
YENİ WEB ANA SAYFAMIZ ÇOK GÜZEL OLMUŞ EMEĞİ GEÇENLERİN ELİNE SAĞLIK,TEŞEKÜR EDERİM.

halo    24 Kasım 2007 23:55
Şurası bir gerçek ki Tsk EMEKLİ ASSUBAYLAR site yönetimi yerinde duramıyor!Niye mi???Niye olacak sitemizin şeklini şemalini yine değiştirmişler :p 8) :roll :grin Valla açıkçası bizler de hıza yetişmeye çalışıyoruz.Aslında her değişiklikle karşılaşmakta çok hoş oluyor yani.Yönetimimiz diğer bazı sitelere de mi el atsalar ne? 8) Bu arada esas yazma amacımı unutuyordum;17 Kasım assubaylar günü ve ASSUBAY MARŞI Önerilerine de katılıyorum.ASSUBAY marşını bizde istihkam sınıf okulunda okumuştuk.Saygı ve selamlarımla

Cemal KIYI    24 Kasım 2007 15:28
Selçuk bey Denge tazminatı denilen tazminat 5473 sayılı kanunla çıkarılmış ve biz assubayları ilgilendiren bölümü 1 maddedeki ek 3 maddedir ve bu maddeye göre 2006 yılı için 40 ytl, 2007 yılı için 80 ytl dir.
Madde 9 ek madde 81 e göre verilen 100 ytl, MİT ve emniyet teşkilatı emeklilerine verilen 100 ytl dir ve bizimle ilgisi yoktur. (TEMAD ın almak için uğraştığı tazminatlardan biriside budur.)İnşallah onuda çalışmalarımız sayesinde alacağız.
Şimdi geliyorum sorunuza. Bu kanunun 1 nci maddesi 1.1.2006 tarihinden iibaren geçerli olduğundan 1-14 ocak ta 20 ytl, 15 Ocak maaşıyla 40 ytl ve 15 Şubat maaşıyla 40 ytl olmak üzere toplam 100 ytl civarında bir miktarın size ödenmesi gerekirdi.
Mutemedinizle görüşün 16 şubatta maaş bordrosundan çıkarıldığınız için ödemeler yapıldığında sizin isminiz atlanmış ve size ödeme yapılmamış olabilir. Ödeme yapılmamış ise bir dilekçe vererek ek bordro ile ödemeniz yapılabilir. Bilemiyorum sorunuza cevap olabildimmi saygılar.

yigit    24 Kasım 2007 14:29
Sayın Gürpınar , her bir sözünüze yürekten katılıyorum. İyi ki varsınız. Saygılarımla.

Ersen Gürpınar    24 Kasım 2007 13:41
http://www.blog.milliyet.com.tr/ersengurpınar
Saygıdeğer Meslekdaşlarım
Her meslek grubunun onurla,çoşku ile kutladığı bir günü vardır ama biz assubayların maalesef yok .80 li yıllarda bunun yapılacağı sözü verilmesine rağmen yine avutulduk. Deniz Kuvvetleri heryıl assubay okullarının kuruluş yıldönümünü kutluyor 17 Kasımda 117 nci yıldönümü kutlandı ve bunu bize arkadaşımız M.Mavituna bu sayfadan duyurdu onlar adına gururlandık ama diğer kuvvetlerin belirgin bir günü ve kutlaması yok olsa bile GENEL BİR ASSUBAY GÜNÜ OLMALIDIR Kuruluş günleri ve marşları o mesleğin mensuplarının gururudur. Assubay marşı olarak birçok farklı marşlar vardır Sn.Ziya Tepeli ordudonatım okulunda söylenen marşı bize yazmışlar o marşı bizlerde söyledik sözleri çok güzel TEMAD GENEL BAŞKANLIĞI personelin moral ve motivasyonunu arttıran ASSUBAY GÜNÜ VE MARŞI için bir anket düzenliyerek,sonuça göre bunun kabulü için Genelkurmaya teklif sunmalıdır. Ben en eski assubay okulu olan deniz assubay okulununun kuruluş günü olan 17 KASIM"ın assubay günü ve aşağıdaki marşın assubay marşı olmasını öneriyorum. Saygılarımla

ASTSUBAY MARŞI

TARİHİN BİN YADIYLA,BAĞLANDIĞIN TÜRK YURDU.
ASIRLARA HÜKMEDEN,ÇELİK ORDULAR KURDU.
ASTSUBAYIZ VATANA,FEDA OLSUN CANIMIZ.
YURT İÇİN VOLKANLAŞIR,NABZIMIZDA KANIMIZ.

GÖĞSÜMÜZDE PARLIYOR,IRKIMIZA HAS GURUR.
TÜRK'ÜN KALBİ HER ÇAĞDA,VATAN AŞKIYLA VURUR.
ASTSUBAYIZ VATANA,FEDA OLSUN CANIMIZ.
YURT İÇİN VOLKANLAŞIR,NABZIMIZDA KANIMIZ.

YILDIZLARI BOŞLUKTAN,KOPARACAK İMANLA.
TÜRK ORDUSU BEKLİYOR,BİZİ ŞEREFLE ŞANLA.
ASTSUBAYIZ VATANA,FEDA OLSUN CANIMIZ.
YURT İÇİN VOLKANLAŞIR,NABZIMIZDA KANIMIZ.

selçuk    24 Kasım 2007 03:01
selamlar

Şerafettin Turgay    24 Kasım 2007 02:12
Sayın TEMAD Gen.Mrk.Bşk.lığına

Camia mensuplarımızın özel merak ve araştırmaları olmadığı takdirde , WEB sitesi bulunan TEMAD ŞUBELERİNİ öğrenmek , bunlar hakkında bilgi almak , iletişim kurmak, çalışmalarına katkı sağlamak ya çok sınırlı kalmakta , veya hiç mümkün olmamaktadır.

Gelişen teknolojinin sunduğu WEB iletişim imkanlarının ,teşvik ve katkılarınızla tüm şubelerde uygulanması beklenirken, aksine bazı şubelerin yaptığı yaratıcı çalışmalara sitenizde yer vermemenizin, bazılarınınsa kendi özverili çalışmalarıyla meydana getirdikleri WEB
sitesi adreslerini LİNKLER bölümünüze ilave etmemenizin , yine bazı Emekli Assubayların seslerini kamuoyuna daha özgürce duyurabilmeleri amacıyla kurdukları, özveriyle güncel tuttukları siteyi görmezden gelmenizin nedeni tarafımdan anlaşılamamaktadır.

TEMAD sitesi LİNKLER bölümünde bulunan birçok gereksiz adreslerin iptal edilerek, kendi ŞUBELERİMİZE link verilmesini arz ederim.

Saygılarımla

Not :TEMAD' de yazılmıştır.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Tüm Temad şubelerinde web sitesi olmasa bile mutlaka bilgisayar olmalı ve mail adresleri yayınlanmalıdır.Gerek haberleşme gerekse yapılan çalışmalardan üyelerin bilgisi olması için bu şarttır bu talebimizi bizlerde yeniliyoruz

Şerafettin Turgay    24 Kasım 2007 02:09
Sayg1deer büyüüm MAV0TUNA'ya, Ülkemizin çe_itli yerlerini gösteren birbirinden güzel görüntüleri ve e_siz önderimiz ATATÜRK'ün deerli resimlerini içeren linkleri bildirdii için te_ekkür eder sonsuz sayg1lar1m1 sunar1m.

selçuk    24 Kasım 2007 01:39
Kıymetli silah arkadaşlarım akşam haberlerinde terörüst başlarının sözde bir kısım medya organı tarafından yakalandığı ima edilerek kamo oyunun tepkilerinin hafifletilmeye çalışıldığı,bu terör örgütünün bizler için bir el kiri olduğu yıkadığımız zaman akan giden bir pislik olduğu görülmektedir. asıl amacın ve tehlikenin ABD tarafından gizlenmesidir.Şimdilerde Kuzey Irak'a dünyanın en büyük hava üssü bu ülke tarafından inşa edilerek Türkiyenin İncirlik kozunu elimizden almak istemektedirler ayrıca ABD güdümünde bir kürt devleti kurarak ebediyyen başımıza bela edilecek israil benzeri devlet kurmaktır.bunun içindirki bizi yönetenler ya bu oluşumu görmüyorlar yada gaflet ve delalet içindeler terör örgütü sadece bir tefarruatdır ve bu teferruatlarla zaman kaybedilmemesini arzu ediyorum. Teşekürler yazımı okuduğunuz için

selçuk    24 Kasım 2007 01:00
Soru : 21/03/2006 tarih ve 5473 sayılı denge tazminatı ile ilgili :16şubat 2006tarihinde TSK \'dan emekli assubaylar ordusuna katıldım. söz konusu 100YTL\'lik denge tazminatını ocak,şubat aylarına ait denge tazminatı biz görevde iken çıkmıştı.Anılan tazminatı emekli olduktan sonra iki aylık tazminatımızı alamadığımız gibi emekli olduğumuzda da emekli sandığı bu denge tazminatını biz emeklilere vermedi bunun için herhangi bir çalışma olup olmadığını öğrenmek istiyorum ayrıca iki aylık denge tazminat paralarımız niçin ödenmedi?
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
5473 sayılı yasada Temsil tazminatı alamayan ve emekli olduktan sonra herhangi bir işte çalışmayanlara 100YTL denge tazminatı ödenmesi hükme bağlandı yasadan emniyet hizmetleri ve MİT mensupları yararlandı ancak bizler tazminattan yararlanmamamıza rağmen bizi dahil etmediler bu sahipsizliğimizin telafisi için çalışmalar yapıldığı TEMAD tarafından ifade edilmiştir.


3753
Mesaj Defteri yazıları