MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


MESUT MAVİTUNA    17 Aralık 2007 22:07
SEVGİLİ MESLEKTAŞLARIM, CAN YOLDAŞLARIM

EN İÇTEN DUYGULARIMLA BAYRAMINIZI KUTLAR.
MUTLULUK SAĞLIK VE GÜZEL GÜNLER İÇİNDE YAŞAMANIZI TÜM KALBİMLE ARZU EDERİM.

BENİM CAN YOLDAŞLARIM HER ZAMAN HERŞEYİN EN İYİSİNE LAYIKTIRLAR.

SAYGILARIMLA

Ramazan TEKELİ    17 Aralık 2007 19:23
BAŞTA ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİMİZ OLMAK ÜZERE, TÜM MELEKTAŞLARIMIZIN KURBAN BAYRAMLARINI KUTLAR,BU BAYRAMIN ÜLKEMİZE VE TÜM İNSANLIĞA HAYIRLAR GETİRMESİNİ DİLİYORUM.

Hakan HEZER    17 Aralık 2007 18:54
TÜM MESLEKTAŞLARIMIN AİLELERİ İLE BİRLİKTE KURBAN BAYRAMLARINI KUTLAR,ESENLİKLER DİLERİM.

MESUT MAVİTUNA    17 Aralık 2007 10:53
"Kurban etinin ömrü 5 gün"

Prof. Dr. Faruk Yorulmaz kurban ettlerinin sağlığı hakkında düşüncelerini açıkladı.

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Yorulmaz, "Hasta hayvanlar, etleri ve sakatatları ile insanlara brusella, verem, toksoplazma, kist hidatik, şarbon, barsak parazitleri gibi çok çeşitli hastalıkları bulaştırabilirler" dedi.

Yorulmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bayramı sağlıklı ve mutlu bir şekilde kutlamak için kurban etini yemede sınırları iyi bilmek, diyete özen göstermek, asitli içeceklerden uzak durmanın faydalı olacağını bildirdi.

Sağlıklı et yiyebilmek için kurbanlık alınırken satıcıdan mutlaka veteriner kontrolünden geçtiği ve sağlıklı olduğunu gösteren veteriner sağlık raporu veya menşe şahadetnamesi istenmesi gerektiğini ifade eden Yorulmaz, "Kurbanlık hayvan, çok zayıf, gebe, ateşli, çok genç, tüyleri karışık ve mat, görünümlü ve bakışları cansız, pis kokulu ve burun akıntılı olmamalıdır. Hasta hayvanlar, etleri ve sakatatları ile insanlara brusella, verem, verem, toksoplazma, kist hidatik, şarbon, barsak parazitleri gibi çok çeşitli hastalıkları bulaştırabilirler" dedi.

Kesim öncesi kurbanlık hayvanın çok yürütülerek yorulmaması gerektiğini anlatan Yorulmaz, aksi halde kesildiğinde, kanın tümüyle boşalamaması nedeniyle etin çabuk bozulacağını söyledi.

Etin saklanması

Hayvanın kesimden önceki 12 saatte mümkün olduğunca çok beslenmemesi gerektiğini belirten Yorulmaz, şunları kaydetti: "Kesildikten sonra organlarının hastalık yönünden iyice incelenmesi her şeye rağmen gözden kaçabilen sorunlar bakımından son derece önemlidir.

Kesim sırasında hayvanın eti ve yenilebilen diğer organlarının kirlenmemesi, hastalıklı bölümlerinin sağlam ete temas etmemesi, etrafta olabilen hayvan ve böcek, sinek gibi zararlılar tarafından kirletilmemesine dikkat edilmelidir. Parçalanan etler hemen ağzı kapalı bir kova ya da poşette ve serin bir yerde tutularak dış ortam kirliliklerinden korunmalı bir biçimde vücut sıcaklığından oda sıcaklığına geldiğinde buzdolabına kaldırılmalıdır. Etler, oda sıcaklığına inmeden buzdolabına kaldırılırsa etlerin içi istenen düzeyde soğumaz ve et çok daha kısa zamanda bozulur, kokuşur ve yeşil renk alır.

Böyle etler derhal atılmalıdır. Hayvanın bağırsakları, safra kesesi gibi etleri kirletecek bölümlerine dokunan bıçak, su ve deterjanla yıkanarak temizlendikten sonra diğer bölümleri kesmek için kullanılmalıdır. Eve getirilen etler mutlaka önce bol su ile yıkanarak kan, kıl, toz, toprak gibi kirliliklerden temizlendikten sonra buzdolabına kaldırılmalıdır." Etler derin dondurucuda 3 ay, buzlukta 5-6 gün saklanabileceğini belirten Yorulmaz, bu sürenin kıyma için ise 3 gün olduğunu ifade etti.

"Kalp hastaları kavurmadan uzak durmalı"

Prof. Dr. Yorulmaz, eti az suda hafif ateşte pişirmenin en sağlıklı yöntem olduğunu söyledi. Kızartma yapılırken yağın çok kızgın olmaması ve etlerin yağda çok fazla kızartılmaması gerektiğini kaydeden Yorulmaz, "Normal bir yetişkin için günlük et ihtiyacı 100-120 gramdır. Kırmızı etin her gün yenilmesi doğru değildir. Haftanın iki veya üç günü yenilmesi yeterlidir" dedi.

Kurban bayramlarında yenilmesi gelenek haline gelen kavurmanın içine ilave yağ konulmadan kendi suyu ile kısık ateşte pişirilmesinin sağlıklı bir yöntem olduğunu anlatan Yorulmaz, kalp, yüksek tansiyon, şeker ve kolesterol hastalarının kavurmadan uzak durması gerektiğini bildirdi. Öğünlerde et ile birlikte salata, zeytinyağlılar gibi sebze yemeklerinin olmasının faydalı olacağını belirten Yorulmaz, C vitaminin ette bulunan demirin emilimini artıracağından, et yemeğinin yanında salata gibi yeşil yapraklı sebzelerin çok faydalı olduğunu söyledi.

Mithat Türetken    17 Aralık 2007 01:21
Kadıköy şubemizden iki konuyu istirham etmiştik Birincisi cinnet sonucu elini kana bulayan meslekdaşımızın davasındaki gelişme,ikincisi Üsküdar hava lokali bunlara yanıt beklerken Sn.Argın sitemizi rakip gibi göstererek (T) ye takan mesajı ile assubay onuruna katkılarda bulundu(!) Kutlarız Sn.Argın o hafife almaya çalıştığınız sitenin ve ona gönül verenlerin neler başardığını,Temada desteklerini size yazmama gerek yok nasılsa anlıyamayacaksınız ama biz sizleri çok iyi anlıyoruz. Assubayların haklı mücaadelesine gönül ve emek verenlere saygılar sunarım

Hikmet BOLAT    16 Aralık 2007 10:28
Sevgili Meslektaşlarım,
Geçenlerde bir vesile ile beş Meslektaş sitesi ziyaret ettim. Belki de çoğunu sizde biliyorsunuzdur.
Adresleri ile giriş sayfalarından alıntılar yaptım.
Beğendim, Ellerine sağlık Buradan Meslektaşlarımın özveriyle hazırladıkları siteleri sizlerde ziyaret edin mesaj bırakın ki onlarda bize gelsinler, tanısınlar tanışalım. Bunlara ilaveten TEMAD Web sayfası olan Şubelerimizde dahil.
*************
http://www.hvastsb70.org
HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI'NIN 1970 MEZUNU HAVA ASTSUBAYLARIYIZ".

Görevde bulunduğumuz süreler içerisinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve dolayısıyla Hv. K.K.lığının ŞANLI ve ONURLU tarihine kendi çapımızda katkılarda bulunduğumuz inancındayız. Ancak bu hizmet aşkımızın kesinlikle son bulmadığı düşüncesi ile bu aşkı çocuklarımızla ve torunlarımızla gelecek nesillere taşımak idealimiz.
*************
http://www.hvastsb65.org/
1965 Mezunu Hava astsubayları
Geçmişte Beraberdik bugünde Yarın da Beraber olacağız
Acı, tatlı, hastalık hallerin de ve bayramlar da bir araya gelerek sevinç ve acılarımızı paylaşmak.

6 - Geçmişten bu güne kadar katılımcı arkadaşlarımızın öz geçmişi, fotoğrafları, anıları ve adresleriyle ilgili sayfalar hazırlayıp albüm oluşturmak.

7 - Devre arkadaşlarımızın kendilerinin, eş ve çocuklarının özel yetenek, büyük bir özveriyle çalışmalarının sonucunda iş hayatında, sanat ve diğer alanlarda kariyer sahibi olan içimizdekiler ini yakından tanımak. Her konu da birbirimize
yardım ve desteğimizi sağlamak.
http://www.hvastsb68.org/
Shakspearein dediği gibi : '' Düşünüyorum Öyleyse Varım '' bizde yaşıyorsak artık varız.
68 mezunu hava astsubayları olarak, geçte olsa sitemizi kurduk. 03 Ekim 1966 tarihinde Eskişehir aday hazırlama okuluna 836 kişi olarak başladık.
http://www.havaciyiz.com/
Ercan ÇETİNERLER in Kişisel Havacılık sitesi

***************
http://www.80likler.org/
80'LİKLER.ORG
Bu site 1980 dönemi Astsubayları ve onların yakınları arasında iletişim kurmaya yöneliktir.
Gurur duyulan bir görevin bir araya getirdiği, fakat geçen zamanın çeşitli biçimlerde birbirinden ayırdığı 80lileri sanal ortamda bir arada tutmak temel hedefimizdir.
Yalnız olmadıklarını, olmazığımızı hatırlatmak için. Daha da vardır tabi.

Hakan HEZER    16 Aralık 2007 01:21
Meslektaşımız,Mu.Kd.Bcvs.Resat BAYDAR'a Allahtan rahmet,
ailesine ve sevenlere sabırla başsağlığı Dilerimi sunarım.
Neden olanlara allah aynı acıyı yaratsın.
Camiamızın Başı Sağolsun.

MESUT MAVİTUNA    15 Aralık 2007 22:43
HER SEY VATAN İÇİN..

AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYIN VE SESLİ DİNLEYİN..

http://img49.imageshack.us/img49/3298/index1hw3.swf

Hikmet BOLAT    15 Aralık 2007 17:51
Asb.Mu.Kd.Bcvs.Resat BAYDAR'A Allahtan Rahmet,
Ailesi ve Dostlarına Başsağlığı Dilerim.
Camiamızın Başı Sağolsun.
Hikmet BOLAT

EMEKLİASSUBAYLAR    15 Aralık 2007 16:19
11 ARALIK 2007 gunu MEBS OKULU 10 ÇVŞ EĞT Bl Asb.Mu.Kd.Bcvs.Resat BAYDAR'ın iş yerindeki huzursuzluktan dolayı ıntıhar ettiği duyumu alınmıştır bu acı haber camiamızı derin bir üzüntüye boğmuştur.1983 nasıplı Muhabere Asb ı olan bu arkadasımıza Allahtan Rahmet dileriz,Bu olay hakkındaki gerçeklerin en kısa sürede ortaya çıkmasını talep ederiz. www.emekliassubaylar.org

Ersen Gürpınar    15 Aralık 2007 12:58
http://blog.milliyet.com.tr/ersengurpınar
Saygıdeğer Arkadaşlarım
İstanbul Üsküdar Gazipaşa hava lokali müşterek hizmet verirken subay-assubay olarak ayrılmış ve assubaylara izbe bir salon tahsis edilmiştir. Tepkilerimizi ilettik Hv.K.Bilgi edindirme kısmından verilen yanıt. Şemsipaşa lokalindeki uygulamanan mevzuaata uygun olduğu assubay yemek salonunda birtakım yenilikler yapılarak iyileştirildiği Ayrıca 2008 yılında daha kapsamlı bir yenileme yapılmasının planlandığı bildirilmiştir.Mevzuat hazretlerinin ne olduğunu hangi mevzuatta assubaylara insan onurunu zedeleyen hizmet verilmesinin öngörüldüğünü tekrar Hv.K.K.lığına yazdım yanıt gelirse sizlerle paylaşacağım.Onur ve haklarımıza sahip çıkmak görevimizdir .Bilgilerinize sunuyorum

Hüseyin SAVCI    14 Aralık 2007 18:24
Sayın Bedel,

Bu sayfalarda bu güne kadar hiç kimse ile polemiğe girmedim. Polemiğe lüzumsuz tartışmalara da her zaman karşı oldum.

Eğer bu sayfaları takip ediyorsanız, TEMAD Yönetimini başarılı faaliyetlerinde her zaman destekledim. Sizin de özelinize yazmaya çalıştım, ama ne yazık ki adresinize ulaşamadım.

Körü körüne alkışlamak, "efendim ne derse doğrudur" mantığı ile yaklaşmak, ya da körü körüne birilerini suçlamak, müzmin muhalif olmak benim tarzım ve işim değil.

Sizin yazdıklarınız çok rahatsız ediciydi benim için.. Bu nedenle adresinize yazmaya çalıştım.

Sizden dileğim, bu sayfaları meşgul etmeyelim. Özelime yazın, bana da size ulaşabileceğim bir mail adresi verin. Benim buradan kimseye şirin görünmek gibi bir derdim yok. Tribünlerden, ya da bir yerlerden alkış beklemiyorum. Böylesi daha iyi olur diye düşünüyorum.

Esenlikler dilerim.

MESUT MAVİTUNA    14 Aralık 2007 13:20
Kıssadan hisse Son Zamanların En İyi Memur Fıkrası


'ABD, İngiliz ve Türk maliye bakanları bir araya gelmiş. Kamu çalışanlarının durumlarını görüşmektedirler.

ABD Maliye Bakanı der ki: Bizim araştırmalarımıza göre kamu görevlilerimizin bir aylık geçimi için 1000 dolar gerekiyor. Biz onlara 1500 dolar veriyoruz. Bunun 1000 dolarını çeşitli ihtiyaçlarına harcıyorlar, 500 dolarını nereye harcıyorlar bilemiyoruz.

İngiliz Maliye Bakanı sözü alır: Bizim araştırmalarımıza göre kamu görevlilerimizin bir aylık asgari geçim endeksi 1000 Sterlin. Biz çalışanlarımıza 1400 Sterlin veriyoruz. 1000 Sterlin'ini çeşitli ihtiyaçlarına harcıyorlar. 400'ünü ne yapıyorlar bilmiyoruz.

Bizim Maliye Bakanı sözü alır: Bizim kamu çalışanlarının asgari bir aylık geçimi için 1000 YTL gerekiyor. Biz 500 YTL veriyoruz. Gerisini nereden buluyorlar bilemiyoruz.'

Ersen Gürpınar    14 Aralık 2007 13:11
http://blog.milliyet.com.tr/ersengurpınar
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Biz meslek hayatımızda da ne çektiysek yalak ve salaklardan çekmedikmi? Bunların yazılmasından çok yayınlanması beni üzmüştür Biz bildiğimiz yolda bugüne kadar olduğu gibi azimle yürüyeceğiz. Temad mesaj panosuna yazdığım yazıyı bilgilerinize sunuyorum.

Saygıdeğer Arkadaşlarım
Türkçemizde sapla samanı karıştırmak diye bir deyim vardır hatırlarsınız . Temad mesaj panosunda yazılan her kelime Temadın tüzel kişiliğini bağlar,bu nedenledir ki zaman zaman arkadaşlarımızın buraya her aklına geleni yazmamalarını polemiklere neden olabilecek yazılardan yorumlardan kaçınmalarını ,yönetiminde bu tür mesajları yayınlamamasını istirham ettik; Arkadaşlarımıza özgürce fikirlerini tartışma imkanı sağlayan ve TEMAD BİZİM TEK YASAL TEMSİLCİMİZDİR BİZLER TEMAD NEHRİNE AKAN DERELERİZ sloganı ile yola çıkan ve bugüne kadar icraatları ile Temad Gn.Merkezininde taktirlerini kazanan mynet emekli astsubaylar grubu ve emekli assubaylar sitesini hepimiz biliyoruz Şimdi bir arkadaşımız bu siteyi kast ederek "Web siteleri " diyerek buraya üye olan arkadaşlarımızı rakip bir oluşum gibi göstermeye çalışarak assubay yazılmasını eleştirmek adına (T) harfini atmakla sorun bitmiyor diyor yazan kişiyi tanımasam biri hezayanlarını tatmin ediyor diyeceğim. Kimseyi konuşma dilinde telaffuz ettiği gibi assubay yazmaya zorlamıyoruz bu bir tepkidir 1980 öncesi TDK sözlüklerinde assubay olarak yazan kelime neden astsubay olarak değiştirilmiştir halen kısaltması asb. olan kelime neden ısrarla astsb. olarak yazılmaktadır? Bunu anlattık anlamayanlar lütfen aşağıdaki linkten astsubaymı?-assubaymı yazısını birkez daha okusunlar bizim takıntımız (T) değildir bir tahakküme tepkidir çünki assubay yazılması bizi yüceltmez astsubay yazılması küçültmez.
Bir arkadaşımda kendisine gelen mesajı buraya kopyalıyor ve altına yazdığı yorum ile sözüm ona Temadı koruyor Temad kendini savunmaktan acizmidir? Size yazılan bir mesaja yanıt verme özgürlüğünüz var bunu neden yapmıyorsunuz? bu mesaj TEMAD panosunda yayınlansaydı tepki göstermenizi doğal karşılardık bu tür tartışma ortamları yaratmak bizlere zarar vermektedir.Eleştirilerimiz bizim kişiliğimizle orantılıdır .Hepimiz yazılan yazıları değerlendirme birikimine sahibiz kimse kendini ön plana çıkarma ben deme lüksüne sahip değildir .Bizim tek hedefimiz ASSUBAY ONURUDUR bu kadar çözüm bekleyen problemlerimiz varken kişisel polemiklerle,kişisel tatminlerle ve buna çanak tutmakla kaybedecek zamanımız yoktur.Saygılarımla

http://blog.milliyet.com.tr/ersen gurpınar

EMEKLİ ASSUBAYLAR    14 Aralık 2007 10:49
http://www.emekliassubaylar.org
SAYIN MESLEKTAŞLARIM ZÜMREMİZ İÇERİSİNDEKİ HAYATI GÖREVDEYKENDE EMEKLİ OLUNCADA SADECE YAPILAN İŞLERİ ELEŞTİRMEKLE GEÇEN ARKADAŞLARIMIZ BİLİNÇSİZ YAZILAR YAZARAK YAPILAN GÜZEL İŞLERİ VE UĞRAŞI VEREN KİŞİLERİN ŞEVKİNİ KIRIYORLAR.LÜTFEN BİRBİRİMİZİ KIRMADAN BİLİNÇLİ YAZILAR YAZALIM BU SİTEYİ TAKİP EDEN ÇOK KİŞİ VAR BU BÜYÜK ZÜMRENİN . PROBLEMİ TEK YUMRUK OLMAMAK BÜTÜN BAŞARILAR BİRLİKTE KAZANILIR SİTEDE YAZAN BAZI ARKADAŞLARIN ASTSUBAY OLDUĞUNADA İNANMIYORUM HERKES SİCİLİNİ VE SINIFINI YAZSIN.TÜM MESLEKTAŞLARIMIN BAYRAMINI VE ŞİMDİDEN YENİ YILLINI KUTLARIM .2008 YILININ ASTSUBAYLARIN ÖZLÜK HAKLARINI ALDIĞI YIL OLMASINI TEMENNİ EDERİM.SAYGILARIMLA 1985-66 HV Namık AKTAŞ.

SAYIN SAVCI BANA KİMSE BİR GÖREV VERMEDİ.SANAL OLMAMI GEREKTİREN BİR KONUDA YOKTUR.GENELMERKEZİN ÇALIŞMASINI VE İCRAATLARINI BEGENDİGİM İÇİN DÜŞÜNCELERİMİ YAZDIM.SİZ ELEŞTİRDİGİNİZ ZAMAN HAKINIZ OLUYORDA BİZ DÜŞÜNCELERİMİZİ YAZINCA NEDEN RAHATSIZLIK DUYUYORSUNUZ.TEMAD HEPİMİZİN TEK YASAL OLAN BİR DERNEGİDİR BU ŞEKİLDE TEMADIMIZI YIPRATARAK BİR YERLERE VARAMAYIZ. BENİM AMACIM KAVGA ÇIKARMAK DEGİL DERNEGİMİZİ HAKSIZ YERE YIPRATILMAMASI İÇİN DÜŞÜNCELERİMİ BEYAN ETMEKTEN BAŞKA BİR DÜŞÜNCEM YOKTUR.LÜTFEN DERNEGİMİZİ N YAPTIGI GÜZEL ATILIMLARI GÖRMEMEZLİKTEN GELMEYELİM BİZLER SONUNA KADAR DERNEK YÖNETİMİNİN ARKASINDAYIZ SAYGILARIMLA
Ömer BEDEL

KIYMETLİ HAVACI MESLEKTAŞIMIZIN (ŞERAFETTİN TURGAY A HİTABEN)BU YÖNETİM HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİ BURADA AÇIKLAMASI BENCE MANİDAR.BUNUN YERİ BURASI DEĞİL ZAMANI GELİNCE ADAY OLUR(LAR)SEÇİLİR(LER)İSE ÇIKAR ASLANLAR GİBİ BU YÖNETİM NEYİ EKSİK YAPTIYSA TAMAMLARLAR VEDE BİZLERİN TAKDİRLERİNE MAZHAR OLURLAR.AMA ÖNCE WEB SİTELERİNDEKİ ASTSUBAY SÖZCÜĞÜNÜ DOĞRU YAZSINLAR BAZI İŞLER \'T\HARFİNİ ATMAKLA HEMEN HALLOLMUYOR.LÜTFEN HİÇ KİMSE PİŞMİŞ AŞA SU KATMAYA KALKMASIN.BİR ATA SÖZÜ VARDIR DERE GEÇERKEN AT DEĞİŞTİRİLMEZ.DESTEK OLMAYIN AMA LÜTFEN KÖSTEKTE OLMAYINIZ.TÜM MESLEKTAŞLARIMA SAYGILAR SUNARIM.
Abdullah ARGIN

kim bunlar tanıyan bilen varmı ,üstelik te, çamur atan karalayıcı yazılar yazarak hiç bir fikir üretiminde bulunmadan sadece yönetime destek olması için yazan bu tipleri sizler çalışırkende görmedinizmi çalıştığınız aynı birlik te böyleleri yokmuydu ,işte hala değişememişler eski alışkanlıklarına devam ediyorlar bunlar fikir üreten değil,şak şak çılık yapan yada yaptırılan tipler önce bunları camiadan temizleyip sonra hak aramak lazım ,tabii buna çanak tutarak bu yazıların yazılmasına yayınlanmasına vesile olanlarda başta.Web sitemize çamur atacak kadar zavallı olan bu şahışları gündeme getirip onlardan çekindiğimiz sanılmasın sadece bu tip kişilerin iyi tanınması dır amaç,yoksa bunların sesleri merak edilmesin kısa zaman da kesilir,söner giderler,şunuda hiç kimse unutmasınki yönetimler geçici,Temad kalıcıdır, zaten esas korku da budur,saygılar.

veysel çetiner    14 Aralık 2007 04:55
http://www.gun24saat.com
Hepimize Hayırlı Olsun


BDDK onay verdi, Oyakbank Hollandalı finans devi ING\'nin

\'Asker bankası\' olarak bilinen Oyakbank\'ın 2 milyar 673 milyon dolara Hollandalı ING\'ye satışına onay çıktı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) önceki akşam yaptığı toplantıda satışa izin verdi.
Reuters\'a bilgi veren bir yetkili, \"BDDK dün (çarşamba) toplanarak başvuruyu değerlendirdi ve satışa izin verdi.\" dedi. Finans çevreleri onayın ardından bankacılıktaki yabancı payı tartışmalarının tekrar gündeme geleceği görüşünde. Bankacılık sektöründeki yabancı payı halka açık borsa payları da dahil edildiğinde yüzde 42\'ye ulaşacak. Oyak\'ta yönetim hakkı verilmediği için AİHM\'ye giden Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) son olarak BDDK\'dan destek istemişti. Kuruma dilekçe gönderen emekli askerler, Oyakbank\'ın ING\'ye satışına vize çıkmaması talebinde bulunmuştu. Dilekçede şu ifadeler yer aldı: \"Bankaların düzenli ve emin bir şekilde çalışmasını tehlikeye sokabilecek ve ekonomide önemli zararlar doğurabilecek her türlü işlem ve uygulamaları önlemek kurumunuzun görevleri arasındadır. Bu satış iptal edilmediği takdirde derneğimiz her türlü yasal yollara başvuracaktır.\" Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) Başkanı emekli Tümgeneral Rıza Küçükoğlu da, Oyakbank\'ın milli banka olma niteliğini kaybetmesi halinde fahri üyelerle birlikte 57 bin civarındaki hesaplarını çekebileceklerini söylemişti.

www.gun24saat.com

Halil ERGENLİ    14 Aralık 2007 01:58
Merhaba,
1. Deniz Harp , Hava Harp ve Kara Harp Okulunun tarihçesinde yıllarla ilgili bölümler aşağıdadır.
1953 yılına kadar Deniz Harp Okulu'nun eğitim/öğretim süresi, 1 yılı teorik öğretimle okulda ve 1 yılı pratik eğitimle donanmada değerlendirilmek şeklinde 2 yıldır. 1953 yılından itibaren 4 yıllık layn sistemine geçilmiştir. 1969-1970 eğitim/öğretim yılında eğitim ilk 3 yılı öğrenci, 4 ncü yılı Layn Okulu ve 1970-1971 yılından itibaren de Subay Temel İhtisas adı altında subay olarak Sınıf Okullarında okunacak şekilde yeniden düzenlenmiştir.
1974-1975 eğitim/öğretim yılından itibaren öğretim süresi 4 yıla çıkarılmak suretiyle, eğitim/öğretim sistemi; Elektrik-Elektronik, Makine, Yöneylem Araştırması-Yönetim, Kontrol Sistemleri, Gemi İnşa, Oşinografi, Uluslararası İlişkiler bilim dalları çerçevesinde şekillendirilmiş ve ilk mezunlar 1977-1978 yılında verilmiştir.
Kaynak :http://www.dho.edu.tr/


30 Ağustos 1968de Hava Harp Okulu İstanbulda ilk mezunlarını vermiştir. 1969-1970 eğitim öğretim yılından itibaren Hava Harp Okulunda üç yıllık eğitime başlanmış ve 30 Ağustos 1972de Teğmen rütbesiyle ilk mezunlar verilmiştir. 1974-1975 eğitim öğretim yılından itibaren ise dört yıllık lisans seviyesinde eğitime başlanmış ve ilk dört yıllık mezunlar, 30 Ağustos 1978de Hava Kuvvetlerinde göreve başlamışlardır.

Kaynak : http://www.hho.edu.tr/tarihce/HHOtarihce/HHOtarihce.htm
< br>

Harp Okulu, 25 Eylül 1936 tarihinde Ankaraya nakledilerek yeni yapılmış olan binasında (ATATÜRK Sitesi) eğitimine başlamıştır. İki yıl olan eğitim süresi 1948 yılında üç yıl, 1963 yılında iki yıl, 1971 yılında üç yıl, 1974 yılında dört yıl olarak düzenlenmiştir.Kaynak: http://www.kho.edu.tr/khobilgi/index.htm


2. Emniyet Teşkilatının kendisine ait bir yasası var ama bizim Personel kanunu gibi değil. Emniyet teşkilatında çalışanların göreve başlangıç dereceleri 657 Sayılı kanuna göre düzenleniyor. Bu kanunun 1. Maddesinin b fıkrası ile özlük hakları ile ilgili bölümlerin 657 sayılı kanunla bu kanundan kaldırıldığı açıkça belirtilmektedir. Bunun aranacak araştırılacak başkaca bir yanı yok. Bu kanun da yeterli değilse HOCANIN İPE UN SERME fıkrasını bir kere daha okumamız gerektiğini düşünüyorum.
1- b) Memurların hizmet şartlarını, niteliklerini, atanma ve yetiştirilmelerini ilerleme ve yükselmelerini, ödev, hak, yüküm ve sorumluluklarını ve özlük haklarını düzenliyen hükümleri 14/7/1965 tarih ve 657 sayılı Kanunun 237 nci maddesinin 31/7/1970 tarih ve 1327 sayılı kanunla değişik (b) bendiyle yürürlükten kaldırılmıştır.
Eminiyet Teşkilatı Kanunu : http://mevzuat.basbakanlik.gov.tr/mevzuat/metinx.asp?mevzuat kod=1.3.3201

SAYGILARIMLA

Halil ERGENLİ

Yılmaz Türkoğlu    14 Aralık 2007 01:37
Değerli Meslekdaşlarım
Eleştiriler doğru yolun meşaleleridir. Hiçbir meslekdaşımın TEMAD'a ve mücaadelemize zarar vereceğini sanmıyorum böyle bir assubay olabilirmi? Temad mesaj panosuna övgü yazarsanız veya muhalefet edenlere hakaret ederseniz yayınlanıyor bizim dilek öneri ve endişelerimiz yayınlanmıyor böyle bir politika olabilirmi? Sn.Turgayın yazısında şık olmayan ifade olabilir ama sadece bunu dikkate almak hatadır özüne bakmak lazım gerekli cevabı verirken bu maksadı aşan ifadeyi de eleştirirsiniz Ömer Bedele bende yazdım mesaj iletilemedi Temad bizlerin mesajlarını yayınlamalıdır hatta form bölümü açmalıdır tartışmak eleştirmek doğruyu bulmamıza yardımcı olacaktır bundan neden çekiniyorlar mesajlarımızda mahzur görülen husus varsa bize bilgi verilmeli maksadı aşan mesajların sahiplerine biz Temadtan önce tepki gösteririz ama kimsenin bizim mesajlarımızı yayınlamıyarak bizi bölücü zarar veren statüsünde görmeye hakkı yoktur.Biz yazdığımızın arkasında olacak,bize yakışan tarzda yazacak insanlarız Sanıyorum yazdıklarımız TEMAD tan çok başkalarını rahatsız edecek endişesi ile yayınlanmıyor :roll

EMEKLİASSUBAYLAR    13 Aralık 2007 22:13
http://www.emekliassubaylar.org
08 Kasım 2007 tarihinde Gnkur.Per.Bşk.lığı ile yapılan görüşmede,9/2 başlanğiç derecesi için görüşme sonrası Genel Başkandan Per.Bşk.lığında görevli Bnb.örnek belge istemiş.Yönetim de,polislerin de bizimki gibi bir kanunları vardır. O kanunu bulup polis maaşlarını örnek veririz diye kendi kendilerine bir yorum yapmışlar ve bu güne kadar bir belge veremedikleri gibi kanuni mevzuatıda muhataplarına açıklayamadıları anlaşılıyor.Hiç olmazsa yeni mezun bir polisin maaş pusulası bulunup verilebilinirdi.
Ayrıca subaylar içinde Harp okullarının iki yıl olması münasebetiyle (başlangıç derecesi olan 8 derece ile ilgili) intibakları için bir belge sunamadılar.Akp milletvekili sayın Nurettin Akman danışmanını görevlendirmiş 1980 yılına kadar Meclis Kütüphanesinden bulduklarını Genel Merkeze göndermiş,elle tutulur bir belge bulunamamıştır,bu yüzden de şu an bu iş durma noktasına gelmiştir,elinde belge yada bu konuda bilgisi olanlar lütfen göndersinler yardımcı olalım,aksi halde bu işte öncekiler gibi tarihin tozlu raflarına kalkacaktır,bu durum hepimizi ilgilendirdiği için de önemle üzerinde durmamız gereklidir hatta bu konu forum konusu dahi olabilir,saygılar.

Mehmet AKPINAR    13 Aralık 2007 21:05
http://www.emekliassubaylar.org
Benden önce yazılmış iki yazı üzerine ömer bedel in mail ini araştırdım malesef menfi ,bu sanal bir kimlik peki neden yayına veriliyor,bu yazıya karşı Sayın Şerafettin TURGAY bey bir cevap yazmak isterse kime yazacak,bu adres sahte,Temad yazısını yayınlamıyor tek şık kalıyor mahkemeye giderek yazısının mahkeme emriyle cevabının yayınlanmasını istemek ayıp değilmi,burada beş taş mı oynuyoruz yoksa camiamıza katkı sağlamak üzere ailemizden çocuklarımızdan çaldığımız zamanı boşuna mı harcıyoruz,bu yazı Temad mesaj panosun dan derhal kaldırılmalı ve sayın Turgay dan özür dilenmelidir..

Ahmet ÖZDEN    13 Aralık 2007 18:33
http://www.emekliastsubay.com
Gönderen:
ömer bedel
YER:
Ankara
Tarih:
13 Aralık 2007, Perşembe
00:06

Değerli Meslektaşlarım,

Görüldüğü gibi , TEMAD Gen.Mrk.in DERNEK oluşumuyla ASB.A.Ş. yi bırakın kurmasını ,KURMA KARARI alması bile mümkün bulunmamaktadır.

Bu nedenlerle , Yöneticliklerindeki bunca senede bırakın yapmayı , böyle düşünce ve fikir dahi üretmeyen ,üretemeyen MEVCUT YÖNETİMİN , TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ veya YAN KURULUŞ gerektiren ASB A.Ş. konusunda birden HİDAYETE ERMESİ çok manidardır.

Ancak ,CAMİA'nın SESİNE KULAK VERME konusunda GELDİKLERİ NOKTA oldukça sevindiricidir.

Verilmeyen HAKLARIMIZ mutlaka alınacak , Camiamızın ürettiği FİKİR ve PROJELERDE uygulamaya KONULACAK . Bundan geri adım atmak , attırmak artık mümkün OLMAYACAK.

Ama göründüğü kadarıyla bir gerçek varki o'da bu işlerin ; Şimdiye kadar Lokal işletmeciliğinden bir adım öte gidemeyen , verilmeyen HAKLARIMIZI RİCA- MİNNET'le almaya çalışan MEVCUT YÖNETİMLE yapılamayacağıdır.

Yeni kadro ve yeni ruhla her zorluğun üstesinden gelineceğine olan inancımla ,Selam sevgi ve saygılarımı sunar , çalışmalarınızda başarılar dilerim .

Şerafettin TURGAY
------------------------------------- ----------------- DEGERLİ BÜYÜLERİM BU MESAJI BANA GÖNDEREN ARKADAŞIMIZ KENDİSİNİ DEV AYNASINDAMI GÖRÜYOR.NE KADAR AYIP KOSKOCA TEMAD GENEL BAŞKANLIGINI NEYLE SUÇLUYOR YAZIK. KARDEŞİM BU GENEL MERKEZİ 75 ŞUBE BAŞKANI VE ONLARIN DELEGELERİ SEÇİYOR SEN KİM OLUYORSUNDA BU ŞEKİLDE SUÇLAMA YAPIP KENDİNİ NİMETTEN SAYIYORSUN. İNANIYORUM Kİ SANA YETKİLİLER CEVAP VERECEKTİR SAYGILARIMLA BİZ GENEL MERKEZİN ÇALIŞMALARNDAN MEMNUNUZ YOLLARI AÇIK OLSUN .ÖMER BEDEL
YukarıSevgili kardeşim Şerafettin TURGAY.

İşte sana örnek bir mesaj.Kim yazmış Ömer BEDEL.Ömer BEDEL kimdir.Ömer BEDEL hayali bir isimdir.Hotmail den sordum.Böyle bir kullanıcı adresi yok diyorlar.Ama ikide bir bu sütunlarda boy gösteriyor.Kimin için TEMAD genel merkezi için.ANTALYA TEMADı da karıştıran bu isimi kullananı ben tanıyorum.Mustafa EROLda tanıyor.Recai ERDİNÇler kimse bu günde Ömer BEDEL odur.TEMAD genel sekreteri dürüst bir emekli Astsubaydır. Ona sorun bu isimde bir üyeniz var mı? Diye.Yazıklar olsun,lanet olsun.Kimlerle birlik ve beraberlik içinde olacağımızın resmi. Saygılarımla.


Ahmet ÖZDEN

AKTUNA    13 Aralık 2007 15:40
Temad web sitesi mesaj panosuna bir yazı yazılmış(sanal olabilir o yüzden kişi diyemiyorum)Ömer Bedel adı ile,bu yazana bir cevap yazayım dedim mail adresinide aynı sayfadan aldım ama ilginç bir adres içinde kullanılmayan karekterler olduğundan mesaj da gönderilemiyor,demekki bu yazıyı yazan ,yazdığından korkan gerçek adresini bile veremiyen aslında ifade bile edilmeye yada ciddiye bile alınmayacak bu adresi ve yazanı sadece bilginiz olsun diye veriyorum\\\\\\\"ömer-1789@hotmail.cOm\\\\\\\"bu adrese hiç bir mail gitmez,eğer siz bir kaç düzeltme yaparsanız olur ancak bu kezde kime gittiğini bilemezsiniz,ama bu yazının sahibi her kimse adını açıkça yazan Şerafettin TURGAY bey \\\\\\\'e bir de çamur atmış,kendisi bu aralar bu sitede pek görülmsede mesaj grubundan gelen mesajları hepinizin malumudur,Temad ın bu işle ilgilenen editörüde her kimse bunu bilmesi gerekirken hemen yayına vermiş neden acaba,kendilerini eleştiren Sayın Turgay a cevap olsun diyemi,buna sadece ayıp diyebilirim aslında daha da ağır ifade edilebilir ama bu müstesna sitenin hatırına ve seviyesine uygun olmayacağı için kendime sakladığım bazı deyimleri yazamıyorum,saygılar.

İ.HALİL İĞDE    13 Aralık 2007 13:02
Sevgili Erdal Sipahi paşama bizlerle ilgili sorunları mecliste dile getirdiği için çok teşekkür ediyorum.sevgili meslektaşlarım erdal sipahi paşam 1991 yılında bizim alay komutanımızdı.(18.zırhlı alay k.gelibolu)kendisi çok iyi ve değerli bir insandır.bizlere orada faydalı olduğu gibi,inşallah meclistede yararlı olur.tüm meslektaşlarımın mübarek kurban bayramını kutlar.sağlık,başarı,mutlu ve sağlıklı yarınlar diliyorum.herşey gönlünüzce olsun.

Hakan HEZER    12 Aralık 2007 23:40
Valla arkadaşlar ne yalan söyleyeyim bir emekli genaralimizin bizim durumumuzu TBMM de seslendirmiş olması dahi beni fazlasıyla sevindirdi.Bizler ne subay düşmanı,nede içinden çıktığımız baba ocağımız TSK nın ise karşısında olan kişiler değiliz...
Teğmenliğinden başlayıp paşalığına kadar sırtımızda taşıdığımız subaylarla TSK dan istediğimiz ahde vefalarını göstermeleri,bizi yok sayıp,dışlamamaları...
Emekli genaralimize teşekürler,saygı,sevgi ve şükranlarımı sunarım.
öl de ölelim paşam,somut bir hak almasakta bizi görüp,koruyup gözetenlere bizler vefasızlık yapmayız...Çalışan ve emekli assubaylar çok şey istemiyoruz,kimseden imtiyaz ayrıcalık ise hiç istemiyoruz,herkese tanınan hakların ve insanca yaşam koşullarının assubaylarada tanınması,çağdaş demokratik,sosyal ülke olduğumuzu TSK içindeki uygulamalarla görmek istiyoruz.Umarım bizi duymayan TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ İÇİNDEKİ SESLENİŞİNİZİ DUYARLAR.

Ersen Gürpınar    12 Aralık 2007 13:22
http://www.blog.milliyet.com.tr/ersengurpınar
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Sn.Tekin Okay arkadaşımızın duyurduğu gibi TBMM de MSB bütçesi görüşülürken aleyhte söz alan MHP İzmir milletvekili Sn.Kamil Erdal Sipahi bizlerin güç şartlarda olduğunu sorunlarımızın çözülmediğini belirtmiştir. İşin enteresan tarafı Sn.Sipahi emekli tümgeneraldir .Kendisinin mail adresi olmadığı için ben şahsım ve sizler adına MHP sitesindeki iletişim bölümünden teşekkürlerimi bildirdim. Sizlerde yazabilirsiniz haksızlıklarımızı her platformda dile getirmek görevimiz olmalıdır.Umarım birgün imtiyaz talep etmediğimizi anlıyanlar adalet ve eşitliği gerçekleştireceklerdir


3753
Mesaj Defteri yazıları