MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


EMEKLİ ASSUBAYLAR    03 Ocak 2008 13:48
Swot Analizi
Yönetim, örgütün iç, endüstri ve makro çevreleri hakkında topladığı ham bilgilerden örgütün çevresinin genel bir resmini çizer. Ancak örgütün çevrelerinin yorumlanabilmesi ve bunların örgüt için ne anlama geldiklerinin anlaşılabilmesi için çevresel faktörlerin sistematik olarak değerlendirilmesi gerekir. Bu sayede örgütün çevresini anlamak ve yönetmek mümkün olur.SWOT analizi bunu gerçekleştirmenin bir yoludur.

Bu bakımdan SWOT analizi, örgütün faaliyette bulunduğu çevreyi anlamak ve yönetmek üzere topladığı bilgileri kullanarak sistematik olarak kendisini değerlendirmesi olarak tanımlanabilir. Bu değerlendirmeler çoğunlukla kişisel yargılardan, anlayıştan etkilenir. Örnek olarak gümrük duvarlarının alçaltılması bazı yöneticiler tarafından tehdit olarak algılanırken bazıları tarafından fırsat olarak değerlendirilebilir. SWOT analizi yönetime örgütün çevresine ilişkin sistematik bilgiler verir. Yöneticilerin bu bilgileri nasıl yorumlayacakları onların yönetim anlayışlarıyla ilgilidir.

SWOT kısaltmasının açılımı Strengths (üstünlükler), Weaknesses (zayıflıklar), Opportunities (fırsatlar), Threats (tehditler) şeklindedir. Türkçe olarak FÜTZ şeklinde kısaltılmaktadır. SWOT analizi ile örgüt iç çevresinde sahip olduğu üstün ve zayıf noktaları ve dış çevresinden kendisine yönelen fırsat ve tehditleri değerlendirebilir. Bu sayede örgüt çevresinde yer alan faktörlerin en önemlilerini belirleyebilir.

bilal yıldız    03 Ocak 2008 05:41
Sevgili Meslektaşlarım
Hastaneler tarafından takılan iyileştirme araçları ile diş tedavi masraflarının sosyal güvenlik kurumunca ödenmeyen kısımlarını idare mahkemelerinde açacağınız dava ile alabiliyorsunuz.Bu konuyla ilgili TEMAD sitesinde emsal karar numaralarını yazdım.Arkadaşlarımın bilgisine sunulur.Saygı ve sevgilerimle Bilal YILDIZ

turgay güven    03 Ocak 2008 00:32
Sevgili meslektaşlarım, siteyi incelerken dikkatimi çeken şey başlık ve bazı alt başlıklarda assubay şeklinde yalnış ifade kullanılmasıydı. bu konuda siteyi hazırlayan arkadaşlarımızı uyarmak istedim. lütfen bu yalnışı düzeltiniz. teşekkür ediyorum
saygılarımla
turgay güven
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sayın Meslekdaşım ASSUBAY Kelimesi özellikle bir tepki sonucu yazılmaktadır.Bununla ilgili sitemizde yazılar bulanmaktadır.Ayrıca aşağıdaki linkten ASSUBAYMI-ASTSUBAYMI yazısına ulaşarsanız tereddütleriniz giderilecektir. İyi yıllar diliyoruz
http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=10 989

ali nas    02 Ocak 2008 22:46
mynet grup ve emekliassubaylar grubu üyesi olarak yapılan tüm faaliyetlerimizi TEMAD'ın büyümesine ve assubayların haklarını almasına adadık.gazete ilanına maddi desteğede,muvazzaflarında maaşlarından düzenli ödeme yapmaları için teşfiğede bizler ön ayak olduk.çalışmalarımızda devam ediyor.
yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.

tüm bunlar ortada iken Mynet grup ve emekliassubaylar grubunun TEMAD'a karşıymış gibi lanse edilmesi gerçekten gerçekten kabul edilebilir birşey değil.
tabi bunları yazarken genel bir düşünceye karşı yazıyorum.herhangi bir kişiye karşı değil.

yani astsubay camiasının alması gereken ve verilmeyen haklarının alınması için TEMAD'a destekle birlikte yapılması gereken herşey yapılacaktır.Takipteyim.

Dr.M.Naci ÇUHACI    02 Ocak 2008 22:08
http://www.argestar.com
Arkadaşlarımızın farklı söylemleri kullanması ve görüş ayrılıklarının ortaya konulmasını bir ayrıcalık olarak değerlendiriyorum.Ve böylece, kültürel sermayemizin zenginleştiğini görmek mutlu ediyor beni.1989 Yılı'nda 8. Üs'de görevli iken yaptığım basit bir araştırmada 2.Taktik Hava Kuvvet K.lığı'nda görevli meslektaşlarımızın 1/4'ü lisans derecesine sahipti...Şimdilerde ise, bu oranın Hava Kuvvetleri'nde 3/4'e ulaştığını sanıyorum...Bu arada; yanlış hatırlamıyorsam aynı yıl yapılan 8.Üs K.lığı Dert Dinleme Toplantısı'nda dile getirilen sorunlara "kulak misafiri" olurken daha çok bireysel sorunların ön plana çıktığını görüp, dayanamayarak; gündem dışı söz alıp konuşma yaparak, "Bizim esas sorunumuz, 1930 lu yılların kafa yapısı ile hazırlanan İç Hizmet ve Askeri Ceza Kanunları ile bugünü yönetmeğe çalışmak olduğunu..." söylediğimde aşağı yukarı bin kişinin (subay ve astsubay) katıldığı o toplantıda bir anlam ifade etmediğini hatırladığımda; bugün tartışılanları bir zenginlik olarak değerlendirmeme izin verin lütfen.

Mustafa SEVİMLİ    02 Ocak 2008 14:43
YÜRÜYEN MERDİVENDE OLMAK..?.. Sanki yürüyen bir merdivendeyiz.Bazıları niçin ters yönde yürümeye çalışır,anlamıyorum.Aynı dili konuşup,aynı kaynaktan gelen ve ömrünü aynı potada tüketmiş olanlar, konuşup da, anlaşamamayı nasıl başarırlar,anlayan varsa lütfen açıklasın.Çengelli iğne satıcıları,gazoz kapağı imalatçıları biraraya gelip örgütlü hareket edebilyorlar.Bizim elde edip,paylaşamadığımız nedir.Karamsar,kötümser,umutsuz olmak istemiyorum,fakat gerçekçi olmayı daha çok istiyorum.Birilerini bıyık altından sırıttırmaktan,genç meslektaşlarımıza bunları miras bırakmak çabasından ne zaman vazgeçeceğiz.Yaşantımızda hep negatif kelimeler mi yer alacak.Güzellikleri istemek ve o doğrultuda çabalamak da mı yasak..?..İlgili başkanın açıklamalarına şunu eklemek isterim. " Aynası İŞ'tir kişinin,LAF'a bakılmaz."Bugünün yarını da var.Sözler unutulmaz, hatırlatılır.Saygılarımla./M.S/02 ARALIK 2008

yigit    02 Ocak 2008 10:29
Assubay sevdalısı , TEMAD a gönül vermiş , emeğini ve zamanını bizler için harcayan , çaba sarfeden , her platformda uğradığımız haksızlıkları dile getiren saygıdeğer meslektaşlarımıza "karşı istihbarat" teşhisi konulması ve "buna alet olanların utanacağı" gibi sözler söylenmesi bizleri derinden üzmektedir.

Hklarımızı vermeyen egemen güçlere ve görevini yapmayanlara hiçbir şey söylenmiyor ama , her platformda haklılığımızı anlatmaya çalışan , ilgili makamlardan derdimize derman arayan , yazarlarla diyalog kuran , TEMAD ın gücüne güç katan meslektaşlarımıza her şey söyleniyor. Bu yapılanları ben anlamıyorum.

Yazdıkları nitelikli yazılarla TEMAD ın gücüne güç katan , yolumuzda bir ses , bir nefes olan , bilgileriyle ufkumuzu aydınlatan meslektaşlarımızın söylediği her bir söz dosdoğru , apaçık , candan ve özdendir. Kendilerine binlerce kez teşekkür eder , saygı ve selamlarımı sunarım.

Mehmet AKPINAR    02 Ocak 2008 10:09
Sayın Türkoğlu,sizin burada yazdığınız yazı ya bir açıklamayı bizlerde bekliyoruz..

-KARŞI İSTİHBARAT FALİYETLERİNİN BAŞARISIZ OLACAĞI BUNA ALET OLANLARIN UTANACAĞI,
-BİZE HİZMET EDENLERİN ONURLANDIRILIP
ÖDÜLLENDİRİLECEĞİ,

Narlıdere Şb başkanımız bunları yazmış,acaba içimize Assubay olmayanlar tarafından bir sızmamı var,karşı istihbarat ı kimler neden yapıyor,bize hizmet edenler kim ne hizmeti yapılıyor ,tabiki bunları anlamak için bu satırları yazanın neden yazdığını bilmek gerekir,bunu bilmeyincede bulmaca gibi oluyor..umarım Sayın ÇAKMAK anlaşılamayan bu ifadelerine bir açıklık getirir..bekliyelim..

Yılmaz Türkoğlu    01 Ocak 2008 03:45
http://İzmir
[QUOTE=Ali Riza ÇAKMAK NARLIDERE İLÇE BAŞKANI]
TEMAD ÜYELERİNİN YENİ YILINI KUTLAR AİLELERİ İLE NİCE MUTLU YILLARA ERİŞMELERİNİ DİLERİM.
2008 YILININ,
- TEMADIN HAKLI MÜCADELESİNE KOLAYLIKLAR VE BAŞARILAR GETİRECEĞİ,
-TEMAD ÜYE SAYISININ ÇOK ARTARAK GÜCÜMÜZÜN BÜYÜYECEĞİ,
-ÖNEMLİ FİKİRLERİN VE KATKILARIN ÇOĞALACAĞIN,
-GERÇEKTEN TEMAD İÇİN VERİLEN EMEKLERİN KARŞILIĞINI BULACAĞI,
-KARŞI İSTİHBARAT FALİYETLERİNİN BAŞARISIZ OLACAĞI BUNA ALET OLANLARIN UTANACAĞI,
-BİZE HİZMET EDENLERİN ONURLANDIRILIP
ÖDÜLLENDİRİLECEĞİ,
-TEMAD ŞUBELERİNİN ÇOĞALACAĞI,
-ÇALIŞAN VE EMEKLİ TÜM ARKADAŞLARIMIZIN AYNİ AMAÇ VE BİLİNÇTE BİRLEŞEREK MÜCADELE EDECEĞİ,
-EN ÖNEMLİSİNİNDE MİLLETİMİZİN PROBLEMLERİNİN ÇÖZÜLECEĞİ DEVLETİMİZİN ESENLİĞE KAVUŞACAĞI,
BİR YIL OLMASINI UMUYORUM.[/QUOTE]

Sayın Meslekdaşlarım
Nedir bu tür davranışlar anlamak mümkün değil lastikli sözler imalar karalamalar,suçlamalar ?Sn.Narlıdere ilçe başkanı karşı istihbarat faaliyetlerinin neler olacağını ve bunların kim olduğunu açıklama zahmetinde bulunabilirmisiniz? Karşı istihbarattan kastiniz yetersiz yapılanmanın değişmesini isteyen üyelermi?Temada büyük destekler veren assubaylar mesaj grubu ve sitesimi?Lütfen eteğinizdeki taşları dökünüzde bu tür imalardan sıkılan ve birşey anlamayan arkadaşlarımız aydınlansınlar imalarla bir yere varılamıyor. Bize hizmet edenlerin onurlandırılıp ödüllendireleceğini ,sözünüzden hangi amaçla ne hizmeti bekliyorsunuz.biz derken kimi kast ediyorsunuz? Temad ı kastediyorsanız hizmeti vermesi gerekenler sizler değilmisiniz? ne şekilde bir ödül vaat ediyorsunuz lokal işletmesini falanmı vermeyi düşünüyorsunuz? Biz hizmet beklerken bizden nasıl bir hizmet bekliyorsunuz hizmetten kastiniz destek ise bunu bu zümre fazlası ile yaptı ve yapacaktır.Hizmet beklemenin bizlerin hakkı olduğuna inanıyor bu vesile ile tüm meslekdaşımı ve ailelerinin yeni yılını kutluyorum. Umarım yeni yılda daha aktif bir çalışma temposu ile sorunlarımızı çözeriz. Saygılarımla

ali nas    31 Aralık 2007 23:37
TÜM ASTSUBAY(EMEKLİ VE MUVAZZAF) CAMİASININ YENİ YILININ GÜZELLİKLERLE DOLU VE ARZULARININ GERÇEKLEŞTİĞİ BİR 2008 YILI DİLİYORUM.TAKİPTEYİM.

halo    31 Aralık 2007 17:48
Çalışanı,emeklisi,tüm meslektaşlarımın,aile bireylerinin,şehit ve gazi yakınlarımızın yeni yılını kutlar,yeni yılda sağlık,mutluluk ve başarılar dilerim.

Ersen Gürpınar    31 Aralık 2007 16:31
Saygıdeğer Arkadaşlarım

2007 yılında çok iyi işler yaptık muhataplarımızı henüz değiştirmesekte bizler değiştik Dilekçe,faks kampanyaları gazete ilani ve basındaki yazılarla artık kol kırılır yen içinde kalır devrinin sona erdiğini yüreklerimizdeki assubay sevdası ile onur yürüyüşüne başladığımızı ilan ettik umarım yeni yılda önyargılardan arınmış adalet ve eşitliğin gerçekleştiği günleri göreceğiz. Bu ülke için canlarını veren aziz şehitlerimizin ailelerinin, gazilerimizin ve meslekdaşlarımın ve ailelerinin yeni yıllarını kutluyorum. Sağlık başarı ve mutluluk dolu nice yıllara .

Edip HAYTE    31 Aralık 2007 13:43
Yeni Yılınız Kutlu Olsun.

Yeni yıl herkese bol kepçe demokrasi, cumhuriyet, aydınlık, laiklik, çağdaşlık, özgürlük getirsin...

2008: Terörün olmadığı, Kimsenin kimseyi soymadığı, açlık sınırında insanın kalmadığı,Herkesin iş-güç sahibi olduğu, zümre egemenliği ve imtiyazların reddedildiği, İnsanların manevi duygularının istismar edilmediği, yarım ton kömür ve bir paket makarnaya insanların iradelerini satmadığı, insanların sadakaya mahkum edilmediği bir yıl olsun...
İnsanlar onuruyla, gururuyla yaşasın...
Herkes mutlu olsun...

M.Naci ÇUHACI    31 Aralık 2007 12:53
http://www.argestar.com
Degerli Meslektaşlarım;
Bu siteden, Hikmet BOLAT Arkadaşım sayesinde yeni haberdar olduğumu itiraf etmeliyim. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu arada, ilk mesajım farklı olsun istedim ve Prof.Dr.İsmail ÜSTEL arkadaşımın da kulağını çınlatarak; "Yaşamın ritmini ıskalamayın. İster timpaniyle, isterse darbukakayla& Yaşamın melodisini yakalayın. Sazla ya da obuayla& Beyninizi de, yüreğinizi de açın yaşamın kreşendosuna. İsterseniz kornoyla, dilerseniz tamburla& Yeter ki, boşa harcamayın şu yaşam denilen ve de provası olmayan başdöndürücü serüveni!..

Yaşamla yaşayabilmek, niyet meselesi herşeyden önce. Gerçekten istiyor musunuz yaşamın nakışlarında dolaşmayı? Göze alıyor musunuz yaşam denen serüveni dolu dolu yaşamayı? Hazır mısınız yaşamı ıskalamamanın bedelini ödemeye? Var mısınız yaşamın hüznünü coşkusuna katık etmeye? Niyetli misiniz yaşamın dalgalı denizlerinde kulaç atmaya?..

Ne zaman gündeminize alacaksınız kendinizi? Öziletişim (kendinizle iletişim kurma) yolculuğunun zamanlamasına karar verdiniz mi? Takviminizde işaretlediniz mi kendinizle olan randevunuzu?..Yanıtınız evet ise, bu kararınızı yaşamayı ötelemeyiniz. Yaşamla yaşayabilmeyi erteleyerek, kendinize haksızlık etmeyiniz lütfen..."
Kendinize çok iyi bakınız. MUTLU YILLAR...
Dr.M.Naci ÇUHACI
Hava Astsubay Kd.Bçavş.(E)
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
kreşendo nun anlamları:

-Müzikte sesin şiddetinin kademe kademe artırılması
-Seslerin gittikçe en yüksek bir noktaya doğru kuvvetleneceğini anlatır.
-Bir eserin belirli bir pasajını ya da cümlesinin sesini yumuşak bir geçişle yüksetlmesini gerektiren direktifdir.
-crescendonun türkçeye yerleşmiş kullanılışıdır. daha çok bir tiyatro deyimi olarak kullanılır.

Mehmet GÜRÇAY    31 Aralık 2007 11:07
Sn.Meslektaşlarım; Öncelikle bu siteyi hazırlayıp, büyük bir özveri ile bizlere hizmet sunan Arkadaşlarımızla birlikte sizlerin yeni yılınızı kutlar,2008 ailelerinizle birlikte Saglıklı,Güzel günler getirmesi dileğiyle Her şey gönlünüzce olsun.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Mehmet EROL    30 Aralık 2007 23:05
GELECEĞE HEP BİRLİKTE

Saygıdeğer meslektaşlarım,
Yeni bir yıla girerken toplum olarak geleceğimizi belirleyeceğimiz, ya devam ya tamam diyeceğimiz bir döneme giriyoruz.
1918 de ATATÜRK'ün başlatmış olduğu özgürlük ateşi sonucu anadolu insanı gerçek kimliğine kavuşmuştur.
2008 da da ASTSUBAYLAR bu sitelerden yakacakları özgürlük ateşi ile kendi geleceğini belirleme yönünde önemli adımlar atacaktır.
Hepinizi ve yeni yılınızı yürekten kutluyorum.

Mehmet AKPINAR    30 Aralık 2007 22:24
http://www.emekliastsubay.com
Başta Gazilerimiz,Şehit yakınlarımız olmak üzere,Bizler evlerimizde huzur içinde olalım diye dün bizim yaptığımız gibi evinden çocuğundan eşinden uzakta Vatan için Bayrak için 24 saat nöbet tutan göreve devam eden ,ama paylaşıma gelince büro memuru gibi değerlendirilen vatansever tüm meslektaşlarımın,emeklisi çalışanı Tüm Assubay camiasının ,Asil Türk Milletinin Yeni Yılını En İçten Dileklerimle Kutlar ,Yeni Yılın Müjdeli Haberlerle Gelmesini Dilerim.

AHMET ÖZTAŞ    30 Aralık 2007 21:21
SEVGİLİ MUVAZZAF VE EMEKLI MESLEKTAŞLARIM, DEĞERLİ GRUP ÜYELERİ,

2008 YILINDA SORUNLARIMIZIN ÇÖZÜMÜNDE BİR KARINCA BOYU İLERLEYEREK, EN AZ BİR SORUNUMUZUN ÇÖZÜMÜNÜ BAŞARMAK DİLEĞİ İLE YENİ YILINIZI EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLAR YENİ YILINIZDA SAĞLIK VE BAŞARILAR DİLER SAYGI VE SEVGİLER SUNARIM

AHMET ÖZTAŞ ANTALYA TEMAD ÜYESİ

Keramettin Yıldız    30 Aralık 2007 19:44
http://www.keramettinyildiz.com
Camiamızın yeni yılda özlük haklarının alındığı bir yıl olması dileklerimle sağlık mutluluk ve esenlikler dilerim.Genel kurmayımızın da bizim bu haklı davamızın üzerine gitmesini bir kurum mensubu olarak istemek en doğal talebim saygılarımla

cahit    30 Aralık 2007 19:03
Tüm camianın ve milletimizin yeni yıllarını kutlarken,memleketimizin ve bu toprakların koruyucusunun sadece birilerinin olmadığının bilindiği ve ölüme adam lazım olduğu zaman değil,pasta yerken de hatırlanılan bir memleket özlemimizle sağlık ve esenlikler diler,saygılar sunarız.

Kırklareli TEMAD Ynt.Krl.Adına
Cahit ÇAKIR
(E)Tankçı Kd.Bçvş.
İl Başkanı

Ahmet TURAN    30 Aralık 2007 18:50
Sitemizin 1 nci yılı hayırlı ve uğurlu olsun.Emeği geçen tüm dostlara sonsuz teşekkürler. 2008 yılında Assubay camiasının isteklerinin gerçekleşmesi umuduyla herkesin Yeni Yılını kutluyor,mutluluk dileklerimle saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Ahmet TURAN    30 Aralık 2007 18:50
Sitemizin 1 nci yılı hayırlı ve uğurlu olsun.Emeği geçen tüm dostlara sonsuz teşekkürler. 2008 yılında Assubay camiasının isteklerinin gerçekleşmesi umuduyla herkesin Yeni Yılını kutluyor,mutluluk dileklerimle saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Ahmet TURAN    30 Aralık 2007 18:45
Çalışan ve Emeklisiyle tüm Assubayların Yeni Yılını Kutlar,aileleri ile birlikte sağlık,mutlıuluk ve huzur dolu nice yıllar dileriz.
2008 yılının camiamızın güçlendiği , haklarımızın kazanıldığı bir yıl olması temennisiyle saygı ve sevgilerimizi sunarız.
TEMAD MUĞLA İL BAŞKANLIĞI

Ramazan TEKELİ    30 Aralık 2007 18:33
Ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canlarını esirgemeyen şehitlerimizin yakınlarının,gazilerimizin ve tüm meslektaşlarımızın yeni yıllarını kutlar,sağlık başarı ve esenlikler dilerim.

2008 yılının Astsubayların,haksızlıklarının giderildiği bir yıl olması beklentisiyle,saygılarımla,

Ziya TEPELİ    30 Aralık 2007 15:45
DEĞERLİ GURUP ARKADAŞLARIMIN,EMEKLİ VE ÇALIŞAN ASSUBAY TOPLUMUNUN,GAZİLERİMİZİN,TÜRK HALKININ YENİ YILLARINI KUTLAR.BAŞARILARLA DOLU NİCE YILLAR DİLERİM.SAYGILARIMLA.

Ziya TEPELİ(E).Ord.Tkns.Kd.Bçvş.1977


3753
Mesaj Defteri yazıları