MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


halo    14 Ocak 2008 00:00
Değerli Meslektaşlarım;Sayın Abdullah Ektik meslektaşımın yorumuna katılılyorum.Bu sitede fikirlerimizi özgürce konuşup tartışabiliyoruz.Zaman zaman söylemlerimiz sertleşsede,yanlış bir anlaşılma olsa da meslektaşlarımız özür dileme erdemliliğini göstermişlerdir.Sayın Gürpınar'ın (T) harfini konu alan bir blog yazısına tuzu kuru bir muhterem;Siz T ile uğraşacağınıza G-Ö-R-E-V ile uğraşın! buyurmuşlardı!Bu ve bunun gibi saygısız ve ÖNYARGIYLA yazılmış bütün mesajlara tepki göstermek endoğal hakkımız.Nitekim bunuda yaptığımız inancındayım.Bizler gerekli tepkimizi gösterdik,zat-ı alilerinin özürdileme erdemini gösteremediğinide görmüş olduk.Savunduğu fikrinde arkasında durup,sağlam delillerde sunamadığına göre bende Fatih beyi daha fazla dikkate almamamız gerektiği inancındayım.Kötü söz sahibine aittir.Saygı ve selamlarımı sunarım.

Dr.M.Naci ÇUHACI    13 Ocak 2008 23:10
http://www.argestar.com
Degerli Arkadaslarim;

TEMAD Izmir Subemiz Ynt.Krl.Uyesi Hv. Astsb Kd.Bcvs. Hüseyin ŞALLI (1965-....) Abimiz, hakkin rahmetine kavusmustur. Allah Rahmet Eylesin. Camiamizin başı sagolsun.

Selam, sevgi ve saygilarimla...Dr.M.Naci CUHACI
Hv. Astsb Kd.Bcvs.(E)

1976-31

Genel Müdür
ARGEstar Danismanlik Ltd.Sti.

Yönetim Danismani ve Egitmen

abdullah ektik    13 Ocak 2008 22:18
http://www.emekliassubaylar.org
Arkadaslar fatih diye birine fazla durmayalim,herkalde yanlisini anladi,ozur dilemesede kendi bilecegi istir.
Bizler emekli/butun Assubaylarin
gn.kur.ca verilmek istenmeyen haklarimizi nasil aliriz,ona kafa yoralim.simdilik bu kadar,
Sayglarimla.
Abdullah Ektik

TEKİN    13 Ocak 2008 18:20
Evet Fatih; yorumlara cevap verirsen samimiyetini anlayacağım..
evet lütfen cevabını merakla bekliyorum...
'T' ye takılma...

isa    13 Ocak 2008 03:00
Fatih bey,
Neden bir araştırma yapmadan yada "site yönetimine (neden assubay olarak yazıyorsunuz diye) sormadan" direk hakaret ederek söze başladınız? anlamak zor. Bu sitede astsubayları küçük düşüren bir eylemmi yapılmış? Hayır. Ancak sizin önyargılı olarak yaklaştığınız alenen ortada. Lutfen biraz zaman ayırıp site içeriğini inceleyin, sonra aynı yazıyı yazabilecekmisiniz bir düşünün. SAYGILARIMLA

halo    12 Ocak 2008 21:35
Aslında buralarda pek polemiklere girmek adetim değildir.Ancak sayın fatih ,bir konuda yorum yapmadan önce bir ön çalışma yapmasını öneriyorum kendisine.ÜST SUBAY(lütfen dikkat ayrı yazılır.)ASTSUBAY (Burayada dikkat tüm türkçe kurallarını ihlal ederek sts bir arada ve bitişik yazılmıştır.)Bu sayfanın yenisi olduğunuz belli .Bizim sorunumuz T harfi değil,biradaha araştırırsanız bunu görebilirsiniz sanırım. :upset

abdullah ektik    12 Ocak 2008 21:07
http://www.emekli assubaylar.org
Fatih diye biri durduk yerde yine sacmalamis,ya sabir diyorum,yazisini cope atiyorum.
Nesiniz bilmiyorum,ne olur sizi
Assubay camiasi adina ciddiyete
davet ediyorum.
Abdullah Ektik
Em.Dz.II.Kad.Kd.Bcvs.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Arkadaşımız yazısının altındaki yorumu okuyunca umuyorum üzülecektir.Biz her fikre saygı göstermek adına buradayız

fatih    12 Ocak 2008 16:40
Sayın yönetici:
TSK nde sınıflandırma şu şekildedir.

ASTSUBAYLAR
SUBAYLAR
ÜSTSUBAYLAR
GENERAL VE AMİRALLER

SİZ (assubaylar) KİMİ TEMSİL EDİYORSUNUZ. Bu şekilde yaparak kendimizi küçük düşürdüğümüzün farkında değilmisiniz. Aranızda isminden ve yaptığı görevden utananlarmı var. Ast subay arkadaşım astsubay. iyi çalışmalar dilerim.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Fatih Bey assubayları SİZ-BİZ diyerek katogorize etmeden birilerine hizmet etmeden biraz düşünmenizi dilerdik Bizim kime hizmet ettiğimiz sitemizdeki yazılarımızdan belli lütfedip yazıları okumak araştırmak zahmetinde bulunsaydınız sorunuza yanıt ta bulurdunuz ama sizi araştırma zahmetinden kurtarmak için hhtp://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=10989 linkinden yazıyı okumanızı öneriyoruz; Assubay yazmakla kendimizi küçük düşürmediğimizi bir tahakküme karşı çıkarak yücelttiğimizi anlıyacaksınız.

Rahip_34    11 Ocak 2008 23:26
SAYIN NACİ CUHACI HOCAM,
MESAJINIZI ALDIM SİZİ ARAYACAĞIM SAYGILAR SUNARIM...

EMEKLİ ASSUBAYLAR    11 Ocak 2008 18:55
Ufuk Sarışen,
Sayın yetkili, ben 1996-1997 tarihleri arasında Tunceli Pertek\'te yedek subay olarak askeriliğimi yaptım. Bölüğümde bölük astsubayı olarak görev yapan ufuk sarışen\'le olan irtibatımı kaybettim. eğer kendisine ait iletişim bilgileri sizde mevcutsa, aşağıdaki bilgilerimi iletmenizi veya bana e-posta ile bildirmenizi rica ederim.

O. Çağlar Aydın
iş tel: 0212 411 23 03
e-posta: ocaglaraydin@hotmail.com
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Umarım buradan buluşursunuz..

Dr.M.Naci ÇUHACI    11 Ocak 2008 13:25
http://www.argestar.com
Web Sayfasi Tasarimi ve Yonetimi Egitimi Ankarada&
________________________________
From: STGM [mailto:bilgi@stgm.org.tr]
Sent: Thursday, January 10, 2008 8:03 PM
To: ncuhaci@argestar.com
Subject: Web Sayfasi Tasarimi ve Yonetimi Egitimi Ankarada&STKlara Yönelik Web Sayfası Tasarımı ve Yönetimi Eğitimi Ankarada&

STKlar içinde yeni bir fırsat olan internet ortamına çalışmalarınızı taşımayı, olası kampanya çalışmalarınızı web sayfaları ile desteklemeyi düşünüyorsanız STGMnin Microsoftun desteği ile düzenlediği! STKlara Yönelik Web Sayfası Tasarımı ve Yönetimi eğitimlerine başvurularınızı bekliyoruz.

Toplam 6 gün sürecek eğitim çalışması Ankarada 3er günlük 2 modül halinde düzenlenecek.
2527 Ocak tarihleri süresince devam edecek ilk modülü takiben 13 Şubat tarihlerinde ikinci modül ile eğitime kalınan yerden devam edilecektir. Katılımcılara eğitim süresince birer bilgisayar tahsis edilecek. Eğitim çalışmasında,

- Microsoft Visual Web Developer Express programının kullanım esasları,
- HTML 4 Temelleri
- Visual ! Basic Programlama Dili(.Net Platformu),
- SQL Server 2005 Express
- WEB Eklentileri-Moduller

Ana başlıklarında çalışmalar düzenlenecek. Eğitim son! unda, he defimiz katılımcıların STKlarının kullanımına hazır donanımlı birer web sayfası hazırlayabilecek bilgi donanımına sahip olmaları. Eğitim başvuruları değerlendirilirken, web tasarımı ve yönetimi konularında temel seviyede bilgiye sahip STK temsilcilerine öncelik verilecektir.

Düzenlenecek ilk modülün ardından verilecek bir hafta süre içerisinde katılımcılarımızın eğitim konularında çalışmalarını sürdürmelerini bekliyoruz. Eğitim çalışmamızın ücretsiz olduğunu, katılım belgesi alabilmek için 6 günlük programın tamamına katılımın beklendiğini hatırlatmak isteriz. Bu eğitim çalışmasında sadece Ankara içinden katılımcıların e! itim çalışmasına kabul edebiliyoruz.

Eğitim çalışmasına katılabilmek için başvuru formunu doldurup, 24 Ocak 2008 tarihine kadar elifcan@stgm.org.tr adresine veya 0 (312) 442 57 55 numaralı faksa göndermeniz gerekmektedir. Eğitim programımızla ilgili sorularınız için 0 312 442 42 62123 nolu telefondan Elifcan Karacan ile görüşebilirsiniz.


Eğitim! başvur u formuna ve koşullarına www.stgm.org/egitim adresinden ulaşabilirsiniz...

Dr.M.Naci ÇUHACI    10 Ocak 2008 22:56
http://www.argestar.com
2008: DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM YILI

Yazıma yorum yazan Rahip_34 rumuzlu arkadaşım lütfen, benimle irtibata geçsin. O'nun profesyonelliğinden şirketimin yararlanmasını dilerim.Teşekkür ederim.
Dr.Naci ÇUHACI
0.532.446 76 15

Mehmet AKPINAR    10 Ocak 2008 12:59
MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ

Sevgili Meslektaşlarım,bugün 45 dk.sıra bekleyerek 2008 yılı motorlu taşıtlar vergimi yatırdım,çok sıra beklemek istemiyorsanız son günlere kalmadan verginizi biran önce yatırın ,bu ayın son gününe kadar ..

Mehmet AKPINAR    10 Ocak 2008 11:34
Bir memur emeklisi düşünün,diyelimki eline ayda 1000 ytl geçiyor ,bu ay yapılan %2 zamla da artık 1020 ytl alacak ne ala değilmi,peki yine bu aybaşı yapılan sadece üç kalem zamma bakalım ve bu memur un durumunun iyiyemi yoksa kötüyemi gittiğine karar verelim..
Elektriğe ortalama %20 zam geldi bu memurumuz geçen ay 50 ytl lik elektrik kullanmıştı bu ayda aynı Kw kullanacağına göre bu ayki elektrik faturası yaklaşık 60 ytl olacak,doğal gazda kullanıyor geçen ay 150 ytl lik kullanmıştı bu ayda aynı oranda kullandığını var sayalım(hava daha soğuk olduğundan daha çok kullanacak) % 7 artış tan bu ay 160.5 ytl ödeyecek,bu emeklimiz yada evdeki fertlerden birisi ayda 2 adet 10 luk ulaşım EGO kartı kullanıyor du geçen ay bunun için 20 ytl ödemişti bu ay ise 24 ytl ödeyecek,şimdi bunları toplayalım10ytl elektrik ten 10.5 ytl doğalgazdan 4 ytl de ulaşımdan fazla ödeyecekmi evet ise toplam 24.5 ytl geçen aydan fazla ödeyecek sadece bu üç kalemde..maaşınada 20 ytl zam gelmişti ,yani durumu iyileşmiş enflasyona ezdirilmemişti ya Hükümet öyle diyor ya,ama bir acayiplik var 20 ytl maaş zammı alan bu emekli memurumuz bu ay sadece 3 kalemde 4.5 ytl cari açık verdi,yani fakirleşti,şimdi ben valimize sesleniyorum hemen nohut, bulgur,vede doğalgaz yerine de kömür ü alsın kamyona atlasın bu memur emeklilerine yardıma koşsun BAŞBAKAN EMRETTİ..Yada Hükümet hem maaş zamlarını hemde diğer bütün zamları geri çeksin hiç değilse o sayede 4.5 ytl miz cebimizde kalır..

Keramettin Yıldız    10 Ocak 2008 00:51
http://www.keramettinyildiz.com
Öncelikle bu sitenin kurulmasında emeği geçen arkadaşlarımıza sonsuz teşekürler.Bizlerin duygu ve düşüncelerini daha serbestçe yazmamız açısından son derece isabetli olmuş.Elbette TEMAD dan asla bir ayrıcalığımız düşünülemez.TEMAD a desdek açısından son derece isabetli olmuş.Bir arkadaşımız İzmirden Ankaraya yürüme eylemi mi yapıyor bu konuyu bilen bir arkadaşım aydınlatırsa sevinirim.Haklarımızı alabilmek için bir eylem düşünülüyormu? saygılarımla....
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Bu arkadaşımız bireysel bir eylem yapıyor olmalı kimdir nezaman başlıyor,proğramı nedir destek veririz bilgisi olanlar lütfen bildirsinler

Erdal123    09 Ocak 2008 11:43
Sayın Site Yöneticilerine; Sitemizi virgülüne kadar okuyorum. Ancak bir yorum getirmek istiyorum. Hepimiz yaşımızı almış olgun insanlarız. Dolayısıyla kurduğumuz cümleler de bu nispette ağır oluyor. İnsanlar bazen önemli kelimeleri atlayabiliyorlar. Slogan atmak genel olarak basitlik ve ucuzluk olarak adlandırılır. Hatta bazen slogan atmayınız uyarılar da yazılır. Ancak şunu hatırlatmak isterim ki sloganlar belirli bir süzgeçten geçtiği sürece temele hizmet eden ve özlü anlamları olan kelimeler bütünüdür. Haksızlıkların haykırışıdır. Bizlere bir slogan bölümü açarsanız inanın bu bölüm daha çok tıklanır. Hatta diğer meslek mensupları da bu slogan bölümüne ilgi gösterir. Tabii ki başta da söylediğim gibi süzgeçten geçerek yayınlanmalı. Dikkate alırsanız sevinirim. Lütfen yazımı ciddiyetsiz olarak adlandırmayın. Saygılarımla...

Ahmet ÖZDEN    09 Ocak 2008 10:42
http://www.emekliastsubay.com
Sitelerimizde sanal,sahte kimliklerle yazılan yazılar beni çok rahatsız etti.Camia olarak bugüne kadar haklarımız konusunda yanıltılmış,aldatılmış,oyalanmış olarak üyelerimizin karşısına çıkmak zaten yönetim olarak bizleri yeterince üzmüş, müracaatlarımızdan bir netice alamadığımızdan dolayı üyelerimize karşı bir burukluk yaşıyoruz.Bizler yönetim olarak bu sorunları çözmeye odaklanmışken,bu sanal,sahte kimliklerle uğraşacak,buna ayıracak zamanımızda yoktur.

Lütfen herkes dilediğini ve düşündüğünü KENDİ KİMLİĞİYLE yazsın, sanal kimlikler arkasına sığınmasın.Bu tür davranışlar yönetimimiz tarafından tasvip edilmemekle birlikte,camiaya zarar verdiğini düşünmekteyiz.Kimse böyle bir yola başvurmadan kendi kimlikleriyle düşündüklerini yazsın ,iletsin.Düşünceleri paylaşalım.

Abdullah Galip KAPLAN


Sayın KAPLAN öncelikle geçmiş olsun.Bu sanal ve sahte kimlikle yazanların yazılarına kim onay veriyor?Basın yayından sorumlu olarak siz ve doğal olarak genel başkan.

Şu isimlerle, yeni değil,yıllarca Temad mesaj panosuna yazı yazıyorlar;Biz bu isimleri kullananları biliyoruz!Şimdi bu kişilerden sizde yakınıyorsunuz.Bu isimlerle yazılan yazılarda hiç TEMAD yöneticileri aleyhine yazı çıkmamıştır.(?)

1. Cemal AYGEN
2. Recai ERDİNÇ
3. Ömer BEDEL. Ve daha birkaç isim.Çünkü bunlar eğer emekli astsubaysa ve Temada üye ise aşağıdaki bilgiler sizde veya şubelerinizden birisinde kayıtlıdır.Yok eğer üye değilse nasıl onay verdiniz?Şimdi yakınmaya hakkınız varmı?

Şimdi sizden rica ediyorum.Bu kişilerin ;

1.TC Kimlik numaralarını,
2.Askeri sicil numaralarını
3.Askeri kimlik kartı numarası
4.Üye kayıt numarasını yazabilirmisiniz.Teşekkür ediyor ve saygılar sunuyorum.
Ahmet ÖZDEN
E.J.Astsb.Kd.Bçvş
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sn.Özden nick nama ile yazmak internette doğal karşılanan bir durumdur özellikle görevdeki arkadaşlarımız kendilerini ifade etmek birşeyleri sorgulamak için yazma ihtiyacı duyabilirler yazıdaki maksat önemlidir Amaç üzüm yemekmi, bağcıyı dövmekmi?Ama mütlaka ve mutlaka mail adreslerine ulaşmalıyız Mynet mesaj grubu ve emekliassubaylar sitesinde sahte mail adresi ile yazmak mümkün değildir bu kişilere ulaşabilirsiniz. Temad sitesinde üyelik veya aktivasyon sistemi geliştirilirse bu art niyetli gündemi değiştirmek için yazanlara engel olunabilir.Mesajınıza yanıt için değil genel değerlendirme için yorum yapılmıştır. Cevabınızı muhataplarınız verecektir.

ismail öztürk    08 Ocak 2008 10:03
MERHABALAR Bu sitede Sayın MUAMMER ÜSTÜNER ,in yazı yazdığını gördüm. Kendisini çok sevdiğim için senelerce ulaşmaya çalıştım. Fakat bir türlü bulamadım. bu yazısınla inşallah ona ulaşıcağımı veya bir tanıyanın bana yardımcı olacağına inanıyorum.Bana SAYIN : MUAMMER ÜSTÜNER,rin ameil adresini verebilirseniz veya benim ameil adresimi(amca-167@hotmail.com)MUAMMER beye ilete bilirseniz çok sevinicem. sevgi ve saygılarımla ismail öztürk
ÇEŞME- İZMİR
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
bu yazı mail adresinden alıntıdır..sorulan kişinin mail adresi:muammerustuner@gmail.com

Mustafa SEVİMLİ    07 Ocak 2008 00:48
BOŞ ODA, BİR TENEKE VE DOLU BARDAK...
1 - BOŞ BİR ODADASINIZ,ORTADA BİR TENEKE.TENEKEYE BİR FİSKE VURUYORSUNUZ,CILIZ,TİZ BİR SES.SAPINDAN TUTUP KALDIRMAYI DENİYORSUNUZ.HAFİF VE BOŞ OLDUĞUNU ANLIYORSUNUZ.BİR İŞE YARAMAYACAĞINDAN FIRLATIP ATIYORSUNUZ.KUVVETLİ,RAHATSIZ EDİCİ BİR SES ÇIKARARAK,YUVARLANIP GİDİYOR.KAPIYI AÇIP,ÇIKIP GİDİYORSUNUZ.
2 - BOŞ BİR ODADASINIZ.ORTADA BİR TENEKE.TENEKEYE BİR FİSKE VURUYORSUNUZ.TOK BİR SES.SAPINDAN TUTUP,KALDIRMAYI DENİYORSUNUZ.KALDIRAMIYORSUNUZ,DOLU OLDUĞUNU ANLIYORSUNUZ.KAPIYI AÇIP ÇIKIYORSUNUZ,KİLİTLEYİP,GİDİYORSUNUZ.
1 - YARISI SU DOLU BİR BARDAK,İÇİYORSUNUZ.SUSUZLUĞUNUZU GİDERİYORSUNUZ.SUSADIĞINIZ HER ZAMAN İÇECEK YARIM BİR BARDAK SU BULABİLİYORSUNUZ.
2 - YARISI BOŞ BİR BARDAK.SUSAMIŞSINIZ,SU ARIYORSUNUZ.YAŞAMINIZ BOYUNCA ASLA YARISI DOLU BİR BARDAK BULAMIYORSUNUZ.
YAŞAM BOYU GÜZEL ŞANS DİLEKLERİMLE.../M.S/07 OCAK 2008

Erdal123    05 Ocak 2008 13:43
Yeni Sosyal Güvenlik Yasasının Assubayların mevcut özlük haklarını daha da geriye götürmesi gerçeği ortadayken gelecekte bu mesleğin mensubları bize bir şeyler sormazlar mı? Bunda bizim sorumluluğumuz olmayacak mı?Sağırların birbirini ağırladığı interaktif ve çok edebi internet sitelerimiz, "aslında" sözcüğünün çok kullanıldığı assubay dinlenme salonlarını hatırlatacak. Tabii şu sıralar gündem farklı. TEMAD'lılar ve Emekli Assubay'lılar olarak doğru veya yanlış ayrımı yapmadan adama göre düşünce kurma peşindeyiz. Saygılarımla... :(
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Bu sitenin işlevi ve kuruluş amacı bellidir. Yüreğimizde assubay sevdası ile assubay onuru ve Temada destek amacı ile yola çıktık.Muhataplarımızı henüz değiştiremesekte bizler değiştik Sorgulamaya başladık, haklarımızdan taviz vermiyeceğimizi ilan ettik Bundan elbet rahatsız olanlar olacaktır ama kesinlikle Temadlılar/Emekliassubaylılar olarak bir ayırım ve düşüncemiz olamaz her vesile ile BİZLER TEMAD NEHRİNE AKAN DERELERİZ diyerek bunu ispatlamadıkmı?Bu düşüncede olanlar assubay olamazlar Bazılarınca hafife alınmak istenen Bu site bir aydınlatma fişeği görevi yapmıştır.Yayılan ışıkla birçoğumuz assubay onur yoluna yönelirken,bir kısmımız ise suç üstü yakalanmıştır.Assubayların doğru veya yanlışı yorumlama birikimlerinden kimse şüphe etmemelidir.Sağduyunun gerçekleşmesi dileklerimizle

Ramazan TEKELİ    04 Ocak 2008 23:17
DİYARBAKIRDA SALDIRIYI YAPANLARI VE BU SALDIRIYI YAPANLARA TERÖRİST DİYEMEYENLERİ İNSANLIĞIN KAYBOLMAMIŞ DEĞERLERİ ADINA KINIYORUM.

HAYATINI KAYBEDENLERE ALLAHTAN RAHMET,YAKINLARINA BAŞSAĞLIĞI, YARALILARADA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
İnsani duyguları olmayan ve bu ülkenin nimetlerinden sınırsız yararlanmalarına rağmen emperyalistlerin maşası olan hainler ve onların destekçileri insani değerleri bilemezler onlara hayvan bile demek hayvanlara hakaret olur.Alçak saldırıda hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet ailelerine sabır yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Mustafa SEVİMLİ    04 Ocak 2008 16:39
UZUN SÖZ\'ÜN ÖZ\'Ü...Sayın Meslektaşımızın yazdıklarına katılmamak düşünülemez.Benim önerim hastanın adresi belli,eğer görüşmediyse,lütfen hasta sahibiyle önerleri hakkında görüşsün.Yapacağı konsültasyondan alacağı tanıya göre önerdiği tedavi veya yeni önerilerini burada görüşebiliriz.Buradakiönerilerini hasta sahibi okumamış olabilir.Bizim okumuş olmamız da çözüm getirmez.Kendisi yabancı olmadığına göre, meslektaş olarak ortak paylaşımlarımız kesinlikle çok ve kolay olacaktır.Ayağı yere basan öneri ve çözümleri birlikte bulabileceğimize inanıyorum.Yazdıklarını ilgi ile okudum.Ben doğru anladım. Teşekkürler. /M.S/ 04 Ocak 2008

Basri Bayrak    04 Ocak 2008 14:26
Sayın Arkadaşlarım
Yeni sosyal güvenlik yasası ile ilgili arkadaşlarım endişelerini yazmışlardı tatmin edici bir yanıt alamadık. Dün askeri hastahanede görevdeki bir meslekdaşımla konuştum yeni bir çizelge dolaşıyormuş ve şuan alınan maaş ve ikramiyeye daha da düşüyormuş emekliliği gelenler arzu etmelerine rağmen ayrılacaklarmış zaten Temad genel başkanı bir yazısında durum daha da kötü oldu dememişmiydi? Nedir son durum Temad ne yapıyor gelişmeler nedir,Temad bizden dilekçe kampanyası, eylem ne istiyorsa bildirsin gerekirse sesimizi yeni bir gazete ilanı ile duyuralım ama sessiz kalmayalım sonra atı alan üsküdarı geçecek bir delinin attığı taşı kırk akıllı çıkaramıyacak. LÜTFEN TEMAD BİZİM ENDİŞELERİMİZİ GİDERMELİ VE AÇIKLAMA YAPMALIDIR

Hakan    04 Ocak 2008 04:15
Sayın hocam,bilimsel olarak önerinize katılmamak mümkün değil,bizlerde yeni bir iş yeni bir yaşamı geçmişimiz hatta ömrümüzü gençliğimizi verdiğimiz meslek grubumuz ile çoğulcu bir yapı içinde sürmek gücümüzü birleştirmek,assubay onur ve gururunu bu pota içinde en üst seviyeye yükseltip,meslekiçinde ve emeklilikte gün geçtikçe eriyen ve hatta elimizden alınan sosyal hakları korumak için bu mücadelede eski bir meslektaşımız olarak bize yön göstermeniz,bilimsel anlamda ışık tutmanız sanırım tüm camiayı ve bu siteyi,forumu takip eden arkadaşlarımızı sevindirdi.Ancak sizin yeni bir iş yeni bir hayat içinde profesyonel olarak yaptığınız yönetim danışmanlığı toplantı organizasyonunda eski meslektaşlarınıza maddi olarak bu toplantı ve bilgi transferinin maliyetinide söylerseniz bu konuda ciddi düşünen TEMAD yöneticilerimiz ve bu işe baş koyan meslektaşlarımız ona göre bir tavır içine gireceklerini sanıyorum.Ciddi olarak düşünen yöneticiler için BU tür toplantı ve arayışın yanında arge çalışmasıylada yol haritası güncellenip yönetimi işlevsel,dinamik tutmak için öngürülebilir.Ancak harita olmadan güncellemede olmuyor,yolda bulunmuyor.
SAYGILARIMLA

Dr.M.Naci ÇUHACI    03 Ocak 2008 22:55
http://www.argestar.com
DEĞİŞİM, VİZYON ve TEMAD'ın GELECEĞİ

Üçüncü bin yılda dünya, tarihinin önemli bir evresini yaşamaktadır. Küreselleşmenin doğal sonucu olarak coğrafi ve siyasi sınırlar hızla ticari sınırlarla yer değiştirmekte, çok hızlı bir şekilde değişimler yaşanmaktadır. Bu değişim rüzgarlarından ülkemizde etkilenmekte; siyasal, sosyal ve ekonomik alanlarda yeniden yapılanma tartışmaları yaşanmaktadır. Son on yılda, yalnızca söylemlerde kalan yeniden yapılanmanın uygulamaya geçiş sürecinde, başka bir deyişle değişimin doğal sancıları yaşanmaktadır.

Değişimi önceden gören ve zorlukları henüz üstesinden gelinebilir haldeyken göğüsleyebilen; stratejik yönetim modelini benimseyen ve uygulayan; paydaşlarını gözeten ve onların "sesine kulak veren" örgütler başarılı olabilmektedir.

Bazı yönetim gurularına göre, üçüncü bin yılda ayakta kalabilecek kurum ve kuruluşlar rakiplerinden daha hızlı ve daha etkin öğrenen organizasyonlar olacaktır. Sürekli değişen dünyada taraftar oluşturabilmek ve/veya üye/meslektaş memnuniyetini en üst düzeye çıkarabilmek, standartları belirleyebilmek, etkin organizasyonel yapıya ulaşmak, küresel mücadele gücünü artırmak, uygarlığa katkıda bulunabilen bir organizasyona dönüşmek gibi amaçları başarabilmek için klasik yönetim reçeteleri yetersiz kalmakta, daha ileri düzeyde bir anlayışa ihtiyaç duyulmaktadır.

Yıllar önce nutkunda, Atatürk: "Arkadaşlar size bir şey söyleyeceğim o da: çalışmak, çalışmak" tır diyor. İşte, bu anlayıştan hareketle yaşamboyu öğrenmemiz gerekirken yaşamboyu da çalışmak zorundayız. Emekli olunca yaşam bitmiyor, aksine dinamik yapısı ile ikinci bahar yaşanıyor. Yaşamda öncelikler, özellikle kendilerini sürekli yenileyen, eleştirebilen, sorgulayan yaratıcı insanlara verilmektedir. Aksi halde, durağan, sıradan, kaderci, öylesine insanlar hala yerlerinde sayarak yine bir gün... yine bir iş& yine bir yaşam& nakaratını sürdürerek Ağustos Böceği rolünde yaşamlarını tamamlayacaklar ya da çevik insanlar gibi profesyonellik atölyelerinde Yeni bir gün... Yeni bir iş& Yeni bir yaşam... rotasında dönüşümü gerçekleştirerek alanlarında lider olacaklardır.

Bu görüşten yola çıkarak, TEMAD kendi geleceğini kurgulayarak Çevik Örgüt anlayışı ile bilgi ve bilime -her kademedeki üyesini de gözeterek- yatırım yaparak ve yönetim biliminin ölçülebilir verileri ışığında yaptıkları her bir girişimin onları daha da başarılı kılacağına inanarak örgütsel öğrenme panzehirini bulmak zorundadır.

Bunun ilk adımı ise GZFT (SWOT) Analizi'dir. Çalışmanın devamında ise misyon-vizyon, değerler-ilkeler, hedef ve stratejiler belirlenerek 5 yıllık Stratejik Planı'nı yapmak zorundadır. Bu maksatla, önümüzdeki aylar içerisinde en az 3 günlük geniş katılımlı bir Öngörü Konferansı (Arama Konferansı) yapılarak TEMAD'ın Gelecek Yol Haritası çizilmelidir. Bugünkü yönetimin liderliği bunu yapmak zorundadır. Gelecek kuşaklara bırakılacak en değerli miras bu çalışma olacaktır.

Saygılarımla,

Dr.Naci ÇUHACI
Yönetim Danışmanı ve Eğitmen
Hava Astsb.Kd.Bçvş.(E)
www.argestar.com


3753
Mesaj Defteri yazıları