MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


Yurtsever Büyük    19 Ocak 2008 14:46
Assubayların sorunlarıyla ilgili çalışma yapmak isteyen Emre kardeşim:

Star gazetesi yazarı Halit Tunç'un 31/08/2007 tarihli köşesindeki " Milli Savunma Bakanına Mektup Var" başlıklı yazısında bahse konu iletiyi kendisine ben gönderdim. İçeriğine bak; işine yarayacaksa ilgini çekiyorsa konu başlıklarını çoğaltarak ayrınıtılarıyla sana aktarabilirim.

Yazıyı Star gazetesi İnternet sitesi yanında, http://emekliassubaylar.org/ sitemiz 5 nci sayfadada(Ana Sayfa)bulabilirsin.

Kolay gelsin,sevgiler.(Yurtsever26es@hotmail.com)

Ersen Gürpınar    19 Ocak 2008 10:52
http://blog.milliyet.com.tr/ersengurpınar
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Özverili arkadaşlarımızın kurdukları mynet mesaj grubu ve emekliassubaylar sitesi ile Temad'a maddi ve manevi destekler verdik ilgililere sorunlarımızı aktardık,kamuoyunu bilgilendirdik bu arada ASSUBAY ortak noktasında buluşarak dostluklar kurduk İzmirde ikamet eden arkadaşlarımızla tanışmak ve fikirlerimizi paylaşmak için 27 OCAK 2007 Pazar günü Saat 14.00 de Narlıdere İstihkam okulu gazinosunda buluşacağız bu toplantı kişiye özel değildir arzu eden assubay olan her arkadaşımız katılabilir Gazinoya özel araçları ile katılacak olan arkadaşlarımız lojmanlardan sonra ikinci nizamiyeden gireceklerdir (Bu nizamiye kapısında büyük mehmetcik heykeli vardır) Siteler ve Sahilevleri belediye otobüsler ve dolmuşlarla ulaşımı sağlıyabilirsiniz.Katılacak arkadaşlarımız ersengurpinar@hotmail.com adresine lütfen bilgi versinler Görüşmek dileği ile herşey gönlünüzce olsun.

Mehmet AKPINAR    18 Ocak 2008 18:48
Sevgili Abimiz Bilal YILDIZ güzelce açıklamış,isteyen bankaya gidiyor ve maaş hesabını değiştiriyor,istediği bankadan maaşını almaya başlıyor,aylardır Temad a bu konuda yazıldı çizildi hatta bir ara onlarda çalışmalarımız sürüyor dedi,ama ortada ciddi manada bir sonuç malesef yok,olmadı yapamadılar yada olmuyor bilmiyoruz ,artık herkes serbestçe emekli maaşı ödeyen bir bankaya gidip maaşını oradan alabilir,ama örneğin Vakıfbank da yakında satılacak,Ziraat te,onun için bankanın hangisi olacağına dair seçimde çok önemli,kısaca bu konudada diğer bütün konular gibi kendinize kaldınız kararınızı verin verirkende Doğan Cüceloğlunun şu sözünü unutmayın\" İyi Düşün Doğru Karar VER\"..Haydi Bankaya..

bilal yıldız    18 Ocak 2008 17:27
Sevgili Meslektaşlarım,
Bir çogunuz bilmektedir ama duymayanlar için hatırlatmakta yarar görüyorum Emekli Maaşları Ziraat Bankasının dışındaki diğer bankalarcada ödenebilmektedir.Maaş almak istediğiniz şubeye başvurup hiçbir ücret ödemeden hesap açtırmanız yeterli olmaktadır.Şubenin size verdiği belgeyi doldurup şube görevlisine veriyorsunuz emekli sandığı ile aktarma işlemini şube yapıyor.Ben İş bankasına aktardım her ayın birinci günü maaşım hesabıma yatmış oluyor.İş Bankasında Doğum tarihine göre maaş alma günü uygulaması yok.
Selam ve saygılarımla
Bilal YILDIZ
E.Mu.Kd.Bçvş.

Mehmet AKPINAR    18 Ocak 2008 17:24
Sevgili Meslektaşlarım,son 5-6 gündür ağır bir rahatsızlık geçiriyor adeta yatak döşek yatıyorum bu nedenlede sitemize gönderdiğiniz yazı ve yorumlara zaman zaman gecikerek bakabiliyorum,bu gecikmeden dolayı hepinizden özür dilerim,Lütfen mesaj panosuna geçmiş olsun mesajları yazmayınız ben bu yazıyı hastalığımı ifşa etmek için değil,gecikmenin nedenini açıklamak için yazdım,hepinize göstereceğiniz anlayıştan dolayı teşekkür ederim.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
İNANMAYIN Hastalanınca evde yaptığı naz'a kimse aldırış etmemiş bizden gizli ilgi talep etmiş;Lütfen siz geçmiş olsun mesajı gönderip şımartmayın sonra iyileşmeyi uzatır. Sayın Editörümüz Mehmet AKPINAR'a size yönetimi ve sizler adına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.
E.G.

Ahmet ÖZDEN    17 Ocak 2008 23:41
http://www.emekliastsubay.com
ÖMER BEDEL YİNE SAHNE ALMIŞ!

Gönderen:
ömer bedel
YER:
Ankara
Tarih:
14 Aralık 2007, Cuma
00:08

SAYIN SAVCI BANA KİMSE BİR GÖREV VERMEDİ.SANAL OLMAMI GEREKTİREN BİR KONUDA YOKTUR.GENELMERKEZİN ÇALIŞMASINI VE İCRAATLARINI BEGENDİGİM İÇİN DÜŞÜNCELERİMİ YAZDIM.SİZ ELEŞTİRDİGİNİZ ZAMAN HAKINIZ OLUYORDA BİZ DÜŞÜNCELERİMİZİ YAZINCA NEDEN RAHATSIZLIK DUYUYORSUNUZ.TEMAD HEPİMİZİN TEK YASAL OLAN BİR DERNEGİDİR BU ŞEKİLDE TEMADIMIZI YIPRATARAK BİR YERLERE VARAMAYIZ. BENİM AMACIM KAVGA ÇIKARMAK DEGİL DERNEGİMİZİ HAKSIZ YERE YIPRATILMAMASI İÇİN DÜŞÜNCELERİMİ BEYAN ETMEKTEN BAŞKA BİR DÜŞÜNCEM YOKTUR.LÜTFEN DERNEGİMİZİ N YAPTIGI GÜZEL ATILIMLARI GÖRMEMEZLİKTEN GELMEYELİM BİZLER SONUNA KADAR DERNEK YÖNETİMİNİN ARKASINDAYIZ SAYGILARIMLA

Gönderen:
ömer bedel
YER:
Ankara
Tarih:
13 Aralık 2007, Perşembe
00:06

DEGERLİ BÜYÜLERİM BU MESAJI BANA GÖNDEREN ARKADAŞIMIZ KENDİSİNİ DEV AYNASINDAMI GÖRÜYOR.NE KADAR AYIP KOSKOCA TEMAD GENEL BAŞKANLIGINI NEYLE SUÇLUYOR YAZIK. KARDEŞİM BU GENEL MERKEZİ 75 ŞUBE BAŞKANI VE ONLARIN DELEGELERİ SEÇİYOR SEN KİM OLUYORSUNDA BU ŞEKİLDE SUÇLAMA YAPIP KENDİNİ NİMETTEN SAYIYORSUN. İNANIYORUM Kİ SANA YETKİLİLER CEVAP VERECEKTİR SAYGILARIMLA BİZ GENEL MERKEZİN ÇALIŞMALARNDAN MEMNUNUZ YOLLARI AÇIK OLSUN .ÖMER BEDEL

[QUOTE=Ömer BEDEL]DEGERLİ BÜYÜKLERİM TÜM TEMAD CAMİASINA SAYGILARIMI SUNARIM GÖREVİM NEDENİYLE BAZEN MSN KAPALI DURUMDA TUTUYORUM.BU MESAJ PANOSUNA ZAMAN ZAMAN YAZI YAZIYORUM BU BENİM ŞAHSİ DÜŞÜNCELERİM OLDUGU İÇİN TEMADIN ŞU ANKİ ÇALIŞMALARINDAN VE GİDİŞATINDAN MEMNUNİYETİMİ BİLDİRDİM.BANA GELEN MAİLLERDEN AJAN OLDUGUMU GENEL MERKEZİN YARDAKÇISI OLDUGUMU SAHTE MAİL KULLANDIGIMI DAHA NELER YAZMADIKLARI KALMADI.DEGERLİ BÜYÜKLERİM BURAYA YAZAN BİRÇOK ÇALIŞAN ARKADAŞLAR VAR LÜTFEN BU ŞEKİLDE DAVRANIŞLAR BİZLERİ KIRMAKTADIR EGER YAZILAN YAZILARDA ASTSUBAY CAMİASINA TEMADA YÖNELİK EN UFAK BİR KÖTÜ DAVRANIŞ VARSA OZAMAN HAKLARI VAR AMA ÖYLE BİR ŞEYİM OLMADI.BİR ABİMİZ YAZMIŞ VEDE BENİM MAİL NUMARAMI YAZARAK MESAJLAR ÇEKEREK SAHTE MAİL KULLANIYORLAR TESPİT ETTİK NEYİ TESPİT ETTİNİZ KAÇAK BİRİNİMİ YAKALADINIZ ZATEN YAZDIGINIZ MAİLLER BANA GELİYOR LÜTFEN İNSANLARI KARALAMAYIN BEN BU SAYFAYA HER ZAMAN YAZIYOR VEDE YAZMAYA DEVAM EDECEM SAYGILARIMLA[/QUOTE]17 Ocak 2007 saat 18.08

Ömer BEDEL'den üç yazı örneği.KİM? olduğunu çıkarabildiniz mi?

a) Çalışan Astsubay mı?

b) Emekli Astsubay mı?

c) Takma isim mi?

d) Hiç biri?mi.

Sitelerden yazılarını tekrar okursak o zaman tahmin edebiliriz.

Saygılarımla.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sn.Özden bu kişilerin kimler olduğunu kime ve neye hizmet etmek istediklerini aradaşlarımız çok iyi tahlil ediyorlar sitemizde yayınlanan Ersen Gürpınar'ın SON NOKTA yazısı ile bizler bu konuya SON NOKTAYI KOYDUK Bunlarla vakit kaybetmiyelim assubay onuru adına yapacak o kadar işimiz varki...Saygılarımızla

Ahmet ÖZDEN    17 Ocak 2008 20:54
http://www.emekliastsubay.com
SEVGİLİ ÇALIŞAN ASTSUBAYLARIM ! BENİ RAHATTA DİNLEYİN!

Hepinizi saygıyla selamlıyorum.Sizleri gördükçe ben geçmişimi hatırlıyorum.Sizlerin de beni görünce geleceğinizi gördüğünüzü zannediyorum.BANA BAKIN VE İSTİKBALİNİZİ GÖRÜN

Sevgili meslektaşlarım.

Kiminiz idealiniz uğruna,kiminiz yoksulluktan,işsizlikten,kiminiz kaderin fırtınasına kapılarak, kiminiz sert dalgaların sürüklemesiyle bu topluma girdiniz. Onurlu ve gururlusunuz. Sizlerin daha iyi koşullarda eğitim aldığınızı biliyoruz.Mesleğinizi sevdiniz. Severek yapılmayan işlerde zaten başarılı olunmaz.

Biz emekli ağabeyleriniz olarak size yardımcı olamıyoruz.Çünkü bizi yok sayıyorlar.Özellikle bizi fakirleştirenler tekrar haklarımızı verirler mi? Bizim haklılığımızı kabul ediyorlar ama hakkımızı da teslim etmiyorlar.Sivil otoritenin üzerine atıyorlar.Ben sivil otoritenin benim hakkımı gasp ettiğini kabul etmiyorum.Bizim hakkımızı kabul etmeyen askeri otoritelerdir. Haklarımız için dernek kurduk ama sivil toplum örgütü olamadık.Lider çıkaramadık.Dolayısıyle ne sizin ne de kendimizin haklarını arayabildik. Bizi bağışlayın!

Arkadaşlar!

-Esas duruşa geçmenize gerek yok,beni rahatta dinleyin!

Esas duruş askerin iyi bir duruşu,Onun yetişmesi ve bedenen olgunlaşma derecesinin bir ölçüsüdür Astsubayların emekliliklerinde neden bel fıtığı olduğunu şimdi daha iyi anladım.12 ve 15 aylık yedeksubay ve erata sıkı disiplin uygulanır ama 30 yıl askerlik yapacakların biraz daha hoşgörüye ihtiyacı var.Meslekteyken eşimle beraber eşiyle birliğime gelen komutanı karşılama töreninde Komutanla konuşurken eşimin yanında esas duruşta durmamak için biraz gevşediğimde Komutanın ellerime ve parmaklarıma bakışı ile uyandım.Hemen esas duruşa geçtim.Sizlerin de başına gelecektir veya gelmiştir.Bu hareket şimdi bana çağ dışı geliyor!

Arkadaşlar;

1. Meslek yüksek okulu mezunları 9 ncu derecenin 2 nci kademesinden göreve başlarken neden beni 9 ncu derecenin 1 nci kademesinden göreve başlatıyorlar?

2. Üniversite bitirmiş subaya her yıl için bir kademe verilirken neden bana bir derece vererek geçiştiriyorlar?

3. Her üniversite mezunu 1.derecenin 4 ncü kademesine kadar ilerleyebildiği halde neden beni engelliyorlar?

4. Benim zamanımda MYO.vardı da ben mi okumadım?Subayın mezun olduğu okul süresi artınca bir derece alıyor da neden bana verilmiyor?

5. Oranlar hep % de ile ölçülür de sosyal tesis ve orduevlerinden istifadeye gelince neden hemen rütbe öne sürülür?Bu ordunun TSK.olan adı TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ değilmi? TSK adı TÜRK SUBAY KUVVETLERİ midir ki imkanlardan istifadelerde onlar ayrıcalık taşır?

6. Ulusal bayramlarda emirle bayram yerine götürülüyoruz da neden subaylarımız Kılınçlı,sarı yaldızlı manevra kayışları ve beyaz eldivenleri varda bizde yok? Sivillere bakın Subay ve Astsubay arasındaki farkı görün mü denilmek isteniyor? O siviller aradaki farkı zaten biliyorlar? Bayram, herkese bayram da bize gelince bayram değil mi?

7. Eğer doktorumuz ve Hakim ve As.savcılarımızın rütbesi olmasaydı bana ast muamelesi yaparmıydı? Rütbesi olmasa ve sadece ünvanı ile hareket etseydi ettiği yemine sadık kalır sanığa ve hastalara ast muamelesi yaparmıydı?

8. Egemenliğin kullanılması, hiçbir surette hiçbir kişiye, zümreye veya sınıfa bırakılamaz. Hiçbir kimse veya organ kaynağını Anayasadan almayan bir devlet yetkisi kullanamaz. Peki Askeri mahkemeler ve disiplin mahkemeleri dururken neden her rütbe sahibi subay tarafından hapis ediliriz.Hatta egemenliğin kullanılması adına sözle hakaret etme (Fırça atma) yetkisini nereden ve kimden alırlar.

Arkadaşlar yukarıda açıkladığım gibi bizi yok saydılar ve haklarımızı alamadık.Şimdi sizin yapacağınız hareket yukarıda durumunuza uygun olanı seçip bir dilekçe ile silsile yoluyla hakkınızı aramanızdır.Sizin kazandığınız haktan biz de istifade ederiz.Çünkü bu güne kadar hep öyle olagelmiştir.Bu hakları elde etmediğiniz sürece emeklilikte asla mutlu olamayacaksınız.

Hepinizin gözlerinden öper çalışmalarınızda başarılar dilerim.2.1.2008

Ahmet ÖZDEN
E.Astsb.

bilal yıldız    17 Ocak 2008 19:36
Sevgili Meslektaşlarım,
Günlerdir iki gencin camiamızla ilgili araştırma istegini tartışıyoruz.olumlu bulanlar karşı olanlar hergün ziyaretçi panosunda yazıyorlar.Bu polemik bitsin artık.Bizim utanacak bir tarafımızmı varda gocunacagız.Şerefimizle haysiyetimizle bu ülkeye hizmet için vatanın ve milletin bekası için memleketin dağına taşına her karış toprağına ayak izi bıraktık.Aziz milletimizde bilsin bu onurlu insanların görev ve sorumluluğa gelince öncelikle hatırlandığını (Sn.Gnkur Bşk.nın Şemdinli olayları sırasında dediği Ali Astsubayları özlük hakları söz konusu olduğunda hatırlamak istemediğini halkımızın bilmesinde ne gibi bir sakınca var anlamıyorum.Camiamızla ilgili kim bilgi belge isterse vermemiz lazım.Bizler utanmayacağız bizleri bu duruma getiren TSK yetkilileri MSB yetkilileri utanmalılar.Dün terörle mücadele eden astsubayları bu gün açlık sınırının altında bir emekli maaşıyla terör yanlıları ile aynı mahallelerde oturmaya mecbur bırakanlar utanmalılar.Üç kuruş ek gelir temin edebilmek ve insanca yaşayabilmek amacıyla kahve ocaklarında çaycılık,taksilerde şoförlük,otobüs yazıhanelerinde katiplik ,fabrikalarda güvenlik görevlisi olarak çalışan meslektaşlarım utanmamalı,onu bu işe mecbur eden şevketlü ve devletlü erkanım utanmalı.Hepinize selam ve saygılarımı sunuyorum
Bilal YILDIZ
E.Mu.kd.bçvş

Ersen Gürpınar    17 Ocak 2008 18:42
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Önyargılar sonucu uğradığımız ekonomik ve sosyal haksızlıklarımızın çözümünde TEMAD'a destek olmak mesleki sorunlarımızın yanı sıra ülke sorunları ile ilgili öneriler,fikirler belirtmek üzere kurduğumuz mynet mesaj grubu ve sitemiz bu misyonunu büyük bir başarı ile devam ettirmektedir. Bu mücaadele sırasında gıyaben tanıdığımız arkadaşlarımızı şahsen tanımak ve önerilerilerimizi paylaşmak için 27 OCAK 2008 Pazar günü saat 14.00 de İZMİR'de ikamet eden arkadaşlarımızla Narlıdere İstihkam okulu gazinosu pasta salonunda tanışma toplantısında bulunacağız Katılacak arkadaşlarımız lütfen bu tarihten önce ersengurpinar@hotmail.com ve hhezer@hotmail.com adresine mesaj göndermelerini istirham ediyorum. Herşey gönlünüzce olusun YASAŞIN ASSUBAY ONURU VE ONA GÖNÜL VERENLER

Yılmaz Türkoğlu    17 Ocak 2008 14:26
Mail adreslerinin kaldırılması ile ilgili istek ve tepkilerimiz (Gerçi Temad bunu sızlanma olarak algılamış) üzerine bir açıklamada bulunmuş şahsen inandırıcı bulmadım bizim mail adresimize gelen mesajları silmek değerlendirmek bizim elimizdedir Bu konuda TEMAD sitesine yazdığım mesajı bilgilerinize sunuyorum.Saygılar

Sn.Galip Kaplan Başkanım
Kendiniz mesajınızda mesaj panosunun yararlarından arkadaşlarımızın birbiri ile irtibat sağladığından kısaca yararlarından bahsediyorsunuz ama ilgili ilgisiz kişilerin derneklerin bu mail adreslerinden bizlere ulaşıp luzumsuz mesajlar göndermesinden rahatsızlık duyan Arkadaşlarımız için bu uygulamayı başlatmışsınız ancak mail adresleri artık sır değil Kendisine ilgisiz mesaj gönderilen bir bir tuşa basarak bu mesajı silebilir ;Biz esasında sitede eliştiri var diye mesajlarımızın yayınlanmamasından,mesajlarımıza yanıt verilmemesinden ve sitede yayınlanan polemiklere ve bölünmüşlük hissine yol açan sahte mail adresli mesajlardan şikayetçiyiz Buna çözüm bulunuz. Mail adresleri kaldırılarak açıklama isteyen arkadaşlarımızın bilgilendirilmesini,yanıtı hak edenlere yanıt hakkımızı ortadan kaldırdınız. Arkadaşlarımızın önerdiği şekilde sahte maillerin önüne geçilmesi için aktivasyon maili sistemi geliştirebilirsiniz. Saygılarımla

Dr.M.Naci ÇUHACI    17 Ocak 2008 10:45
Gunaydinlar;

Bugünkü, Sabah Gazetesi Ankara Ekine bakiniz, lutfen. Vekil İzlemede Yeni dönemadli roportajim yayinlandi.Selam ve saygilarimla...Dr.M.Naci CUHACI

Hv.Astsb.Kd.Bcvs.

Dr.M.Naci ÇUHACI    17 Ocak 2008 01:33
http://www.argestar.com
Değerli arkadaşlarım,

ÖNCE ALTYAPI, ÖNCE KALİTE!.. başlıklı yazımda yer alan; ".. maddi sıkıntı içerisinde olmamamız bir sorun,..) cümlesinde yer alan "olmamamız" kelimesi "olmamız" olacaktır. Bu istenmeyen yanlışlıktan dolayı özür dilerim.
Dr.M.Naci ÇUHACI
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Gerekli düzenleme yapılmıştır.

Ramazan TEKELİ    17 Ocak 2008 01:30
Değerli Arkadaşlarım,
Sayın Genel Başkan Yardımcımız sayın Galip Kaplan'ın yazısındaki piyon olmayalım sözü her zaman tutulmalıdır diye düşünüyorum.Yalnız kendi kurumumuza değil,siyasi parti ve muhtelif kitle örgütlerinin de piyonu olmayalım.Meslektaşlarımızın ortak çıkarı nerdeyse orada olmalıyız.Bazı yaşamsal kararlarda,Genel Merkezimiz,üyelerinin görüşünü almaya özen göstermelidir.
Buradan hareketle,geçmişte kalmasına karşılık,Genel Kurmayın 27 Nisan 2007 tarihindeki basın açıklamasına; destek verme için Temad Genel Merkezinin yaptığı yazılı açıklamanın yanlış bulduğumu işaret etmek istiyorum.Keşke o zamanda bu şekilde diyebilseydik.

Üyelerimizin veya başka kişilerin,mail adreslerinin ticari ve başka maksatlarla kullanmak için,ele geçirmenin çok yöntemleri olduğu bilinmektedir.Bu günkü teknolojik ortamda mail adreslerine sınırlama getirilmesi o kadar önemli değildir.Saygılarımla,

Dr.M.Naci ÇUHACI    17 Ocak 2008 01:22
http://www.argestar.com
SAYGIDEĞER Meslektaşımız MEHMET ALİ KILINÇ 17 January 2008 00:33 | ANTALYA
BU KORKU NİYE? başlıklı yazısı içeriğinde yer alan aşağıdaki kısma yönelik olarak kendisine ve Sayın Nurettin ERDOĞAN'a, Sayın Salih Tuzcu'ya, KobraTolga'ya, Aslan81, bizzat ülkemizin her yerinde telefon ile arayanlara, mail gönderenlere ve daha ismini zikredemediğim tüm çilekeş arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.

ELBETTE İŞİMİZ ZOR. AMA İŞİN EN ZOR YANI VE ADAMA KOYANI BAZI MESLEKTAŞLARIMIZIN PARADİGMALARI...

Bir gün Prof.Dr.Doğan CÜCELOĞLU, bir seminerinde "paradigma"dan söz ederken, birisi sormuş; Hocam Paradigma nedir?

Cüceloğlu, topluluğa karşı gözlüğünü çıkarmış ve demiş ki, gözlüksüz dünyaya bakabilmek!

Dr.M.Naci ÇUHACI
Emekli Astsubay ve sadece Emekli Astsubay; Ancak uzmanlığını Yönetim Danışmanı ve Eğitmen olarak profesyonel pazarlayıp satarak hem ailesini geçindiriyor; hem birey, örgüt ve toplumun gelişimi için geleceği tasarlıyor...
DOSTCA KALIN.

"Son olarak, biraz gecikmelide olsa yeri gelmişken; "Emekli Astsubay Doktor" Nihat Çuhacı meslektaşımız aramıza hoş geldiniz. Arkamızdan gelen nesile örnek olması açısından ünvanınızın çok güzel yakıştığı övgüsünü de lütfen kabul edin. Daha doğrusu zaten aramızdaymışsınız. Kastım sitemize hoş geldiniz. Sitemizde her fırsatta camiamıza faydalı olmak amacıyla zaman ayırmanızı, konunuzla ilgili olarak aydınlatıcı bilgiler vermenizi, "bilimsellik, bilimsellik, eğitim, eğitim" diye çırpınmanızı memnuniyetle izliyorum. Acı ama bu konu nedeniyle camiamıza yardım açısından işinizin bir hayli zor olduğunu da söylemeden edemiyorum& Saygılarımla&"

Mithat Türetken    17 Ocak 2008 00:47
Sayın Meslekdaşlarım
TEMAD mesaj panosundan mail adreslerinin kaldırılmasına hepimiz tepki gösterdik Gn.Bşk.Yrdc. Galip Kaplan bey bu konuda bir yanıt vermiş beni tatmin etmedi mantıklı ve uygulanabilir olarak bulmadım İlgisiz yazılara engel olmak gayesi ile demişler mail adresinin kaldırılması sahtekarların işine gelir onlara mani olmaz bu konuda aşağıdaki yazıyı gönderdim Yayınlamışlar teşekkür ederim umurım hatalarından dönerler çünki bu işin mantıklı bir açıklaması olamaz. iyi günler dilerim

TEMAD SİTESİNDEKİ MESAJIM

Sayın Temad Genel Başkan yardımcısı Galip Kaplan beyin açıklamalarını okudum elbette kimse genelkurmayın piyonu olamaz bunu sizlerden önce assubay olarak biz red ederiz. Yalnız cahilliğime verin anlıyamadım Temad mesaj panosuna ilgili ilgisiz kişilerden yoğun mesajlar geliyordu bunu engellemek için mail adreslerini kaldırmışsınız. MAİL ADRESİNİ KALDIRMANIZ BU KİŞİLERİN YAZMASINI ENGELLİYEBİLİRMİ Eğer amaç bu ise yanlış anlamadıysam siteye arkadaşlarımızın daha önce önerdiği gibi üyelik sistemi veya mail adresini doğrulayan aktivasyon mesajı sistemi uygulayın ancak böylece sahtekarlara mani olursunuz Sataşma ve haksız eleştirilerde bulunanlara bu adreslerden ulaşırız gerekirse İP numaralarından gerçek kimliklerine ulaşır hesap sorarız. Madem sitede yayınlanmayan mesajların başka yerlerde yayınlandığından eminsiniz o halde bu mesajları yayınlayın eleştirilere yanıt verin haddini aşanlar assubaya yakışmayan üslubu kullananlar olursa özellikle ifşa edin ki utansınlar bu kişilere sizden önce biz tepki gösteririz .Biz ayni geminin yolcularıyız Saygılarımla

MEHMET ALİ KILINÇ    17 Ocak 2008 00:33
BU KORKU NİYE?
Her gün propaganda amacıyla bedava bir milyon gazetenin dağıtıldığı bir ülkede, sorunlarımızdan haberdar olmasını, sizler bu ülke için canını veren bir mesleğin mensubusunuz demesini geçtim, belli ki bu gazetelerin dolduruşuna gelmiş bir esnaf tanıdığımın, benim giriş ücretinin ağır gelmesi nedeniyle yılda bir kere bile zor girebildiğim askeri kampın kapısına dayanıp, "size bir şişe kolanın piyasanın üçtebiri fiyata satıldığı askeri kampta bedavadan bende yiyip içmek istiyorum" serzenişine muhatap olmuş bir emekli asssubay olarak, iki üniversite öğrencisinin "araştırma yapmak istiyoruz, bize yardımcı olur musunuz?" isteği üzerine yazılanları, etrafında koparılan fırtınayı, olaya yüklenmek istenen anlamları anlamakta güçlük çekiyorum. Arkadaşlar neden yine hemen b.k böceği gibi yuvarlanıp tek silahımız içimize kapanmayı seçiyoruz? Bu gün iki üniversite öğrencisi sorunlarımıza psikolojik olarak yaklaşır, yarın onların iki arkadaşı da sorunlarımızı hukuksal yönden inceler. Bence bu öğrencilere zorluk çıkarma yerine, araştırma yapmalarını teşvik edip gerekirse satın alınmalı. Örnek tam üzerine oturmasa da, övülecek bir örnek olmasa da hatırlamakta yayar var. Koskoca Amerikanın gelip Ortadoğuya yerleşme stratejisinin ve Irak'ın işgalinin bir üniversite öğrencisinin tezi dayanak yapılarak gerçekleştirildiğini yakın tarihte basından okumuştum.
Son olarak, biraz gecikmelide olsa yeri gelmişken; "Emekli Astsubay Doktor" Nihat Çuhacı meslektaşımız aramıza hoş geldiniz. Arkamızdan gelen nesile örnek olması açısından ünvanınızın çok güzel yakıştığı övgüsünü de lütfen kabul edin. Daha doğrusu zaten aramızdaymışsınız. Kastım sitemize hoş geldiniz. Sitemizde her fırsatta camiamıza faydalı olmak amacıyla zaman ayırmanızı, konunuzla ilgili olarak aydınlatıcı bilgiler vermenizi, "bilimsellik, bilimsellik, eğitim, eğitim" diye çırpınmanızı memnuniyetle izliyorum. Acı ama bu konu nedeniyle camiamıza yardım açısından işinizin bir hayli zor olduğunu da söylemeden edemiyorum& Saygılarımla&

abdullah ektik    16 Ocak 2008 22:27
http://www.emekliassubaylar.org
Degerli arkadaslar,gulu seven dikenine katlanir,yeterki kotu
niyetli olmayalim,birbirimizi
sevmek mecburiyetindeyiz.Neden
birlik beraberligimiz icin,cok
alacagimiz var,bizden soylemesi,
ayip degil,vermiyenler utansin.
Saygilarimla
Abdullah Ektik

Ersen Gürpınar    16 Ocak 2008 21:16
http://blog.milliyet.com.tr/ersengurpınar
Saygıdeğer Arkadaşlarım
İki üniversite öğrencisi hazırlıyacakları tezde kullanmak üzere bizlerden
1. Emekli assubayların emekli olduktan sonra sivil hayata uyum sürecinde aile ve toplumla yaşadığı olumsuzluklar,
2. Kendi iç dünyalarında yasadıkları psikolojik sıkıntılar konusunda bilgi talep etmiştir;
TEMAD MESAJ PANOSU MAİL ADRESLERİ MAALESEF KAPATILDIĞINDAN konuyu arkadaşlarımız buraya taşımışlar bu gençler kulaktan dolma bilgilerle yetineceklerine kendilerine yanıt verilmeli ve bu yanıtta Sn.Akdeniz ve Erdal arkadaşımızın belirttiği gibi sivil hayata intibakta yaşadığımız sorunlar derin olmayıp bireyseldir esas sorun assubayların önyargılar sonucu uğradıkları ekonomik ve sosyal haksızlıklardır diye yanıt verilebilir.Tartışmak,sorgulamak bizlere yakışır tarzda yapılınca bakınız asgari müşterekte birleşebiliyoruz önemli olan da budur.Sorunlarımızı toplum önünde tartışmanın da mahzuru olduğunu sanmıyorum utanılacak bir durum varsa kendimizi iyi ifade ettiğimiz taktirde bu ayıp bunu yaratanların suratına yapışacaktır, Saygılarımla

erdal123    16 Ocak 2008 20:43
Zeki AKDENİZ arkadaşımı anlıyorum. Bizlerin sorunları araştırılacak kadar derinde değil. Bizleri araştıran gençlerin amacı bizim üzerimizden bir münazara olabilir ancak. Başka bir şey düşünemedim. Kusura bakmayın. Ancak bizim üzerimizden yapılan münazaralar kaybetmeye mahkum. Çünkü toplumun önyargısı ortada. Bir de Assubay çocuğu demişsiniz. Bir çok konu başlığında olduğu gibi. Medet umar gibi. Lütfen... Kim olursa olsunlar. Bildiğiniz gibi bir çok subay da assubay oğludur. Ben onlarcasını tanıdım. Bana assubay çocuğu yaklaşımı yanlış geliyor. Bizim mesleğimizin kalkındırılması benim, sizin ve Zeki Assubayımın kısacası hepimizin hayali. Ancak bizden başka kimsenin değil. Assubay çocukları dahil kimsenin böyle bir vizyonu ve misyonu yok. Hayal kurmayalım. Gençlere başarılar diliyorum ve en yakın TEMAD şubesine gitmelerini tavsiye ederek ödevleri için yada münazaraları için yardım edilebileceğini umuyorum. Kanla Türk Bayrağı yapmanın Türkiye'ye ne denli faydası varsa bu arkadaşlarında bize o denli faydası var. Teşekkür ederim. Saygılarımla...

Salih Tuzcu    16 Ocak 2008 14:05
Esasında kimse neden böyle bir araştırmanın TEMAD tarafından yapılmadığını mesaj panosunda bizlerin mesajlarının neden yayınlanmadığını niçin mail adreslerinin silindiğini sorgulamıyor gençlerin araştırmasını sorguluyor.Saklanan birşey yokki tüm sorunlarımız kamuoyu önünde tartışılıyor bundan hicap duyamayız utanılması gereken birşey varsa bizlere haksızlık yapanlar utansın biz şerefle bu ülkeye hizmet ettik tüm haksızlıkları sineye çekerek bence gençler araştırsın belki sesimizin duyurulmasında yardımcı olurlar

Zeki AKDENİZ    16 Ocak 2008 13:38
ben herhangi bir ayıp birşey yaptığımı düşünmüyorum.benim amacım olur olmaz yerlerde,platformlarda yok astsb.ların çektiği sıkıntı,psikolojik sorunları,ezilmişliği,uğradığı haksızlıklar vb.konuların herkesin ağzında sakız olmasını istemiyorum.benim kastetdiğim her yerden temin edilebilen İç Hizmet,Askeri ceza,Tsk Personel kanunu araştırsınlar.Askeri Mahkemelerce verilen kararları incelesinler.Eğer bir araştırma yapılacaksa ve bundan camiaya fayda umuluyorsa araştırma biraz da akademik olmalı,sohbet havasnda değilde belgelerle desteklenmeli.yoksa bu olay sadece camia içinde kısırdöngü olarak devam eder,dertleşme ve subjektif değerlendirme olarak kalır ve inanın bu durumdan zevk alacakları menmun eder.ÇÜnkü bu tür konular daha öncede basın yayın organları,siyasiler STK.lar vb.kesimler tarafından duygu sömürüsü olarak kullanıldı.ben gizli biri de değilim.kim olduğum da mersin temad dan öğrenmek isteyen öğrenir.Bizim de bu konularda yüreğimiz yanıyor ama ifade şeklinin bu şekilde olmadığını düşünüyorum .hepinize saygılar sunarım.

abdullah ektik    16 Ocak 2008 13:30
http://www.emekliassubaylar.org
Degerli arkadaslar,yazilariniz
yuregime su serpiyor,sagolun
varolun.Temad yoneticilerimiz
merkezdekiler uyuyormu,biz okuyoruz,siz ne yapiyorsunuz.
Eller aya biz sayenizde hala yaya gidiyoruz.Alma mazlumun
ahini cikar aheste aheste.
Saygilarimla.
Abdullah Ektik

Mehmet AKPINAR    16 Ocak 2008 12:28
zeki akdeniz isimli meslektaşımız hiçte uygun olmayan sözlerle akademik bir araştırma yapmak isteyen üstelikte Assubay çocukları olduklarını da ifade eden ,bu gençlerin bu araştırmasına neden karşı anlamak mümkün değil,Ben yinede tekrarlıyorum bu gençlere arşivimizdeki tüm belgeleri vereceğim yeterki araştırılsın,ve kamuya malolsun.
Tabiki burada mail adresleri kaldırılınca bu kişinin kim olduğunu da bilmek mümkün olmuyor ,bu mail adreslerinin kaldırılmasını da doğrusu anlayabilmiş değilim,bu okullar kapatılınca çok güzel yönetilecek olan MEB lığı söylemine döndü,bir sonraki aşaması korkarım mesaj panosunun kapatılması olabilir ,hani, daha önce olduda.

Ahmet ÖZDEN    16 Ocak 2008 12:17
http://www.emekliastsubay.com
Sevgili meslektaşlarım!

TSK.nin kara,hava,deniz ve jandarma sınıflarından emekli olmuş ( malülen emekli olanlar dahil) astsubayların birbirleriyle askerlik mesleğine ilişkin ortak anılarını yaşatmak, dayanışmalarını sürdürmek,anayasadan ve diğer yasalardan doğan ancak bu güne kadar teslim edilmeyen ekonomik, sosyal ve kültürel haklarını almaları için uğraş veren TEMADa destek amacıyla www.emekliastsubay.com yayın hayatına başlamıştır.

Ülke çıkarları ön planda tutularak Türk Milli şuurunu,vatanın ve Yüce devletimizin sonsuza dek bölünmez bir bütün olarak ilerlemesi,şanlı Türk bayrağının yurt düzeyinde özgür ve mutlu dalgalanması,Türk ulusunun eşsiz önderi Mustafa Kemal ATATÜRKün ilke ve devrimlerinin savunulması amaçlanmıştır.

Hiçbir egemen güçten emir ve talimat almadan hak ve özgürlüklerini savunmak ve bu özgürlükleri elde edene kadar mücadele etmek azminde olan sitemizin mesaj panosu açılmıştır.

Bazılarının algıladığı gibi bu sitenin açılması bir bölünme olmayıp çoğalmadır.Çok sesli olduğumuzda kitlelere daha hızlı ulaşma imkanımız vardır. www.emekliastsubay.com adındaki sitemizin mesaj panosunu kullanabilirsiniz.

Hepinize en derin saygılarımı sunarım.

Ahmet ÖZDEN
E.J.Astsb.Kd.Bçvş

EMEKLİASSUBAYLAR    16 Ocak 2008 11:56
TEMAD GENEL MERKEZ YÖNETİMİNE

TEMAD mesaj panosu arkadaşlarımızın dileklerini,eleştirilerini ve mesajlarını yayınladıkları, bir yerdir; Bu mesaj panosu vasıtası ile TEMAD'a verilen destek artmış arkadaşlarımız arasında birlik ve beraberlik pekişmiştir; Mesaj panosuna (Nick name ile yazanlar hariç) sahte isimlerle ve ulaşılması imkansız mail adresi ile yazanlara mani olunması için siteye üyelik şartı veya mail adreslerinin doğrulanmaı için aktivasyon sistemi getirilmesi konusunda taleplerin karşılanması beklenirken Mail adresi bölümü kaldırılmış bununla da yetinilmiyerek eski mesajlardaki tüm mail adresleri silinmiştir. Yayınlanan her mesaja yönetimin yanıt vermesi imkansızdır Bizlerinde birbirimize yanıt vermemiz engellendiğine göre MESAJ PANOSU ETKİNLİĞİNİ KAYBETMİŞTİR Temad yönetiminden telefonla bilgi almamız mümkün olmamıştır. BU UYGULAMAYA NEDEN GEREK GÖRÜLDÜĞÜNÜN AÇIKLANMASINI TALEP EDİYORUZ
SAYGILARIMIZLA Emekli Assubaylar Güçbirliği Platformu


3753
Mesaj Defteri yazıları