MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


Ersen Gürpınar    02 Ocak 2009 23:54
Saygıdeğer Arkadaşlarım TEMAD sitesinde okumuşsunuzdur ama konunun göndemde kalması için tekrar hatırlanmasında yarar görmekteyim. TEMAD Gn.Bşk. açıklamalarını bilgilerinize sunuyorum. Satır aralarını iyi irdeleyiniz BİZLER BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE TALEPLERİMİZDEN ASLA TAVİZ VERMEDEN TEMADA DESTEK OLUP SORUNLARIMIZIN ÇÖZÜMÜNÜ MUTLAKA SAĞLIYACAĞIZ Saygılarımla

[QUOTE=Mustafa EROL TEMAD GN. BŞK.]DEĞERLİ ARKADAŞLARIM

İYİSİ İLE KÖTÜSÜ, BAŞARISI İLE BAŞARISIZLIĞI İÇERİSİNDE TAŞIYAN BİR YILI DAHA GERİDE BIRAKTIK. 2008 YILINDA YARARLI ÇALIŞMALAR MUTLAKA YAPILMIŞTIR. TOPLUMUN ÖZLEMİNİ GİDERECEK, ÖZELLİKLE BİZLERİN SIKINTILARINI GİDERECEK ÇALIŞMALAR YAPILMADIĞINI BİLİYORUZ. 2008 YILINDA BİZZAT İKTİDAR OLAN VE YETKİLİ MAKAMLARDA BULUNAN ZATI MUHTEREMLER İLE YIL BOYU YAPTIĞIMIZ GÖRÜŞMELERDE, SORUNLARIMIZI HER PLATFORMDA ANLATTIK. DİNLEYEN YETKİLİLER. HEM OLUMLU KARŞILADIKLARINI VE HEM DE ÇOK HAKLI OLDUĞUMUZU KABULLENEREK; BÜYÜK HAKSIZLIĞA UĞRAMIŞSINIZ DEDİKLERİ HALDE DUYARSIZ VE SEYİRCİ KALMALARI BİZLERİ ZİYADESİYLE ÜZMÜŞTÜR.
NE YAZIK Kİ 2008 YILINDA İKTİDAR OLANLAR BİZLERE VERDİKLERİ SÖZDE DURACAK KADAR MUKTEDİR OLAMAMIŞLARDIR. SÖZLERİNİN ARKASINDA DURAMAMIŞLARDIR. KENDİSİNİ DEFALARCA ZİYARET ETTİĞİMİZ SAYIN MİLLİ SAVUNMA BAKANI ( BU GÜNE KADAR HER RANDEVUMUZU KABUL ETTİ. KENDİSİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM.) BENDEN ÖZEL OLARAK İSTEDİĞİ VE SAYIN BAŞBAKANA BİZZAT BEN VERECEĞİM. BU GÜNE KADAR SAYIN BAŞBAKAN, KENDİSİNE SUNDUĞUM HİÇ BİR KONUYU GERİ ÇEVİRMEDİ. DİYEREK İSTEDİĞİ DOSYAYI KENDİSİNE KISA ZAMAN İÇERİSİNDE SUNDUĞUMUZ HALDE BU GÜNE KADAR BİR CEVAP ALAMADIK.
SAYIN BAŞBAKANLA YAPTIĞIMIZ GÖRÜŞMEDE: SAYIN BAŞBAKAN SORUNLARIMIZI DİNLEDİKTEN SONRA, ÖNCELİKLE  ¼ KONUSUNDA,
9 DERECE 2. KADEMESİ VE TAZMİNATLAR KONUSUNDA YARGIYA DAVA AÇIN KAZANIRSINIZ. DEDİĞİNDE. SAYIN BAŞBAKANA, SAYIN BAŞBAKANIM BİZİM AÇACAĞIMIZ DAVALAR ASKERİ KONULAR OLDUĞU İÇİN ASKERİ MAHKEMELER BAKIYOR. ONUN İÇİN HEMEN RED EDİYORLAR DEDİĞİMDE; SAYIN BAŞBAKAN  BEN BU KONUYU DÜŞÜNMEDİM. O HALDE BU YANLIŞLIKLARI KANUN ÇIKARARAK DÜZELTMEK BİZE DÜŞÜYOR. DEDİKTEN SONRA TOPLANTIYA BİZİMLE BİRLİKTE KATILMIŞ OLAN SAYIN BAKANA VE SAYIN TBMM MS. KOMİSYON BAŞKANINA BU KONULARDA ÇALIŞMA YAPIN SONUCUNDAN BANA DA BİLGİ VERİN. DİYE TALİMAT VERDİĞİ HALDE BU GÜNE KADAR ONDAN DA HİÇBİR SONUÇ ALAMADIK. DAHA SONRA SAYIN BAKANI YAPTIĞIMIZ ZİYARETTE SAYIN BAKAN TSK. DE BENİM MUHATABIN İKİNCİ BAŞKANDIR. ONUN TESPİT ETTİĞİ KONULAR ÜZERİNDE ÇALIŞMA YAPABİLİYORUZ. BAŞKA TÜRLÜ ÇALIŞMA YAPAMIYORUZ. DEDİ.
SON OLARAK 20 KASIM 2008 GÜNÜ KENDİSİNİ 85 ŞUBE BAŞKANI VE ARKADAŞIMLA ZİYARET ETTİĞİM SAYIN BAKAN ÖZLÜK HAKLARIMIZIN İYİLEŞTİRİLMESİ KONUSUNDA ÇALIŞMALARIN DEVAM ETTİĞİNİ SÖYLEDİ. TOPLANTI SONUNDA YALNIZ KALDIĞIMIZDA  EN KOLAY İYİLEŞTİRME HARCIRAH ALMAYAN DEVLET MEMURLARINA HER AY VERİLEN 100 YTL. LERİN VERİLMESİDİR. O KONUDA BİR ÇALIŞMA YAPIN DOSYA HALİNDE BANA GETİRİN SAYIN BAŞBAKANLA GÖRÜŞEYİM. DEDİ. ÇALIŞMA YAPTIK VE SAYIN BAKANA SUNDUK.
DEĞERLİ ARKADAŞLARIM.
SAYIN GENKUR. BAŞKANIMIZ KURBAN BAYRAMININ BİRİNCİ GÜNÜ BAYRAMLAŞMA ANINDA TEMAD YÖNETİM KURULUNU GÖREREK MUHTEREM EŞLERİ İLE BİRLİKTE MASAMIZA TEŞRİF ETTİLER. NASILSINIZ DİYE SORDUKLARINDA; SEVİNDİRİCİ BİR HABER VERİRSENİZ ÇOK DAHA İYİ OLACAĞIZ DEDİM. ÖZELLİKLE BU BÜTÇE DÖNEMİNDE OLMAZ İSE LAFIN BİTTİĞİ, SABRIN TÜKENDİĞİ YERE GELDİK. DEDİM. KENDİSİ  BU AYIN SONUNA YAKIN BAZI GELİŞMELER OLACAK. AY SONUNA KADAR BEKLEYİN BAKALIM. DEDİ. BEKLEDİK BİR SONUÇ YOK.
26 ARALIK 2008 GÜNÜ GENKURMAY DA BİR TOPLANTI YAPILDI. BAZI KONULAR ÜZERİNDE KARAR ALINDI. TOPLANTI İÇERİĞİ TAM OLARAK AÇIKLANMADI. GENKUR. PER. BAŞKANININ KISA ZAMAN İÇERİSİNDE BİZİ DAVET EDECEĞİ BİLDİRİLMİŞTİ. BİZİ BİLGİLENDİRECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ.
BİR İLERLEME OLMAZSA YETKİLİLERLE GÖRÜŞ DİYALOGUMUZU DEVAM ETTİRİRKEN HEM SİVİL, HEM DE MSB HAKKINDA YASAL EYLEM HAKKIMIZI KULLANMAYA BAŞLAYACAĞIZ. ÖNCELİKLE TBMM DİKMEN KAPISINDA, MALİYE BAKANLIĞI ÖNÜNDE VE İL İDARE KURULUNUN İZİN VERDİĞİ ALANLARDA ÖNCE BAŞKENTTEKİ ÜYELERİMİZ İLE SONRA TÜM TEŞKİLATIMIZLA BİRLİKTE YÜKSEK SESLE KONUŞACAĞIZ.
YAPACAĞIMIZ VE TARİHİNİ HER TÜRLÜ İLETİŞİM SİSTEMLERİYLE DUYURACAĞIMIZ İLK EYLEMLERE ANKARA DA Kİ GÖNÜLDEŞLERİMİZİN, MENSUPLARIMIZIN, ARKADAŞLARIMIZIN VE DOSTLARIMIZIN AZAMİ SEVİYEDE KATILIMLARINI BEKLİYORUM. BU VESİLE İLE BİR KEZ DAHA YENİ YILIN HEDEFLERE ULAŞTIĞIMIZ, İYİLİK, GÜZELLİK, SIHHAT VE SAĞLIKLAR GETİRMESİNİ DİLİYORUM.

[/QUOTE]

HARUN KURUOĞLU    02 Ocak 2009 22:57
SÖZÜN ÖZÜ.!!

TEMAD Genel Başkanımız Sayın Mustafa EROL'UN haklarımızın elde edilmesi yolunda, Yönetim Kurulu ile beraber yapmış oldukları uzun ve yorucu çalışmalarının sonucunu açık ve net olarak açıklayıp bizlerle paylaşması, son derece gerçekçi ve doğru bir yaklaşım tarzıdır.Bundan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum ve saygılarımı sunuyorum.
Zaman; Dün ve daha önceki olanları tartışmak ve dillendirme zamanı değil, TEMAD Genel Başkanlığımız koordinatörlüğünde, yarından itibaren, tüm Emekli Assubaylar olarak ,haklarımızın elde edilmesi adına, uygulanabilirliliği , verimliliği , sonuç alıcı niteliği olan bir proje üretip eylem planımızı hazırlama , bu plana fikren, fiilen katkı ve katılım sağlama zamanıdır. Saygılarımla.

MEHMET ALİ KILINÇ    02 Ocak 2009 15:35
Gazete haberlerine göre, çağdaşlaştığımızın bir göstergesi olsa gerek, yeni yılda trafik ceza paunları AB üyesi ülkelerde uygulanan puanlarla bire bir aynı düzeye getirilmiş. Lütfen iki yüzlülük yapılmasın. Amaç madem çağdaşlaşmak, biz Türk assubay emeklileri de, açlık sınırında olan ekonomik şartlarımızın, AB üyesi ülkelerin assubay emeklilerinin ekonomik haklar düzeyine erişmek istiyoruz.

Hüseyin ERTÜRK    02 Ocak 2009 14:36
Çok Saygıdeğer Büyüklerim,

Öncelikle yeni yılınızı kutlar;sağlık ve mutluluk dilerim..
Tabi sağlık ve mutluluk biraz da huzurla oluyor bu da tabiki geçim şartlarıyla alakalı, bugünkü gazeteleri okuduğumda yine müdür, öğretmen ve bazı kamuda çalışan memur arkadaşlara 230 ytl'lik zam yapıldığını görüyoruz. Onlar adına seviniyoruz tabi;ama biz Astsubayları ağzına bile alan yok...Artık gerçekten birşeyler yapma zamanı gelmedi mi?

Mithat Türetken E.To    01 Ocak 2009 23:25
(Temad Hukuk Komisyonundan Sn.Kadir Kocalar beyin açıklamalarına teşekkür ederim, beni mazur görün cahilliğime verin;ama okudum,anlamadım şunu benim gibi anlamayanların anlayacağı dilden yazar mısın
ASSUBAYLAR BÜRO MEMURU GİBİ GÖREVE BAŞLAMASI HAKSIZLIKTIR TEMAD YÖNETİMİ OLARAK ASSUBAYLARIN MYO MEZUNU İSE 9/2 LİSANS MEZUNU İSE 8'NCİ DERECEDEN GÖREVE BAŞLAYIP 1/4 KADEMEYE YÜKSELMELERİ SAĞLANACAK,EMEKLİLERİN DE İNTİBAKI BUNA GÖRE YAPILIP BUNDAN TAVİZ VERİLMİYECEKTİR Bunu mu demek istiyorsunuz? Mesajımın altına EVET veya HAYIR diye tek kelime etmeniz yeterlidir YENİ YILINIZI KUTLUYORUM. Osman ADA)

Değerli Arkadaşlarım,
Yeni yılınızı kutluyorum,hayırlı yıllar dilerim. Bizim TEMAD yönetimi ile gönül birliğimiz var;ama fikir birliğimiz henüz oluşamadı, bunun sebebini onlar açıklayacak ,bizler herşeyi iyi niyetle açık,açık yazıyoruz ;elbet mücadelenin gizliliği olmalıdır, herşey bizimle paylaşılmaz;ancak ben hangi haklarımdan taviz verilmez, hangisinin önceliği var, bunları bilme hakkım olduğunu sanıyorum. Yukarıdaki Sn.Osman ADA'nın düşüncelerine aynen katılıyor ben de yanıt bekliyorum.İyi günler sizlerin olsun.

HARUN KURUOĞLU    01 Ocak 2009 23:04
Değerli Meslektaşlarım;

Antalya'da " Kent Yönetiminde Biz de Varız " sloganı ile başlattığımız çalışmalar devam ediyor.Belediyelerin ilgili birimlerinde görev almak isteyen arkadaşlarımızın bir bölümü belirlendi ve ilgili birimlere müracaatları yapıldı.Çalışmalar sonuçlandığında ayrıntılı bilgiler sitelerimizde yayınlanacaktır.Saygılarımla.

ahmet ÇAM    01 Ocak 2009 22:42
YENİ YILI DA,BAYRAMLARI DA SEVMİYORUM.
Yeni yılı GEÇMİŞ yıllarımı arattığı,geçmiş yıllarımdan daha kötü günlere beni sürüklediği,götürdüğü,EKONOMİK yönden daha çok GÜÇSÜZLEŞTİRDİĞİ için,
BAYRAMLARI da EKONOMİK yönden güçsüzleştiğim, ailem,torunlarım,çocukların karşısına FAKİRLEŞEREK GİRİP,YAŞADIĞIM için ARTIK SEVMİYORUM,SEVEMİYORUM.
MAHÇUBİYETTEN,EZİKLİKTEN,UTANCIMD AN,BABA,DEDE OLMAKTAN UTANIR HALE GELDİĞİMDEN SEVEMİYORUM.
HALBUKİ BAYRAMLAR,AİLELERİN,KARDEŞLERİN,TORUNLARIN BULUŞTUĞU KAYNAŞTIĞI,ŞENLİKLİ MUTLU GÜNLERİMİZDİ.BUNLARI YAŞAMAMIZA BİLE FIRSAT VERMEDİLER,VERMİYORLAR.
ASLINDA ÜZÜLMESİ,UTANMASI GEREKENLER BİZLER DEĞİLİZ,BİZLERİ BU HALE GETİRENLER,HALA YÖNETİYORUZ DİYENLER,DİYEBİLENLERDİR.
AMA NEREDE ONLARDA UTANACAK YÜZ,ÜZÜLECEK YÜREK.ONLARDA BU HASLETLER OLSA VE KALSA İDİ,BİZLER BU HALLERE DÜŞER MİYDİK. :upset

Mehmet AKPINAR    01 Ocak 2009 21:26
Temad web sayfasında Sayın Av.Kocalar'ın açıklaması üzerine aşağıda yazdığım metni Temad web sayfasına cevaplaması için gönderdim.

Sayın Kocalar,yaptığınız bu açıklama için teşekkürler,ancak siz de iyi bilirsiniz ki,bizlerin çoğunluğu bu kanun ve hukuk dilinden çok anlamayız,bazılarımız bir kaç kez okuyup bir şeyler anlamış olsak da çoğumuz ne demek istediğinizi anlayamamış,bu yüzden mailler geliyor,telefonla sorular geliyor.

1.Temad olarak başlangıç dereceleri ile ilgili olarak MYO mezunları 9/2'den Lisans mezunları da 8. dereceden mi başlamalı?
2.1/4 657'ye tabi olanlar gibi 926 sayılı kanunda yapılacak ufak bir düzenleme ile Assubaylara da verilmeli mi?
3.Bu duruma göre emekli olanların da intibakları yapılmalı mı?
4.Bunların yapılması aslında çok kolay olduğuna göre ,bunun önündeki engel hangi kurumdur?
5.Eğer bir engel ve sürüncemede bırakma var ise,Temad buna karşı nasıl bir eylem düşünüyor,ya da bir tepkisel eylem düşünüyor mu?

Bu sorulara Evet ,Hayır ya da kısa ;ama açık ,net cevaplar vereirseniz sanırım camiamız için çok daha net ve anlaşılır bir durum olacaktır,saygılar sunar yeni yılınızı kutlarım.

İsmail DAMAR    01 Ocak 2009 20:41
Sayın büyüklerim..

Buradaki köşe yazılarından ve de forum'da yazılanlardan alıntı yaparak, facebook sitesinde(emekliassubaylar)adlı küçük bir grupta yazılarınızı yayınlıyorum...Şimdiden emeklerinize teşekkür ederim...

doğan ünlütürk    01 Ocak 2009 19:20
Bir 365 günü daha ahlarla, vahlarla, günahları ile sevapları ile olumlu, olumsuz yanları ile yüreklerimize gömdük.Yeni bir 365 gün açtık yüreklerimizde, bakalım bu defa neler sığdıracağız o küçücük yere...Umutlar, hayaller,istekler daha neler neler.Siz siz olun yüreğinize fazla,taşıyamayacağı yük yüklemeyin.Kapasiteyi aşmayın ona eziyet etmeyin, onu küstürmeyin.O yaşadığımız sürece lazım olacak,onu hor kullanmayalım,onu fantazilerimize kurban etmeyelim.Elde edemeyeceğimiz şeylerin peşinde ısrarla ,inatla koşarak onu yılgın ve yorgun düşürmeyelim.Biliyoruz yorulmadan ,terlemeden emek vermeden yaşanmaz, yaşamın anlamı,tadı olmaz.Kısacası hayatı hırstan,ihtirastan,kapristen uzak tutabilirsek belki biraz mutluluğa yakın oluruz diye düşünüyorum.SAYGILARIMLA, MUTLU YILLAR DİLEKLERİMLE...

yaşar sığınç    01 Ocak 2009 17:29
Arkadaşlar,yeni hazırlanan kamu personel düzenlemelerinde derece 01-09 arası yapılacak burada meslek gurupları yetki,sorumluluk,iş yükü v.s şeklinde guruplandırılmış,bu düzenleme meclise gelmek üzere; biz 5 yıldır maaşlarımıza bu iki konu 9/2 ;1/4 meselesinden zam yaptıramadık,diğer meslek gurupları hepsi zam almasına rağmen Temad'ın elinde istatistiki bilgiler olmadığından,Assubay toplumunun nasıl bir yaşayış içinde olduğunu bilmeden, hazırlayıp sunduğu derece kademe olayı fiyasko ile sonuçlanmış büyük bir zaman boşa geçmiştir.Çalışan arkadaşların problemlerini zaten Genelkurmay yapıyor, mesele emekli Assubay sorunlarıdır;eğer biz bu şekilde derece,kademe diye işi götürmeye kalkarsak ömrümüz buna yetmez artık gerçekleri görmeliyiz, saygılar.

necmi günay    01 Ocak 2009 16:06
Türkiye Oryantiring Federasyonunun 27 ARALIK 2007 tarihinde yapılan Genel Kurulunda Emekli Assubay Mehmet GENÇ Başkan olarak seçilmiştir.Saygıdeğer başkanımızın yeni yılını kutlar,yeni görevinde başarılarının devamını dileriz.

Ersen Gürpınar    01 Ocak 2009 14:41
Saygıdeğer Arkadaşlarım,

Bizim ekonomik sorunlarımızın ana kaynağı başlangıç dereceleridir. Özel Statü uygulaması gereğince şu an Asb.lar 9/1'den göreve başlayıp 1/3' e kadar yükselmektedirler. Diğer memurları emsal gösteriyoruz ;ama bu nedenle emsal göstererek dava açamıyoruz. Genelkurmay da TEMAD yöneticilerine 9/2'nin özellikle verilmediği çünki bunun 1/4'e yükselmeyi gerektirdiğini ifade ettiklerini biliyoruz.
Bu günkü uygulama olan ve TEMAD'ın kesin düşüncesini bilmediğimiz 9/1 konusu tüm emeklilere teşmil edildiği zaman belli bir kesimin kazanımı olacaktır;ancak 3'ncü dereceden emekli olan buyük çoğunluk ile yüksek okul bitirip intibakları yapılıp 2/1'den emekli olanların birinci dereceye yükselmeleri hayal olacağı gibi 1/4 önündeki engeller devam edecektir. BU NEDENLE Birçok kamu görevlisine uygulanan MYO mezunlarının 9/2 ,lisans mezunlarının 8'nci dereceden göreve başlatılması ekonomik sorunların çözümünde anahtardır.

TEMAD YÖNETİMİNİN BAŞLANGIÇ DERECELERİ KONUSUNDAKİ TAVRINI NET OLARAK BİLDİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR Bu konuda dile getirilen endişelere niçin yanıt verilip açıklama yapılmamaktadır?Suskunluk kabul anlamını taşımaktadır.Bu nedenle yönetim net açıklama yapmalı ve bu kadar güç koşullarda görev yapan, sorumluluk alan assubayların büro memurları gibi göreve başlatılmasının hiçbir değer yargısı ile kabul edilemiyeceğini belirtmeli,takipçisi olmalı ve bundan kesinlikle taviz vermemelidir. Saygılarımla...

abdullah ektik    01 Ocak 2009 12:21
http://www.emekliassubaylar.org
Bütün meslektaşlarıma Yeni yılda sağlık,mutluluk,maddi
ve manevi zenginlikler dilerim.

Mesut MAVITUNA    01 Ocak 2009 03:36
Bütün meslektaşlarımın yeni yılını kutlar, mutluluk ve esenlikler dilerim.

Mesut MAVITUNA    01 Ocak 2009 03:32
MUĞLA,TEMAD İl Başkanlığına yeniden seçilen değerli kardeşim, Halil ERGENLİ ve çalışma arkadaşlarını kutlar,başarılı çalışmalarının devamını dilerim.

mehmet doğan    01 Ocak 2009 02:52
Tüm meslekdaşlarımın yeni yılını kutlar sağlık ve esenlik dolu nice yıllara hep birlikte ulaşmayı temenni ederim.

yaşar sığınç    01 Ocak 2009 02:52
Arkadaşlar;Temad yönetimi tüm assubayların sorunu olan düşük maaş,geçim sıkıntısını yukarı taşımak yerine 1/4 dereceye çıkmak veya 9/2 başlamak gibi cılız konuları benimsemiş bunlarda da başarılı olamayarak uzun bir zamandan beri emekli Assubay camiasının sıkıntıda kalmalarını sağlamıştır.Bugün diğer meslek kitleleri maaşlarını artırmayı başarmışlardır,biz hiç bir yetkilinin önem vermeyeceği konuları işlediğimizden malesef bu sıkıntılara düşmüş bulunmaktayız,Ankara'da toplanarak mektup şeklindeki sorunlarımızı meclis önünde milletvekillerine dağıtıp,meclis başkanıyla görüşmeye çalışalım, gerekirse sabahtan akşama kadar meclis önünden ayrılmayarak medyanın duymasını sağlayalım, bu sadece benim görüşümdür sizlerin katkılarını bekliyorum saygılar.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Değerli Meslekdaşlarımız
9/2 Konusu tüm meslekdaşlarımızı ilgilendiren ve ekonomik sorunlarımızın anahtarı olan bir konudur 1/4 konusu önemlidir ancak kabulü halinde tüm arkadaşlarımızın yararlanacağı bir konu değildir Bilgilerinize

HASAN YOLDAS    01 Ocak 2009 00:31
2009 YILININ TÜM MESLEKTAŞLARIMIZA SAĞLIK, MUTLULUK, BEREKET GETİRMESİ DİLEKLERİMLE....
UMARIM Kİ YENİ YILDA ÇOK DAHA GÜÇLÜ TEMAD OLACAĞIZ.

HARUN KURUOĞLU    01 Ocak 2009 00:28
Değerli meslektaşım Osman ADA Bey; cümlenize ilave edilecek hiçbir şey yok Binlerce meslektaşımızın düşüncelerini dile getirmişsiniz,size teşekkür ediyorum.TEMAD bizlere nazaran olayların daha içinde ve gelişmeleri yakından izliyor diye düşünüyorum.Merak ettiğim ve sormak istediğim soru net olarak şu`;Bizim sorunlarımızın çözülmesine Genelkurmay mı engel oluyor yoksa Hükümet mi ? Cak,cık,mış demeye gerek yok.İstenildiğinde sorunlarımızın yasal olarak çözümü bir saatlik iş,bize kimse masal anlatmasın,sorunun kaynağını bilelim ve ona göre tavır alalım,bunun daha ötesi yok.Herkese mutlu yıllar.

haluk sucu    01 Ocak 2009 00:08
Tüm mestektaşlarımın yeni yılını en içten dileklerimle kutlar yeni yılın herkese sağlık mutluluk ve başarılar getirmesini dilerim.

Hikmet BOLAT    31 Aralık 2008 22:56
Yeni yılımız 2009 un;
Hatıralarıyla tarihe gömdüğümüz 2008 in
İyilik, sağlık, sıhhat ve esenlik dolu dostluklarını alıp, devam ettirmesini dilerim.
Hikmet BOLAT

Osman Ada    31 Aralık 2008 20:42
Değerli Meslekdaşlarım;

TEMAD sitesine ve burada yazılanlara bakılınca bizim 9/1 haksızlığımız devam ediyor görünmektedir. TEMAD yönetimi net bir açıklama yapmıyor Bugün TEMAD Yön.Krl.Üyesi Sn.Kadir KOCALAR hukuk dili ile açıklama yapmış;ben üç kez okudum,ne deniyor, ne yapılacak anlıyamadım ve aşağıdaki mesajı Temad panosuna gönderdim.Net anlaşılır bir açıklama bekliyorum.
TEMAD SİTESİNE GÖNDERDİĞİM YAZI

Sayın Meslekdaşlarım Değerli Temad yönetimi,
Şimdi bazıları TEMAD yönetimi ağzı ile kuş tutsa yine bahane buluyorsunuz diyebilir.

Temad Hukuk Komisyonundan Sn.Kadir Kocalar beyin açıklamalarına teşekkür ederim, beni mazur görün cahilliğime verin;ama okudum,anlamadım şunu benim gibi anlamayanların anlayacağı dilden yazar mısınız?
ASSUBAYLAR BÜRO MEMURU GİBİ GÖREVE BAŞLAMASI HAKSIZLIKTIR TEMAD YÖNETİMİ OLARAK ASSUBAYLARIN MYO MEZUNU İSE 9/2 LİSANS MEZUNU İSE 8'NCİ DERECEDEN GÖREVE BAŞLAYIP 1/4 KADEMEYE YÜKSELMELERİ SAĞLANACAK,EMEKLİLERİN DE İNTİBAKI BUNA GÖRE YAPILIP BUNDAN TAVİZ VERİLMİYECEKTİR Bunu mu demek istiyorsunuz? Mesajımın altına EVET veya HAYIR diye tek kelime etmeniz yeterlidir YENİ YILINIZI KUTLUYORUM

Besim Özel    31 Aralık 2008 19:19
Yeni yılın,çalışan ve emekli olmuş tüm Assubaylara ve ailelerine sağlık ve mutluluk getirmesini;dileklerinin gerçekleşmesine vesile olmasını dilerim.
Besim Özel
E.Top.Kd.Bçvş.955-46

Oncel Filo    31 Aralık 2008 18:29
http://www.emekliassubaylar.org
Tüm Türk Milletinin Yeni yılını kutlar, 2009 yılının tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini dilerim.

Saygılarımla,
Oncel Filo


3753
Mesaj Defteri yazıları