MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


Orhan Kaya    08 Şubat 2008 00:17
http://www.kuvayimilliye.net
Ufuk assubayın kaybettikleri yetmez mi? Yetkililer tarafından bu konuya acilen çözüm bulunmalıdır. Gerekiyorsa tüm taraflar tekrar dinlenmelidir. Bir insanın hakikat arayışına, vicdanlar sesiz kalamaz...

isa    07 Şubat 2008 23:29
Bakıyorumda kınayan kınayana gidiyor, bende ortamı bozmayıp "MHP genel merkezine siyah çelenk koyanları kınıyorum". Saygıdeğer meslektaşlarım siyah çelenk ne anlama geliyor? Siyah çelenk eylemine maruz kalan MHP gibi bir partinin, çelenk koyanlara gül dağıtmasınımı bekliyordunuz? Bu işi şakamı sanıyorsunuz? Bu milletin evlatları olarak "VATANI SİZDEN DAHA İYİ DÜŞÜNÜR VE KORURUZ" diye karşılık vermeleri neden zorunuza gidiyor? Türkiye cumhuriyetine mensup, damarlarında asil TÜRK kanı taşıyan herkes "VATANINI KORUYUP KOLLAMAKLA MÜKELLEFTİR" cumhuriyetini ve ülkesini koruma konusunda böylesine yüksek heyecan taşıyan gençlerin varlığı, sizleri neden bu kadar üzüyor? Hainlere karşı olan mücadelemizi, böylesine yüksek karakterli ve heyecanlı gençlerimizle omuz omuza vermedikmi? ve halen bu gençlerimizle birlikte mücadelemizi sürdürmüyormuyuz? Benim kanaatimce, TEMAD genel merkezi bu işe bilerek ve isteyerek ortak olmuştur. Bu eylem tam bir fiyasko ile neticelenmiş ve camiamızada zerre kadar katkı sağlamadığı gibi aksine derin yaralar açmıştır. TEMAD genel merkezi hiç vakit kaybetmeden MHP genel başkanından özür dilemeli ve bunuda basına deklare etmelidir. TEMAD bu eylemden itibaren benim temsilcim olma sıfatını kaybetmiştir. Genel Başkan tez zamanda bu hatasını tamir etmelidir. Unutmayalımki Askere uğurlama törenleri bile bu gençler tarafından heyecanla yaşatılmakta, şehit cenazeleri bu gençlerimizin elleri üzerinde toprağa taşınmaktadır. Bizler siyasi kısıtlamalar içinde olmayan emekli insanlarız. Buradan emekli olan bütün meslektaşlarıma sesleniyorum; eğer gönlü vatan sevgisiyle dolu bu gençleri daha yakından tanımak istiyorsanız lutfen size en yakın ülkü ocağını ziyaret ederek bir çaylarını için, eminimki gençlerimize olan önyargılarınız saplantıya dönüşmemişse kırılacaktır. Ben, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu olan böylesine gençlere sahip olduğumuz için gurur duyuyorum. SAYGILARIMLA
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Gözünüzden kaçmış olabilir,burada asıl kınanan Temad yönetimidir,bizlerin parti kınamayla işi yoktur,Mhp nin yaptığı yada açıklamalarıda uygun değildir,tartışılabilir,ama bunların hiç birinin bizler gibi cephede savaşıp kanını akıttığınıda yada vatanı bizden daha iyi koruduklarınıda kimse iddia edemez..

veysel çetiner    07 Şubat 2008 23:15
http://www.egitimdebiz.com
Çalışan ve emekli astsubayların 1989 yılında çıkartılan KHK ile memurlara verilmesi öngörülen görev tazminatı artık tarihe karıştı. Böylece binlerce çalışan ve emekli astsubayların haksız bir uygulamayla verilmeyen görev tazminatının, verilmesi için yılardır vermiş olduğu mücadele maalesef bu gün iktidar partisi tarafından mecliste çıkartılan bir kanunla, kaybettiğimizi ve bu gün çıkartılan bu kanunla hakkımızın gasp edildiği resmen tescillenmiş oldu&

Ek göstergesi 7000 den fazla olan (Emekliler dahil) 400600 YTL zam almıştı. Ek göstergesi 7000 altında olan çalışanlara da her yıl ek tazminat adı altında 120 YTL yakın bir artış yapıldı. Emeklilere herhangi bir artış sağlanmadı. Özelikle çalışan ve emekli astsubaylar büyük bir haksızlığa uğradı.

Bu günden sonra elimizden göz göre apaçık gasp edilen özlük haklarımızı almak için nasıl bir strateji uygulayacağımızı ve hangi kanunu örnek göstererek, uğradığımız bu maddi kayıpların nasıl telafi edileceğinin, Sayın TEMAT Genel başkanımızın nasıl bir eylem planı yapacağını merakla beklemekteyiz&

1989 Yılından beri almamız gereken görev tazminatının, bu güne kadar alamadığımız aşikârdır. Artık daha etkin, kalıcı hak arama stratejimizi, hukuk kuraları dışına çıkmadan değiştirmemizin zamanı geldi.


Ayrıca emekliassubaylar.org mesaj panosunun bize sunduğu bu imkânlardan faydalanarak.. Sayın Başbakanımız Tayip ERDOĞANA ve Milli Savunma Bakanı Vecdi GÖNÜL e burada seslenmek istiyorum. Seçimlerden önce emekli astsubayların özlük haklarını düzeltilmesiyle ilgili çalışmalarımız devam etmekte, seçimlerden hemen sonra çalışmalarımız sona erecektir.
Beyanatınıza dayanarak sormak istiyorum. Yıllardır haksızlıklara uğramış çalışan ve emekli astsubayların özlük haklarıyla ilgili çalışmalarınız ne zaman sonuçlanacak, binlerce aileyi ilgilendiren bu müjdeyi ne zaman açıklayacaksınız? Merakla beklemekteyiz.


SAYGILARIMLA


Veysel ÇETİNER

E.HV BN. KD BÇVŞ

HASAN HEKİM    07 Şubat 2008 22:56
UFUK KARDEŞİME;
Siteye yazmış olduğun imdat çığlığını, çaresizliğini belirten yazını büyük üzüntü duyarak okudum.Ben sana cevap yazan semih arkadaşım gibi hakkın yerini bulacağını belirten iyimser bir ifade ile bir şey yazamayacağım.Çünkü hiç bir şekilde adalet yerini bulmayacaktır,ne rahmetli geri gelecek ne ayrıldığın ailen eski güzel günlerine kavuşacak nede sen yaşadığın sıkıntılarının, hapis cezalarının, mahkeme günlerinin karşılığını alamayacaksın.Çoğumuz seninki gibi hatta senden fazlalarınıda yaşadık gördük meslek hayatımız boyunca sanma sadece senin başına geldi.Her zaman heryerde hesap sorulacak kişi arandığında yoldan geçen bir assubay arandığını hep gördük ve hep ondan hesap soruldu.Sorumluluklarımız hep boyumuzu aştı,ancak yetkilerimiz haklarımız herzaman hasıraltı edildi.Herzaman onlar haklıydı biz hep haksız.Keser bu hep kendine yonttu.E noldu dersen sevgisiz güvensiz bir toplum oluştu,emekli olurken arkama bile bakmadım eyvallah bile demedim çoğumuz demedik.deniz kuvvetlerinden emekli işlemlerimizi tamamlarken bizi bir bardak çay ve iki parça kuru pastayla uğurlarken napalım imkanlarımız bu kadar diyen albaya güldük geçtik, biz imkanların ne kadar olduğunuda biliyoruz.Artık kapısının önünden bile geçmiyorum,tanımıyorum gerekli olmadıkça da emekli askerim demiyorum.Hangi birini anlatayım be kardeşim yaşadıklarımız yaşattıkları anlatmakla bitmezki.Zaten biraz daha yazarsam sen derdini unutup bana üzülmeye başlayacaksın.Kalben ruhen senin yanındayım,yaşadığın sorun nedeniyle en az senin kadar üzülüyorum,sana tavsiye edebileceğim sabır sabır sabır.Zaman herşeyin ilacıdır,bu günlerde geçecek,acı hatıralar olarak geçmişte kalacaktır.Umutlarını hiç kaybetme.
Umutlarının hiç tükenmemesi dileklerimle.
(Olayın gidişatından haberdar et bizide)

Semih Topkaya    07 Şubat 2008 19:32
DEĞERLİ SİTE YÖNETİCİLERİ BU SİTEYİ AÇTIĞINIZ VE OLUMLU/OLUMSUZ ELEŞTİRİLERİ YAYIMLADIĞINIZ İÇİN ŞÜKRANLARIMI SUNARAK BAŞLAMAK İSTEDİM. GEÇEN GÜN TEMAD'IN MESAJ PANOSUNA YAZDIĞIM ELEŞTİRİ MALESEF YAYIMLANMADI. SEBEBİNE GELİNCE ELEŞTİRİYİ KALDIRAMADIKLARI KANISINDAYIM. HAKARET EDİLMEDİĞİ SÜRECE HER ELEŞTİRİ YAYIMLANMALI VE HATALAR DÜZELTİLMELİDİR. BEN MEKTUP OLAYI HAKKINDA ELEŞTİRİ YAPMIŞTIP AMA MALESEF YAYIMLANMADI HÜSEYİN SAVCI BEYİN TEKZİBİNİN EKRAN GÖRÜNTÜSÜNÜ ÇEKİP RESİMLERE "TEKZİP" ADIYLA EKLEDİM TESUD'UN SAYFASINDAN DA YAZILAN MEKTUBU "MEKTUPÇUK " OLARAK RESİMLERE EKLEDİM OKURSANIZ VE GÖRÜRSENİZ ÜZÜLECEK NOKTALARDAN BİRİSİ BAŞKAN EFENDİNİN İSMİ DOĞRUDA İMZASI BAŞKASININ BİR CEMİYETE BAŞKANLIK ETMEK BU KADAR UCUZ OLMAMALI HELE HELE BU ASTSUBAY CAMİASI İSE BU BAŞKANI BİZ HAKETMİYORUZ. GERÇEKTEN BİZE İNSANLAR GÜLMEKTE KENDİMİZE GÜLDÜRMEYELİM. BİZİ YARATAN "ÇOK DİNLE DİYE İKİ KULAK, AZ KONUŞ DİYE BİR AĞIZ, ÇOK DÜŞÜN DİYE KOCAMAN KAFA VERMİŞ" DEMEK İSTEDİĞİMİ İNŞALLAH BAŞKAN EROL BEY LAFIM SANA...

TEKİN    07 Şubat 2008 17:17
Değerli arkadaşlarım,
Bu günkü Yeniçağ gazetesindeki (07.02.20089) İsrafil K.Kumbasarın yazısını okumanızı tavsiye ederim.Özelliklede son bölümü okuyun.Siyah çelenkçi Tesud\'cular ve riayetçilerde okur inşallah .saygılar.TEKİN..

erdal123    07 Şubat 2008 14:49
Sayın Savcı'nın yazısına yazdığım yorumun aynısını TEMAD sitesine de yazdım. Ancak yayınlanmadı. Bir de Genel Başkan Yardımcısı hakaret içermedikçe hepsini yayınlayacağız diyordu. Sonra bir baktım ki gelen tepkilerin yoğunluğundan olsa gerek yalanlama yayınlanmış. TEMAD yöneticilerinin hafızası mı yok. Mektubu okudum. İmzayı gördüm. Şu türban meselesine TEMAD bulaşmasın, yığınla sorunumuz var üyelerimizden tepki alırız diyorum ve tekrar ediyorum. Kendi hakkımızı aramak istediğimizde biraz daha bekleyin politikası uygulanıyor. Aslında TEMAD'ın bu olayda ne yaptığını anlamamak mümkün değil. "Hazır pişmiş eylem var. Gel sende katıl. Adın duyulsun. Mensupların bak TEMAD çalışıyor derler. Birkaç emekli generalle bir kaç saatliğine yanyana bulunursun. Değerin artar."
Biz meslek hayatımızda hep kullanılıp kirli bir peçete gibi bir kenara atıldık. Tıpkı şimdi ki gibi. Biz bunu hak etmedik. Türbana karşı olan emekli assubayıma hak veririm. Karşı olmayan emekli assubayıma da hak veririm. Çünkü herkes kendi gerçeğini yaşıyor. Ancak bizim bir gerçeğimiz var. Eziliyoruz ve ezdiriliyoruz. Saygılarımla...

Gürcan OĞUZHAN    07 Şubat 2008 13:50
TEMAD' IN İNTERNET SAYFASINA BAKTIM DA GÖRDÜKLERİME İNANAMADIM. HALA BAYRAM KUTLAMASI ŞEKERİ EKRANDA EN BAŞTA. 2007 YILINDA KURULUŞ YILDÖNÜMÜ YAPILACAĞINA DAİR DUYURU HALA EKRANDA.
YAHU SİZE ONUN BUNUN ROMÖRK GİBİ ARKASINA TAKILACAĞINIZA ŞU İNTERNET SAYFANIZI DÜZELTSENİZE DEMEZLER Mİ?
SİTE BERBAT. AMACIMIZ SAYFASINA BİR TIKLARMISINIZ ? NE GÖRECEKSİNİZ ??? BEN SÖYLEYEYİM HİÇ BİR ŞEY....????? GÜLER MİSİN AĞLARMISIN ??????????????????????????

Şerafettin Turgay    07 Şubat 2008 12:53
Saygıdeğer Meslektaşlarım

Camiamızı kör, sağır ve aptal zannedenlerin düştükleri ZAVALLILIĞI bir kere daha takdirlerinize sunarken,
Aptal yerine koymaya çalıştıkları CAMİA tarafından yapılan TENKİT ve KINAMA sonrası , ÇARESİZLİK ve ZAVALLILIKLARININ dışavurumu olarak yaptıkları açıklamaya dikkat çekmek isterim .


TEMAD GENEL BAŞKANLIĞI

Ülkemizde gündemde olan ve milletimizin tamamını geren Türbanla ilgili anayasa değişikliği konusunda genel merkez olarak endişelerimizi belirten basın açıklamamızı yaptık.

Bundan sonra türbanla ilgili olarak bu güne kadar ülkenin neresinde olursa olsun hiçbir eyleme katılmadık. Bu yönde de alınmış bir kararımız yoktur.

Genel Başkanlığınmız ülke genelinde büyük bir açılım sağladığından başkentte ve yurt sathında herhangi bir eylem yapmak isteyenler eylemlerini güçlü göstermek için TEMAD ı yanlarında göstermeyi alışkanlık haline getirmişlerdir. Bu gibi olaylara tanık olunduğunda tarafımızdan anında müdahale edilmektedir.


VE kendi kendilerini TEKZİP EDEN mektupları ( Kopyalanamadığı için Link vermek zorunda kaldım ) :

http://www.tesud.org.tr/mektup1.html


TESU D himayesinde ve kanatlarının altında gözüken İMZA kime ait acaba ? Yoksa odamı İNKAR edilecek . ÇOK YAZIK .

Bu arada DOĞMASI beklenen TEMAD A.Ş. BEBEĞİ DÜŞÜK YAPILARAK kaybedilmiştir. Camianın BAŞI SAĞOLSUN .

Selam ve saygılarımla

kubilay akbulut    07 Şubat 2008 12:43
BİR SİYASİ PARTİNİN ÖNÜNE KONMAK İSTENEN SİYAH ÇELENK VE KOYMAK İSTEYENLERİN ZATEN EN DERİNLERDEN AYRIŞMIŞ BİR GARİP GÖRÜNTÜLERİ..YİNE ANİ KARAR VERİLMİŞ,YİNE GÜDÜMLÜ,YİNE İKİNCİL DURUMA DÜŞÜLMÜŞ,VE YİNE SONUÇ KOCAMAN BİR HAYAL KIRIKLIĞI..

ASSUBAYLARI AÇLIĞA MAHKUM EDEN,BİNBİR GÜÇLÜKLE MECLİSE GETİRİLEN KANUN TEKLİFLERİNE KARŞI ÇIKAN,İNSANİ,HUKUKİ,VİCDANİ BÜTÜN GİRİŞİMLERİNİ YOK SAYAN,ENGELLEYEN BU KONUDAKİ ZİHNİYETİ TESCİLLENMİŞ BİR YAPIYLA SİZİN NE İŞİNİZ OLABİLİR ALLAHAŞKINA?

BANA TESUD'UN ASSUBAY'LAR LEHİNE BİR BEYANATINI,DESTEĞİNİ GÖSTEREBİLİRMİSİNİZ?BU NASIL BİR DUYGUDUR Kİ KÖRÜ KÖRÜNE AYNI HATALAR YAPILMAKTADIR.TEMAD NİÇİN DOĞRU VEYA YANLIŞ BAĞIMSIZ HAREKET EDEMEZ?
BEYEFENDİLER TARİFSİZ HAYAL KIRIKLIĞI İÇİNDEYMİŞ.ASSUBAY'LAR BU HAYAL KIRIKLIĞINI,ACILARI ONLARCA YILDIR ÇEKİYORLAR.ÖNCE KENDİ İÇLERİNİ TEMİZLEYİP,ADALETSİZ UYGULAMALAR İÇİN BİNA ÖNLERİNE SİYAH ÇELENK BIRAKSINLAR...ONDAN SONRA SONUNA KADAR BENİM DESTEĞİMİ İSTESİNLER... :?

TEKİN    07 Şubat 2008 12:43
arkadaşlar 07.02.2008 tarihli zaman gazetesinden MHP yi protesto eylemi emekli askerleri böldü başlığı altında temadın ve Türkiye harp malulü gaziler şehit dul ve yetimleri derneğinin açıklamalarını okuyabilirler Tkin GÜLMEZ
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sn.Meslekdaşlarımızın bizimle ilgili haberleri verirken mümkün ise linkleri yazmalarını böylece habere daha seri ulaşabiliriz.

Ersen Gürpınar    07 Şubat 2008 11:50
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Bizler mesleki sorunlarımızın yanı sıra ülke sorunlarınında takipçisi ve savunucusuyuz bizi yasal olarak temsil eden TEMAD'ta ayni çizgiyi izlemek zorundadır. Sivil toplum örgütü olarak bu gereklidir. Son günlerde milleti kamplara bölen bir türban sorunu yaşanmaktadır.Dini inançları gereği başını örtene saygı duyarız bizim karşı olduğumuz siyasi bir simge ve ithal örtünmedir çünki bu ülkede 40 yıl önce türban ve türban sorunu yoktu biz yenimi müslüman olduk? Annelerimiz eşlerimiz kardeşlerimizde başlarına örtüyorlar ama bu geleneksel başörtüdür. Buna da katılmayan arkadaşlarımız olabilir saygı ile karşılarız AKP Anayasa değişikliğini MHP ve DTP ile birlikte çözme girişimindedir ASKER KÖKENLİ DERNEKLER MHP desteğini protesto eyleminde bulundular; Bu eylemin içeriği ve sonrasında gelişen olayları ayrıca tartışabiliriz; Ancak Temad bize eylemi bildirmedi sitesinde yayınlamadı tepkilerimiz üzerine yaptıkları açıklamada eyleme katılmadıklarını bildirmişlerdir bu durumda şu yanıtları bekliyoruz.
1. Temad bu görüntüler üzerine niçin anında basın açıklaması yaparak eyleme katılmadığını adını kullananlar hakkında yasal işlem başlattığını açıklamamıştır?
2. TEMAD kadın kolları başkanımız hanımefendi eylemde yer almıştır kendi insiyatifi ile mi katılmıştır?
3.Hiçbir konuda bize destek vermeyen sorunlarımıza duyarsız kalan TESUD bizi bundan sonra figüran olarak görmemesi için ne gibi önelemler ve kararlılık gösterilecektir?
BU YANITLARI ACİL BEKLİYORUZ

erdoğan erşahince    07 Şubat 2008 10:18
BU GÜNKÜ HÜRRİYET GAZETESİNDE YALÇIN DOĞAN'IN YAZISINI OKUYUN LÜTFEN

Hakan HEZER    07 Şubat 2008 00:47
KULLANSALARDA KARŞILARINA ÇIKIP NEDEN KULLANDIN DİYEBİLECEK BASİRETLİ YÖNETİCİLERİMİZ VAR MI?
ADAMLAR SENİN KURUMSAL KİMLİĞİNİ,LOGONU SANA SORMADAN KULLAIYORSA BUNADA BİRŞEY DİYEMİYORSAN ÇEK GİT ARKADAŞ...
EĞER GERÇEKTEN HABERİNİZ YOKSA BU SADECE TEMAD KURUMSAL YAPISINA DEĞİL,YÖNETİCİLERİNE DOLAYSIYLA BİZ ÜYELERE ÇOK AĞIR HAKARET VE ADAM YERİNE KOYMAMAYA KULLANMAYA DEVAM ETMEK DEMEKTİR.TEMAD YÖNETİMİİ BU ÇOK KÜÇÜK GÖRDÜKLERİ OLAYDAN İSTİFAYA DAVET EDİYORUM.

veysel çetiner    06 Şubat 2008 23:59
http://www.egitimdebiz.com
Bunca sıkıntımız derdimiz varken, özlük haklarımız gasp edilmişken, emekli astsubaylar neredeyse açlık sınırının altında geçim derdine düşmüşken, doğal gaz, elektrik faturalarını ödeyemeyecek durumlara düşmüşken&


Emekli Astsubay Özlük hakları bu kadar gasp edilmişken, acaba Türkiye Emekli Subaylar Derneği neredeydi&.

Biz bu oyuna gelmemeliydik&

MEHMET ALİ KILINÇ    06 Şubat 2008 23:28
TARİFSİZ HAYAL KIRIKLIĞI&


Asker emeklileri derneklerinin türban konusundaki tutumu nedeniyle üzerinde "TARİFSİZ HAYAL KRIKLIĞI" yazan protesto çelengini MHP genel merkezi önüne bırakırken yaşanan olayları televizyon haberlerinden herkes gibi bende izledim.
Üzüldüm. Bir Temad üyesi olarak sorunlarımızla ilgili basit bir gazete ilanı eylemi konusunda ayak sürüyen bir görüntü veren, Temad genel merkezini eyleme razı etmek için günlerce uğraştığımızı hatırlayıp üzüldüm&
Hoş gördüm. Günlerdir kamuoyunu meşgul eden, ülkenin büyük bir sorunu haline getirilen bir konuda bir sivil toplum örgütü olarak Temad'ımızın bir fikri olacaktır ve bunu ifade etmesi gayet doğaldır, doğrusu da budur deyip, haklarımızın aranması birçok konuda eleştirilerim saklı kalmak üzere hoş gördüm.
Güldüm. Çelengin üzerinde "Tarifsiz hayal kırıklığı" yazdığına göre demek oluyor ki birilerinin MHP gibi bir partiyle ilgili olarak umutları hayalleri varmış ki hayal kırıklığı yaşamışlar. Bu birileri izlediğim kadarıyla hepsi bir yerlerden okumasalar bile yetmişli yıllardan beri yakın tarihimizdeki olayları izlemiş kişiler. Nasıl olurda bu günkü BOPun yıllar önceki bir tür versiyonu olan ABD'nin yeşil kuşak projesi gereği kurulmuş olan, aynen bu gün iktidarda olanlar gibi Türk-İslam sentezi adı altında uydurma ideolojilerle ülkemizin Araplaştırılmasına, ABD çıkarlarına hizmet eden bir akım olduğunu nasıl unuturlar ve bambaşka beklentilere girerler. Söylediklerimin en büyük kanıtı olmak üzere, örneğin partinin ideolojisi olduğu söylenen Türk- İslam sentezinin bir zaman babalığını yapan Taha Akyol'un bu gün kimlerin hizmetinde olduğunu neden göremezler. Bir zamanlar ismi partinin ileri gelenlerinden olan Hali Şıvgın'ın yayın organlarında da yer aldığı üzere, Suudi Arabistan'ın Rabıta örgütünün Türkiye temsilcisi olduğunu neden duymazdan gelirler. MHPnin kuruluşuna en büyük harcı koyanlardan Reha Oğuz Türkkan'ın Amerikan Üniversite çevrelerinden bu iş için özel görevle gelen birileri olduğu iddiaları hala ortadadır. Bunu bilmezler mi? Bu kadar güdük öngörülü olup asıl takiye şampiyonu AKP dururken, onun silahını elinden alıp, seçmen bu kadar salakmış gibi aynı tabandan oy alarak öne geçebileceğini uman ve aslında sadece laiklik karşıtı AKPnin değirmenine su taşıyan değil, aslında kendine verilen asıl görevi yaptığının farkında olmayıp MHPye umut bağlayanlara güldüm.
Üzüldüm. Her ne kadar bu tür bir muameleye muhatap olanlar hak mücadelemizde karşımızda bizi engelleyen çevrelerin başında gelenlerden olsalar da, bu konudaki eleştirilerim saklı kalmak kaydıyla, en azından büyük çoğunluğu bu ülkeye hizmet ederken ve bu ülkeyi severken birileri gibi, "gemicikler" karşılığı sevmediklerinden emin olduğum için, bu çevrelere karşı " ya Allah bismillah Allahü ekber" diyerek üzerlerine yürünmesi "kimse kendisine cumhuriyeti koruma görevi vehmetmesin" türü alaycı demeç verilmesi durumuna üzüldüm.
Gülümsedim. Bir zamanlar kendisinin imam çocuğu olduğunu söyleyip, üzerine vazifeymiş gibi kürsüden kuran ayetleri okuyup ülke yönetmeye kalkan ve ülkenin bu gün bu duruma gelmesinde payı olan, kendilerinin en büyük Atatürkçü olduğunu yutturmaya kalkan paşayı hatırlayıp acı acı gülümsedim.
Son olarak ortada hiç kanıt olmamasına rağmen sezgilerime dayanarak şunu düşünüyorum. Dönem geçmişte kalan on yıllık dönem. Konuşan bu ülkede Genel Kurmay Başkanlığı yapmış bir kişi. Söyledikleri; ABD askeri helikopterlerinin Kuzey Irakta bulunan bölücü örgüte yardım malzemesi attığı. Ülkenin en büyük gazetelerinden birinin resimli haberi: Albay rütbeli bir amerikan askeri yetkilisi PKK terör örgütü yetkilileriyle görüşüyor. Yani ABD inkar edilemeyecek şekilde PKKyı destekliyor. Yıl 2006, Ülkemizde Amerika'yı sevmeyenlerin oranı yüzde seksenlerde tavan yapmış durumda. Yıl 2007, geçen yılların aksine ABD terör örgütüne karşı ülkemizi desteklemeye başlıyor. Aynı tarihlerde hangi dağda kurt öldüyse, seçim meydanlarında ipli gösteri yapan MHP Genel başkanı yelkenleri suya indirip birden bire Amerikancı AKP'ye yardıma koşup anayasa değişikliğine katkı da bulunuyor. Bu bir rastlantı olabilir mi? Yoksa yine burası Türkiye deyip geçelim mi?
Bütün bunları göremeyip bu parti üzerine beklentiye girenleri kınamak boyumu aşar. Ama körü körüne "Tarifsiz Hayal Kırıklığı" yaşayanların hiç mi suçu yok?
Saygılarımla...

MEHMET ALİ KILINÇ

Orhan Kaya    06 Şubat 2008 21:18
http://www.kuvayimilliye.net
Çelenkte yer alan emekli assubayların, aynı şekilde her alanda da yer almaması/alamaması/aldırılmaması ve haklarının teslim edilememesi düşündürücüdür?

Gürcan OĞUZHAN    06 Şubat 2008 19:02
Arkadaşlar yazılanları okudukça ve bunlara yaşadıklarımı kattığımda kendimi çok mutsuz hissediyorum. Astsubay Camiasına sırtını dayayıp yazın gölgede, kışın da kalorifer başında görev yapıp ondan sonra ahkâm kesenlerden artık midem bulanıyor.Ne bunların ne de siyasilerin bu camiaya sahip çıkacaklarına hele hele değer vereceklerine inanmıyorum. Ben kendi adıma şöyle bir karar verdim: Bu tarihten itibaren hiç bir şekilde sandığa gidip bunlar için oy kullanmayacağım.Çünkü bunların birbirlerinden farkları yok. Sadece renkleri farklı onların. Ne memleket, ne milliyet ne de hürriyet bunların umurlarında değil. İllada saltanat İllada saltanat. Kap kapıştır cebe at. Olay bu. Devletin bekası da yalanlarından biri. O da umurlarında değil.

Tevfik ÇOBAN    06 Şubat 2008 18:10
Can çıkar huy çıkmaz derler. İşte öyle birşey. Bizim haberimiz yok ama bizim öncümüz var. Bizim amblemi babasının malı gibi istediği yerde kullanıyor.
Yapılacak çok şey var ama en uygunu kapkara bir çelengi ilgili derneğin önüne bırakmak olsa gerek.
Belki bazı şeylerin DÜŞÜNDÜKLERİ GİBİ OLMADIĞINI ANLARLAR.

Mehmet EROL    06 Şubat 2008 16:09
Saygıdeğer meslektaşlarım.
Emekli askeri derneklerin temsilcilerinden oluşan bir gurubun MHP genel merkezi önüne Siyah çelenk bırakılması olayında uğradıkları saldırı, gerekçesi ne olursa olsun affedilemez bir harekettir.
Toplumun çeşitli katmanlarının (hangi kesimden olursa olsun) demokratik haklarını gösterme ve herhangi bir şekilde dile getirme hakları vardır. Bu olayda bu bağlamda değerlendirilmesi gereken bir olaydır.
Ancak her ne hikmetse yapılan hareketleri, kendilerince yapılması halinde normal olarak görenlerin; kendilerine karşı yapılmasına veya demokratik hakkın aranmasına karşı olmasını anlamak mümkün değildir.
Bu tahammülsüzlük olayı MHP ile Askerler arasında onarılması güç yaralar açmıştır.
Asıl sorgulanması gereken bu olaydan sonra nasıl bir tavır alınılacağıdır. Genel Merkezimizin almış olduğu veya katılmaya mecbur olduğu bu olay karşısında arkadaşlarımızı yalnız bırakmayacağımızın bilinmesi hayati önem taşımaktadır.
Bundan sonra DERNEĞİMİZ ile siyasi partiler arasındaki bilek güreşi giderek artacaktır. İştirak edilen bu olay nedeniyle ne yazık ki Genelkurmay Başkanlığı ile birlikte hareket etme zorunluluğu doğmuştur.
Emekli Assubay derneğinin altındaki Zemin kaymıştır. Yansıması da kötü olacaktır.
Saygılarımla

Şerafettin Turgay    06 Şubat 2008 14:44
TEMAD GENEL BAŞKANLIĞI

Ülkemizde gündemde olan ve milletimizin tamamını geren Türbanla ilgili anayasa değişikliği konusunda genel
merkez olarak endişelerimizi belirten basın açıklamamızı yaptık.

Bundan sonra türbanla ilgili olarak bu güne kadar ülkenin neresinde olursa olsun hiçbir eyleme katılmadık. Bu yönde de alınmış bir kararımız yoktur.

Genel Başkanlığınmız ülke genelinde büyük bir açılım sağladığından başkentte ve yurt sathında herhangi bir eylem yapmak isteyenler eylemlerini güçlü göstermek için TEMAD ı yanlarında göstermeyi alışkanlık haline getirmişlerdir.

Bu gibi olaylara tanık olunduğunda tarafımızdan anında müdahale edilmektedir.

Saygıyla duyururuz


TEMAD Gen.Bşk.lığına

Assubay Camiası olarak , bizleri TESUD öncülüğünde MHP ye protestoda gösteren tüm gazetelerde , açıklamalarınız doğrultusundaki TEKZİP lerinizi görmeyi ümit eder, aksi takdirde kamuoyu nezdinde inandırıcılığımızın olamayacağını bilgilerinize
arz ederim .

Saygılarımla

temad onay 875975 çarş. 14.36

Şerafettin Turgay    06 Şubat 2008 13:33
TEMAD Gen.Mrk.Yönetimine

Tüm GAZETELERDE okuduğum ," Türkiye Muharip Gaziler Derneği, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit ve Yetimleri Derneği üyeleri , anayasa çalışmalarını protesto
etmek amacıyla TESUD öncülüğünde MHP genel merkezi önüne siyah çelenk bıraktı. "

Şeklindeki haberler ŞAHSIMI olduğu kadar , CAMİAMIZIDA derinden yaralamıştır.

Geçmişte de yapılan , CAMİAMIZA emekliliğinde dahi , başkalarının EMRİNDE görüntüsü veren bu tür yayınlara ve açıklamalara meydan vermeniz , aksine beyanda bulunmamanız nedeniyle sizleri KINADIĞIMI bildirir, Haberi bu şekilde veren TÜM GAZETELERİN tarafınızdan TEKZİP edilmesini arz ederim .

Selamlarımla

Temad onay 664764 6.2.2008 saat 12.20

mustafa ercoşkun    06 Şubat 2008 12:17
KISA SÜRE ÖNCE İSMİNDEN DOLAYI BU SİTEYE ÜYE OLDUM VE TAKİP EDİYORUM.AMA GÖRDÜĞÜM MANZARA HİÇDE HOŞ DEĞİL.BURADA BİZLERİN ORTAK PAYDA OLAN ASTSUBAY VE EMEKLİLERİN SORUNLARI ÜZERİNDE YOĞUNLAŞMAMIZ GEREKİRKEN BU SAYFALAR SİYASET YAPMAK MAKSADI İLE KULLANILMAKTADIR.BU DA BİZLERİ BİRLEŞTİRMEK YERİNE AYRIŞTIRMAKTADIR.KUSURA BAKMAYIN AMA BİRLİK VE BERABERLİK OLUŞTURAMADIKTAN SONRA KİMSE BİZLERİ CİDDİYE ALMAZ VE MUHATAP KABUL ETMEZ.BAŞDA TEMAD VE BU GİBİ SİTELERDE BİRLİK BERABERLİK OLUŞTURULMASI İÇİN ÇALIŞILMASI GEREKMEKTEDİR.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Siyaset dediğiniz şey, ülke meseleleridir,buda yarınlarımızın aydınlıkmı karanlıkmı olması ve çocuklarımızın geleceği ile ilgilidir,bu gibi meselelerle uğraşmak sizce uygun değilmi ayda 5000 ytl alıp ta özgür değilseniz neye yararki..

yaşar    05 Şubat 2008 20:50
http://kınama
emekli subaylar ve içerisinde temad olduğu ekip m.h.p önüne çelenk koymak üzereyken m.h.p görevlilerince emekli askerler malesef saldırıya uğradı ve şu sözler partinin korumalarınca sarf edildi( BİZ CUMHURİYETİDE VATANIDA SİZDEN İYİ KORURUZ )evet akşam ntv tv de Türkiye izledi TEMAD hala tık demedi bekliyoruz m.h.p 'ye söylenecek sözümüz olmalıdır.

Ersen Gürpınar    05 Şubat 2008 00:31
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Asker Kökenli derneklerden MHP milletvekillerine mektup yazılmış ve bu mektup TESUD sitesinde yayınlanmış, TEMAD bizlerin temsilcisi mektubun içeriğine katılmazsak onu ayrıca belirtiriz ama beni temsil eden dernek bu mektubu sitesinde neden yayınlamaz? Bunu anlıyabilmiş değiliz.Mektubu aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz. Saygılarımla

http://www.tesud.org.tr/mektupl.html


3753
Mesaj Defteri yazıları