MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


MEHMET ALİ KILINÇ    09 Şubat 2008 14:06
SON SÖZ....
Bu platformlarda öncelikle sorunlarımızın dile getirilmesi, sorunlarımıza çözümler aranması isteği çok doğrudur öyle de olması gerekir. Ancak yıllardır ülkenin gündeminde olan bir konuda, ülke sorunları üzerinde Türk Assubayının fikri olması, yeri geldiğinde kendisini ifade etmesi, Türk Assubayının ve emeklisinin dünyada olup bitenlerden haberinin olması çok doğaldır. Öyle olması gerekir. Hatta meslek yaşamımızda büyük yaştakilerin daha küçük yaştaki meslektaşlarımızın bu yönleriyle donanımlı yetişmeleri için yönlendirmeleri gerektiğine inanıyorum.
Olaylara "ülkeyi kurtarmak size mi kaldı" analayışı ile yaklaşanlara iki çift sözüm var. Olaylara böyle yaklaşanların yarın basında kamu oyunda camiamızın isminin geçtiği ilk olumsuz haberde, camiamıza "miğfer ile postal arasına sıkışmış, en iyi bildiği tek işin tekmil verme olduğunu dünyada olup bitenlerden haberi olmayan, ülke sorunları üzerinde söyleyecek tek sözü bulunmayan" kişiler muamelesi çekildiğinde yakınmaya şikayet atmaye, aksini iddia etmeye hakları olamaz. Saygılarımla...

MEHMET    09 Şubat 2008 13:26
SAYGI DEĞER MESLEKTAŞLARIM.

BU VATAN VE BU ALBAYRAK UĞRUNA ŞEHİT DÜŞEN VATAN EVLATLARI ADINA DÜZENLENEN SLAYT GÖSTERİSİNİ www.youtube.com adresinden Şehit oğlum - Ömer Yusuf / Silifke 'Yİ İZLEMİNİZİ ARZ EDERİM.



MEHMET URAL
EM.P.KD.BÇVŞ
ANTALYA TEMAD ÜYESİ

EMEKLİASSUBAYLAR    09 Şubat 2008 12:58
K.K.K. Org. İlker BAŞBUĞ'un 31.01.2008 tarihinde K.K. Astsb. MYO'nda yaptığı konuşmanın en önemli bölümü ...

"SUBAY VE ASTSUBAYLARIMIZ KARA KUVVETLERİNİN EN ÖNEMLİ UNSURLARININ BAŞINDA GELMEKTEDİR. BU İKİ UNSUR AYNI ÖNEM DERECESİNE SAHİPTİR.... ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE GERÇEKLEŞTİRİLMEK ÜZERE ASTSUBAYLARLA İLGİLİ OLARAK GENELKURMAY BAŞKANLIĞINA TEKLİFLERİMİZ OLDU. ŞİMDİ ONLARA DEĞİNMEK İSTİYORUM.
BUNLARDAN BİRİNCİSİ, ASTSUBAYLARIN RÜTBE BEKLEME SÜRELERİNİN YENİDEN DÜZENLENMESİDİR. BURADAKİ TEMEL SORUNUMUZ MEVCUT SİSTEMDE 12 YIL GİBİ KISA SÜREDE BAŞÇAVUŞLUK RÜTBESİNE TERFİ EDİLMESİ VE SONRA DA UZUN SÜRE 17-18 YIL AYNI RÜTBEDE ÇALIŞILMASIDIR. AYNI RÜTBEDE 17-18 YIL KALAN BİR PERSONELİN GÖREV ETKİNLİĞİ DÜŞER. BU KONUDAKİ DÜŞÜNCEMİZ DİĞER RÜTBELERDEKİ SÜRELERİ ARTIRARAK BAŞÇAVUŞLUK BEKLEME SÜRESİNİ KISALTMAK, 11 YILA DÜŞÜRMEKTİR.
İKİNCİ TEKLİF ETTİĞİMİZ KONU DA ASTSUBAYLARIN 1İNCİ DERECE 4ÜNCÜ KADEMEYE KADAR YÜKSELEBİLMESİ KONUSUDUR.

DİĞER ÜZERİNDE DURDUĞUMUZ KONU HALEN 7NCİ VE 9UNCU YILLAR ARASINDA YAPILAN SUBAYLIĞA MÜRACAAT TARİHLERİNİN 5 VE 7NCİ YILLAR ARASINDA OLACAK ŞEKİLDE ÖNE ÇEKİLMESİDİR.

EMEKLİ MAAŞLARININ İYİLEŞTİRİLMESİ KONUSUNDA YILLARDIR MÜCADELE EDİLMEKTEDİR. BUNUN ÜZERİNDE TEKRAR DURUYORUZ.

ÜZERİNDE DURDUĞUMUZ KONULARDAN BİRİSİ DE, İKİNCİ KADEMELİ KIDEMLİ BAŞÇAVUŞLARA GÖREV TAZMİNATI VERİLMESİDİR.

SADECE ASTSUBAYLARI DEĞİL SUBAYLARI DA İLGİLENDİREN DİĞER BİR KONU; ÖZELLİKLE MUHARİP, MUHAREBE DESTEK SINIFLARINDA GÖREV YAPAN SUBAY VE ASTSUBAYLARDAN KUVVET İÇİNDE GELECEKTE DAHA ÖNEMLİ GÖREV VE ROL ALMAK İSTEYENLERİN MUTLAKA KOMANDO İHTİSAS KURSU GÖRMESİNİN, BU PERSONELE BİR AYRICALIK KAZANDIRACAĞIDIR. KOMANDO İHTİSAS KURSU GÖREN SUBAY VE ASTSUBAYLAR KARA KUVVETLERİ İÇERİSİNDE AYRICALIKLI BİR YERE SAHİP OLACAK, ÖZEL VE NİTELİKLİ GÖREVLERE PERSONEL SEÇİLİRKEN BU PERSONELE ÖNCELİK VERİLECEKTİR. KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI ADINA LİSANS EĞİTİMİNE SEÇİMDE DE BU PERSONELE ÖNCELİK VERİLECEKTİR. BUNUN YANINDA KOMANDO İHTİSAS KURSU GÖRENLERE DE İLAVE TAZMİNAT HUSUSU ÜZERİNDE DURUYORUZ. NASIL PİLOTLAR, DALGIÇLAR VS. ALIYORSA KOMANDO İHTİSAS KURSU GÖRENLER DE İLAVE BİR TAZMİNAT ALACAKLAR.

LİSANSÜSTÜ EĞİTİM YAPANLARA KADEME VE KIDEM VERİLMESİ KONUSU ÜZERİNDE DE BİR KAÇ YILDIR ÇALIŞILMAKTADIR. ASLINDA 2-3 YIL İÇİNDE YENİ PERSONEL KANUNU ÇIKTIKTAN SONRA, BU TÜR KIDEMLER SİLAHLI KUVVETLERDE KALKACAKTIR. ANCAK MEVCUT SİSTEMDE LİSANSÜSTÜ EĞİTİM YAPANLARA DA BİR KADEME VERİLMESİ YİNE TEKLİFLERİMİZ ARASINDA YER ALMAKTADIR.
OYAK YÖNETİM VE DENETİM KURULLARINDA ASTSUBAYLARIN DA ÜYE OLARAK YER ALMASI YÖNÜNDE TEKLİF GENELKURMAY BAŞKANLIĞINA YAPILMIŞTIR.
ÖZEL EĞİTİM MERKEZLERİNDE

ASTSUBAYLARA VERİLEN TAHSİS ORANLARINI İNCELİYORUZ VE ARTIRILMASI ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ. AYNI ŞEKİLDE KONUTLARDAN, LOJMANLARDAN İSTİFADELERİN ARTIRILMASI KONUSUNDA ÇALIŞIYORUZ. ÖZELLİKLE SON YILLARDA TOPLU KONUT İDARESİYLE SİLAHLI KUVVETLER ARASINDA YAPILAN PROTOKOLLER ÇERÇEVESİNDE LOJMAN İHTİYACININ ACİL OLDUĞU YERLERDE OLDUKÇA ÖNEMLİ MESAFELER ALINMIŞTIR. 2-3 YIL ZARFINDA LOJMAN KONUSUNDA SİLAHLI KUVVETLER OLARAK DAHA İYİ BİR NOKTAYA GELECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUM.

BUNLARIN YANINDA BAZI KONULAR ÜZERİNDE DE KUVVET KARARGÂHI ÇALIŞIYOR. BUNLARI DA KISACA SİZE ÖZETLEMEM GEREKİRSE;

ÖZELLİKLE ASTSUBAYLARIN SİCİL VERME YETKİSİNİN DÜZENLENMESİ ÜZERİNDE DURUYORUZ. ŞU ANDA SADECE TAKIM KOMUTANI GÖREVİNE ATANANLAR, ATAMALI İSE SİCİL VEREBİLİYOR. BİZ BUNUN KISIM VE UNSUR KOMUTANLARINA DA GENİŞLETİLMESİ ÜZERİNDE DURUYORUZ. CEZA VERME YETKİSİ KONUSUNDA DA ŞU AN SINIRLAMA VAR. MEVCUT SİSTEMİMİZE GÖRE ANCAK MÜFREZ GÖREVLERE ATANANLAR ASTINA CEZA VEREBİLİYOR. CEZA VERME YETKİSİNİN SİCİL VERME YETKİSİYLE AYNI OLMASI KANAATİNDEYİZ.

YAŞ HADDİNDEN EMEKLİ OLAN ASTSUBAYLARIN, ASKERİ HASTANELERDEKİ B POLİKLİNİĞİNDEN YARARLANMASI ÜZERİNDE DÜŞÜNÜYORUZ. BÖYLECE, YAŞ HADDİNDEN EMEKLİ OLAN, MESLEĞİNİN EN ÜST NOKTASINA GELMİŞ ASTSUBAYLARIMIZA DA BİR AYRICALIK SAĞLANMASININ YARARLI OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ.

ASTSUBAY MESLEK YÜKSEK OKULU BİRİNCİ SINIF ÖĞRENCİLERİNDEN DERS BAŞARI DURUMUNA GÖRE % 2 KONTENJANA GİREN ÖĞRENCİLERİN KARA HARP OKULUNA YATAY GEÇİŞ OLANAĞININ SAĞLANMASINI DÜŞÜNÜYORUZ. BU DÜŞÜNCE BURADAKİ EĞİTİM DÜZEYİNİN ARTMASINA DA KATKI YAPACAKTIR. BUNUN ÜZERİNDE CİDDİ ŞEKİLDE DURUYORUZ. BU DA MUTLAKA ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA GERÇEKLEŞMESİ GEREKEN KONULARIN BAŞINDA GELİYOR.

DİĞER ÜZERİNDE DURDUĞUMUZ KONU; BİR ASTSUBAY AKADEMİSİNİN KURULMASIDIR. BU KONUDA OLDUKÇA MESAFE ALINMIŞTIR. AKADEMİ KURULMASINDAKİ ANA DÜŞÜNCEMİZ ÖZELLİKLE GENELKURMAY BAŞKANLIĞI, MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI VE KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI GİBİ ÜST KARARGÂHLARDA GÖREV ALACAK ASTSUBAYLARIMIZA, SUBAYLARA VERİLEN KOMKARSU EĞİTİMİNE BENZER BİR EĞİTİM VERMEKTİR.

ASTSUBAYLIKTAN SUBAYLIĞA GEÇİŞ ORANLARININ ARTIRILMASI DA HEDEFLERİMİZ ARASINDA YER ALIYOR. MEVCUT DURUMDA ÖN LİSANS EĞİTİMİ ALMAK ŞARTIYLA SUBAYLIĞA GEÇİŞ YÜZDELERİ GENELLİKLE %5LER ALTINDA KALIYOR. BU ORANIN %15LERE KADAR ARTIRILMASI DÜŞÜNCESİNDEYİZ. ANCAK BU %15 HEDEFE ULAŞABİLMEK İÇİN ÖN LİSANS EĞİTİM YAPAN PERSONELİN DE O YÜZDEYİ YAKALAMASI GEREKİYOR. BU DURUM GERÇEKLEŞTİĞİNDE SÖZLEŞMELİ SUBAY ALIMI YERİNE KITADA GÖREV YAPAN, TEMAYÜZ EDEN BAŞARI GÖSTEREN ASTSUBAYLAR KAYNAK OLARAK KULLANILACAKTIR...

SİZİN ÖZLÜK HAKLARINIZI KORUMAK VE EN İYİ EĞİTİM İMKÂNLARININ YARATILMASINI SAĞLAMAK BİZİM GÖREVİMİZ VE BİZ GÖREVİMİZİN BİLİNCİ İÇERİSİNDEYİZ."
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Bu konuşmada Sayın Komutan yaş haddinden ayrılan Assubayların da B polikiliğinden faydalanacaklarını belirtmiş,biz ayrımcılık kalksın diyoruz bir elin parmakları kadar olduklarını bildikleri Yaş haddinden ayrılan Assubaylara ayrı bir ayrıcalık getirme ye çalışılıyor akıllarınca kendilerine yapılan ayrımcılığı örtmek istiyorlar,45 yaşında Emekli olmuş çok meslektaşımız daha 50 sini görmeden Bypass ameliyatı oluyor,yada Tansiyon hastası,sağlığın ayrıcalığımı olur,insanları kullan genç yaşta posa haline getir,sonrada yaş haddini bekle B polikiliğinden yararlan de.oldu ..Tüm Askeri hastaneler ve sosyal tesisler kapatılırsa o zaman eşitlik sağlanır..belki..

TEKİN    09 Şubat 2008 11:01
değerli meslektaşlarım artık şu türban konusunu bırakıp kendi sorunlarımızı çözme konusunda çözüm üretmeye çalışsak yanlışmı söylemiş olurum acaba.
Her kesim kendi demokratik tepkisini ortaya koydu.Türk milletinin temsilcisi yüce meclis gerekeni yapmakta.Hoşumuza gitsin veya gitmesin kanunlara uymak zorunda oldumuz herkessçe malum.

mustafa ercoşkun    09 Şubat 2008 10:49
YÖNETİCİ YORUMUNA YORUMDUR;BU SİTENİN AMACI NEDİR?
ÖNCELİK HANGİ MESELELERDİR?SEN KENDİ SORUNUNU ÇÖZMEMİŞKEN ÇÖZEMEMİŞKENVE BU KONUDA BİR ORTAK TAVIR BELİRLEYEMEMİŞKEN BAŞÖRTÜ MESELESİNE MÜDAHİL OLMAK NASIL İZAH EDİLİR BİLEMİYORUM.YİNE MALUM E-MUHTIRADA TEMADIN YAPTIĞI GİBİ SANKİ HERKES BU KONUDA TEMADIN GÖRÜŞÜ NEDİR DİYE ÇOK BÜYÜK BİR BEKLENTİ İÇİNDEYMİŞ GİBİ VERİLECEK EMİRLERE HAZIRIZ AÇIKLAMASININ NE KADAR GEREKSİZ OLDUĞU ORTAYA ÇIKMIŞTIR.BİZİM HAKLARIMIZI ENGELLEYEN YEGANE YER GENELKURMAYDIR.GENELKURMAYIN EVET DEDİĞİNİ MECLİS KABUL EDER HAYIR DEDİĞİNİ KABUL ETMEZ BİZİM ASIL MÜCADELE EDECEĞİMİZ YER BURASI OLMALIDIR.ŞU TESUDUNDA ARKASINA TAKILMAK BENCE HİÇDE HOŞ OLMAMAKTADIR.BİZLER KENDİMİZİ İFDE EDEMİYORMUYUZ Kİ ONLARIN PEŞİNE TAKILIYORUZ.YÖNETİCİ YORUMU BEKLİYORUM.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Zaten sorun da Gn.Kur. ın açıkça ve isteyerek sorunu çözmekten yana olmamasıdır,kimse malesef samimi davranmıyor,iş beklerken ,çatışmaya giderken aslanım yavrum,iş maaşa özlük haklarına gelince siz Assubaysınız..yani çifte standardın alası..Site mizin kuruluş ve yayın amacı bu siteye kayıtlı herkesin malumudur.EmekliAssubayların gasbedilen haklarının elde edilmesi ve ülkenin pürü mealidir..

Ahmet ÖZDEN    09 Şubat 2008 08:49
http://www.emekliastsubay.com
TEMELİN HAC HİKAYESİ!

Temel bir gün hacca gitmeye karar verir.Fadime'ye gelir.

"Hakkini helal et ben hacca gidiyorum" der.Fadime de ;

"Bir şartla der beni de götürürsen". Temel ikna edemez Fadime'ye;

"Tamam gel, o zaman annelerimizle helalleşelim" der.

Temel'in annesine giderler

"Anne hakkını helal et biz hacca gidiyoruz" der annesi de;

"Bir şartla der beni de götürsen".Temel onu da ikna edemez "Tamam" der.

Hep birlikte Fadime'nin annesine giderler. "Hakkini helal et biz hacca gidiyoruz" der. Kayın valide ayni şekilde;

"Bir şartla beni de götürürsen" der.

Temel çaresiz üçünü de alıp hacca gider.Haccın gereklerini yerine getirirler.Dönecekleri gün herkes son ibadetlerini ve tövbelerini yapmak için odalarına geçer. Temel odasına giderken annesinin tövbesini duyar.

"Allahım beni affet Temel'in babasını 4 kez aldattım".

Temel inanmıyorum diyerek odasına doğru yürür, ikinci odada kayınvalidesinin tövbesini duyar.

"Allahım beni affet Fadime'nin babasını 8 kez aldattım".

Temel duyduklarına inanamaz.Son odada Fadime'nin tövbesini duyar

"Allahım beni affet Temel'i 1 kez aldattım".

Temel büyük bir şok içerisinde odasına kapanır dizlerinin üstüne çökerek başlar tövbe etmeye:

-Allahım sen onları boş ver , huzuruna bu kadar orospuyu getirdiğim için sen asıl beni affet..



KISSADAN HİSSE&

EYY.MESLEKTAŞLARIM.BENİ AFFEDİN!LÜTFEN!BÖYLE TERBİYESİZ FIKRAYI SİZE AKTARDIĞIM İÇİN!!!!!!!!!


Ahmet ÖZDEN

Levent KESMEN    09 Şubat 2008 03:14
Değerli Arkadaşlar; Ülkemizin acil çözüm bekleyen birçok sorunu dururken yine insanları oyalayacak,gündemi değiştirecek Türkiyenin en büyük sorunuymuş gibi türban ortaya atılmış ve günlerdir kamuoyunda ve sitelerimizde bunların yorumlarını izliyoruz.Ey memleketimin insanı içimizi kemiren hain terörle dağlarda bizim evlatlarımız şehit düşüyor,sakat kalıyor.Bizim memleketimizin milli değerleri üç beş kuruş uğruna yabancılara peşkeş çekiliyor,çalışanı ve emeklisiyle bizim memleketimizin birçok insanı yoksulluk ve açlık sınırındaki maaşlarıyla yaşam mücadelesi veriyor.Dağdaki teröriste af çıkarken,hatta meclise milletvekili sıfatıyla koyup kıyak emekli maaşıyla ödüllendirilirken,ülkeyi soyanların Türkiye seninle gurur diye omuzlara alındığı bu ülkede gece gündüz mesai mevhumu tanımadan vatanını koruyan,Cumhuriyet ve Atatürk ilkelerine bağlı assubaylarımızın hakları konusunda yıllardır TARİFSİZ HAYAL KIRIKLIKLARI yaşatılarak emeklisi adeta açlığa mahkum edilen; ülkemizde sorgulanması gereken bunca şey dururken kafaya takılacak bir bez parçası bizleri refaha ve aydınlağa kavuşturacaksa söyleyecek bir şey bulamıyorum.İlk defa Tarifsiz hayal kırıklığı yaşayanlar yıllardır tarifsiz hayal kırıklığı yaşayan bizlere karşı samimi olmadıkları müddetçe onları ve onlara alet olanlarıda kınıyorum.Tüm bu hayal kırıklıklarına rağmen vatanımı ve milletimi çok seviyorum.Yoksulluk sınırındaki emekli assubay maaşımla Atatürkçü,Cumhuriyetçi,vatanına bağlı çocuklarımı yetiştirme ve okutabilme mücadelemede devam ediyorum.Artık tahammül sınırımızın kalmadığı bu ortamda bizler için TARİFSİZ HAYAL KIRIKLARININ son bulması ümidiyle değerli meslektaşlarıma saygılar sunarım.

aslan81    09 Şubat 2008 00:25
OKTAY ARKADAŞIMIZ BU SİTENİN EMEKLİ SİTESİ OLDUĞUNU UNUTTU GALİBA GÖZÜMÜZ GÖRSE KÜÇÜK HARFLEDE YAZARIZ. BENİM SİYASİ GÖRÜŞÜM ELBETTE VARDIR AMA ŞU ANKİ PARTİLER BENİ TEMSİL ETMİYOR,HELE BİZE YAKIN OLAN BİLE YOK YAZDIĞIM YAZIDAN ŞU ANDAKİ BİR PARTİYE YAKINIM GİBİ ANLAŞILMAMASI İÇİN

Gürcan OĞUZHAN    09 Şubat 2008 00:24
Sayın İbrahim SARI sizi candan kutluyorum. İşte görmemiz gerekeni iki satırla özetleme diye ben buna derim.
Biz şu iki satırın anlattıklarına gözümüzü, kulağımızı kapatıp halâ donkişotluk mu yapacağız; soruyorum buradan ??? Şu dünyayı kurtaran adam rolüne soyunmaktan ne zaman vaz geçeceğiz. NE ZAMAN FARKINA VARACAĞIZ NE DEĞER VEREN VAR NE DE ADAM YERİNE KOYAN BİZLERİ!!! Ağız dolusu şeyler söylemek istiyorum ama söylemeye hacet yok. Tek kelimeyle Hadi Lennnnn !!!

Ersen Gürpınar    08 Şubat 2008 21:02
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Bugüne kadar olan yazılarımda yorumlarımda TEMAD\'ın tüzel kişiliğine zarar veririm endişesi ile hep eleştirelerden kaçındım,hatta birçok meslekdaşıma bu konuda telkinlerde bulundum ama son günlerde TEMAD tam rüzgara kapılmış bir yaprak gibi oradan oraya savruluyor yanlışlar,ilkesizlikler birbirini izliyor TEMAD SİGORTA tam bir fiyasko MHP önüne siyah çelenk konusunda aşağıdaki mesajı 6 Şubat günü Temad mesaj panosunda yayınladılar Kendilerine niçin anında tekzip ve basın bildirisi ile açıklama yapmadınız? TESUD\'u adınızı izinsiz kullandığı için dava etmiyorsunuz diye sorduk mesajlarımızı yayınlamadılar Şimdi birileri ne yapıyorsun demiş olacakki aşağıda BOLAT kardeşimin sizlere duyurduğu mesajı Temad sitesinde yayınladılar BU İLKESİZLİK DEĞİLMİDİR-BU YÖNETİM BENİ NASIL TEMSİL EDECEKTİR

TEMAD GENEL BAŞKANLIĞI :Ülkemizde gündemde olan ve milletimizin tamamını geren Türbanla ilgili anayasa değişikliği konusunda genel merkez olarak endişelerimizi belirten basın açıklamamızı yaptık.

Bundan sonra türbanla ilgili olarak bu güne kadar ülkenin neresinde olursa olsun hiçbir eyleme katılmadık. Bu yönde de alınmış bir kararımız yoktur.

Genel Başkanlığınmız ülke genelinde büyük bir açılım sağladığından başkentte ve yurt sathında
herhangi bir eylem yapmak isteyenler eylemlerini güçlü göstermek için TEMAD ı yanlarında göstermeyi alışkanlık haline getirmişlerdir. Bu gibi olaylara tanık olunduğunda tarafımızdan anında müdahale edilmektedir.

Saygıyla duyururuz.

ibrahim SARI (E)Dz.T    08 Şubat 2008 19:47
Bu ülkede cumhuriyeti korumak ve kollamak görevi daha biz astsubaylara kadar gelmedi.Biz daha kanuni ve insani haklarımızı alamadan bulguru kuru olan bazıları tarafından paravan olarak kullanılmaktan öteye gidemeyiz.Daha yakın zamanda memurlar sitesinde çıkan yazıları anımsarsanız bunun böyle olduğunuda çok net olarak görürsünüz.Saygılarımla

Hikmet BOLAT    08 Şubat 2008 17:57
TEMAD GENEL MERKEZİMİZİN MESAJ PANOSUNDAN YAPTIĞI DUYURUDUR

TEMAD GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU]DEĞERLİ ARKADAŞLARIM,

ÜLKE GÜNDEMİNİ İŞGAL EDEN TÜRBAN OLAYI İLE YÜCE TÜRK MİLLETİNİN BÜYÜK BİR BÖLÜMÜ GERGİN HALE GELMİŞTİR. İLLERDE VE İLÇELER DE KABUL EDENLER VE ETMEYENLER TARAFINDAN BASIN AÇIKLAMALARI VE ÇEŞİTLİ EYLEMLER YAPILMIŞTIR. BUNDAN SONRADA YAPILMAYA DEVAM EDİLECEKTİR. BU KONUDAN DOLAYI BİRAZCIK MEVCUT OLAN HUZUR ORTAMI BOZULACAK, TOPLUMUN HER KESİMİNDE KARŞILIKLI ÇATIŞMALAR BAŞLAYACAKTIR.
TÜRBAN OLAYINI KABUL EDENLER İLE ETMEYENLER ARASINDA ÇATIŞMA ORTAMI DOĞACAK. BAZILARI DA BULANIK SUDA BALIK AVLAYACAKTIR.
KADINLARIN BAŞLARINI ÖRTMELERİ, İNSANLIĞIN VAR OLUŞUNDAN BUGÜNE KADAR HİÇ BİR ZAMAN SORUN OLARAK GÖRÜLMEMİŞ VE HERKES ÖZ İRADESİYLE İSTEDİĞİ GİBİ BAŞINI ÖRTMÜŞ VEYA AÇMIŞTIR. BAŞI ÖRTÜLÜ OLANLA AÇIK OLAN KOLKOLA GEZMİŞ VE GÖRÜNTÜ VERMİŞLERDİR.
NE ZAMAN Kİ BAŞÖRTÜSÜ TÜRBAN OLARAK ANILMAYA VE SİYASİ BİR GÖRÜNÜM KAZANMAYA BAŞLAMIŞ VE TEŞVİK GÖRMÜŞ, TOPLUMLAR ARASINDA DA AYRIŞMA BAŞLAMIŞTIR.
ASKERLER MESLEĞE GİRERKEN BAYRAK VE SİLAH ÜZERİNE EL KOYARAK VATAN UĞRUNA SEVE SEVE CANIMI VERECEĞİM DİYE, NAMUSUMUZ VE ŞEREFİMİZ ÜZERİNE ETTİĞİMİZ YEMİNİN GEREĞİ OLARAK ÜNİTER YAPININ KORUNMASI, CUMHURİYETİN SAHİPLENİLMESİ, ATATÜRK İLKE VE DEVRİMLERİNİN SAVUNULMASI KONUSUNDA ÜZERLERİNE DÜŞEN GÖREVİ YAPMIŞLARDIR.
NE ZAMANKİ TÜRBANIN TEMSİLİYETİ CUMHURİYETE, ATATÜRK İLKE VE DEVRİMLERİNE KARŞI HAREKET OLARAK SERGİLENMEYE BAŞLANMIŞ TEMAD DA CUMHURİYETİN ESAS SAHİBİ OLARAK TÜRBANA KARŞI ÇIKMIŞTIR. ELBETTE Kİ HÜR İRADESİ İLE BAŞINI KAPATANLARA KARŞI SAYGILIDIR. ANCAK CUMHURİYETİN KAZANIMLARINA KARŞI OLANLARIN KARŞISINDA OLMUŞTUR. BUNDAN SONRA DA OLMAYA DEVAM EDECEKTİR..
SON TÜRBAN OLAYLARINDA DA TÜRBANA KARŞI OLDUĞUMUZU DÖRT ASKERİ DERNEK GENEL BAŞKANLARI OLARAK YAPTIĞIMIZ TOPLANTIDA KABUL ETTİĞİMİZİ BİLDİREN BASIN AÇIKLAMASI YAPMA KARARI ALINMIŞ VE BİRLİKTE HAZIRLANAN BASIN AÇIKLAMASI MEDYA VE KAMU OYUNA DUYURULMUŞTUR.
BASIN AÇIKLAMASINDAN SONRA, MHP İÇERİSİNDE MİLLETVEKİLİ OLARAK GÖREV ALAN ASKER KÖKENLİ MİLLETVEKİLLERİNİN UYARILMASI BAKIMINDAN YALNIZ ONLARA HİTABEN VE ONLARI UYARMAK ASKER OLDUKLARINI VE YAPTIKLARININ YEMİNLERİNE TERS OLDUĞUNU HATIRLATMAK İÇİN ÇELENK KOYMAK VE ÜZERİNE YALNIZ SİZDE Mİ? YAZMA KARARI ALINMIŞ VE DERNEK OLARAK KADIN KOLLARIMIZIN KATILIMI UYGUN GÖRÜLMÜŞTÜR. OLAYDAN HEMEN SONRA MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ARANARAK YAPILAN OLAYIN UYGUN OLMADIĞI BİLDİRİLEREK OLAY KINANMIŞTIR.

DEĞERLİ ARKADAŞLAR.
TESUD UN ÜLKE GENELİNDE, TEMAD IN 1/3 KADAR ŞUBESİ İLE 1/5 KADAR ÜYESİ VARDIR. HİÇBİR ZAMAN TEMAD, TESUD UN ARKASINDA VE PAYANDASI OLMAMIŞTIR. OLAMAZDA BUGÜNE KADAR TEMAD TESUD DAN HİÇBİR DESTEK İSTEMEMİŞTİR. DEVAMLI OLARAK TESUD BİZDEN DESTEK İSTEMİŞTİR BUGÜNE KADAR YAPILAN TÜM EYLEMLERE KATILIMDA TEMAD ÜYESİ TESUD UN KAT BE KAT ÜZERİNDEDİR.
TEMAD YAPACAĞI HER HANGİ BİR AÇIKLAMADA, EYLEMDE TESUD DÂHİL HİÇBİR SİVİL KİTLE ÖRGÜTÜNE YAMANMAZ. BASIN AÇIKLAMASINIDA, EYLEMİNİDE KENDİ YÖNETİMİNİN ALDIĞI KARARLAR DOĞRULTUSUNDA YAPMIŞTIR. BUNDAN SONRADA ÖYLE YAPACAKTIR.
ANKARA DA BULUNAN SİVİL KİTLE ÖRGÜTLERİNİN TAMAMI YAPACAKLARI EYLEMLERDE TEMAD I DAVET ETMEKTEDİRLER. HATTA BAZI SİVİLKİTLE ÖRGÜTLERİ YÖNETİMİMİZİN HİÇBİR HABERİ OLMADAN YAPILAN BASIN AÇIKLAMASINDA BİLE TEMAD KATILMASA DAHİ EYLEMLERİNİ GÜÇLÜ GÖSTEREBİLMEK İÇİN TEMAD DESTEKLİYORMUŞ GİBİ GÖSTERMEYE ÇALIŞMAKTADIRLAR. GENEL MERKEZ OLARAK BİZ BUNLARA ANINDA MÜDAHALE ETMEKTEYİZ AMA BİLGİMİZ DIŞINDA AÇIKLAMA YAPILMIŞ OLMAKTADIR.
OLAYIN DOĞRULUĞUNU BİLMEYEN ARKADAŞLARIMIZIN BAZILARI ÇOK OLUMLU, BAZILARIDA OLUMSUZ DEĞERLENDİREREK VE BİZLERİ ARAYARAK DÜŞÜNCELERİNİ BİLDİRMİŞLERDİR. ELBETTE Kİ DÜŞÜNCELERİNİ DİKKATE ALIYORUZ. BAZI ARKADAŞLARIMIZ AÇIK OLARAK ÖZLÜK HAKLARIMIZIN ALINMASI KONUSUNDA İKTİDAR PARTİSİ NE YAPARSA YAPSIN KARŞI ÇIKILMAMASINI VE KABULLENİLMESİNİ BİLDİRMİŞLERDİR. BAZI ARKADAŞLARIMIZDA AÇLIKTAN ÖLMÜYORUZ. CUMHURİYETİ SAHİPLENMEKTEN ASLA VAZGEÇMEYELİM ATANIN İLKE VE DEVRİMLERİ İLE LAİK DEMOKRATİK SİSTEME KARŞI OLANLARA CEPHE OLALIM. DEMEKTEDİRLER BAZI ARKADAŞLARIMIZ DA HER ZAMAN Kİ GİBİ BİLİNEN ÜSLUPLARINA DEVAM EDEREK. KENDİ ANLAYIŞLARINA GÖRE DEĞERLENDİRMİŞLERDİR.
TEMAD YÖNETİMİ OLAYLARIN CEREYAN ETTİĞİ ORTAM ÇERÇEVESİNDE VE ASLA CUMHURİYETTEN ÖDÜN VERMEDEN, LAİK DEMOKRATİK SİSTEMİ, ATATÜRK İLKE VE DEVRİMLERİNİ SAVUNMAKTAN VAZ GEÇMEYECEK VE BU ANLAYIŞINI SÜRDÜRECEKTİR SAYGILAR SUNARIZ

TEMAD GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

Hüseyin kocabaş    08 Şubat 2008 17:54
Chat odası genelde boş belli saatlerde açık oturum da sorunlar ve çözüm önerileri adı altında canlı toplantı düzenlenmesini öneriyorum.Saygılarımla.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sayın Kocabaş,5-6 ay öncesine kadar oldukça yoğun olarak kullanılan bu bölümümüz songünlerde fazla kullanılmamakta,oysa geçen yıl orada gazete ilanı metni hazırladık Temad verdik ve yayınlandı,yine aynı amaç için yardım kampanyası fikri oradan çıktı,daha pek çok fikir sohbet odasında tartışıldı ve resmiyet kazandı ,ancak artık sitenin yoğunluğu nedeniyle biz yöneticler pek bakamasakda arkadaşlarımızın orada tanışmasını ,tartışmasını arzu ediyoruz sizin bu yazınız umarım buna bir vesile olur..

Ferit SARP    08 Şubat 2008 17:21
Değerli meslektaşlarım.
Şüphesiz her üyemiz, kendi dünya görüşüne göre türban olayına tepki koyan, TEMAD yönetimini değerlendirmektedir.Her türlü değerlendirmeye saygı duymak gerekir, benim burada belirtmek istediğim TEMAD gibi en büyük kitleyi temsil eden gurup Neden? kendi başına bir çelenk koyamamıştır. Temad yönetimi Cumhuriyetin ve laikliğin korunması konusunda yetkilerini MHP ye mi devretmiştir ki? hayal kırıklığı yaşamıştır.TEMAD kendini hala emir komuta sistemi içindemi görüyor?
Saygılarımla.

abdullah ektik    08 Şubat 2008 15:54
http://www.emekliassubaylar.com
Degerli meslektaslarim.Yazilari
nizi yakindan takip ediyorum.Bu
kafayla biz biraraya gelemeyiz,
zaman icinde sizleri uyariyorum,
Bu yazismalarda,kirici oluyoruz,
birbirimizi farkinda olmadan yok
etmeye calisiyoruz,bunda da basa
rili oluyorsunuz.Bu memlekette
herkes vatanini milletini seviyor,(dtp ye oy verenler haric),ne olur particilik yapmi-
yalim,birlik beraberlik istiyor
sak,kaybettiklerimizi haklarimi
zi almak istiyorsak yazdiklari-
miza lutfen dikkat edelim.Kas ya
payim derken goz cikarmayalim.
Sevgi ve saygilarimla.
Abdullah Ektik
E.Dz.Kad.Kd.Bcvs.

Oktay Kaya    08 Şubat 2008 15:11
Bende MHP'nin Türban Konusunda AKP'ye destek vererek payanda olmasını tasvip etmiyorum,ama TEMAD' yönetimininde TESUD'la beraber olup daha doğrusu payandası olup,siyasi fikir beyan etmesi çok yanlış bir tutumdur.Ülke meseleleriyle ilgili fikir beyan edeceklerse Meclisteki PKK'lıların Kasrik boğazında çadır kurarak dağdakilere yardım elini uzatmalarına karşı TESUD'u da yanlarına alarak DTP önüne çelenk koymalarını beklerdim.TESUD üyeleri yıllarca hakımızı,hukukumuzu çiğnediler, emekli olduktan sonra da hala bizi emirlerinde görüyorlar anlaşılan.TEMAD Yönetiminin bu konuya bir açıklık getirmesini bekliyoruz.Sevgi ve Saygılarımla.

Yurtsever Büyük    08 Şubat 2008 14:51
Temad Genel Merkez yönetimi önce Tesud tarafından hazırlanan kaleme alınan malum türban bildirisini imzaladı.Ancak sitesinde yayınlamadı veya böyle bir bildiriye imza koyduğunu taraf olduğunu mensuplarına sitesi kanalı ile bildirmedi.Ardından MHP ye çelenk koyma eylemine katıldı.Sonuç üzücü olunca tepkiler çoğalınca, TEMAD'ın zaman zaman haberi olmadan bazı STK'larca yapılan eylemlerin içinde gibi gösterildiğini sitesinden duyurdu. Camiada Türban konusunda açıklamamızı yaptık, eylemden haberimiz yok algısı yarattı. Bugünde eyleme kadın kolları ile katılma kararı almıştık diyor.
Gerçeklerin er geç ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır.Bir karar alınır,bir şey yapılır yanlış veya doğru arkasında durulur.Bir geri fites bir ileri fites hareket etmek sonuca göre tavır almaya çalışmak büyük yanlışlıktır.Yöneticiler zor zamanda,kaos ortamında aldıkarı veya alamadıkları kararlara göre değerlendirilirler.Önemli bir camiayı temsil eden derneğimize yakışmadı.Sıkça tekrarlanan tutarsızlığın devam etmesi durumunda saygınlığımızı kaybederiz.Saygılarımla

Oktay Kaya    08 Şubat 2008 14:44
Mesaj yazan değerli arkadaşlarımız,küçük harf kullanırlarsa okunması daha kolay olacaktır.Sevgi ve Saygılarımla.

aslan81    08 Şubat 2008 14:34
HER NE OLURSA OLSUN BİR PARTİYE MENSUP KİŞİLERİN ORADA OLUP OLMAMASI TARTIŞILSA BİLE ORADA DERNEĞİMİZİN ADI GEÇMESİNE RAĞMEN SALDIRMALARINI KINIYORUM KENDİLERİNİ MİLLİYETÇİ ZANNEDEN MALUM PARTİYİ SAVUNAN BAZI ŞAHISLARIN(ARKADAŞIM DEMİYORUM)DA BUNLARA DESTEK VERDİĞİNİ GÖRÜP ÜZÜLÜYORUM BUNLAR ATATÜRK MİLİYETÇİLİĞİ İLE MİLLİYETÇİ PARTİ GÖRÜNENLERİN GÖRÜŞLERİNİ AYNI SANIYORLAR GALİBA AMA BUNLARIN BİZİM ZANNETTİĞİMİZ GÖRÜŞTE OLMADIKLARINIDA ÖĞRENMİŞ OLUYORUZ BÖYLECE CAMİA OLARAK ÇOK DİKKATLİ OLMAMIZ GEREKTİĞİNİ BİRKEZ DAHA ÖĞRENMİŞ OLDUK KAYSERİDE TÜRK KURULTAYI YAPANLARIN OTAĞLARININ 'USA' MALI OLDUĞUNUDA ÖĞRENMİŞ OLDUK.

erdal123    08 Şubat 2008 14:10
Bugünkü Umur TALU'nun yazısını okudum. Aklıma ilk geliveren şu oldu. Emekli assubaylar şu an Türban konusunu çözmekle meşgul. Nöbetçi yazar Umur TALU görev başında.

erdoğan erşahince    08 Şubat 2008 10:50
YIUTUBE SİTESİNE GİRİLDİĞİNDE "ASKER DERNEKLERİ MHP" OLARAK ARDIĞINIZDA GÖRÜNTÜLER ALINMAKTADIR.ÇELENK'İN ORTAK YAPILDIĞINA DİKKAT EDERSEK TEMAD A FAZLA HAKSIZLIK YAPMIŞ OLUYORUZ.ELEŞTİRELİM AMA EYLEMLERE GEÇ TEPKİ VERDİĞİ İÇİN OLMALI.

MEHMET ALİ KILINÇ    08 Şubat 2008 09:57
TEMAD Bir sivil toplum örgütü mü? EVET..
Sivil toplum örgütlerinin ülke sorunları hakkında olumlu olumsuz söz söylemeye hakkı var mı? EVET..
( yıllarca ülke gündemini meşgul eden bir konuysa susması anormal karşılanmalı).
MHP demokratik bir ülkenin, ülke yönetimine talip olma iddiasında olan bir siyasi part mi? EVET...
Bir sivil toplum örgütünün, ülkemi gündemi üzerinde söz söylemeye, bir siyasi partiyi yaptıklarından dolayı protesto etmeye hakkı var mı? EVET..
Üyeleri olarak amaçları doğrultusunda yaptıklarından ve yapamadıklarından dolayı TEMAD'ı eleştirmeye hakkımız var mı? EVET..
zaten bu platformlarda bu işi her gün yapıyoruz)..
Protesto için MHP parti binası önüne giden çelengin üzerinde öyle veya böyle, doğru veya yanlış benim yasal temsilcim olan, beni temsil eden TEMAD'ın logosu var mıydı? EVET..
Televizyondan izlediğimiz kadarıyla, parti genel merkezi önünde bu çelengi oraya götüren, içinde kadınların da bulunduğu grubun "ya Allah bismillah Allahü ekber" nidaları eşliğinde İtalyan mafyası kılıklı, 1980 öncesi tosuncukları çağrıştıran insanlar üzerlerine yürümüşler, çelengi parçalamışlar mıdır? EVET..
Yöneticisi olduğu derneğin logosuna sahip çıkamayan veya yaptığı bir eylemin arkasında duramayıp omurgasızlık sergileyen TEMAD genel merkez yöneticilerini ELEŞTİRİYORUM..
Şiddeti maruz kalan tarafın benim üyesi olduğum derneğim olması nedeniyle işi" TEMAD MHP'den özür dilesin" diyecek kadar ileri giden ve saptıranları KINIYORUM..
Kendilerini demokratik bir ülkenin siyasi bir partisi addeden, ama en küçük uygar bir protestoya bile tahammül gösteremeyip işi fiili saldırıya kadar götürenleri LANETLİYORUM..
Kusura bakmayın, çünkü ben her şeyden önce 15 yaşından beri kırk yıldır assubayım ve assubay partisindenim, bu olayda yapması gerektiği gibi hakkı olan demokratik tepkiyi gösterdiğine inandığım TEMAD'ın genel merkez yöneticilerinin yanındayım, şiddete maruz kalan dernek yöneticilerine GEÇMİŞ OLSUN dileklerimi iletiyorum.
Saygılarımla...

Erhan Gür    08 Şubat 2008 09:41
Sayın Meslekdaşlarım
MHP önüne protesto için siyah çelenk konulması gereklimiydi değilmiydi bunu ayrı tartışırız.Bizler mesleki sorunlarımızın yanında ülke sorunlarınının da takipçisiyiz Olayda iki yanlış vardır Birincisi özgürlük adına Türbanı savunan MHP yine bir demokratik özgürlük gereği yapılan protestoya tahammül gösterememiş kadınlara saldırıp üzerinde Atatürk ve Türk bayrağı sembolleri bulunan çelengi ayakları ile çiğnemişlerdir. Bu hareketi yaparken gidin bu çelengi DTP nin önüne koyun bu ülkeyi biz sizden iyi koruruz demeleri de affedilemez .O emeklilerin arkadaşları dağa çıkan bebek katili destekçilerine karşı gelirken MHP neredeydi neden karşıt gösteri yapamadılar?Kaldı ki bu ülkeyi kimin daha çok sevdiğinin ölçüsü yoktur ve bu kimsenin tekelinde değildir.Burada esas bizim gözümüzden kaçırılmaya çalışılan konu TEMAD'ın tutumudur Tepkiler üzerine ben katılmadın diyerek susamaz madem katılmadı eylemi gördükleri an basın bildirisi ile katılmadıklarını belirtip dava açmaları gerekmezmiydi? BUNU YAPMAK ZORUNDADIRLAR Bunu yapıp ya rüştlerini ispat edecekler yada istifa edecekler BUNUN TAKİPÇİSİ OLMALIYIZ. Saygılarımla

yaşar    08 Şubat 2008 06:29
değerli arkadaşlarım

TEMAD ımızın tüzüğü vardır burada 4 ncü maddede nasıl hareket edeceği mevcuttur ne yapılmıştır bunu diger dernekler ele almış mektup ve çelenk olayını gerçekleştirmiştir kimseye kızma hakkımız yoktur 4 dernek arasında en büyüğü TEMAD olmasına rağmen kendi sorunlarızıda çözemediğimiz ortadadır M.H.P gelince bu şahısların türk ordusuna assubayına SÖZDE VATAN VE CUMHURİYET BEKÇİLERİ DİYEMEZ çünki bizim şehit olmuş binlerce gazisi olan bir meslek gurubuyuz sıcak odada çayla beraber kurtlar vadisi seyredip kendini sanal kahraman zannedenlerden değiliz kimse ölçüyü kaçırmasın m.h.p gerekli cevap verilmelidir.arz ederim

HASAN YOLDAŞ    08 Şubat 2008 00:31
Bilinmesi gereken; EN MİLLİYETÇİ BENİM... EN ATATÜRK'ÇÜ BENİM.... DİNİNE EN BAĞLI BENİM.. gibi söylemler, hiçkimsenin tekelinde değildir. Bugüne kadar bu değerler arkasına sığınan çıkar grupları çok görülmüştür. Kimse TÜRK MİLLETİ'nin kutsal değerlerini kullanmaya kalkmasın... TÜRK MİLLET'i zaten MİLLİYETÇİ-ATATÜRKÇÜ ve DİNİNE bağlı bir millettir...


3753
Mesaj Defteri yazıları