MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


AKTUNA    11 Şubat 2008 12:59
BU YÖNETİM VE YÖNETİMLERMİ DAHA ÜST SEVİYEYE TAŞIYACAK,ŞAŞARIM SİZİN BU İYİNİYETLİMİ,YOKSA GN.MER VE ONUN İŞBİRLİKÇİSİ YÖNETİMLERİ DESTEKLEYEN Mİ DESEM TAVRINIZA ,MEMLEKETTE SON BİR HAFTADA CAMİAYI REZİL EDEN LERDEN HANGİ SEVİYE VE DÜZEYLİ ÇALIŞMA BEKLENİR ,AHMET BEY ÇOCUKMUYUZ BİZ GÖRMÜYOR ANLAMIYORMUYUZ,BU YÖNETİM VE ONUN DESTEKÇİLERİNİN ARTIK İŞİ BİTMİŞTİR,BUNLARIN TEMAD I GETİRDİĞİ SEVİYE DİP TİR ARTIK KİM GELİRSE GELSİN DAHA DİP İ YOKTUR,YENİ GELECEKLER YARALARI ONARIP YUKARI DOĞRU İVME KAZANDIRACAKLARDIR,SİZ EĞER BUNU GÖREMİYORSANIZ,YA ONLARLA AYNI DÜŞÜNCEDESİNİZ YADA GERÇEKTEN GÖRMÜYORSUNUZ..

ahmet    11 Şubat 2008 12:39
YİNE,YENİDEN SEÇİLEN VE AYNI ZAMANDA TEMAD İL TEMSİLCİLİĞİNİDE TEMSİL EDEN KARŞIYAKA TEMAD YÖNETİMİNİ KUTLAR, BAŞARILI OLMALARINI TEMENNİ EDERİM.
EMEKLİ ÜYLERİMİZ ARTIK ESKİSİ GİBİ SESSİZ YAPILANLARA VE VERİLECEKLERE RIZA GÖSTERECEK KONUM VE DURUMDA OLMAYIP,HAKLARI KONUSUNDA DAHA ÇOK TALEPKAR VE MÜCADELECİ OLACAKLARINDAN,HEM KARŞIYAKA YÖNETİMİNİN, HEM DİĞER YÖNETİMLERİN VE GENEL MERKEZ YÖNETİMİNİN KONULARA DAHA VAKIF OLMASI VE GAYRET GÖSTERMESİ GEREKECEKTİR.BUNLARA HAZIRLIKLI OLUNMASI TÜM YÖNETİMLER İÇİN KAÇINILMAZ OLACAKTIR.BU İLİŞKİLERDE CAMİAYI İSTENİLEN SEVİYE VE DÜZEYE TAŞIYACAKTIR.SEVGİ VE SAYGILARIMLA. :upset

Hüseyin SAVCI    11 Şubat 2008 11:01
Yeniden seçilen İzmir-KARŞIYAKA TEMAD yönetimini kutlar, aldıkları sorumluluklarının bilincinde ve toplumumuza yakışır bir tavır içinde olmalarıni bekler, başarılar dileriz.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Karşıyaka Temad Yönetimine seçilen arkadaşlarımızı kutlar sorumluluk bilinçi ile yapacakları görevlerde başarılar dileriz. Site yönetimi

AKTUNA    10 Şubat 2008 23:50
Bugün yapılan Temad İzmir Karşıyaka seçimini eski yönetim yeniden kazanmıştır,burada ilginç olan ise muhalif aday olan meslektaşımızın aidatını yatırmasını unutması olarak bildirilmiştir,yazıklar olsun bu topluma,hakedildikleri şekilde yönetilmeye devam edeceklerdir.Hayırlı olsun..

mustafa ercoşkun    10 Şubat 2008 21:28
SAYIN ERSEN GÜRPINAR'IN GÖRÜŞLERİNE KATILIYORUM HAK VERİLMEZ ALINIR KONUŞMAKLA HİÇBİRŞEY OLMATACAĞI ZATEN BELLİ KESİNLİKLE BİR HAREKET OLUŞTURMAK LAZIM NE YAPILACAKSA TABİ TEMAD ÖNCÜLÜK EDERSE VE YAPILACAK BU HAREKET SİYASİ BİR HAREKET OLMAMALI HİÇBİR FARKLI GRUBUN KARIŞMASINA MEYDAN VERİLMEMELİ TEMİZ BİR HAREKET OLMALI SADECE BİZ KİMİZ DERDİMİZ NE ÇÖZÜMÜ NELER BUNLARIN ANLATILMASINI SAĞLAMALIDIR.KIRMADAN DÖKMEDEN HERKESE ÖRNEK OLACAK BİR SEVİYELİ EYLEM OLMALI ARTIK ATALETİ BIRAKIP RESİMLERDE POZ VERMEYİ BIRAKIP VARSA GÜCÜMÜZ Kİ BANA GÖRE VAR BUNU GÖSTERMEMİZ GEREKİR.

metin ayan(aslan81)    10 Şubat 2008 18:13
arkadaşlar bu sayfaya ct.si günü yazmış olduğum kkklığının konuşması ile ilgili değerlendirmem yayımlanmadı daha ağır eleştiriler bile yayınlanırken benim mesajım niye konmadı bu konuda yönetici yorumu bekliyorum .
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sn.Meslekdaşımız size mesajınızla ilgili yanıt verilmişti ulaşmadığı düşüncesi ile tekrar gönderdik. iyi günler dileriz

Ersen Gürpınar    10 Şubat 2008 16:43
http://blog.milliyet.com.tr/ersengurpınar
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Gerek Genelkurmay başkanlığımız gerekse siyasi partiler bizlerin haklılığına inandıklarını belirtiyorlar ama henüz atılan kesin bir adım yok Biz imtiyaz değil adalet ve eşitlik istiyoruz biz Türk Silahlı Kuvvetlerinin olmazsa olmaz elemanlarıyız bizi klimalı ofislerinde günde 8 saat görev yapan büro memurları ve ilköğretim mezunu askeri mehter takımının zurnazeni ile ayni dereceden göreve başlatma adaletsizliğine kimse razı edemez Tüm mücaadelemiz yasaldır sonuç alınamazsa demokratik eylem haklarımızı kullanacağız gerekirse aylarca çadır kuracağız bu konuda arkadaşlarımızın düşüncelerini almak için düzenlediğimiz anket 12 Şubat salı akşamı sona erecek ve sonuçları TEMAD'a ileteceğiz Lütfen düşüncelerinizi ankete katılarak bildiriniz. Saygılarımla

yigit    10 Şubat 2008 15:04
Assubayları ahıra kapatanlara da ,böyle zihniyete sahip olanlarada lanet olsun. TEMAD a gönül vermiş , emek veren , çaba sarfeden meslektaşlarıma saygı ve selamlarımı sunuyorum.

Hüseyin kocabaş    10 Şubat 2008 14:38
ÇİFTE STANDART DEĞİL PARTİZANLIK

Bazı siyasi partilerin sayın yöneticileri TÜRBAN'ı TOPLUMSAL bir sorun ve AYRIMCILIK olarak telakki ediyorlarmış,200.000 kişiyi doğrudan ilgilendiren Derece,Kademe eşitsizliği KİŞİSEL bir sorun olsa gerek onlara göre tabii bu durum AYRIMCILIK da olmamalı haliyle.

Mithat Türetken    10 Şubat 2008 13:42
Sayın Meslekdaşlarım
Protesto çelenginin içereğinden yaşanan olaylardan ziyade (önemsizdir demiyorum bunlar ayrıca tartışılabilir) TEMAD'ın tutarsızlığı önem taşımaktadır.TEMAD 6 Şubatta sitede yayınlanan açıklamasına göre biz hiçbir eyleme katılmadık dedi; Arkadaşlarımız madem katılmadınız neden anında basın açıklaması yapmıyorsunuz ve TESUD u dava etmiyorsunuz diye sorunca bir basın açıklaması yapıp katılmadığını bildirdi.Ardından birileri kulaklarınımı çekti ne oldu bu kez 8 Şubatta Temad mesaj panosunda eyleme şu nedenlere katıldık diye açıklama yaptı.Aslanlar gibi şu nedenlerle katıldım veya Katıldım ama yanlış değerlendirildi özür dileriz diyecek kadar basiretsiz davranılması ACIDIR-ÜZÜCÜDÜR-VAHİMDİR Beni bu tutarsız davranışları sergileyen yönetim temsil edebilirmi?Bu derneği kim ciddiye alır ÖNEMLİ OLAN BUDUR Bu yönetim istifa etmelidir.Saygılarımla

NOT: Sn.Selçuk İÇER kardeşimin Türkeş assubayları harp okulu ahırına kapattı sözüne katılmıyorum ASSUBAYLAR OLMADAN BIRAKIN İHTİLAL YAPMAYI SUBAYLAR YEMEK YİYEMEZ YEMEK
Ayrıca K.K.Komutanın açıklamaların önemseyin düşünce icraatın kapısını açan anahtardır Unutturmamak için birlik ve beraberlik şarttır Kararlı,proğramlı ve Özverili yöneticilerle bu kapıların açılmasını sağlıyacağız başarmak için önce inanmak gerekiyor.

yaşar    10 Şubat 2008 09:43
değerli arkadaşlar
sonunda m.h.p adlı partiyi sivil toplum örgütlerinden anadolu platformu kınadı bizim yerimize,temadın yerine,yerimizde sayıyor komut bekliyoruz saygılar

Candemir    10 Şubat 2008 02:47
Merhaba Arkadaşlar;
Son günlerde yaşanan tatsız gelişme olan çelenk koyma olayına değinmek boynumun borcu oldu. Bazı arkadaşlarımızın bu olayda MHP görevlilerinin hiç de hoş olmayan davranışlarını tasvip etmelerini şaşkınlıkla karşılıyorum. Ben de MHP ye sempati duyan biriyim. Ancak; demokratik bir tepkiye akılalmaz bir yöntemle karşılık vermeleri kesinlikle kabul edilemez. Vatanlaşlar ne diyorlar biliyor musunuz?..."Sizinkiler sopa yemişler..." Hepimiz biliriz ki bu vatandaşlarımız her zaman güçlünün yanında yer almışlardır. TEMAD yönetiminin açıklamaları ise neresinden bakarsanız tam bir komedi. Yahu bu eylemi bilerek tasarladıysanız açıkça bunun arkasında durmanız gerekmez mi? Dansöz gibi kıvırtmak da neyin nesi? Hiç böylesine ciddi bir kuruluşa yakışıyor mu? Önce haberimiz yok diyorlar, sonra haberimiz vardı diyorlar. Böyle bir yönetimin suyu ısınmıştır arkadaşlar. O yönetimde dirayetli arkadaşlarımızı görmek istiyor, saygılarımı sunuyorum.

Orhan Kaya    10 Şubat 2008 02:41
http://www.kuvayimilliye.net
Cumhuriyetin, demokrasinin, laikliğin, kısacası Atatürk Devrimlerinin bekçisi olan assubayların; Atatürk İlkelerine, temel insani değerlerden en önemlisi olan insan onuru ile yakından ilgili ve onunla uyuşmayan her türlü haksızlıkları,gecikilmeden; geciken adalet, adalet değildir, prensibinden hareketle; hemen, şimdi, bir an evvel giderilmelidir.

En temel haklarına sahip çıkamayan insanların, ülkesine de sahip çıkamayacağının bilinci içerisinde olan ve bu bilinçle meselelerine sahip çıkan meslektaşlarıma en içten saygı ve selamlarımla...

AKTUNA    10 Şubat 2008 02:22
K.K.K komutanının söyledikleri ne denilecek tek şey vardır"UYU YAVRUM NİNNİ UYUTAYIM SENİ" aldanmak isteyenler elbette aldanmakta serbesttir,ama artık uyanan gerçekleri gören çoğunluğun bunların bir tanesinin dahi olmayacağını çok iyi bilmektedir,bunlar boş laflar dır amaç içi boş vaatlerle motivasyonu sağlamaktır,başka da bir şey çıkmaz..

içer    10 Şubat 2008 01:19
AHIRA KAPATILAN ASSUBAYLAR....

1960 ihtilali sürecinde devrin kudretli albayı olarak ünlenen Alparslan TÜRKEŞ Kara Harp Okulu ve çevre birliklerde görevli Assubayları harp okulu ahırına kapattırmıştır.Bu zihniyetin devamı olan partininde üzerinde TEMAD yazılı ve ayyıldız bulunan siyah çelengi mafya kılıklı parti görevlilerince emekli askerlere hakaret ederek ve zor kullanarak kaldırıp atması doğaldır. Bir çok meslektaşımızı şehit eden vatandaşlarımızı katleden malüm bölücü terör örgütünün elebaşısının asılmaması için imza koyup daha sonra seçim meydanlarında ip atan.mecliste teröristlerin elini sıkan oy avcıları.Böyle bir oluşumdan biz emekli assubaylara sadece şiddet ve hakaret gelir.Temad bu zihniyetten ne bekler,seçimlerin öncesinde kapılarında bekler!Bunların haddini bildirmek gerekir,1960 yılında assubay ağbeylerimizi at pislikleri içerisine koyup ahıra kapatanlar nasıl bir insanlık suçu işlemişlerdir Assubaylara yapılan zulüm devam etmektedir subay assubay ayrımı çağa yakışmayacak boyutlara gelmiştir orta çağın kalıntısı şovenist duygular doruğa ulaşmış olup assubaylar ikinci sınıf insan konumuna maalesef sistemli olarak komuta kademesi tarafından getirilmiştir.Eski cumhurbaşkanlarından Fahri KORUTÜRK Assubayların üniversitelerde okumaması için Anayasa mahkemesine dava açmıştır.Kafa aynı kafadır
İnsanların Anayasal hakkı olan sağlık.GATA da A ve B polikinliklerinde Emekli genaller ve aileleri saygı ile karşılanır refakatçı hastahane personeli tarafından muayene ve tedavisi yaptırılır.Emekli assubaylarda sabahın erken saatlerinde sıra için koşuştururlar.Kendi kurumu içerisinde kronikleşmiş basit sorunları çözmeyen Sn K.K.K nının vaadlerine inanmak fazla saflık olur.Çözüm sınıf bilinci ile beraber yasal eylemlerdir. Büyük ATATÜRK ün devrimci ruhu ile.Sevgi ve saygılarımla.

Em.Bando Kd.Bçvş Selçuk İÇER

yüksel    10 Şubat 2008 00:08
SAYIN AHMET ÖZDEN ARKADAŞIM;
KISSADAN HİSSE DEMİŞSİN NE OLDUGUNU YAZMAMIŞSIN, SİTEDEN BU ÇİRKİN FIKRA İÇİN ÖZÜR DİLİYORUM DEMİŞSSİN AÇIKÇASI MERAK ETTİM KISSADAN HİSSE NEDİR ?
SELAMLAR

abdullah ektik    10 Şubat 2008 00:03
http://www/emekliassubaylar.org
Degerli meslektaslarim,bu yil icinde TEMAD yonetimi degisecek,
yeni yonetimin guclu olmasi icin
destegimizi cogaltarak birlik ve
beraberlik icinde Ersen ve arkadaslarin moralini damima
yuksek tutalim.Saga sola sapmadan dogru bildigimiz yolda
birlikte guvenle yuruyelim.
Kalpleri ASSUBAY sevgisi dolu
arkadaslar yolunuz acik olsun.
Sevgi ve saygilarimla.
Abdullah Ektik
E.Dz.Kad.Kd.Bcvs.

Ahmet ÖZDEN    09 Şubat 2008 23:02
http://www.emekliastsubay.com
Sevgili meslektaşlarım.
Kusura bakmayın üstüste yazı yazarak zamanınızı alıyorum.Biraz evvel aldığım habere göre TEMAD genel sekreteri sayın Kenan SAKA genel sekreterlikten istifa etmiş.

Hatırlayacaksınız daha evvelde genel sekreter Sabahattin NOHUTÇU ve yönetim kurulu üyesi e.deniz astsubayı Sayın Cemil abide istifa etmişti.

TEMAD'ı babasının çiftlığı gibi yönetmeye kalkıp zaafa uğratanlardan elbet bir gün hesap sorulacaktır.Saygılarımla.

Ersen Gürpınar    09 Şubat 2008 22:54
http://blog.milliyet.com.tr/ersengurpınar
Değerli Arkadaşlarım,
2008 Yılı bildiğimiz gibi TEMAD için önemli bir yıl. 2008 Yılı içinde yapılacaka olan Büyük Genel Kurul ve öncesinde yapılacak Şube Genel Kurulları ile önümüzdeki 3 yılın yönetim kadroları seçilecek. Daha önce çeşitli vesilelerle TEMAD\'a üye olun, Şube Genel Kurullarına katılın şekilndeki çağrımızı hatırlarsınız. Ancak hatırlatmak istediğim bir konu daha var. Genel Kurullara katılmak ve geleceğimiz hakkında söz sahibi olmak için
Lütfen Üyelik Aidatlarınızı en kısa zamanda yatırınız.

TEMAD Tüzüğünde konu ile ilgili maddeler aşağıdadır:

ÜYELİK AİDATI:
MADDE 10. Asil üyeler, üyesi olduğu şube Genel Kurulunca belirlenecek aidatlarını, yılın ilk 3 ayında öderler. Aidatlar, yılın hangi ayında ödenirse ödensin, içinde bulunulan yıla ait kabul edilir. Derneğin Genel Merkezi ve Şubeleri, aidat miktarını, Genel Kurullarında karar almak suretiyle ayarlayabilirler. Aidat miktarı, ait olduğu yılın Tahmini bütçesinde gösterilir.

GENEL KURULA KATILMA ŞARTLARI
MADDE 18. Dernek Büyük Genel Kurulu ve Şube Genel Kurullarına katılma hakkı bulunanların, yıllık üye aidat borcu bulunmaması şarttır. Aksi halde, Genel Kurul Toplantısına katılma hakları kalkar. Oy kullanamazlar.Organlara seçilemezler. Genel Merkezde ve Şubelerde Genel Kurula katılma hakkı bulunanların, Genel Kuruldan en az 30 gün öncesi hazırlanacak Genel Kurula katılma hakkı olanların listesinin tanziminden sonra aidat yatırmak istemeleri halinde de, bu husus, o kişiye Genel Kurula katılma, oy kullanma, seçme ve seçilme hakkı vermez.
Şube Genel Kurul toplantısı, tarihinin kararlaştırılmasının en az 30 gün önceden yapılacak asil üye olma talepleri alınır. Kabulleri, Genel Kurul sonrası seçilecek Yönetim Kurulunun kararına bırakılır. Bu gibiler Genel Kurulda söz ve oy sahibi olamazlar.

Yukarıda gördüğümüz gibi TEMAD\'ın geleceğinde söz sahibi olabilmemiz için aidat borcumuzu ödeyerek seçme ve seçilme hakkımızı kaybetmememiz gerekmektedir.

Ahmet ÖZDEN    09 Şubat 2008 21:56
http://www.emekliastsubay.com
Sevgili meslektaşlarım.

1.TEMAD genel Başkanlığı 6 Şubat günü Türbanla ilgili açıklamalarını yaptıklarını bundan sonra hiçbir eyleme katılmadıklarını ve TEMADın gücünü bilenlerin TEMADı yanlarında göstermeyi alışkanlık haline getirdiklerini ve bu gibi olaylara tanık olunduğunda tarafımızdan anında müdahele edilmektedir.Denilmektedir.

2.Bu kez TEMAD genel merkez yönetim kurulu olarak 8 şubat günü bir açıklama yapmaktadırlar&&.son türban olaylarında askeri dernek genel başkanları olarak görüşümüzü basın açıklamasıyla Medya ve kamuoyuna duyurulmuşturdenilmektedir.Ayrıca basın açıklamasından sonra MHP li asker milletvekillerini uyarmak için kadın kollarını görevlendirerek MHP genel merkezine TESUD ile siyah çelenk koyma kararı alınmıştır.Sonrasındaki itilme ve kakılma ve çelengi fırlatma hakaret etme olayından sonrada MHP genel başkan yardımcısı aranarak olayın uygun olmadığı bildirilmiştir.Denilmektedir.

a)siyah Çelenk olayından sonra siyasi düşüncesi Astsubay onurunun önünde gelen bazı emekli astsubayların tepkisi ile U dönüşü yaparak birinci maddedeki açıklamayı yapan TEMAD genel merkezi bu olayı üstlenmemektedir.
b) İkinci maddedeki açıklama 8 şubatta yapılmakta ve bu eylem için kadın kolları görevlendirilmiştir. Denilmektedir.Dernek yönetim organlarında kadın kolları diye bir örgütlenme biçimi tüzüğümüzde yer almamaktadır.Böyle bir kurul oluşturulmuşsa da bile sorumsuzdur.
c) TEMAD; bir askeri dernek değil kamu yararına çalışan bir dernektir.Amacı ve sorumlulukları bellidir ve tüzükle de deklare edilmiştir.Ülke sorunlarına elbette ki duyarsız kalamaz ama yapacağı eylem biçimini de yönetim olarak karar altına alır.
d) Gündemi değiştirmek için basın yayından sorumlu genel başkan yardımcısı Abdullah Galip KAPLAN hemen PKK ve onun hain eylemlerini gündeme getirmiştir.Beyler burası TEMAD.En büyük sivil toplum örgütüdür.Buradaki yönetim Padişahlara mahsus yönetim biçimi olamaz.Yönetim sergilemek yürek ister.Entrikalarla veya ben genel başkanım benim dediğim olur şeklindeki yönetim biçimi eski zamanlarda kaldı.Onbir yönetim kurulu üyesi ve yüksek denetleme kurulu ve yüksek disiplin kurulların var.Avukatların var.Yasal karar al ! TEMADı başkalarına koltuk değneği yapmaya kimsenin hakkı yoktur..
e) Birkaç gündür Astsubay web sitelerinde emekli astsubaylar bir arayış içinde, yönetime güvensizlikleri seziliyor.TEMADı bölmeye parçalamaya hiç kimsenin hakkı yoktur.Biz inanıyoruz ki bu toplum artık örgütlü olarak haklarının daha iyi alınacağının bilincindedir.Salt yönetimde kalmak için daha fazla dağıtmadan, kırmadan çekiliniz lütfen.

Sevgili meslektaşlarım.

Bu günkü TEMAD yönetimi emir komuta zinciri içindedir.Kendi ağızlarıyla itiraf ediyorlar.Askeri dernekler toplandık ve basın açıklaması yaptık diyorlar.Biz de diyoruz ki ; bizim haklarımızı gasp edenlerle biz asla bir arada olmayız.Bunu diyebilenler seslerini biraz daha yükseltmelidirler.TEMAD mesaj panosunda yazım yayınlansın diye bu yönetime hak etmedikleri övgüleri yapanlar sorumluluktan asla kurtulamazlar.

En derin saygılarımla.9.2.2008


Ahmet ÖZDEN
Emekli Astsubay.

TEKİN    09 Şubat 2008 20:12
Mevsimler ve takvim gibi her yıl askeri okulların açılmasında ve denetleme öncesi veya sonrasında sıralı büyük komutanların ! meşhur konuşmaları olur. Hepsi bir önceki komutanların konuşmaları ile üç aşağı beş yukarı aynıdır,her seferindede bir takım olmayacak hemde hiç olamıyacak vaatlerden oluşur..
tam otuz yıl TSK da görev yaptım bu zaman zarfında hep olmayacak vaatler dinledim,Hatta Dz.K.K dan olan arkadaşlar bilirler bu yüzden çok ciddi durumlarla karşılasınca verdiği vaatlerden dolayı adı BALONCU'ya çıkan amiraller vardır.K:K:K:nın söylediği hiç bir şeyin gerçekleşmesi imkansızdır.çünkü kendiside en az kırk yıldır ordudadır,assubaylar dünmü alındılar TSK 'ya.....
iyileştirme yapılacak olsa o ve ondan öncekiler yaparlardı...Assubaylara Hemşirelerden 17 yıl sonra yüksek okul hakkını veren bu zihniyetten benim hiç umudum yok.Bunlar takvime bağlı mevsimsel açıklama ve inananların ağzına bir parmak umut vermekten öteye gidemez.
Bazı resmi başvuru ve sızlanmalarıda frenlemek için hep böyle yaparlar.
Bir zamanlar genç rütbede iken bir savaş gemisinde maaşımla geçinemediğim için dilekçe ile müracat ettiğimde; önce gemi ikinci komutanı daha sonra komutan tarafından özel sohbetle tavsiye ile karşılandım başımız ağrır gel vaz geç gibi şeylerden sonra bir üst komutanlıkta dilekçem bir ay bekletildi ve sonra sümen altında uyutuldu,daha üst makamlara hitaben yazdığım dilekçem gönderilmedi..ona cevap yerine eli çantalı bir kaç üst subay gemiye gönderildi tüm assubaylar ve subaylar toplanıp bize yapılacak iyileştirmeler olduğu ,hükümete tavsiye ve teklifler yapıldığı gibi bizleri umutlandırıcı konuşmalar yaptılar.....neyse uzun lafın kısası o gün bugün ve yıllardır benzer şeyler oyalamak ve umutlandırmaktan öteye gidemeyen konuşmalar hep yapılır...saygılarımla.

TEKİN..
E.Dz.Kd.Bçvş.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Tekin bey kardeşimizin endişelerine katılmamak mümkün değil ama herşeyin bir başlanğıcı vardır bizler zaten burada bugüne kadar yapılmayanların yapılmasını sağlamaya çalışıyoruz umurız açıklamalardaki hususların bazıları da düzeltilerek hayata geçirilir bu bizlerin kendimizi ifade etmemizin bir sonucudur TEMAD'ın bunlardan büyük ihtimal haberi yok olsaydı bizlere daha önce bilgi verirlerdi birçok haberi zaten önce arkadaşlarımız duyuruyor.Biz yılmadan Temad yönetimine duyulan güven azalsada Temada desteğimizi devam ettireceğiz ve mücaadelemize devam edeceğiz ve takibe devam edeceğiz

ibrahim SARI (E)Dz.T    09 Şubat 2008 19:53
Degerli meslektaslarim.Yazilari
nizi yakindan takip ediyorum.Bu
kafayla biz biraraya gelemeyiz,
zaman icinde sizleri uyariyorum,
Bu yazismalarda,kirici oluyoruz,
birbirimizi farkinda olmadan yok
etmeye calisiyoruz,bunda da basa
rili oluyorsunuz.Bu memlekette
herkes vatanini milletini seviyor,(dtp ye oy verenler haric),ne olur particilik yapmi-
yalim,birlik beraberlik istiyor
sak,kaybettiklerimizi haklarimi
zi almak istiyorsak yazdiklari-
miza lutfen dikkat edelim.Kas ya
payim derken goz cikarmayalim.
Sevgi ve saygilarimla.
Abdullah Ektik
E.Dz.Kad.Kd.Bcvs.

Değerli meslektaşım yukarıdaki yazısında biz astsb.ların izlemesi gereken yolu çok net açıklamış.Bunun haricindeki düşünce ve davranışların bize hiçbir faydası olmayacaktır.Bizler herkesin rant için peşinde koştuğu düşünceleri sizden daha iyi savunuruz diye ortaya atılacak durumda değiliz.Bizim kimliğimiz daha toplum gözünde meşruiyet kazanmış durumda değilken bu tür siyasi olayların içine atılarak hiçbir şey kazanamayacağımız kanısındayım.Biz astsb.lar önce kendi birliğimizi sağlayıp ondan sonra toplumsal olaylara müdahil olacak konuma gelmeliyiz.
Saygılarımla...

RIDVAN DALKILIÇ    09 Şubat 2008 19:35
SLM

aslan81    09 Şubat 2008 17:44
Değerli arkadaşlarım ne hikmetse son bir aydır temad mesaj panosuna yazdığım mesajlar SANSÜRE uğruyor oysa oraya siyasi görüşünü açıklayıp bizi sakin olmaya çağıranların(sanki genel merkezleri önünde saldırıya uğrayan biz değilizde onlar)mesajları yayınlanıyor aklım sırrım bu işe ermedi bu adamlar kendi içlerinde örgütlenip yeni bir oluşum kurdularda bizimmi haberimiz yok mesela TESTEMUAD gibi biri bana anlatsın 1, 2ncisi benim orada yazdığım mesajlarımı geri versinler kardeşim!!ben onları yayınlayacak bir site veya yayınlatacak(torpil)bir partiye üye olurum (tabiki şaka).

Hüseyin kocabaş    09 Şubat 2008 15:29
Sn.KKK.Başbuğ'un Konuşmalarının Hayata Geçirilmesi Mümkün Değildir.

Teşkilatın İnsan Kaynaklarında ara eleman olarak görünen bir sınıfın statüsü değiştirilmeden 1/4 e indirilmesi 9/2 den göreve başlatılması mümkün olmadığı gibi hükümet tarafından kaldırılan görev tazminatlarının tekrar verilmesi de mümkün değildir.


3753
Mesaj Defteri yazıları