MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


Hüseyin kocabaş    14 Şubat 2008 13:55
EGEMENLİK SAVAŞI(1)
Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diyen iktidarla,Yüce Türk Milleti adına bağımsız yargılama yetkisine sahip yüksek Türk Yargısı savaşında şimdilik iktidar 1-0 önde gözüküyor.İktidar Halk bizim partimize %47 oy verdi biz muktediriz diyor.Yüksek yargı Halk bizim partimiz olan Anayasa'ya %97 oy verdi bizde muktediriz diyor.Şimdi top Cumhurbaşkanında.Bu savaşın üçüncü tarafı henüz konuşmadı.Anayasayı da iktidarın partisinide askıya alırım demedi ama demeye zorlanıyor.Bir taraf beyaz gömleklerimi (kefen) giydim hazırım diye cihat çağrısına hazırlanıyor.Diğer taraf Üniforması olan Cübbelerini giydi Ata'dan görev almaya anıtkabire çıktı.Biz de seyrediyoruz şimdilik.Bu maç ya uzatmaya gider,Ya uzlaştırma kuruluna yada malum sonuç.

TEKİN    14 Şubat 2008 12:40
Değerli arkadaşlar
Günlerdir takip ediyorum kısır çekişmelerle zaman gelip geçiyor
bunun böyle olduğunu sitede okuduğum yazılardan da anlıyorum.Bunun böyle olmaması gerektiğinde hem fikiriz.Herkes bunu yazıya döküp ifade ediyor.Bu sitede ve temad sitesinde fakat bir türlü ses getirecek eylem planı oluşturamıyoruz veya oluşturuyoruz hayata geçiremiyoruz.Yasal temsilcimiz temad dan ses çıkmıyor.Anlaşılıyorki sadece sorunları ilgili yerlere söylemekle bir şey elde edilmiyor ve bu yıllardır böyle sürüp gidiyor.yanlış hatırlamıyorsam 1974 yürüyüşünden sonra önceye nazaran bir takım haklar elde edildi.Kanun ve nizamlar çerçevesinde yapılması gerekenleri yapalım .aynı ilde bulunan bu siteyi takip eden arkadaşlar ve çevremizdeki emekli arkadaşlarla irtibata geçip bir araya gelelim ve yapabileceklerimizi konuşalım.Yüzyüze görüşmek heerzaman en iyi çözümü bulmaya yardımcı olur.Acizane fikirlerimi sizinle paylaşmak istedim.Bütün arkadaşlara hayırlı günler ve esenlikler diliyorum.

Tekin gülmez
E.Ulş.Kd.Bşçvş.
1982-7

Hüseyin kocabaş    14 Şubat 2008 09:57
ÖZELEŞTİRİ
Üç beş Türbanlı için Anayasayı delenlere,
Meclis kürsüsünden Devlet-i Ali'ye meydan okyanlara,
Operasyon bölgesine canlı kalkan çadırı kuran sözde özgürlük ve barış havarisi Terörist artıklarına,
Uluslarası kamuoyunda koskoca bir imparatorluk varisi 80 yıllık bir ülkeyi soykırıma mahkum ettiren bir avuç ermeniye,
AB'ye giriş vizesini koz olarak elinde bulunduran ve bunu her fırsatta kendi lehine kullanan bir avuç Rum'a,
Cuma eylemcilerine,
Cumartesi Annelerine ses yok,Sorunlarımızı Gavur Hukukuna (AİHM)ve Muhalefete taşıyarak sonuç beklemek Kamu yaraına Faaliyet Göstermek bu olmalı.
,

Mehmet AKPINAR    13 Şubat 2008 22:37
Doğrusu ya izlemediğim bu bölüm için yazılanlardan yola çıkarak bir mail göndermek hiç istemedim ,bundada ne kadar haklı olduğumu şimdi daha iyi anlıyorum,Hakan Kardeşimin programlarından bazılarını izlemiştim,aslında güzel bir programdı da ama ilgili bölümü gerçekten izlememiştim,konunun aslını bilmeden duyduğumuz her konuya atlıyarak bir sonuç almamız mümkün değildir,bu yolla ancak insanları küstürür ve düşman ederiz saf kazanalım derken saf kaybetmiyelim..

Ersen Gürpınar    13 Şubat 2008 22:09
http://blog.milliyet.com.tr/ersengurpınar
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Zaman,zaman bizimle görev koşulları sorumlulukları kıyaslanamayacak bazı meslek grubları bizleri emsal gösterme talihsizliğini yaşıyorlar yine önyargılar sonucu kamuoyunun bizi yanlış değerlendirilmesi sonucu bizleri inciten benzetmeler kullanılıyor; Elbet bunlara tepki göstereceğiz ama bunu yaparken onları haklı çıkaracak hatalardan kaçınalım bazı arkadaşlarımız aşırı duygusallıkla hakaret içeren tepkiler vermektedirler.Haksız bile olsalar bizler hakareti kimseye reva göremiyecek bir mesleğin mensuplarıyız. Star TV. HAKANLA GEZİYORUM proğramı bir ardaşımızın bilgilendirmesi sonucu olaya tepki gösterdik ben de yazdım ve Sn.Hakan Doğanay beyin mesajıma verdiği yanıt aşağıdadır,üzüldüm ve kendilerinden özür diledim;Bilgilendirmelerimizi ve tepkilerimizi lütfen daha dikkatli yapalım.Saygılarımla
X X X

Programda çocuğun babasının astsubay olduğu ama isterse hedeflerini baştan daha büyük koyabileceği söylenmiştir.
Yani eğer çok çalışırsan general de olabilirsin yarbay da ..babanın da bu hoşuna gidecektir hedeflerini büyük koy denmiştir.
Program bandı tekrar tarafımızca incelenmiş ve çocuğa astsubay olma yarbay ol general ol vs. gibi bir cümle kurulmamıştır.
TEMAD internet sitesinde bu konuyu yanlış anlayıp değerlendiren bir izleyici herkesi yanlış yönlendirmiştir.Programı izlemeyip
siteden bilgi edinen ve bizlere şerefimize namusumuza küfür eden astsubaylar da oldu.Ama biz her zaman TSK 'ne ve mensuplarına
saygı duyduk.Birçok televizyoncu programlarında dansöz oynatıp alem yaparken bizler Şırnak'ta Cizre'de Kasrik'te program çekip asker
ailelerinin yüreklerini hafiflettik.Ekimizde bir tane bile askerliğini komando yapmamış güneydoğuda yapmamış adam yok.
Bugüne dek hep sizlere saygı duyduk ve hala da duymaya devam ediyoruz.Ancak asla kötü bir niyetimiz olmadığı ve olamayacağı gibi astsubaylarımızın ordumuzda ne kadar önemli bir görev üslendiklerini de biliyoruz.Röportaj tarafımızca birkez daha izlenmiş ve astsubayları incitecek hiçbir şeye rastlanmamıştır.Hatta çocuğun babası bile bizlere teşekkür maili yollamıştır.Hiç izlemeden hiç dinlemeden birbirimizi gaza getirip maillerle savaşmanın bir anlamı olmadığı düşüncesindeyiz.Eğer bir hatamız varsa bir kere değil bin kere özür dilemek bizim bu vatana ve askerlerine namus borcumuzdur.Ancak kötü bir niyet olmadığının 92 haftadır aralıksız devem eden ve yayınlarını sürdüren her zaman askerlerle beraber hareket etmiş bir programın yapımcıları olarak hakaret ve küfür dolu sözler içeren mailleri de biz kınıyoruz.Ayrıca programın kameramanı Gürkan Midyat ve teknik yönetmeni Yalçın Gündüz de Astsubay çocuğudur.Yani 4 kişilik saha ekibinin 2 sinin babası Astsubay.Şimdi ben sizden cevap bekliyorum.

Saygılarımla
Hakan Doğanay
Hakanla Geziyorum/STAR TV

Şerafettin Turgay    13 Şubat 2008 21:56
Saygıdeğer Meslektaşlarım

Yazılarımızdan tanıdığımız birçok arkadaşımızla ,SOHBET ODAMIZDA aynı anda yazılarımızla konuşarak birbirimizi daha iyi anladık . Daha sonra imkan yaratılarak şahsen tanışmanın mutluluğunu yaşadık .

Bu yönüyle ,sohbet odasının çok güzel işlevi olduğunu gördüm .

Nazar değmesin , bu günlerde 15 20 ,25 kişi aynı anda sitede olduğumuzu görüyorum .
Acizane düşüncem , sohbet odamızıda boş bırakmayalım diyorum .

Görüşebilmek ümidiyle .
Selam ve saygılarımla .

abdullah ektik    13 Şubat 2008 21:21
http://www.emekliassubayar.com
Sayin Ahmet Ozden E mail adresim
asagidadir.
abdullahektik11@hotmail.com veya
azizeektik@hotmail.com
bana mesajlar daha ziyade alttaki adrese geliyor.bilgini-
ze.Kalin saglicakla.
Saygilarimla

kemal düz    13 Şubat 2008 21:15
Astsubaylığın tarihi henüz yazılmadı. Bir gün yazılacak olursa mesleğin içinde bulunduğu durum ve soru işaretlerinin yanıtları o tarihin içinde olacaktır. Kısaca göz gezdirilecek olunursa, Assubaylığın dününe, karşımıza 31 Mart Vakası, Donanma davalası ayrıca 1974 olayları öncelikle yer alacaktır. 31 Mart ve 1974 olaylarını şimdilik bir kenara bırakıp, Donanma davasını öğrenmek için şöyle internet sayfalarına bir gezinti yapmak bile bize yardımcı olacaktır..1934 yılında Nazım Hikmet`in, Başçavuş Hamdi Alevdaş`la kurduğu iddia edilen siyasi ilişki, yaptıkları konuşma, Şair`in ona telkinler ve teşvikte bulunması, Alevdaş`ın da bu siyasi işbirliğini kabul etmesi, arkadaşları arasında bunu yayması ve sonrasında Donanma, dolaplarında Balzac, Zola, Tolstoy, Dostoyevski, Goethe, özellikle Nâzım Hikmet'in kitaplarını okuyan pek çok astsubay ve onların tanıdıkları, yakınları gözaltına alınıp sorgulanmışlar, Sabahattin Ali'nin kitapları çıkan bahriyeli erleri isyana hazırladığı iddiasıyla Nazım Hikmet, Kemal Tahiri, Kerim Korcan ve birçok asssubay tutuklanır. 1938 yılında Askeri Mahkeme Nazım Hikmet!in 20 yıl ağır hapisle cezalandırılmasına , yasalara göre üçte biri indirilince geriye kalan 13 yıl, önceki davada aldığı 15 yıla eklenerek, cezası 28 yıl ağır hapis olarak açıklanır. Kemal Tahir'i 15 yıl hapse mahküm eder. Kemal Tahir'in kardeşi Üstçavuş Nuri Tahir'i 18 yıla, Başçavuş Adil Kurt'u, 4 yıla, Üstçavuş Seyfi Tekdilek'i 10 yıla, üstçavuş Mehmet Ali Kantar'ı 15 yıla, Üstçavuş Hüseyin Avni Durugün'e 5 yıl, Baçavuş Hamdi Alevdaşa, 18'er yıl ceza verir.

aslan81    13 Şubat 2008 20:15
Arkadaşlar dün gece temad mesaj panosuna 4adet mesaj yazdım sadece devrem ilhan baharla ilgili mizahi! mesajım çıkmış diğerleri 1-kkk.nı konuşması ile ilgili gayet sade yazım 2-TEMAD üye formu ile ilgili 3-unuttm; *ÜYE FORMUNUN NEDEN BU KADAR ÇOK BİLGİ KAPSADIĞINI TEMADA ÜYELİKTEN SIRF BU FORMU DOLDURMAMAK İÇİN VAZGEÇİLEBİLİNECEĞİNİ ÜYE SAYISININ BU NEDENLE DÜŞÜK OLABİLECEĞİNİ DAHA BASİT HALE GELMESİ GEREKTİĞİNİ*(bu yayımlanmadı)-----KKKnı konuşması ile ilgili mesajımıda YAYIMLAMADIKLARINA GÖRE ACABA DİYORUM BUNU GİZLİCE GENKUR,a mıVERDİLER ÇÜNKÜ DAHA ÖNCE DE GENKUR YAZILARM YAYIMLANMADI SAKIN HAKKIMDA BİLGİ TOPLAYIP BENİ ORDUDAN ATTIRMASINLAR!!DEMEDİ DEMEYİN.

MUĞLA TEMAD İL BŞK.    13 Şubat 2008 14:34
İZMİR Karşıyaka şube başkanlığı'na yeniden seçilen M.Aykut ÖZER ve değerli yönetim kurulu üyelerini kutluyor, TEMAD camiasına hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz.Haklarımızla ilgili mücadelemizde yeni bir heyecan ve şevkle çalışacaklarına olan inancımız tamdır. Sorumluluk bilinci ile yapacakları çalışmalarında başarılar temenni ediyor sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Site yönetimi olarak bizlerde Sn.Aykut Özer başkanımızı ve yönetim kurulu üyelerini kutluyor. Sorunlarımızın çözümü konusundaki çalışma ve katkıları için başarılar diliyoruz.

erencan    13 Şubat 2008 13:57
Sayın Gürpınar , Duman beyefendi anladığım kadarıyla ya sağır ya da kör. Bana birisi soru sorsa , bir şey söylese mutlaka öyle veya böyle bir cevap veririm. Bu şahsın sesi soluğu çıkmıyor. Saygılarımla.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sn.Meslekdaşım biz bize yakışan üslupta kendimizi ifade eder tepkimizi dile getiririz;Muhataplarımızın cevap verip vermeme tasarrufu kendilerine aittir.Verecek yanıtı olmayanlar sessiz kalır

Hüseyin kocabaş    13 Şubat 2008 10:53
AZILIĞIN ÇOĞUNLUĞA TAHAKKUMU

OYAK'ta çoğunluktayız yönetimde söz hakkımız yok.TSK'da önümüze ne konduysa yedik fikrimizi soran olmadı.TEMAD tabanın sesine kulaklarını tıkamış gözümü de kaparım vazifemi yaparım diyor.Askeri hukuk (AYİM) 1/4 e inemezsin Statün bozuk diyor.Sivil hukuk (Oyak davası) Aranızdaki kavgaya ben karışmam diyor.Gavur Hukuku (AİHM) Son sözü ben söylerim fakat kafam karışık bekleyin diyor.Sayın Başbakanım da kalkmış Çoğunluğun Zobalığı lafına kızıyor.Biz azınlığın çoğunluğa tahakkumuna bile kızamıyoruz,kızsak da belli edemiyoruz "Yüzüme Muhabbet Hisleri Besleyerek Bakacaksın" diyor.

Ersen Gürpınar    12 Şubat 2008 22:26
http://blog.milliyet.com.tr/ersengurpınar
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Hergün yeni bir can sıkıntısı maalesef yetkililer gibi kamuoyu da önyargılı bizi ortaokul mezunu asker döven sıradan insanlar gibi görme talihsizliği yaşıyanlar azda olsa var kendimizi anlatmalıyız önyargıları değiştirmeliyiz Bunu yapmak için bir teşkilatımız var ama onların zamanları yok iş yine başa düşüyor VATAN GAZETESİ yazarı Selahattin Duman (sduman@gazetevatan.com) 12.2.2008 tarihli yazısının bir bölümünde "Bir şise ucuz başçavuş viskisi (iki damacana suyla karıştırılır yirmi kişiye yeter diyor, Bu zat bir zamanlar Yenişakrandaki yazlığı için belediye başkanını Cumhurbaşkanına benzetiyor yağ çekiyordu kendisine tepki mesejım aşağıdadır. Lütfen sizde tepkinizi kibar bir şekilde belirtin bizi sahipsiz sananlar bunun böyle olmadığını anlamalıdırlar Saygılarımla

Sn.Duman
Alternatif Anma yazınızda Bir şişe ucuzundan başçavuş viskisi (iki damacana suyla karıştırıldığında yirmi kişiye yeter) diye yazmışsınız; Başçavuşlar genelde viski de asgari ücret tutarındaki şarabı da içmezler içemezler, onlar aslan sütü içerler ve aslanlar gibi eksi 30 derecede savaşırlar;Önyargılılar tarafından ucuz gibi görülse de onların hiçbir şeyi ucuz değildir ama denizi kirleten zeytinyağı fabrikalarına tepki gösterenlerin sözde yanında olmak için yazı yazmak mecburiyetinde kalan ama belediye ile ilişkilerini bozmamak adına ilkokul mezunu belediye başkanını Cumhurbaşkanı A.Necdet Sezer'e benzeten ucuz yazarlar var. Bu ucuz benzetmeniz assubay camiasını üzmüştür sizi kınıyoruz ama yinede biz yazınızdaki ZM dostunuz gibi size ruh hastası teşhisi koyup "Geber sahtekar p....venk" demiyeceğiz yaşayın yaşayında etrafınızı sırça köşkünüzün dışarısından görün Geçmiş olsun

Ersen Gürpınar    12 Şubat 2008 20:45
TEMAD YÖNETİMİNDEN NİNNİLER

Saygıdeğer Arkadaşlarım
Temad Gn.Mrk. Bizlere MSB ile görüştüklerini haklı taleplerimizin karşılanacağını bildirmişti ayni mealde MSB Star gazetesine de açıklamalar yapmıştı; Bu hususları MSB lığına bakana iletilmek aşağıdaki müracaatımı gönderdim;

Saygıdeğer Bakanım
Yıllardır önyargılar sonucu sosyal ve ekonomik birçok haksızlığa uğratılan TSK.nın değişmez elemanı astsubaylar yıllarca kol kırılır yen içinde kalır düşüncesi ile sessizliklerini koruyup vakurla görevlerini yapmışlar,terleri,kanları ve canları ile bu ülkeye ve TSK.lerine bağlılıklarını kanıtlamışlardır. Yüksek okul mezunu astsubayların klimalı ve kaloriferli ofislerinde görev yapan büro memurları ile ayni dereceden göreve başlatılmaları birçok tazminattan mahrum bırakılmaları hiçbir değer yargısı ile savunulamaz. KİT işçileri emeklileri bile bizlerden fazla maaş almaktadır, üretime birgün bile katkıda bulunmayan sadece 10 yıl 3600 gün isteğe bağlı olarak prim ödeyen SSK emeklileri ile yaklaşık ayni maaşı almaktayız. Bize reva görülen muamelenin bu olmadığını zat-ı aliniz ve tüm adalet ve vicdan duygusu taşıyanların bilgisine sunuyor. Sizlere daha önce arzettiğimiz taleplerimiz doğrultusunda haksızlıklarımızın sona erdirilmesini bekliyoruz.Bu konuda yapılan çalışmaların ana hatlarını ve hangi aşamada olduğununun bildirilmesini arz ve talep ediyorum. Saygılarımla Ersen Gürpınar E.Per.Kd.Bşçvş. 01 Şubat 2008

MSB.lığının 12 ŞUBAT 2008 gün ve Gen.Sek.:5010-302-08/İc.ve Kor.Ş.(BEB) sayılı yazısı ile verilen cevapta

DİLEKÇELERİNİZDE BELİRTİLEN HUSUSLARDA MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞINA İNTİKAL ETMİŞ BİR YASA TASARISI MEVCUT OLMADIĞI şeklinde yanıt verilmiştir.
KULAKLARIN ÇINLASIN TEMAD

MEHMET ALİ KILINÇ    12 Şubat 2008 19:33
WİLSON HAMİLİĞE SOYUNDU...
İSKENDERUN- ABD'nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson'un geçen hafta ABD Adana Konsolosu Eric Gren ile birlikte Antakyaya yaptığı ziyarette Nusayrilere (Arap Alevisi) "Türkiye yönetiminden şikayetiniz varsa, bize söyleyin biz çözeriz" dediği öne sürüldü. ABD'li yetkililer 22 Temmuz seçimleri sonrası Hatay'da yaşayan Nusayrilerle özel olarak ilgileniyor. Büyükelçi Wilson, üst düzey bir elçilik görevlisini geçen aylarda Antakya'lı Nusayri bir iş adamının aracılığıyla Nusayrilerle görüşmek üzere Hatay'a gönderdi. Elçilik yetkilisinin burada yaptığı görüşmede,"Siz azınlıksınız. Bunun farkında mısınız? Niye bunun farkında değilsiniz?" dediği, karşılığında da "Biz azınlık değil asli unsuruz" yanıtının alındığı belirtildi. (şimdilik).
(AKIN BODUR, Cumhuriyet 12 Şubat 2008)

Değerli meslektaşlarım... Her zaman olduğu gibi yukarıdaki haber işbirlikçi satılmış gazetelerde yer almayacaktır. Çoğu kişi de bu haberi duymayacaktır. Türkiye'yi yıllardır yönetmekte olan güdük siyasetin, bu siyasete mensup işi art niyetliliğe kadar götürmüş yöneticileri her zaman olduğu gibi bu haberi görmezden geleceklerdir. Olup bitenlere bakınca insan bu ülkede herkes varmış, herkesin gözetilmesi gereken hakları varmış ama bu ülkede bir tek bizler yokmuşuz duygusuna kapılmadan edemiyor. Normal bir ülkede olsa bu büyükelçi istenmeyen adam ilan edilip anında sınır dışı edilir, mensup olduğu ülkeyle de ilişkiler gözden geçirilir. Ama maalesef ülkemizdeki yıllardır devam eden güdük siyasetin, güdük siyasi partilerinin ülkeyi getirdikleri nokta burası. Ülkenin altını oyan bölücü Kürtçülük sorunu bir taraftan, Patrikhaneye özgürlük yasası ve ikiz yasalar diğer taraftan, devletimizin kuruluş beratı Kurtuluş Savaşının sonuçlarını sıfırlayan vakıflar yasası öbür yandan adeta ülkenin varlığını tehlikeye atarken, ülkeyi yönettiklerini zannedenler, gelinen durumun ciddiyetinin farkında olmadıkları gibi ülke üzerinde çirkin emelleri olan güçlere adeta daha fazla hizmet etmek istercesine geldikleri yerde durmayı geçtim, işin içine bir tutam inanç iki tutam özgürlük zırvaları karıştırıp ülke insanını parçalara böldükçe bölmeye devam ediyorlar. Kimilerinin görmezden geleceklerine emin olduğum, yukarıdaki haberin içeriğine göre yakında kucağımızda birde Hatay - Arap sorunu bulursak şaşırmamak lazım.
Bu güdük siyasetin güdük partilerinden biri olan MHP de öyle veya böyle bu ülkenin bu duruma getirilmesinde payı olan, payandalık yapan partilerden biri. TEMAD ise bu ülkenin emekli assubaylarının üyesi olduğu, genel merkez yöneticilerinin yapamadıkları faaliyetleri ve yaptıkları faaliyetlerden yanlış olarak savlananların biz üyeleri tarafından eleştirilen bir dernek, bir sivil toplum örgütüdür. TEMAD mesaj panosu TEMAD üyelerinin seslerini dışarıya duyurmak için haykıracakları bir ortamdır. Mynet mesaj grubu ve Emakli Assubaylar sitesi ise TEMAD'a destek amacıyla kurulmuş aynı amaca hizmet eden platformlardır. Bu kritik dönemde TEMAD, sonradan omurgasızlık edip eyleminin arkasında durma cesaretini gösteremese de, ülkeyi daha da karıştırmak isteyenlere payandalık eder görüntüsü çizen MHPye karşı, üzerinde logosu bulunan çelenk koyma eylemini gerçekleştirmiştir.
Bu olay karşısında bu platformlarda, siyasi parti yandaşlıklarını Asssubay olma ve TEMAD üyesi olma aidiyet duygusunun önüne çıkaran, işi "Gitsin çelengi MHP yerine MSB önüne koysunlar", "Çelenk koyarken kime sordunuz, bana sordunuz mu.?" , " MHP genel merkezi önüne çelenk koymak demek benim inançlarıma saldırmak demektir. TEMAD benim inançlarıma saldırdı", "Titre ve kendine dön" demeye vardıran kişiler ortaya çıkmıştır. Bu platformlar sanki bir siyasi parti adına TEMAD'dan hesap sorma yeri ve bu arkadaşlar da öncelikle emekli asssubay değil adeta bir siyasi partinin sözcüsüymüş gibi davranmışlardır. Bu inanç nasıl oluyor da, ülkenin bütün gündemini işgal eden, ülkede atılacak her adıma yön veren borsa- faiz olayı İslam'ın şartları haline gelmiş midir ki borsa-faiz konusundan rahatsız olunmuyorlar ama inanç konusu adeta sadece bir metre bez parçasına indirilmiş gibi rahatsız olabiliyorlar sorusu sorulması gereken ayrı bir soru olarak ortada duruyor.
Seçimlerde bir yurttaş olarak benim de oy vermeyi uygun bulduğum siyasi partiler olmuştur. Assubaylık aidiyet duygusu siyasi parti sempatizanlığından önde gelen bir kişi olarak, bir siyasi partiye aidiyetlerini öne alıp, bu platformlarda bir siyasi partinin sözcüsü gibi davranarak, bilinen haliyle bile olsa sözleriyle ve yazdıklarıyla TEMAD'ı dövmeye kalkanları kınıyorum, ayıplıyorum.

Hüseyin kocabaş    12 Şubat 2008 12:13
ASKERİ DERNEKLER
Askeri dernek statüsündeki TEMAD'la sonuca gitmek imkansızdır.Tabanın baskısı ile göstermelik bir iki eylem dışında bir şey yapılamaz.

abdullah ektik    12 Şubat 2008 11:26
http://www/emekliassubaylar.org
Degerli meslektaslarim,son yazi-
lanlara yuzde yuz katiliyorum.
Bize bizden baska kimseden fayda
yok,birlik olalim,birbirimizi
kirmayalim.Basarinin sirri budur.Kalin saglicakla.

AKTUNA    12 Şubat 2008 08:54
Gönderen:
Ramazan İKİZDOĞAN

YER:
Karaman

Tarih:
10 Şubat 2008, Pazar
18:58

Alıntı Yap: Ramazan İKİZDOĞAN

Sayın Genelbaşkanımız İzmir Karşıyaka Zübeydehanım mahallesine gelerk Biz emekli Asubayları onurlandırdınız.Sayın Genel başkanımıza teşekürlerimizi ve saygılarımızı arz ederiz


Ne Anladınız sanırım bu değerli meslektaşımız uçakla İzmir e gitmiş ,Sayın Gn.Bş. ın görüşüne mazhar olup tekrar uçakla Karaman a dönerek saygısını hemen ifade etmiş,helal olsun böylesi meslektaşlarımız oldukça biz değil bizden sonraki 2-3 nesil bile hakları alınacak diye çok bekler çok..

ibrahim SARI (E)Dz.T    12 Şubat 2008 03:07
Temad benim mesleki sorunlarımı çözdü, sıra inanç ve ideolojilerimin karşısına dikilmesine geldi öylemi? Temad biraz titresin ve kendine gelsin. Assubayların dağlar gibi birikmiş sorunlarıyla ilgilensin, benim aidatlarımla bana meydan okumasın, hele hele bir başkasının maşası olup benim kafama vurmaya kalkmasın. Nutuklara ve sloganlara ihtiyacımız yok, biz TEMAD'dan haklarımızın alınması konusunda eylem bekliyoruz. Gitsin siyah çelengi MSB önüne koysun ki dişe değer bişeyler yaptığını görmüş olalım.
Herkesin kendine göre inançları var değer yargıları var, buralarda inanç ve değer yargılarımıza saldırarak adeta arenaya dönüştürdünüz. Biraz saygı lutfen.
istek62@mynet.com

Değerli meslektaşıma aynen katılıyorum.Asıl amacımızdan ayrılmadan kendi sorunlarımızı ortaya koyup tartışalım. Pastanın orta göbeğini yiyenler bu memleketi kurtarma işini bize bırakmazlar.Kendimizi kandırmayalım!!!

Mehmet AKPINAR    11 Şubat 2008 15:33
İZMİR-KARŞIYAKA şube Başkanlığına dolayısıyla İZMİR il başkanlığına yeniden seçilen M.Aykut ÖZER ve ekibini kutluyorum.

Şerafettin Turgay    11 Şubat 2008 15:11
Özlük ve ekonomik haklarının her geçen gün daha geriye gitmesine sessiz kalamıyarak ; BAŞINI KUMA GÖMEN , bu gidişatı GÖRMEMEKTE ISRAR EDEN yöneticilerini uyarmak , gönüllü çalışma guruplarıyla , düşünce fikir ve projeleriyle KATKI SUNMAK , YARDIMCI OLMAK isteyen FEDAKAR ve VEFAKAR meslektaşlarımızın bu doğrultudaki GÖRÜŞME DAVETİNİ dahi GERİ ÇEVİREN , KABUL ETMEYEN, EDEMEYEN KARŞIYAKA YÖNETİMİNİ, yeniden göreve getiren LOKAL camiasına hayırlı uğurlu olmasını dilerim .

Geçmişte yaptıklarını göz önüne aldığımızda ,gelecekte yapacaklarıyla da CAMİAMIZIN KAÇ YIL DAHA YERİNDE SAYACAĞININ ,SAYDIRILACAĞININ tahmin edilmesi ZOR olmasa gerek .

Toplumlar LAYIK OLDUKLARI şekilde ,LAYIK OLDUKLARIYLA yönetilirlermiş. Aynı kadrolarlayla NİCE YILLARA..

MEHMET ALİ KILINÇ    11 Şubat 2008 14:05
[QUOTE=gökhan kahraman]siz asker kökenli olabilirsiniz tabi,, fakat karınca kararınca bende askerlik yaptım, ve gaziler dolu bir aileden geliyorum, bir komutan asla bir siyasi parti kapısına gitmez, asla....
ne olursa olsun .. askerlik dünyadaki hiçbir mesleğe benzemez, hemde hiçbirisine,
SAYIN TESUD BAŞKANI
1-BÖYLE BİR MEKTUP YAZMAK SİZE DÜŞMEZ
2-BU CUMHURİYETİN SAHİBİ SADECE SİZLER DEĞİLSİNİZ, BUNU KENDİNİZE ENDEKSLEMEYİN,
3-ASKERLİK KURUMUNU BÖYLE BİR TAVIRLA YIPRATMANIZ HİÇ DE DOĞRU DEĞİL
4-ASKER EMEKLİ OLDUKTAN SONRA DA ASKER GİBİ OLUR, SİYASETÇİ GİBİ DEĞİL


SAYGILARIMLA


[/QUOTE]

Değerli Meslektaşlataşlarım...
Yukardaki mesaj bir daha göstermiştir ki, TEMAD mesaj panosuna yazdığınız yazılarınızın yayınlanabilmesi için sadece meslekten emekli, emekli yakını ve TEMAD üyesi, meslek aşığığı olmak, yazdığınız yazının içeriğinin mesleğimizin sorunlarıyla ilgili olması gibi kriterler galiba olmuyor. Yukardaki yazıyı inceleyin ve siz karar verin. Yazdığınız yazınızın yayınlanabilmesi için ismini koymakta zorlandağım başka kriterler gerekiyor galiba. Ne bileyim, mesaela "TEMAD genel merkezinin yapıp da sahiplenemediği bir eylemde cevap hakkı doğduğuna inanılan çevrelerden biri olmak" gibi. Saygılarımla...

Gürcan OĞUZHAN    11 Şubat 2008 14:00
Haklısınız ama bunu hekesin kendine sorması lazım. Bu site bile artık neredeyse mezhep çatışmalarının yapıldığı arena haline dönüşmeye başladı. Ben de sizler gibi 24 yıl şerefimle TSK ya hizmet ettim. Ben de sizler gibi Atatürk Ülküsüyle büyüdüm ve yaşadım. Ben de sizler gibi Elhamdülillah Müslümanım. Sapı samandan ayırmayı bilmeyenler var. Samimi ve Aklıyla inanan insanları rencide etmeyin. Sapıtanlar oluyor diye Samimi inananları, Düzgün Müslümanları rencide etmeyin. Mezhep kavgası yapanlara şunu demek istiyorum. 12 Eylül öncesinde hangi gruplardı TSK yı ihtilal sevdasına sevkeden ??? Durup dururken mi ihtilal yapıldı ? Ha sıkıldık ihtilal yapalım. Yok öyle birşey. Sokağa çıkamyorduk. Sokaklarda yaralanmalar, ölümler, evden çıkıp da dönmemeler çok normaldi o zamanlarda. ihtilal yapıldıktan sonra okula gidebildik. Akşam evimizden ihtilal yapıldıktan sonra çıkabildik. Sağolsunlar yapılanların hepsini desteklemiyorum elbet ama; herşeyden önce ihtilalle birlikte can güvenliğimiz sağlandı, sokakların güvenliği sağlandı. 12 eylül öncesinin Atütürk düşmanları ne çabuk da Atütürkçü oluverdiler halâ daha anlamış değilim. Dün Atatürk büstlerini parçalayanlar Bu gün Anıtkabir den ayrılmaz oldular. Demekki doğruyu görmeye başladılar.

Her kesimin içinde değişik renkler maalesef çıkacaktır. Aydınlık yüzler olduğu gibi Karanlık yüzler de çıkacaktır. Atatürkçülük... Kuvvet Komutanının hırsızlıktan yargılanması mı ??? Milletin çocuğu mayınlarda parçalanırken Üst Rütbelilerin Kurduğu çetelerin zengin çocuklarına sahte çürük raporu vermesi mi ??? Peygamber ocağı dediğimiz Gözbebeğimiz Silahlı Kuvvetlerimizin Binalarının malzemelerinin çalınmasına sebep olanlar mı Atütürkçü, İnşaat Emlak Başkanlıklarında çıkan yolsuzluklar sonucu tutuklananların ve mahkemelerin sayısını hatırlayan varmı??? Yolsuzluklara cevap veremeyen GATA Eski komutanının intiharını ne çabuk unuttunuz ? HATTA pkk denilen hainlerin meclis grubunun başındaki haine sahte rapor verenler mi Atatürkçü ???????

BİZ TÜRK MİLLETİYİZ. DOĞUSUYLA BATISIYLI KUZEYİYLE GÜNEYİYLE.... BİZ TÜRK MİLLETİYİZ TÜRKÜYLE , KÜRDÜYLE, LAZIYLA, ÇERKEZİYLE, BOŞNAĞIYLA, MAKEDONUYLA, ÜLKEMİZDE YAŞAYAN ERMENİSİYLE, RUMUYLA... BİZ TÜRK MİLLETİYİZ.

ALEVİSİYLE SUNNİSİYLE HİRİSTİYANIYLA MUSEVİSİYLE ATAİSTİYLE BİZ TÜRK MİLLETİYİZ.

BUNU UNUTMAYIN.

Bu kadar zengin kültüre sahip bir ülke Ancak Cumhuriyetle yönetilebilir. Bu zengin kültüre sahip Türkiye Cumhuriyeti Lâik olmak zorundadır. Bizim Avrupaya Amerikaya ihtiyacımız yok. Bizim Anayasa değişikliğine de ihtiyacamız yok. İnanın Hak Hukuk tanırsak şu anki yasalarımız bize yeter.

Biz yeterki İnsan olalım. ADAM OLALIM ADAM !!!

TÜRKİYENİN BAŞKA LİDERE DE İHTİYACI YOK!!! MUSTAFA KEMAL ATATÜRK DÜN DE BUGÜN DE YARIN DA BİZE IŞIK TUTAR.

ATATÜRK DİYARKİ... Egemenlik Kayıtsız Şartsız Ulusundur. Ulusal Egemenlik Ulusun Namusudur, Onurudur, Şerefidir. Özgürlüğün de Eşitliğin de Adaletin de Dayanağı ULUSAL EGEMENLİKTİR.

\\\"NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE\\\" herşeyi anlatmıyor mu ?????

Herkese saygılarımı sevgilerimi sunuyorum.
------------------------------ --------------------------------------------------
From: kubidomac@hotmail.com
To: emekli-assubaylar@googlegroups.com; emekli_astsubay@mynetgrup.com; erhan.2007@hotmail.com; m.bicer@hotmail.com
Date: Sun, 10 Feb 2008 20:38:04 +0000
Subject: [emekli_astsubay ] Merhaba,

Sayın arakdaşlarım;
Devamlı yazılanları ve yazılarınızı okuyorum. Bizler, yani Astsubaylar Ordumuzun nacizane kişileri olarak tek vücut haline gelemiyoruz, neden devamlı bir çatışma içinde oluyoruz bunu hiçbir zaman anlayamadım. Aslında yek vücut olduğumuzda karşımızda kimsenin duramayacağını bildiğimiz halde hep bir kavga, konuları devamlı büyütmeyle meşgul oluyor, asıl konularımızı unutuyoruz. Evet haklısınız son günlerde TEMAD\\\'ın yaptıkları ve yapılanlar hakikaten kolay kolay sindirilecek bir olay değil. Ama çözüm bularak haraket etmemiz bizleri daha bi bir araya getirecek ve birlik beraberliğimizin sağlanmasını sağlayacağından eminim. Sizlerden ricam birbirimize olan davranışlarımız olsun, gönderdiğimiz maillerimiz olsun ve asıl önemlisi karşılaştığımızda hitaplarımız olsun, lütfen küçük büyük birbirimize saygı ve sevgi çerçevesinde olmasını temenni ediyorum. Hepinize saygılarımı ve sevgilerimi sunar iyi günler dilerim.
Emekli Deniz Astsubayı Kubilay DOMAÇ

Not: Kendi çabalarımla hazırlamış olduğum sitemin biz Astsubaylarca geliştirilmesini dilerim. www.domac.org
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sayın Oğuzhan
Endişe etmeyiniz bu site ne mezhep kavgalarının,ne siyasi kavgaların nede kişisel egoların tatmin edileceği bir yer olamaz;bakınız siz düşüncelerinizi nasıl özgürce ifade ediyorsanız diğer arkadaşlarımız da ifade edebiliyorlar Burada önemli olan birbirimize karşı göstereceğimiz hoşgörü ve saygıdır çünki yazılanları değerlendirme olgunluğu bulunan bir mesleğin mensuplarıyız.Elbette farkı düşüncelerimiz olacak saygı çerçevesinde tartışıp doğruları bulacağız.ORTAK NOKTAMIZ ASSUBAY ONURU VE SORUNLARIMIZIN ÇÖZÜMÜNÜ SAĞLAMAKTIR

Ahmet ÖZDEN    11 Şubat 2008 13:13
http://www.emekliastsubay.com
İZMİR-KARŞIYAKA şube Başkanlığına dolayısıyla İZMİR il başkanlığına yeniden seçilen M.Aykut ÖZER ve ekibini kutluyorum.
TEMAD camiasına hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.Rüştünü isbat etmiş sayın Aykut ÖZER abim bundan sonra da dik duruşu yanında Astsubay onurunu ve gururunu başka kulvarlarda taşıyan arkadaşlarımıza sahip çıkarak onların sesine kulak verir.İZMİR gurubunda enerji var,bilgi var,birikim var ve en önemlisi bu günkü astsubay profiline uygun davranışları var.İZMİR il başkanı olup böyle bir gurubun çalışmalarına destek Aykut abimden de beklenir.
Saygılarımla.

talip    11 Şubat 2008 12:37
verilmeyen haklar ve tutulmayan sözler için düzenlediğiniz ankete bir madde daha eklemeniz doğru olmazmıydı acizane önerim seçilecek bir gurupla hükümetle bizzat görüşmek millet vekillerini devamlı bilgilendirmek haklarımızı daima hatırlatmak unutturmamak daha doğru olamazmı daha önce bunların bir kısmını zaten denedik daha güzel demokratik çözümler bulabilirsek hepimiz açısından çok daha iyi olacağı kanatindeyim hepinizi saygıyla selamlıyorum
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sn.Meslekdaşım önerdiğiniz konu zaten TEMAD'ın görevidir


3753
Mesaj Defteri yazıları