MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


Mustafa SEVİMLİ    21 Şubat 2008 18:21
UMUT FAKİRİN EKMEĞİ,YE KEL OĞLAN YE..!..
Bir varmış, bir yokmuş...Kaf dağının arkasında bir diyarda,
Böyük böyükler,çok böyük olduklarında,daha böyük olamayacakları ve emeklilik çöreği kokusu almaya başladıklarından,nadim olup hidayete eriyorlarmış.
Her nedense, bol keseden umut vaadetmeye başlıyorlarmış.Nasılsa kimse kendilerine bugüne kadar neredeydin diye sormuyormuş.Giderayak arkalarından Ya..Ya..Şa..Şa.. nidaları ve de " Baba adamdı, böyük adamdı " sözleri duymak istediklerinden, sırtlarında böyüdükleri, fakat o güne kadar kendilerinin böyümek beklentileri nedeniyle varlığını hiç hissetmedikleri CÜCELERİN beklentilerini seslendirir oluyorlarmış.

Tabi, böyüme çağlarında seslendirseler, kendilerinin böyüyemeyeceğini, bilakis erken hasat edileceğini bildiklerinden onlar,kör,sağır ve dilsiz imişler.

O diyardaki Kel Oğlan, " Yemezler, karnımız tok, hemi de gaz yapıyor." diye söylenip, deli divane geziyormuş, Kaf Dağı'nın arkasında...

İyi ki Kaf Dağı'nın arkasındaki o diyarda yaşamıyoruz.Ya Kel Oğlan'a denk gelirsek..!..NİCE OLUR HALİMİZ..?..Saygılarımla./M.S / ŞUBAT 2008

aslan81    21 Şubat 2008 12:49
DENEMEDİR temad mesaj panosundaYAYIMLANAMAZ DEĞERLİ ARKADAŞLAR BİRBİRİNİZE ÇAMUR ATTIĞINIZ BU MESAJ PANOSUNUDA TAHT KAVGALARINA ÇEVİRDİĞİNİZ İÇİN HİÇ UTANDINIZMI SAYGIN BİR TOPLULUĞA HİTAP ETMESİ DÜŞÜNÜLEN DERNEK MESAJ PANOSUNU KİRLETTİĞİNİZ İÇİN HEPİNİZİ KINIYORUM SİZ YAPICI ELEŞTİRİLERE KULAK TIKARKEN HAYATIN AKIP GİTTİĞİ AŞAĞIDAKİ VEFATLA İLGİLİ MESAJDAN DERS ÇIKARILMASI (ARKADAŞIMIZA ALLAH RAHMET EYLESİN MEKANI CENNET OLSUN) GEREKTİĞİDİR SAYIN YÖNETİCİLER GERÇEK MUTLULUK KOLTUĞA DEĞİL HAYATA TUTUNMAKTIR ARKADAŞ VE DOSTLARININ MUTLU GÜNÜNDE DE ACILI GÜNÜNDE DE YANINDA BULUNMAKTIR GERİYE BAKILDIĞINDA DA VERİLEN GÖREVLE İLGİLİ SORUNLARA MERHEM OLUNUP OLMADIĞINI TAHLİL EDİP ÜZÜLMEK VEYA HUZURLU OLARAK GÜLÜMSEYEBİLMEKTİR MUSALLA DA HELAL EDİYORMUSUNUZ DİYE SORULDUĞUNDA O ŞAHSA MİNNETİ OLANLARIN VEYA ARKASINDA İYİ İZ BIRAKANLARDAN HERKESİN HOŞNUT OLDUĞU GİBİ GÖNÜLDEN HELALLİK ALABİLMEKTİR .SİZ BELKİ KOLTUĞU BIRAKMAZSINIZ AMA SUL.SÜLEYMANA BİLE BIRAKTIRANLARA NEDEMELİ.

EMEKLİ ASSUBAYLAR    21 Şubat 2008 11:56
ASTSUBAYLARA OYAK YOLU...
KARA Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ'dan astsubaylara müjdeli haber. Astsubay Meslek Yüksekokulu'nda astsubaylara seslenen Org. Başbuğ, astsubaylar lehine iyileştirmeler yapıldığını ilk kez açıkladı. Başbuğ'u dinleyen astsubayların en çok merak ettikleri ise OYAK'ta temsil edilip edilmeyecekleriydi. Org. Başbuğ, Genelkurmay Başkanlığı'na sundukları öneride bu konuya da yer verdiklerini belirterek, "OYAK Yönetim ve Denetim Kurulları'nda astsubayların da üye olarak yer almasını teklif ettik" dedi. Org. Başbuğ'un açıklamasına göre, astsubayların sicil verme yetkisi de yeniden düzenleniyor. Buna göre astsubayların da ceza ve ödül verme yetkisine kavuşması sağlanacak. Org. Başbuğ tarafından Genelkurmay'a sunulan listesinde astsubayların 1'inci derece 4'üncü kademeye ulaşma önerisi de yer alırken, 2 Kademi Kıdemli Başçavuşlar da görev tazminatı verilmesi teklif edildi.

Astsubay yetiştirecek akademi kurulacak

Org. Başbuğ'un önerileri arasında astsubay yetiştirilmesi için bir akademi kurulması ile birlikte halen subaylara verilen KOMKARSU'ya (Komutanlık ve Karargâh Subaylığı Öğrenimi) astsubayların da dahil edilmesi yer alıyor. Başbuğ böylece özellikle Genelkurmay Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı gibi üst karargâhlarda görev alacak astsubaylara, subaylara verilen KOMKARSU'ya benzer eğitim verilmesi olduğuna dikkat çekti. Özel eğitim merkezlerinin astsubaylara tahsisinin artırılması üzerinde de çalıştıklarını belirten Başbuğ, Astsubaylara verilen tahsis oranlarını inceliyoruz ve artırılması üzerinde çalışıyoruz. Aynı şekilde konutlardan, lojmanlardan istifadelerin artırılması konusunda çalışıyoruz. Özellikle son yıllarda Toplu Konut İdaresi'yle (TOKİ) Silahlı Kuvvetler arasında yapılan protokoller çerçevesinde lojman ihtiyacının acil olduğu yerlerde oldukça önemli mesafeler alınmıştır. 2-3 yıl zarfında lojman konusunda silahlı kuvvetler olarak daha iyi bir noktaya geleceğimizi düşünüyorum" dedi.

Rütbe bekleme süresi kısalıyor

Astsubayların rütbe bekleme sürelerinin yeniden düzenlenmesi gerektiğine işaret eden Başbuğ, "Buradaki temel sorunumuz mevcut sistemde 12 yıl gibi kısa sürede başçavuşluk rütbesine terfi edilmesi ve sonra da uzun süre 17-18 yıl aynı rütbede çalışılmasıdır. Aynı rütbede 17-18 yıl kalan bir personelin görev etkinliği düşer. Bu konudaki düşüncemiz diğer rütbelerdeki süreleri artırarak başçavuşluk bekleme süresini kısaltmak, 11 yıla düşürmektir" dedi.

Sözleşmeli subayların yerine geçecekler

Astsubaylıktan subaylığa geçiş oranlarının artırılmasının hedefleri arasında yer aldığını belirten Org. Başbuğ, "Mevcut durumda ön lisans eğitimi almak şartıyla geçiş yüzdesi genellikle yüzde 5'in altında kalıyor. Bu oranın yüzde 15'lere kadar artırılması düşüncesindeyiz. Bu durum gerçekleştiğinde sözleşmeli subay alımı yerine, kıtada görev yapan ve başarı gösteren astsubaylar kaynak olarak kullanılacak" diye konuştu. Lisanüstü eğitim yapanlara da kademe ve kıdem verilmesi konusunda çalıştıklarını belirten Org. Başbuğ, "Aslında 2-3 yıl içinde yeni personel kanunu çıktıktan sonra, bu tür kıdemler silahlı kuvvetlerde kalkacaktır. Ancak mevcut sistemde lisansüstü eğitim yapanlara da bir kademe verilmesi yine tekliflerimiz arasında yer almaktadır" diye konuştu.

Askeri öğrenciye yatay geçiş

Astsubay Meslek Yüksekokulu birinci sınıf öğrencilerinden ders başarı durumuna göre yüzde 2 kontenjana giren öğrencilerin Kara Harp Okulu'na yatay geçiş olanağının sağlanmasını planladıklarını belirten Org. Başbuğ, "Bu düşünce, buradaki eğitim düzeyinin artmasına da katkı yapacaktır. Bunun üzerinde ciddi şekilde duruyoruz. Bu da mutlaka önümüzdeki yıllarda gerçekleşmesi gereken konuların başında geliyor" dedi.

Emekli maaşları artacak

Org. Başbuğ, hazırladığı öneri yazısında emekli astsubayları da unutmadı. Emekli maaşlarının yükseltilmesi için çalışma yapıldığına dikkat çeken Başbuğ, yaş haddinden emekli olan astsubaylara askeri hastanelerin B polikliniklerinden yararlanmalarını sağlayacak çalışmaların da yapıldığını bildirdi.

Çelik ÇELİKYAMAN / İSTANBUL
21.02.2008

http://www.tercuman.com.tr/v1/haber.asp?id=76531&bas lik=Astsubaylara%20OYAK%20yolu&katid=7

TEKİN    21 Şubat 2008 09:42
değerli arkadaşlarım
Sayın K.K.Komatanın genel kurmaya verdiği teklifle igili haberi aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz http://www.tercuman.com.tr/v1/haber.asp?id=76531&baslik=Asts ubaylara%20OYAK%20yolu&katid=7
Netice alınabilecekmi zaman içinde bekleyip göreceğiz.Saygılarımla

TEKİN GÜLMEZ
E.ULŞ.KD.BŞÇVŞ.

Halil Yaz    20 Şubat 2008 21:31
GÜNÜN DİZESİ

Hrant Dink Öldü Ermeni Olduk,

Papaz Öldü Hristiyan Olduk,

Barış Akarsu Öldü Rock'cu Olduk,

Allah Başımızdan Bülent Ersoy'u Eksik Etmesin&&.Sözüm bizden dışarı,birazda karakterli,onurlu olsak diyorum.

Hüseyin kocabaş    20 Şubat 2008 14:09
DİMYAT'A PİRİNCE GİDERKEN

Kuzey Irak'ta ABD'nin bize hava sahasını açmasının bir karşılığı olacaktı.Bu gelişmeler bekleniyordu.Vahim olanı bu gidişle PKK ile mücadele uğruna evdeki bulgurdan da olacağız.

Halil Yaz    20 Şubat 2008 13:25
IZMIR'DE TEHLIKELI GELISMELER

COK COK COK ONEMLI ............ ... !

Italya Napoli'deki Nato ussu Izmir Urla'ya tasiniyor..

4000 amerikan askeri Urla'da ev tutmaya basladi bile..

BIP(Buyuk Isgal Projesi) sebebiyle us doguya kaydiriliyor. .

Tehlikeli kisim bir havaalani insaatinin da Mordogan'da baslamis
olmasi..

Adana Incirlik ussu Iran ve/veya Suriye atis Menzilinde oldugu icin
ana hava
ussu Izmir olacak..

Tepemizden bomba yuklu bir suru ucak gececek hergun..

Daha sonraki asamada 6. Filo'nun ana uslerinden biri olabilecegi
soyleniyor.

Uzun ada'nin da kullanilacagi (ki suan zaten kullaniliyor)
öğrenilmis..

TSK rahatsiz ama hukumet her seyi okeylemis anlasmalar
yapilmis..adamlar evlerini tuttular bile.. Urla'da emlak isi
yapanlara teyit
ettirebilirsiniz. ..

Kimisi aman gelsin is olur para kazaniriz derken,sag duyulu
vatandaslar
bunun ilerde cok buyuk sorunlara yol acacaginin farkinda..

Guzelim Izmir yada ulkemizin herhangi bir yeri, kisaca biz
bu ise alet olmamaliyiz. ..

Stratejik olarak Uzunada Izmir korfezi cikisini tutan yer..burayi
kontrolunde tutan donanmayi korfeze hapseder..

Guney Deniz Saha Komutanligi merkezi de ablukaya
alinmis oluyor Ileriki asamalar icin..

Satilmis medyamiz bunu ufak bir haber olarak verdi..

Amerikan'in Yeni Dunya Duzeni projesinde cok onemli
bir soz var..

Diyor ki dusman zaten dusmandir, bellidir onemli degil...Onemli
olan dost/muttefik ulkenin ordusunun onemli komutanlarini/ komuta
merkezlerini ele gecirmek kontrol altina almaktir. Projeye
inandirmaktir,
boyun egdirmek itaatkar yapmaktir. Bu isgal projesinde sira bize de
gelecek.
simdiden milli refleks vermeliyiz.. Islerini kolaylastirmamali
engellemeli
geciktirmeliyiz. ..

Nato ussune hayir kampanyasi icin Izmir'de pazartesinden itibaren
bilgilendirme amaciyla afis, el ilani ve her turlu yolu kullanmaya
basliyoruz.. .Izmir yada baska sehir fark etmez bu
ulke hepimizin..

Sizde uzerinize dusen gorevi yapin ve bu maili mumkun oldugunca cok
kisiye
gonderin.

Caresizseniz. .... Care Sizsiniz....

Kaynak :
http://www.deniztic aretgazetesi. org/index. php?haber= 1268
http://wowturkey. com/forum/ viewtopic. php?p=123938
http://www.tumgazet eler.com/ ?a=803072

bilal yıldız    20 Şubat 2008 12:55
TEMAD MESAJ PANOSUNA GÖNDERDİĞİM YAZI

Kıymetli Meslektaşlarım,
İki gün öncede buradaki tartışmaları yadırgadığımı ve bu tür tartışmaların mesaj panolarımızda yer almaması gerektiğini belirten bir uyarı yazısı gönderdim.Kişiler arasındaki çekişme bizleri daha çok ilgilendirdiği ve de bilgilendirdiği için uyarım fazla öneme haiz görülmeyerek maalesef yayınlanmadı.
Uyarımda TEMAD ve kardeş sitelerimizin mesaj panolarının meslektaşlarımız arasında iletişimi sağlamak,birbirimizle bilgi ve deneyimlerimizi paylaşmak,görevdeki ve emeklisiyle, bu onurlu mesleğe gönül vermiş kahraman vatan evlatlarının hak ve menfaatlerini koruma yolunda birlik ve beraberliğimizi sağlamak için kullanılmalıdır demiştim.
Üzülerek görüyorumki aynı tas aynı hamam,kavgaya devam.
Bizler bir misyonun temsilcileriyiz.Kendi onurunuzu düşünmeseniz bile, meslek onurumuzu gözetmek zorundasınız.Bu siteleri bizim dışımızdaki vatandaşlarımızda rahatlıkla ziyaret edebilmektedir dolayısı ile bizleri kamuoyunda küçük düşürmeye,utandırmaya hakkınız olmadığı kanaatindeyim.Sizlere soruyorum;Kendi içinde birlik ve beraberliği sağlayamamış bir toplumu kim ciddiye alır?Ancak kendimiz söyler kendimiz dinleriz.Bu polemiği başlatan ve sürdüren arkadaşlarımı ilkokul talebelerinin arkadaşlarını öğretmene şikayetlerine benzetiyorum ve şiddetle kınıyorum. Beyler bir çoğumuz memlekette önemli görevlerde bulunduk,komutanlık ve idarecilik yaptık.Lütfen vakarı elden bırakmadan kariyerimize ve yaşımıza uygun şekilde davranalım.
Bu kısır çekişmelerin bitmeyeceği ve bu mantıkla biryerlere varılamıyacağı düşüncesi ile bundan böyle davama hizmetten uzakta gördüğüm bu sitelere girmeyeceğimi ve TEMAD üyeliğimi noktaladığımı saygı ile duyururum.Yolunuz açık olsun.Hepinize sağlıklı bir yaşam dilerim.

Bilal YILDIZ
E.Mu.Kd.Bçvş.
bilal1971@mynet.com
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sn.Meslekdaşım gerek site yönetimi gerekse yazan arkadaşlarımızın hepsi bu kısır çekişmenin kişisel kavgaların sona ermesini arzulamaktadır.Temad ikazlarımıza rağmen gündemi değiştirmek adına bunu sürdürüyor ama biz yönetimin hatalarına kızıp mücaadelemizi aksatırsak bu kimin çıkarına olur teşbihte hata olmazmış GAVURA KIZIP ORUÇ BOZULMAZ Saygılarımla

içer    20 Şubat 2008 01:51
DERECE,KADEME,MAAŞ,TEMAD PANO,SAVAŞLARI.OYAK...!

Değerli Meslektaşlarım.

Sitemiz mesaj panosundan sıkça dile getirilen sorunlar kendi içerisinde mutlaka önemli konular.Ancak Cizre de şanlı bayrağımıza yapılan çirkin saldırıya sitemizde bulunan assubay meslektaşlarımızdan az tepki gelmesi son derece üzücüdür.Gönül isterdiki çıkan son mesajlar bu konu ile ilgili
olmalıydı.Mücadelemiz sadece kendi haklarımızı kazanma şeklinde olmamalıdır,ülkemizde bu konu hiç bir şekilde dile getirilmemektedir.Ya bizler o ay yıldızı üniformamızda yıllarca onurla taşımadıkmı? Onun mücadelesini yapmak bizlere düşmezmi?Şehitlerimize,Gazilerimize -30 derecede sınırda dağda tepede gece gündüz demeden kendisini bayrak ve vatanına adamış kahramanlara hiçmi vefa borcumuz yok.Bağımsızlığımızın sembolu yerlerde sürünürken bizler her zaman olduğu gibi Temad yönetimi,Antalya panosu,senin benim yazım sekreterin istifası vs.Bu temad panosu sorunuda bir an önce halledilsede kurtulsak.Sıktı artık.Herkes performansını bu konuya harcıyor.
Bayrak konusuna gösterdikleri hassasiyetten dolayı Sn Mustafa SEVİMLİ ve sn Hüseyin KOCABAŞ meslektaşlarıma sonsuz teşekkür-ler. Saygı ve sevgilerimle.

Selçuk İÇER
(E)Bando Kd.Bçvş.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sayın İÇER,
Çok kötü bir dönemden geçiyoruz..
PKK Mecliste temsil ediliyor..
Meclis kürsüsünden Emniyet Müdürü, Vali, Milletvekili, Başbakan tehdit ediliyor..
Basın, Aysel GÜREL'in ölüm haberine bu haberden çok daha fazla ilgi gösteriyor..
Muhalefet ve iktidar, ülke bütünlüğünün elden gittiği, dış-iç borcun Cumhuriyet Tarihinin en yüksek seviyesine ulaştığı, cari açığın ürkütücü boyutlara vardığı, global krizin ayak seslerini sağır sultanın bile duyduğu bir dönemde neyle meşgul?
TÜRBAN'la..
Tüm sorunların üzerine Türban örtüyor..
Kapısına çelenk konulunca tekbir sesleri ile saldıran partimiz bile sus pus.

Emekli assubaylar ne ile meşgul?
Nedenini kendilerinin bile bilemediği bir kavga ile.

Haklısınız..
Ama gördüğünüz gibi ülkeyi yönetenlerin ve TEMAD'ı yönetenlerin gündemleri çok dolu çoook.. Çok önemli işleri var..

-15 derecede görev yapanlar biraz beklesin.. Biz Emekli assubaylar şu birbirimizin nedensiz göz oyma işini halledelim, sonra bakarız..

Mustafa SEVİMLİ    20 Şubat 2008 01:26
NEYZEN TEVFİK'TEN GÜNÜMÜZE DENK GELECEK DÖRT DÖRTLÜK REÇETELİ İLAÇ GİBİ DEYİŞLER.

NE ARARSIN TANRI İLE ARAMDA,
SEN KİMSİN Kİ,ORUCUMU SORARSIN.?.
HAKİKATEN GÖZÜN YOKSA HARAMDA,
BAŞI AÇIĞA NEDEN TÜRBAN SORARSIN.?.

RAKI,ŞARAP İÇİYORSAM, SANA NE.
YOKSA SANA BİR ZARARI,İÇERİM.
İKİMİZ DE GELSEK KILDAN KÖPRÜYE,
BEN DÜRÜSTSEM,SARHOŞKEN DE GEÇERİM.

ESİR İKEN MÜMKÜN MÜDÜR İBADET.?.
YATIP-KALKIP ATATÜRK'E DUA ET...
SENİN GİBİ DÜRZÜLERİN YÜZÜNDEN,
DİNİNDEN DE SOĞUYACAK BU MİLLET.

İŞGALDEKİ HALİ SAKIN UNUTMA.
ATATÜRK'E DİL UZATMA SEBEPSİZ,
SEN ANANDAN YİNE ÇIKARDIN,AMMA,
BABAN KİMDİ,BİLEMEZDİN ŞEREFSİZ.
NEYZEN TEVFİK

SAYGILARIMLA.../ M.S / ŞUBAT 2008

Hüseyin kocabaş    20 Şubat 2008 00:14
DUVAR YAZILARI
Dolastim Dünyayi Giymedim Basima Taç;
Ne Zengini Tok Gördüm, ne Fakiri Aç;
Mevlam Öyle Bir Fevr-i Kanaat Verki;
Namerde Degil, Merdede Etme Muhtaç...

Aradim tüm meclisleri kildim ilmi talep;
Dediler ilim en sonda önce gerek Edep...

macit korkut    19 Şubat 2008 20:55
Geçen hafta şahsi işlerim nedeniyle Ankara da bulunmaktaydım.Bu süre zarfında orduevinden yararlandım.Orduevinde kaldığım süre içerisinde emekli olmuş gerek TEMAD üyesi gerekse üye olmayan pek çok ağabeyimizle karşılaşma ve konuşma olanağı buldum.
Özellikle TEMAD üyesi ve sorumlusu ağabeylerimizle konuşurken ben ve benim gibi halen meslekte olanların TEMAD hakkında düşüncelerini öğrenmek istediler, eh! bende TEMADın halen görevdeki astsubayların özlük,sosyal ve ekonomik hakları hakkındaki çalışmaların ne olduğunu öğrenmek istedim.
Sonuç;öğretim! Öğrendim!!!!!

Öğrendiklerim;

1. TEMAD ın 2847 sayılı kanun gereği , Türk Silahlı Kuvvetlerinden ayrılanların askerlik mesleğine ilişkin ortak anılarını yaşatmak dayanışmalarını devam ettirmek, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulduğunu,

2. İlgili kanun gereğince aynı maksatla ve benzer isimle başkaca bir dernek daha kurulamayacağını,

3. TEMADın hiçbir şekilde 5253 sayılı Dernekler Kanununa tabi olmadığını,

4. 2847 sayılı kanun gereğince; TEMAD kurucularının ve üyelerinin Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği; Türk Silahlı Kuvvetlerinden emeklilik veya maluliyet nedeniyle ayrılan astsubaylar ile uzman çavuş, uzman jandarma çavuşlar, olduğunu,

5. TEMAD tüzüğünün , Milli Savunma Bakanlığınca incelenip, gerekiyorsa ilave ve ek değişiklikler yapıldıktan ve son şeklini aldıktan sonra İçişleri Bakanlığına gönderildiğini ,
6. Emekli astsubayların TEMAD la aynı amacı güden, bu derneklerin isimleriyle veya bunların isimlerinin baş ve sonuna ekler yaparak veya asker, gazi, muharip, askeri okul adlarını veya benzeri isimleri kullanarak dernek kurulamayacağını, maalesef ama maalesef üzülerek öğrendim.
En az 21 yılımızı çalanların emekli olduktan sonra hala daha bizlerin tüm hayatını avuçlarının içine almaya çalıştıklarını (pardon aldıklarını) gördükten sonra elbette benimde diyeceğim birkaç şey var ama önce öğrendiğim birkaç konuyu da aktarayım !
7. Seçimler öncesinde tüm siyasi partililerin TEMADa mavi boncuk dağıtıp astsubayların özlük ,sosyal ve ekonomik durumlarını düzelteceğini söyleyip TBMM ye geldikten sonra bu konunun sümen altına atılıp,bu işi ancak MSB çözer,onların komisyona getirmesi gerektiğini söylediği,MSB nin ise bu işi Gn.Kur.Bşk.lığının çözeceğini çünkü kanun tasarısının Gn.Kur.Bşk.lığınca hazırlandığını, Gn.Kur. Bşk.lığı ise tasarının TBMM tarafından hazırlanıp komisyona sunulması gerektiğini ama ordaki P&&. klerin hiçbir işi yapmadıklarını söyleyip durduklarını&..kısaca havanda suyun dövülmeye devam ettiği ama asıl suçlununda kendisini az çok belli ettiğini,

8. Eski OYAK Yönetim Kurulu Üyelerinin mevcut OYAK Yönetimini Gn.Kur.Bşk.lığına ortak anılarını yaşatan bir iki astsubaya cevap veremedinizde OYAK nezdinde TSK yi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine düşürdünüz diye şikayet ettiklerini,

9. AİHM ,TEMAD ın başvurusunu kabul etmiş dava açılacakmış! (İnşallah!!!!)

9.Türban tartışmaları ve yasalaşması konusunda tepki maksatlı olarak asker kökenli derneklerin MHP binası önüne çelenk koyulması ve akabinde yaşanan olaylarla ilgili olarak TEMAD söz konusu eyleme gerek yönetim gerekse üyelerimizden ve eşlerinden katılan olmamıştır. açıklaması yaptığı ve benzer açıklamayı Malül Gaziler Derneğiinde yaptığı.O zaman bu eylemi kim yaptı neden TEMADın adınıda kullandı????? İşte bunları öğrendim.

Şimdi emekli ağabeylerimizin yapacağı tek şey var!

Başka bir isimle ve yine bir başka amaçla (görevdeki astsubaylar ile emekli astsubayların ekonomik durumunu iyileştirmek,özlük işlerini düzenlemek ve daha refah daha mükemmel,insanca insan onuruna yakışır şekilde yaşamalarını sağlamak) 5253 sayılı Dernekler Kanuna göre tamamen sivil tamamen bağımsız ve tamamen astsubaylara ait bir dernek kurabilirler.Böylece astsubaylar hiç değilse emekli olduktan sonra bir sınıfın tahakkümünden kurtulabilirler!

Hüseyin kocabaş    19 Şubat 2008 16:00
Vekiller yüzde 50 zam için bastırıyor

Milletvekilleri, maaşlarını yüzde 50 artıracak düzenlemeyi Sosyal Güvenlik Yasa Tasarısı'na sokmaya çalışıyor

Gülümhan GÜLTEN

AHMET ÖZTAŞ    19 Şubat 2008 13:30
Değerli meslektaşlarım.

1. ANKARA TEMAD Başkanımızın 17 ŞUBAT 2008 tarihli bazı kişilerin bu topluma yakışmayan davranışlarını internet ortamında ki açıklamasını kınıyorum.

2. ANTALYA Temad web sitesinde ANTALYA TEMAD Yönetim Kurulu üyesi Mehmet BURKAY tarafından 20 KASIM 2007 tarihinde kaleme alınan ve halen bir gurur kaynağıymış gibi sitede gündemde tutulan BLDİKLERİM başlıklı yazı ile kaleme alınan kendilerini seçen ve seçilenlerin iç çekişmelerini internete vermeleri yerine ANTALYA TEMAD mesaj panosuna asmalarını beklerdik.

3. Halen bu yazının ANTALYA WEB sitesinde bir onur kaynağı gibi tutan ANTALYA TEMAD Yönetiminin ne yapmak istediğini bu güne kadar anlamış değilim.

4. Bu tip kişisel anlaşmazlıkların internette TEMAD sitelerinde yayınlanması bu topluma zarar vermektedir. Şahsi polemik yerine astsubay toplumunun gasp edilen sorunlarına eğilmemizi temenni eder hepinize saygılar sunarım. AHMET ÖZTAŞ ANTALYA TEMAD ÜYESİ
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sayın Öztaş hepimiz bu kısır çekişmelerin gündem değiştirmeyi amaçladığını biliyoruz ve rahatsızız ayrıca Sn.Burkay o günün gereğinde yayınlanan bu yazının kendisinin bilgisi dışında TEMAD sitesine alındığından duyduğu rahatsızlığı dile getirmiştir. Biz görevi olanların yapmadıklarını yaparak mücaadelemize devam edeceğiz

mehmet burkay    19 Şubat 2008 11:59
"BİLDİKLERİM" adlı Yazımı alıntı yapıp, kendi sitesinde yayınlayan Genel Merkezin, yazmış olduğum 17-02-2008 tarihli "cevap hakım"ile ilgili yazımı sitelerinde yayınlamadıklarından dolayı, bu keyfi davranışlarını kınıyorum
saygı ve sevgilerimle

Mustafa SEVİMLİ    19 Şubat 2008 11:42
BAYRAK + EZAN + VATAN = BÖLÜNÜR(MÜ) ?
BAYRAK inmez
EZAN susmaz
VATAN bölünmez

BUNLARI BAĞIRARAK TEKRARLAMAK VE HALKI GÖREVİNİ YAPAR GÖRÜNEREK AVUTMAK ÇOK KOLAY.
FAKAT BAYRAĞI DİREĞİYLE SALLAYIP YERLERE ATANLARI VE BU GÖRÜNTÜYÜ KESEREK MİLLETİMİZİN GÖZÜNDEN KAÇIRARAK GİZLEMEK VE ÖRTBAS ETMEYE ÇALIŞMAK,İÇİMİZDEKİ HAİNLERE DESTEK OLMAK ANLAMINDADIR.

BU GERÇEKLERİ MİLLETİMİZDEN GİZLEYEREK,İNSANLARIMIZI DUYARSIZLAŞTIRMAK,UYUŞUKLUĞA İTELEMEKTİR.ORTALIĞI SÜT-LİMAN, KEYİFLER KEKA BOYUTUNDA GÖSTERMEYE UĞRAŞMAKTIR.VE YANGININ BACAYI SARDIĞI AŞAMAYI SAKLAMAKTIR.

MİLLETİMİZİN SESİNİN ANCAK DUYULABİLDİĞİ SOKAKLARDAN UZAK KALMAYA DAVETİ LİDERLİK GÖRENLER, SOKAKLARIMIZIN İŞBİRLİKÇİ HAİNLERE KALDIĞINI GÖREMEME GAFLETİNDEDİRLER.

DEMOKRASİ,CUMHURİYET,İNSAN HAKLARI VE AZINLIK HAKLARININ DİLLERE PELESENK OLDUĞU HİÇBİR ÜLKEDE BU GİBİ KEPAZELİKLERE GÖZ YUMULMAZ.BÖYLE BİLİNE.BAYRAK İNERSE, HERŞEY YERLERE İNER AKSİNİ ZANNETMEK SADECE SAFLIKTIR..!..

YOKSA BİZİM ÜLKEMİZ BU HAKLAR KONUSUNDA EN İLERİ FANATİK BOYUTUNDA MI ACABA DA BİZ GERİLERDE Mİ KALDIK..?..HAYIRLISI..!..SELAMLARIMLA. /M.S / ŞUBAT 2008
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Bu güne kadar milli ve dini duygularımıza gaz vererek bizi oyalamadılarmı? Halk geçim sıkıntısı işsizlik hukuksuzlukla boğuşurken birileri hep malı götürmedimi,kendi çıkarlarını savunmadılarmı?Çözüm tüm kurum ve kuralları ile gerçek demokrasinin hayat geçmesi ile çözülecektir. Mesleki sorunlarımızın yanı sıra ülke sorunlarımızıda savunmak zorundayız

Hüseyin kocabaş    19 Şubat 2008 10:58
CİZREDEKİ VAKIA
Sorumlular ya istafa etmelidir.Yada soruşturma açılmalıdır.

Şerafettin Turgay    19 Şubat 2008 03:31
Saygıdeğer TALU sayesinde biraz gülelim , birazda düşünelim

http://www.sabah.com.tr/haber,D2F16D5EF0264B49BE87F84D82 F39682.html

Düzeltme 1:
Cuma günü, "Sınır ötesine katılan hava üssünde bomba var, askere şubat ortasında kömür yok" diye yazmıştım.
Bir "düzeltme" geldi:
"Umur Bey, büyük keyif alarak okudum. Başlık mükemmel. Cuk oturmuş. Ben de 8'inci üs personeliyim.
Aslında kömür gönderildi. Ama nitelikli, uygun kaloride değilmiş, geri gitti. Tekrar ihale açıldı. Yine aynı firma kazandı. Tekrar aynı kömür. Yine iade edildi. Kış bitecek, ihale hâlâ askıda. Bir anlaşmazlık var demek ki.
Daire başına düşen miktar 450 YTL kadar. Maaşımızdan 4 taksit kesiliyor.
Şu an içimizi soğutan bir lojman tadilatı da var. Bu da epeyce para."
İsim de var ama yazmam tabii. Şunu merak ediyorlar:
Kömür işinin sorumlusu Albay şu an hangi sıcak bölgede?


http://www.sabah.com.tr/haber,2F9718ED0B A949EBB55D084AD820C296.html

Promosyon nerede?
Kamu kurum ve kuruluşları para yatırdıkları, maaş ödemesi gerçekleştirdikleri bankalarla "promosyon" mutabakatı yapıyor.
Bankanın kuruma sağladığı "promosyon" da (genellikle) çalışanların aylıklarına iyi, kötü yansıyor. İstisnalar hariç.
Memleket; demokrasi, gazetecilik, siyaset, hukuk ve merak açısından bir "Aysberg ülkesi" ya...
Sadece suyun üstündeki kısımlara aşırı ilgili ama suyun altındaki koca gövdelere karşı ilgisiz, mesafeli, ürkek halimiz var ya...
Hiç merak edilmemiş, yazılmamış hususlardan biri şu:
2.6 milyar dolara, OYAK tarafından Hollandalı ING'ye satılan Oyakbank'ın askeri kurumlara, birliklere, kıtalara, garnizonlara ayırdığı promosyonlar ne tutuyordu ve (yıllarca) ne oldu?
En azından satış sonrasına kadar, tüm işler, ödemeler, emir gereği Oyakbank üstünden yapılıyordu. On binlerce askerin, emeklinin maaşları oradan geçti.
O paralara ne oldu? Şimdi "3.5 milyar dolar nakit paraya sahip olmak" la övünen OYAK bu promosyonlardan doğrudan, dolaylı pay aldı mı? Ne kadar? Kalanı ne oldu? Çalışana, memurlara, yani kademe kademe askere yansıdı mı? Yansımadıysa neden?
Banka promosyonundan "payına düşeni almak" için dilekçe veren subay, astsubay oldu mu?
Ne cevap verildi? Daha üst rütbedekiler bu dilekçeleri anlayışla mı karşıladı, hak mı saydı yoksa "itaatsizlik" diye uyaran çıktı mı?

İyiki varsın gerçek insan ,sayın TALU
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Yüreğinde adalet ve eşitlik duygusu olan eşsiz ve dürüst insan Sn.Talu siz ezilenlerin gönlünde abideleştiniz. Sizi mahkemeye verdiler yılmadınız doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar dediler siz yaşasın 10 ncu köy dediniz HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN YOLUNUZ AÇIK KALEMİNİZ HİÇ SUSMASIN
utalu@sabah.com.tr

içer    19 Şubat 2008 01:38
ASAYİŞ BERKEMAL....!

Değerli Meslektaşlarım,


Yüreğimize Cizrede ateş düştü,bağımsızlığımızın sembolü rengini şehitlerin kanından alan
uğruna binlerce canın verildiği atalarımızın emaneti namusumuz onurumuz, bölücü örgütün yandaşları tarafından gururla dalgalandığı gönderinden direği ile birlikte yerlere indirildi hainlik,kalleşlik,alçaklık bunların hepsi kol gezdi Cizre de göz göre göre.Çanakkale,İstiklal savaşı,Kore.Kıbrıs,Güney doğu şehitlerinin kemiklerini sızlattık içimiz kan ağlıyor sahip olamadılar sahip olamadık
şanlı bayrağımıza,şehitlerimizin
emanetine.Yataklarınızda rahat uyuyun Sn Vali,Garnizon K.nı Emniyet Müdürü.
Koruyamadınız bayrağımızı vicdanınız rahatmı? Bu utançtan nasıl kurtulacaksınız.Bayrak yere inmez cephede dahi son asker kalana kadar.
Değerli meslektaşlarım muhakkakki bu acıyı derinden hissettiniz en büyük tepkimiz bu
na olmalıydı Bayrak olmazsa vatan ,VATAN olmazsa asubaylık olmaz.
Sevgi ve saygılarımla.
Selçuk İÇER
(E)Bando Kd.Bçvş

abdullah ektik    18 Şubat 2008 22:36
http://www.emekliassublar.org
Saygideger meslektaslarim,
Temad yonetimine yazdim.
Buraya da bir daha yazma ihtiya-
ci hissettim.Ilgililerce TBMM
muhalefet partilerinden birine
(dtp haric) veya bir milletveki-
ne, daha once belirlenen sorunlarimizin akibeti konu-
sunda hukumete SORU ONERGESI
verdirilerek bilgi edinme hakki-
mizi saglayalim.
Kalin saglicakla.

Hüseyin kocabaş    18 Şubat 2008 21:47
SORUNUN ÇÖZÜMÜ
Malesef Temad Mesaj panosu bu siteye savaş açmış gözükmektedir.Sorunun çözümü ellerindedir.Bu siteye üye olanların kimlikleri gizli değildir.Temad üyesi olupta bu siteye üye olanları Temad\'dan ihraç etsinler yeterki iç savaşa son versinler.Nede olsa Demokrasi Güç ve kudret Rejimi değilmi Güç\'te ellerinde Kudrette.

Mustafa SEVİMLİ    18 Şubat 2008 20:18
SAYIN SİTEMİZ YÖNETİMİNİN İLGİSİNE SUNULUR...

TEMAD MESAJ PANOSUNDA MUSTAFA EROL İMZASIYLA YAYINLANAN YAZININ " ONBİRİNCİ" PARAGRAFINDA SAYIN KENAN SAKA ' NIN HALA YÖNETİM KURULU ÜYESİ VE GENEL SEKRETER OLDUĞUNDAN SÖZ EDİLMEKTEDİR.

HALBUKİ SİTEMİZDE HALEN SAYIN SAKA ' NIN BU GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİĞİ YAZISI YAYINLANMAKTADIR.

LÜTFEN BİZLERİ BU KONUDAKİ DOĞRU BİLGİLENDİRME İLE AYDINLATIRMISINIZ..?..

ACABA BEN YANLIŞ MI OKUYORUM..?..İKİNCİ BİR TEMAD OLABİLİR Mİ..?..SAYGILARIMLA. /M.S / ŞUBAT 2008
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sayın Kenan SAKA ,sizinde bahsettiğiniz yazısı ile genelsekreterlik görevinden istifa etmiştir,malum istifa tek yönlü bir eylemdir,ancak yönetim kurulundan istifa ettiği konusunda bir bilgi bize ulaşmamıştır..

MEHMET ALİ KILINÇ    18 Şubat 2008 19:18
BİR RİCA....
Emekli Assubaylar Sitesi Sayın Yöneticileri ve Bu Siteyi İzleyen Değerli Meslektaşlarım....
Bizim sesimizi duyurmak, sıkıntılarımızı dile getirmek için ne yapabiliriz diye tartıştığımız bir dönemde, son yapılan açıklama ile Temad mesaj panosunun aldığı hal, iğrendirici durum, bir üye olarak beni çok üzmüştür. Bu siteyi devamlı izleyen meslektaşlarımızın açıklamada adı geçenlerin, suçlananların, suçlayanların, karşı cevap yetiştirenlerin, kimin kim olduğunu artık az çok öğrendiklerini, olanlar üzerine fikir sahibi olduğu kanısındayım. Bu tartışmalar yüz yıl da sürse, tartışmalar sonunda haklının haksızın ortaya çıkıp, ortalığın sakinleceğini sanmıyorum. Panoda anlatılanlardan az da olsa haberi olan bir üye olarak, mesaj panosunu okuyunca benim midem bulanıyorsa, dışardan bu panoyu okuyan biri yazılanları okuyunca kim bilir ne düşünür ve okumayı ne kadar sürdürebilir. Kısacası yazılanların camiamıza zarar vermeye başladığı inancındayım. Eğri oturup doğru konuşalım. "Başçavuş Viskisi" tanımlamasıyla grurumuzu inciten, haklı olarak bizim densizlikle suçladığımız Selahattin Duman Temad mesaj panosunda yapılan son açıklamadan alıntı yapıp kendisini savunsa bizler ne cevap verebiliriz. Utanıyorum.
Ben sekiz ay önce olup biten, olmaması gereken olayların, tekrar tekrar gündeme taşınıp gündemi meşkul etmek istenmesini şu nedenlere bağlıyorum. Konumları gereği kendilerinden bir şey yapması beklenenlerin, sorumluluklarını yerine getiremedikleri, yetersiz kaldıkları hatta yanlış işler yaptıklarının apaçık ortaya çıkmasıyla zor durumda kalmaları ve bunu unutturmaya çalışmaları. Bu yıl seçim yılı olması nedeniyle olmuş bitmiş bir olayın düzmece mesajlarla gündeme getirip, birilerini suçlayıp, ortalığı karıştırıp, ardından akil adam rolüne soyunarak, seçicileri ehveni şere razı etme gayretleri.
Ayrıca bu oyuna ucundan kıyısından sadece Assubaylık sevdalısı olan bizlerin sesini duyaran Emekli Assubaylar Sitesinin de bulaştırılmak istenmesi gayretlerini görüyorum. Sayın site yöneticileri şimdiye kadar izlediğiniz yayın politikası konusunda sizlere teşekkür ediyorum ve aynen devam etmesi konusunda kendi adıma yanınızdayım diyorum.
Bu sitede yazan ve izleyen değerli arkadaşlar. Ben bu kadar yazabildim ve bu konunun diğer sıkıntılarımızı unutturduğu gündemi saptırdığı için açık açık, oyuna gelmeyelim, daha fazla olayı gündemde tutmayalım,duymazdan gelelim, tartışmayı uzatmayalım, diyorum.. Saygı ve sevgilerimle...

abdullah ektik    18 Şubat 2008 13:04
http://www.emekliassubaylar.org
Kiynmetli meslektaslarim,gordu-
gum kadariyla bizler bu siteler-
de birbirimize hic deger vermi-
yoruz.herkes bildigini okuyor.
Icraat sifir elede var sifir,
haberiniz olsun.Bu gidislede
duzelecegi yok.1962 yilindan bu
yana bu camianin icini avcumun
ici gibi biliyorum.Duzelin,beni
yaniltin,utandirin.Ne olur kazan
maya baslayalim.Sen ben cekisme-
lerini birakalim.Dogru soyluyo-
rum diye bana,icinizden de olsa
hadi sende demeyin,yakin takip-
teyim.Kalin saglicakla.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sn.Ektik bizler kavgadan yana olamayız bizim kavgamız haklarımızla onurumuzla ilgili Temad gündem değiştirmekle meşgul bazı yazılar özellikle yayınlanırken arkadaşlarımızın öneri,ve yapıcı eleştirileri yayınlanmıyor umarız bu kısır döngü sona erecektir.Hiçbirimiz kişisel kavgaların polemiklerin içinde olmak istemiyoruz ve olmayacağız.

Candemir    18 Şubat 2008 02:29
Merhaba Arkadaşlar;

TEMAD sitesine ANTALYA şubesinde yaşanan taht kavgaları ve buna TEMAD\'ın nasıl göz yumduğunu dair mesaj yazdım, her zaman ki gibi yayınlanmadı. Sanıım bölücülük yaptığım içindir. Şu anda TEMAD Genel Başkanı\'nın mesajı en başta yer almaktadır. Ve o mesajı okuduktan sonra TEMAD\'a olmayan güvenimde ne kadar aklı olduğumu anladım. Kesinlikle assubaylar aleyhinde faaliyet sergilemektedir. Düşünebiliyor musunuz; binlerce üyesi bulunan bir STÖ Genel Başkanı, TEMAD ANTALYA Şubesinde yaşanan tatsızlıklara bir taraf gibi cevap verme cihetine gitmektedir. Hatta biraz daha ileri giderek TEMAD\'ın tarihteki yerini alması gerektiğini, onun yerine başka bir isimle yeni bir oluşum yaratılması gerektiğine inanıyorum. Yaşanan ve su üstüne çıkan bu taht kavgalarını, çıkar ilişkilerini binlerce üye ve meslekte bulunan arkadaşlarımız okumuştur. Bundan sonra hangi yüzle, hangi gerekçeyle bu kuruluşa üye kazandırabilirler ki?... Saygılarımla...
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Temad yönetiminin hataları bizim yasal temsilcimiz TEMAD'a küsmemizi gerektirmiyor yeniden yapılanma bizlerin ilgi ve desteği ile mumkündür


3753
Mesaj Defteri yazıları