MESAJ PANOSU

Mesaj Defterine Yazın


Ayhan YILDIRIM    24 Şubat 2008 11:26
Şehitlerimize Allahtan rahmet ailelerine ve camiamıza başsağlığı ve sabırlar diliyorum.

Ferit SARP    24 Şubat 2008 11:14
Değerli Dostlar.
Artık gerçeklerle yüzleşmemizin zamanı gelmiştir.Temad Assubayları nekadar temsil ediyor diye sorduğumda, yanlızca ismini taşımaktan öte temsil ettiği kanısında değilim. Yüzbinin üzerinde emeklisi olan bir grubun ancak birkaç bininin temad tarafından üye yapılması bunun en büyük göstergesidir.
Pekeyi bu neden böyledir?
Yanlızca otuz kırk liralık aidat yüzündenmidir?
Temad şubelerinin üyelerini onore edecek düzeyde olmamasındanmı?
Temad ın assubayların sorunlarına yeterince eğilememesindenmi?
Temad yöneticilerinin temsil vizyonunun olmamasındanmı?
Temadın bir askeri dernek olması ve rakip bir derneğin kurulamıyacak olmasının rahatlığındanmı?
Yoksa emekli assubayların Temadları bir askeri kurum gibi görüp, askerlikten uzaklaşma isteğindenmi?
Bence bunların az çok hepsi etken nedenlerdir ama en büyük etken Temad ın bir vizyonunun olmaması bu vizyon sağlanmadıkça Temad assubayları temsil yeteneğine muktedir olamaz.
Saygılarımla
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Sn.Ferit SARP arkadaşımınızın sorularına hepimiz yanıt bulup düşünmemiz gerekiyor Temad bizim tek yasal temsilcimiz ama onun mükemmele ulaşması hedefini mevcut yönetimler başta olmak üzere hepimiz gerçekleştirmeliyiz.

Yıldırım SÖĞÜT    24 Şubat 2008 00:13
Sevgili arkadaşlar.1970 Mezunuyum.Yani 37 yıl önce.Tabii ki emekliyim.37 yılda assubaylar leyhine inanın hiç bir çivi çakılmadı.(Mezuniyetlerde yaş kütüğü hariç) Eğer ufak tefek bir şeyler varsa bunlarda assubayalrın kara kaşına değil,mecburiyettendir.Eğer assubaylar için verilen bir şey varsa lütfen bana yazsın.Bir tek şeye hayret ediyorum.Sayın K.K.komutanı Başbuğ'un assubaylarla ilgili bu kadar detaylı bilgiye ve sorunları bilgisine sahip olmasına.Bu nedenle K.K.K'nı Org.İlker Başbuğ'a teşekkür ederim ve bu bilgileri veren kurmay heyetine.Belkide bu da bir gelişmedir.Hepinize saygılar ve sevgiler.

yaşar    23 Şubat 2008 23:23
değerli arkadaşlar
ordumuzun ağır kış şartlarında yaptığı harekatı yüce türk milleti hem gururla izlerken hemde şehitlerimize göz yaşı dökmektedir.ancak,T.B.M.M sayın üyeleri maaşlarını yüklü bir şekilde artırmıştır,bizlere iki ellerini kaldırarak hayır diyenler kendi maaşlarını dakika içerisinde artırdılar yorumu sizlere bırakıyorum arz ederim

NECDET TÖRE    23 Şubat 2008 22:45
Eskişehirimizden bir şehit daha
Oğlunun şehit olacağını rüyasında görmüş
Bingöl'de mayına basan astsubay Bolat, 6 aylık evliydi...

23.02.2008 17:00
Bingöl'de mayına basan astsubay Emre Bolat'ın şehadet haberi, Eskişehir'deki evine ateş düşürdü. Şehit Emre Bolat'ın annesi Cumaziye Bolat'ın dün gece rüyasında oğlunu gördüğü ve şehadet haberini hissettiği ortaya çıktı. 6 aylık evli olan Emre Bolat'ın annesinin oturduğu "Şehit Halil İbrahim Karakaya Sokağı'ndan ikinci şehit çıkması, mahalle halkını ve oğlunu 20 sene önce şehit veren babayı da gözyaşlarına boğdu.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde görevliyken Bingöl'e giden 6 aylık evli astsubay Emre Bolat, mayına basarak şehit oldu. Astsubay kıdemli çavuşun şehit olduğu haberini Eskişehir'deki yetkililer, ailesine verdi. Doktor kontrolünde Osmangazi Mahallesi Şehit Halil İbrahim Karakaya Sokağa gelen görevliler, eşini bir süre önce kaybeden anne Cumaziye Bolat'a acı haberi verdiler. Dün gece oğlunu rüyasında gören anne Cumaziye Bolat'ın, "Böyle olacağını hissetmiştim. Oğlum rüyama girdi. '5 arkadaşım şehit oldu, ben kurtuldum" demişti. Ancak benim içime doğdu" dediği öğrenildi.

Genç astsubayın eşi İlknur Bolat'ın ise Çorlu'da olduğu, Eskişehir'e yola çıktığı belirtildi. Astsubayın annesinin oturduğu sokaktan ikinci şehit çıkması, mahalle halkını üzüntüye boğdu. Sokağına ismi verilen şehit Halil İbrahim Karakaya'nın babası Osman Karakaya da kendisiyle aynı kaderi paylaşan Bolat ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Karakaya, "Allah, askerlerimize güç versin. Bu vatan için hepimiz canlarımızı feda etmeye hazırız" dedi. Bu acıyı anladığını ifade eden Karakaya, oğlunun paraşütle atlarken şehit olduğunu söyledi. Şehit için yarın Eskişehir'de askeri bir tören düzenleceği ifade edildi.
Bu arada, şehidin annesinin yaşadığı apartman dairesinin penceresine yakınları tarafından dev Türk bayrağı asıldı.

Mehmet AKPINAR    23 Şubat 2008 14:55
Sayın KKK nın yapmış olduğu açıklamalar önemlidir,ancak uygulama ne zaman başlıyacaktır,ne kadar daha beklenecektir bu konuda hiç bir açıklık yok.Yaş haddinden ayrılan Assubay sayısı malesef Albaylar kadar değildir hatta öylesine azdırki bu aşamada emekli olacaklara verilen toplumun ağzına sürülen bir çay kaşığı bal gibidir,diğer ekonomik sorunlar çözülmeden B polikiliğinden faydalandıracağız demek aldatmaya yönelik bir tarz değilmidir,bir arkadaşımızın dediği gibi bastır 25-30 ytl yi istediğin özel hastanede en kral tedavini ol şimdilerde emekli Albaylar bile özel e gidiyorlar.maaşlardaki adaletsizlik tazminatlar çözülmeden camia asgariden rahat bir yaşama kavuşmadan pansuman tedbirlerle kimse bizi aldatmasın ,bu söylenenler umarım seçim öncesi Sayın MSB nın söyledikleri gibi içi boş şeyler değildir..

Ersen Gürpınar    23 Şubat 2008 12:58
Saygıdeğer Arkadaşlarım
Bu ülkenin nimetlerinden sınırsız yararlanmalarına rağmen emperyalistlerin satın aldığı hainlere karşı Kuzey Irakta kara hareketı başladı ilk haberlerde yine yüreğimiz dağlandı 5 evladımızı şehit verdik mekanları cennet olsun ailelerinin ve tüm TSK mensuplarına sabırlar diliyorum. ORADA GÖREV YAPAN EVLATLARIMIZ-ARKADAŞLARIMIZ VE SİLAH ARKADAŞLARIMIZA ALLAH KOLAYLIK VERSİN DUALARIMIZ ONLARLADIR

Hakan HEZER    23 Şubat 2008 02:06
ACIMIZ ÇOK BÜYÜK,BU SEFER ŞEHİTLERİMİZİN KANININ YERDE KALMAYACAĞINA İNANIYORUM.MEKANINIZ CENNET OLSUN,HAİNLERİN SONU OLACAK...
Şehitlerimize Allahtan rahmet , acılı ailelerine,camiamıza, milletimize başsağlığı ve sabırlar dilerim .

necmi günay    23 Şubat 2008 01:10
öncelikle kkk nın bizim hassasiyetlerimiz vede duymamız gereken konuları yüksek sesle en etkili ve yetkili kişi olarak seslendirdiği için kendisine teşekkür ederim.ilker paşanın bu şekilde konuşmasına vesile olan gelmiş geçmiş tüm yönetimlere ve bu konuyu ferdi olarak sürekli dile getirerek sıcak tutmayı amaç edinen kişilerede ayrıca teşekkür ederim.her konu umarım bizim istediğimiz veya kkk nın seslendirdiği düşünceler ışığında gerçekleşir burada bir iki tehlike olarak gördüğüm konunun altına çizmek istiyorum rütbe bekleme ve uzatma süreleriyle ilgili olanıdır.ki;teğmen le kd bçvş aynı maaşı alıyordu. kad.kd.bçvş ütğm ile aynı maaştaydı.rütbe bekleme süreleri uzarsa kad.kd.bçvş 24 yılında ancak teğmen maaşına ulaşacak buradaki tehlikeye dikkat çekmek istiyorum.bir diğeride emekli olan personelede temsil tazminatın yansımama tehlikesidir. görev tazminatı çalışırken alınır diğeri ise emekli oluncada alınır.bu konularda daha uyanık davranmalıyız. yoksa haklı olduğumuz davada masadan zararla kalkma tehlikesiyle karşı karşıya kalma ihtimalimiz vardır.saygılar sunar herkese işlerinide kolaylıklar dilerim.. necmi günay

aslan81    23 Şubat 2008 01:07
ARKADAŞLAR BURAYA ATATÜRKÜN GENÇLİĞE HİTABINI YAZMAK İSTERDİM YADA YÖNETİCİLER AÇILIŞ SAYFASINA ONUNCU YIL MARŞIYLA BERABER KOYABİLİR, HAİNLER BÖLÜCÜLER CEZALARINI BULACAK TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR ATATÜRKÜN ÇOCUKLARI ALLAH YÜREĞİNİZE SUKUNET BİLEĞİNİZE KUVVET ŞEHİTLERE RAHMET AİLELERİNE SABIR VERSİN

Şerafettin Turgay    23 Şubat 2008 00:54
Gen. Kur.Bşk.lğınca , 22 Şubat 2008 tarihinde terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada 5 personelimizin şehit olduğu açıklanmıştır.
Yüreklerimizi yine sonsuz acı ve hüzün kapladı.
Şehitlerimize Allahtan rahmet , acılı ailelerine,camiamıza, milletimize başsağlığı ve sabırlar dilerim .

abdullah ektik    22 Şubat 2008 23:47
http://www.emekliassubaylar.orgK
Bizler haklarimizi ne zaman ala-cagiz.Daha ne kadar sabredece-
giz.Gorev ise alasini yapiyorlar
Su an oldugu gibi.Aslanlar gibi
mucadele ediyorlar.Bunlarin hak-
kini vermek buyukluktur.Genel
Kurmay yetkililerine duyurulur.
Kalin saglicakla.

abdullah ektik    22 Şubat 2008 21:08
http://www.emekliassubaylar.orgK
Kahraman Turk Silahli Kuvvetleri
mensuplari,Bu kista,karda yolunuz acik olsun,gazaniz muba-
rek olsun.Sag salim yuvalariniza
donmenizi Cenabi Allah tan niyaz
ediyorum.Amin.

Hakan HEZER    22 Şubat 2008 19:43
KAHRAMAN TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNE BAŞARILAR DİLERİM.

Ahmet TURAN    22 Şubat 2008 18:51
Sayın KKK.nımızın açıklamaları camiamızda memnuniyetle karşılanmıştır.Ancak bizim istediklerimizle tam olarak örtüşmemektedir.Düzenlemenin 2 Kademi Kıdemli Başçavuşlara da görev tazminatı verilmesi olarak değil Kıdemli Başçavuşlar dahil görev tazminat verilmesi olarak yapılması gerekmektedir.Meslekteki sıkıntılarımız nedeniyle bir çoğumuz birinci dereceyi aldığımızda emekli oluyoruz.Yani 2 Kademeli kıdemli olan arkadaşlarımızın sayısı azdır.
Böyle bir düzenleme yaş haddinden emekli olan Assubayların B polikliniklerinden faydalanması için çalışma yapılacaktır düşüncesinin ürünü olacak ve amaca hizmet etmekten çok üyelerin gazını alma olarak değerlendirilecektir.
"Astsubaylara verilen lojman tahsis oranlarını inceliyoruz ve artırılması üzerinde çalışıyoruz.Aynı şekilde konutlardan, lojmanlardan istifadelerin artırılması konusunda çalışıyoruz. Özellikle son yıllarda Toplu Konut İdaresi'yle (TOKİ) Silahlı Kuvvetler arasında yapılan protokoller çerçevesinde lojman ihtiyacının acil olduğu yerlerde oldukça önemli mesafeler alınmıştır. 2-3 yıl zarfında lojman konusunda silahlı kuvvetler olarak daha iyi bir noktaya geleceğimizi düşünüyorum" Assubayların lojman sorunu yeni bir sorun değildir ve bugüne kadar hep görmezden gelinmiştir.Meslektaşlarımız maaşlarının 1/3 ünü ev kirası olarak vermeye devam ediyorlar maalesef.
"Astsubayların da ceza ve ödül verme yetkisine kavuşması sağlanacak"Biz zaten Askeri Ceza Kanununun 171 nci maddesinin yeniden düzenenmesini istiyorduk.Bir kişinin hem de hukuk eğitimi almamış bir kişinin, vereceği cezanın adil ve isabetli olacağını söylemek, eşyanın tabiatına aykırıdır. Savcının dahi gözaltı süresinin 24 saat olduğu, birçok suçun cezasının bir-kaç gün olduğu günümüzde, disiplin amirinin 7-14-24 gün gibi hürriyeti bağlayıcı cezalar vermesinin uygun olduğu düşünülemez.Avrupa İnsan Hakları ve Temel Özgürlükleri Sözleşmesi (AİHS) 5nci maddesi gereğince şahsi hürriyetin kısıtlanması ancak hakim kararı ile yapılabilmektedir.Türkiye AİHS sözleşmesine taraf ülkelerden biridir sözleşmeyi onaylamıştır.477 Sayılı yasanın 177 maddesindeki çizelgeye göre disiplin amirlerinin mahiyetlerindeki askeri personele verecekleri cezalar arasında şahsi hürriyeti kısıtlayan oda hapsi cezası vardır . Kendisine disiplin amiri tarafından 21 gün oda hapsi verilen astsubay iç hukuk yollarını tüketmesi üzerine AİHM başvurmuş Mahkeme 22 Aralık 2005 tarihindeki Kararı ile Özgürlükten mahrum bırakma yargı kararından ileri gelmektedir, Mahkumiyet kararı davyaya bakmak için gerekli yetkiye sahip yürtmeden bağımsız ve uygun yargı teminatlarını sunan yetkili mahkeme tarafından verilmelidir gerekçeleri ile Türkiyeyi mahkum etmiştir.AİHM kararı İç Hukukumuzu bağlayıcı nitelikte olmasına rağmen ilgili yasada Düzenleme yapılmamış ve bu cezanın verilmesine devam edilmektedir.
Şahsi hürriyetin muhakemesiz kısıtlanmasını önlemek için AİHM kararı da dikkate alınarak 477 sayılı yasanın 171 maddesinde disiplin amirlerine verilen hürriyeti bağlayıcı cezaların kaldırılması gerekmektedir.
"OYAK Yönetim ve Denetim Kurulları'nda Astsubayların da üye olarak yer almasını teklif ettik" Zaten olması gerekende budur.Assubaylar Katılımları oranında Oyak'tan hisse ve mevcutları ile orantılı olarak da Yönetim ve denetim kurullarında görev almalıdırlar.
"İKİNCİ TEKLİF ETTİĞİMİZ KONU DA ASTSUBAYLARIN 1 İNCİ DERECE 4 ÜNCÜ KADEMEYE KADAR YÜKSELEBİLMESİ KONUSUDUR."
TÜRKİYE'DE bu hakkın verilmediği tek meslek grubunun Assubaylar olduğu gerçeğini hatırlayıp, insan haklarına,adalet ve eşitlik ilkesine aykırı olan bu uygulamanın bu güne kadar neden devam ettiğini kime sormalıyız acaba.Haklarımızı korumak ve kollamakla görevli olanların bu haksız uygulamaya seyirci kalmaları bizi çok üzmüş,diğer meslek grupları karşızında ezik kalarak onurumuzu ve gururumuzu yaralamıştır.
Maalesef bu gerçekleri yazmaktan çok üzülüyorum.Ama artık bizimde de bir insan olduğumuz,duygularımız olduğu görülmeli kesinlikle ayrılıkçı,yıkıcı olmadığımız anlaşılmalıdır.Bizimle oyun oynanmasın artık.Hepimizin sorumlulukları var.Bu sorumluluklarımızı yerine getirebilmek için herkese verilen hakların bizede verilmesini istemek gayet doğaldır.İmtiyaz ve ayrıcalık istemiyoruz.
Aslında daha yazacak çok konu var ama neyse.
Tüm ilgililere sesleniyorum.Artık bizim farkımıza varın ve üzerinize düşen sorumlulukları yerine getirin lütfen.LÜTFEN...LÜTFEN..

Ahmet TURAN    22 Şubat 2008 18:48
Kahraman Askerlerimize başarılar diliyorum allah kolaylık versin.İçinde bulunduğumuz mevsimde doğa şartları ne kadar olumsuz olsada Kahraman Mehmetçiklerimize olan inancımız tamdır.

Hüseyin kocabaş    22 Şubat 2008 18:05
KAHRAMAN ORDU DIŞARIDAKİ HAİNLERİNDE İÇERİDEKİ HAİNLERİNDE KÖKÜNÜ KAZIYACAKTIR.BUNDAN HİÇ KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN.GAZAMIZ MÜBAREK OLSUN.

aslan81    22 Şubat 2008 17:54
ARKADAŞLAR OYAKTAKİ TASARRUFLARIMIZIN BİZE GERİ DÖNÜŞÜ KONUSUNU ÇOK UZAKTA ARAMAYA GEREK YOK EM.SAN.-SSK-BAĞKUR VEYA BİREYSEL SİG.ŞİRKETLERİ BİRİKİMLERİ NASIL DEĞERLENDİRİYOR BELLİ HEM İKRAMİYE VERİYORLAR HEMDE MAAŞ BAĞLIYORLAR OYAKIN FARKINI SÖYLERMİSİNİZ BEN SÖYLİYEYİM İKRAMİYE VARSA MAAŞ YOK, MAAŞ VARSA İKRAMİYE YOK, MAAŞTADA İLERDE EMSALLERİNE TAMAMLAMAZSAN ERİYİP GİDİYOR BEN HESAPTAN FAZLA ANLAMAM AMA MİLLETE SORARSAN İYİ İKRAMİYE VERİYORMUŞ TABİ VERECEK NERDE GÖRÜLMÜŞ ASB.ÇIKTIN KESİNTİ EMİRLE 20-30YIL GARANTİ AYRILIRKEN ALSANA SUS PAYI SSK,YA SORALIM EM.MAAŞI VERMESE BU BİRİKİME NE KADAR İKRAMİYE VERİR.!!BENİM BACANAK SSK,LI KIRKLARELİ CAMDAN BU YIL EMEKLİ OLUYOR 1300 EM.MAAŞI BAĞLANACAĞINI 60-80BİN YTL ARASINDA İKRAMİYE ALACAĞINI SÖYLÜYOR, OLUNCA ONUDA YAZARIMHEP BERABER KIYASLARIZ ASB ÇVŞ-BŞÇVŞ GÖREVDEKİ BÜTÜN ARKADAŞLARIMIZI MUTLAKA AMA MUTLAKA UYARALIM BİREYSEL EMEKLİLİK SİSTEMLERİNDEN BİRİSİNE MUTLAKA GİRMELERİ GEREKİYOR +OYAKTAN BORÇ PARA ÇEKİP BAĞIŞA DAYALI EM. SİS. MUTLAKA ERKENDEN GİRSİNLER EMEKLİLİKLERİNİ GARANTİYE ALSINLAR BİRDE BURAYI OKUYAN GENÇLER MUTLAKA VARDIR ÇALIŞAN EŞ BULSUNLAR (BİZ ERKEKLİK YAPARDIK ÇALIŞTIRMAM DİYE OZAMAN ,GELİN ŞİMDİ SORUN BAKALIM AMAN ÇOCUKLAR AMAN)YOKSA MAKAMDI TEMSİLDİ ÇOK BEKLERİZ DEMEDİ DEMEYİN, BİR DEYİŞ VAR BABAMI SEÇME ŞANSIM YOKTU.AMA KAYINPEDERİMİ VAR DİYE SAĞLICAKLA KALIN BİREYSEL EMEKLİLİĞİ HEMEN YAPTIRIN UNUTMAYIN AMAN HA.

erencan    22 Şubat 2008 16:45
Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimize başarılar diliyorum. Allah yardımcıları olsun. Bu memleketin , ekmeğini yiyip , suyuınu içip ihanet eden bebek katillerinin dilerim sonu olur.

Halil Yaz    22 Şubat 2008 14:47
Allah yardımcısı olsun. Hepimiz duacıyız,gazaları mübarek olsun.

içer    22 Şubat 2008 14:24
İNDİREN İNDİRENE ...!


Kosovanın bağımsızlığını tanıyan Türkiyeye tepki olarak Sırpların elçiliğimizdeki bayra
ğımızı indirerek parçaladıkları
nı televizyon kanalları duyurdu
Elçimiz fazla zarar olmadığını
belirtti demekki bayrağımızın in
dirilerek yırtılması zarar teş
kil etmemiş. Her halde kapı,pen
cere ve elçilik binasının zarar
görmemesi daha önemliymiş..!
Alışkanlık haline geldi herhalde
indiren indirene meydan boş hari
cisiyeside dahileyeside bu işe
sahip olamıyorlar.Büyük ATATÜRK
ün devletçilik,milliyetçilik ,il
keleri bunlar tarafından pek an
laşılmamış.Bu korkaklığın bu gaflet ve delaletin sonu neye va
racak.Devletten maaş alan lüks yaşam süren devletin imkanlarını
yetim,dul öksüz,şehit,fakir,fuka
ranın hakkı demeden sonuna kadar
kullanan Pasaportunda Türk Bayra
ğının ay yıldızını taşıyan Türki
yeyi yurt dışında temsil eden ve
bayrağını koruyamayanlar utanın.
Ayağını,bacağını vatan ve bayrak
için feda eden PROTEZİ ni almak
için kredi peşine düşen gazilik
ünvanınını almak için binbir mü
cadele veren Assubayımız devlet
in görevlisi değilmiydi?Bu kahra
man assubay onlar gibi devletin
imkanlarınıda sonuna kadar kulla
madı.Bu kahraman vatan evlatları
gibi kanın ve canın uğruna namus
un olan bayrağına sahip olacak
sın papyon kravatlı,purolu sayın
diplomat Monşer..!
Vatanımız bayrağımız namusumuz
sana emanet Kahraman ordumuz kalplerimiz sizinle Allahü Teala
sizleri korusun.VATAN SİZE MİNN
ETTARDIR.YOLUNUZ AÇIK OLSUN.
Saygı ve sevilerimle.

(E)Bando Kd.Bçvş Selçuk İÇER

Ersen Gürpınar    22 Şubat 2008 12:32
ALLAH KOLAYLIK VERSİN GAZALARI MUBEREK OLSUN DUALARIMIZ ONLARLA

Kuzey Irak'a kara harekatı başlatıldı
Genel Kurmay Başkanlığı yaptığı açıklamayla Kuzey Irak'a kara harekatının başladığını duyurdu. Harekata 10 bin askerin katıldığı bildiriliyor.
Genel Kurmay'dan yapılan açıklamada; "Türk Silahlı Kuvvetleri; yurt içindeki operasyonlarına devam ederken, Irakın kuzeyinde üslenmiş PKK/KONGRA-GEL terör örgütü mensuplarını etkisiz kılmak ve bölgedeki örgütsel altyapıyı kullanılmaz hale getirmek maksadıyla, 21 Şubat 2008 günü saat 10:00-18:00 arasında, belirlenen hedefleri karada konuşlu uzun menzilli silahlar ve Hava Kuvvetlerine mensup uçaklar ile etkili bir şekilde vurmuştur.
Başarıyla icra edilen ateşle taarruzdan sonra, aynı gün saat 19:00dan itibaren Hava Kuvvetleri ile desteklenen bir sınır ötesi kara harekatı başlatılmıştır.
Bugüne kadar icra edilmiş olan hava operasyonlarının devamı niteliğindeki kara harekatının hedefi, PKK/KONGRA-GEL terör örgütü olup; sivillerin ve Türk Silahlı Kuvvetlerine düşmanca bir harekette bulunmayan yerel unsurların harekattan olumsuz etkilenmemeleri için gerekli hassasiyetin gösterilmesine devam edilecektir.
Irakın toprak bütünlüğüne ve istikrarına özel bir önem veren Türk Silahlı Kuvvetleri, planlanan hedeflere ulaşılmasından sonra, en kısa zamanda yurt içine dönecektir.
İcra edilen harekatın, bölgenin teröristler için kalıcı ve güvenli bir üs bölgesi olarak kullanılmasını önleyerek, Irakın istikrar ve iç barışına da katkı sağlayacağı değerlendirilmektedir.
Basın mensuplarının operasyon bölgelerine girmemeleri, kendi can güvenlikleri ve harekatın emniyeti açısından önem taşımaktadır " denildi.

TSKNIN HAVA OPERASYONUNDA KUZEY IRAKTA 4 KÖPRÜ YIKILDI.

Türk Silahlı Kuvvetlerine ait savaş uçaklarının düzenlediği hava operasyonunda Kuzey Irakta 4 köprünün hedef alındığı bildiriliyor.
KYB sitesine göre, TSKya ait savaş uçaklarının Kuzey Iraktaki PKK unsurlarına yönelik dün başlatılan operasyonunda Dohuk iline bağlı Amedi ilçesinde 4 köprüyü vurarak imha ettiği önü sürüldü.

TEKİN    22 Şubat 2008 12:15
Astsubayların durumlarını iyileştirme haberi sevindirici...
Bu vaatlerin bakalım ne kadarı onaylanacak hepimiz göreceğiz.iyimserlikle bekleyeceğim bir kere daha..
Sayın M.Sevimli'nin verdiği örnekte aklımdan pek çıkmıyor ama gene bekleyelim...
Daha önceleri yazdığım gibi ALTTAN GELEN BASKILAR'I bir süre daha frenlemek,umut vererek biraz daha zaman kazanmak ve sıkışık savaş günlerini(IRAKA YAPILAN KARA HAREKATI) attlatmak . ağıza bir parmak bal sürmek için bu açıklamaları yapıyor olmasınlar..
Veya giderayak(Son kilometrelerde) ben sizin için elimden geleni yaptım ama olmadı gibi sonuçları önlemek için yapılmış bir teklif değildir...
hayırlısı olsun.
TEKİN..
E.Dz.Kd.Bçvş.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Bu bizlerin birlik ve beraberliğinin sağladığı bir gelişmedir.Umarız diğer taleplerimizde dikkate alınarak hayata geçirilir.Taleplerimizin sağlanması TSK yı daha mükemmele taşıyıp adalet ve eşitliği sağlıyacaktır.

Edip HAYTE    22 Şubat 2008 12:06
6 bin YTL emekli maaşı olur mu?

Olur... Milletin vekiliyseniz ve parmak kaldıran sizseniz... Olur.

Halen emekli olduklarında 4 bin YTL maaş alan milletvekilleri, emekliliklerinde bir parça rahat etmek için bu maaşlarına yüzde 50 zam yaptırıp, 6 bin YTL'ye çııkarmak için Mecliste kulis yapıyorlar. Amaçları, Sosyal Güvenlik Yasa tasarısına bir madde ekletmek. Aynı yasa tasarısı, milyonlarca çalışanın haklarında çeşitli kısıtlamalar öngörüyor.

Kendilerine gelince ülke kaynaklarını düşünmeyenlere tepki göstermek için Hürriyet Gazetesinde bulunan aşağıdaki linke, tıklayın...

http://proje.hurriyet.com.tr/mailgonder/m ailbasb.aspx

Ferit SARP    22 Şubat 2008 00:59
DEĞERLİ DOSTLAR.

OYAK SEVSEKTE SEVMESEKTE BİR VAKKADIR. BREYSEL OLARAK ÜYELİĞİMİZİN DEVAMINI SAĞLAYIP SAĞLAMAMAK BİZİM ELİMİZDE OLMAKLA BERABER,EMEKLİ OLURKAN BELİREN ŞARTLARIMIZ ÜYELİĞİMİZİ BELİRLER, NE YAZIKKİ BİZİM MESLEK GRUBUMUZ GENELLİKLE ÜYELİKLERİNİ SONLANDIRMAK ZORUNDA KALIRLAR. BENCE BURADA TARTIŞMAMIZ GEREKEN İSTER ÜYE OLALIM İSTER OLMIYALIM OYAKIN SIFIRDAN 8 MİLYARLIK BİR ŞİRKET HALİNE GELİNCEYE KADAR HER ÜYENİN ALMIŞ OLDUĞU RİSK GÖZ ÖNÜNE ALINARAK DAHA ÖNCE ÜYE OLMUŞ TÜM EMEKLİLERE HER YIL BİR KAR PAYI DAĞITIMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM.

OYAK YÖNETİM VE DENETİMİNDE ORANLARI KADAREMEKLİ ASSUBAY ÖZGÜR SEÇİMLERLE SEÇİLMİŞ TEMSİLCİLERİ İLE TEMSİLİ SAĞLANMALIDIR.

SAYGILARIMLA.
Yönetici yorumu Yönetici yorumu:
Üyelik devamı kişisel tasarruftur.OYAK tüm emekli olan üyelerine ikramiye dışında hisse senedi vermelidir Bu konuda izlenecek yol için bilgilendirme yapılacaktır. K.K.Komutanımızın AİHM sonucunu beklemeden OYAK yönetim kurullarında assubayların görevlendirilmesi çalışmaları konusunda verdiği bilgileri önemsiyoruz


3753
Mesaj Defteri yazıları