ASSUBAY İNTİHARLARI PDF Yazdır E-posta
Yazar Rahip_34   
Pazar, 25 Mart 2007

MUĞLA - Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde bir astsubay, kız arkadaşıyla tartıştıktan sonra beylik tabancasıyla intihar etti.


Olay, Datça Yolu 112. Sokak üzerinde bulunan Özel Pinokyo Anaokulu önünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Harun Bal (24) adlı astsubay, bir anaokulunda öğretmen olan kız arkadaşı S.A. (24) ve kız arkadaşının kuzenleriyle dün akşam Barlar Sokağı'na eğlenmeye gitti.

Gece geç saatte eve dönen Harun Bal ve kız arkadaşı arasında tartışma yaşandı. Açık Öğretim sınavına girmek için Muğla'ya gidecek olan S.A. ve Harun Bal, bu sabah arkadaşlarını beklerken tekrar tartıştı. Harun Bal, kendisinden ayrılmak isteyen S.A'ya, "Son sözün bu mu?" diyerek beylik tabancasıyla intihar ettiği bildirildi.


Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından yaşam fonksiyonlarının devam ettiği belirlenen Harun Bal, kaldırıldığı Özel Ahu Hetman Hastanesi'nde tüm müdahalelere rağmen kurtulamadı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürdürülüyor.

02 NİSAN 2006

http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=215527

İzmir'in Bornova ilçesinde Hacılarkırı Er Eğitim Komutanlığında görev yapan astsubay, aynı birlikte görevli idari memur olan eşini öldürdükten sonra intihar etti.

Hacılarkırı Er Eğitim Komutanlığında görevli Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Kenan Acar, aynı birlikte görev yapan idari memur eşi Özge Acar ile tartıştı. Aralarında şiddetli geçimsizlik olduğu öğrenilen çift arasındaki tartışma büyüdü. Bunun üzerine Acar, beylik tabancasıyla eşini başından vurdu. Daha sonra tabancayı kendi başına dayayarak tetiğe dokundu.

Astsubayın eşi olay yerinde öldü. Ağır yaralanarak Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan astsubay Acar da kurtarılamadı.

www.memurlar.net/haber/44155/ - 32k

Astsubay koca, polis eşini öldürüp intihar etti


Tokat'ta, 48. Piyade Er Eğitim Alayı'nda görevli astsubay Turgay Ertürk, polis eşi Öznur Ertürk ile bir alışveriş Merkezi'nin çıkışında tartışmaya başladı. Ayrılma kararı alan çift arasındaki tartışma büyüyünce Turgay Ertürk, beylik tabancasıyla eşine kurşun yağırdırdı, sonra kendisini de başından vurdu. Turgay Ertürk olay yerinde, polis Öznur Ertürk ise hastanede hayatını kaybetti. Görgü tanıkları, Öznur Ertürk'ün "Çocuk bende kalacak" diyerek bağırması üzerine kocasının silahına sarıldığını söyledi. Olay yerinde 6 boş kovan bulundu.

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=4183640&tarih=2006-04-01

Eskişehir'de psikolojik sorunlarının olduğu bildirilen emekli astsubay 52 yaşındaki Necdet Öncüler tabancayla intihar etti.

16.01.2007

Vişnelik Mahallesi Gül Sokak'ta dün saat 17.00 sıralarında meydana gelen olayda evli 2 çocuk babası Necdet Öncüler, evde kimsenin olmadığı sırada kendisine ait ruhsatlı tabancasını kafasına dayararak ateşledi. Olaydan kısa süre sonra alışverişten eve dönen Rahime Öncüler eşini salonda kanlar içinde yerde hareketsiz yatarken görünce 112'iyi arayarak yardım istedi. Ambulansla Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan astsubay emeklisi Necdet Öncüler doktorların çabasına rağmen kurtarılamayarak öldü.

Yakınları Necdet Öncüler'in psikolojik sorunlarının olduğunu belirtti. Rahime Öncüler polise verdiği ifadesinde, "Alışverişten eve geldiğimde eşimi yerde yatarken buldum. Önce tansiyonunun düşüp kafasını duvara çarptığını sandım. Ancak elindeki tabancayı görünce kendi kendini vurduğu anlayıp helen 112'yi aradım. 24 yıllık evliydik. Psikolojik rahatsızlığı bulunan eşim 6 ay önce Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde bir ay yatarak tedavi gördü" dedi.

Tabancayla intihar eden Necdet Öncüler'in ağabeyi 55 yaşındaki Mehmet Öncüler'in de 1999 yılında av tüfeği ile intihar ettiği belirtildi.

http://www.gazetevatan.com/root.vatan?exec=haberdetay&tarih=16.01.2007&Newsid=103682&Categoryid=7

Diyarbakır'da Hava Astsubayı 25 yaşındaki İhsan Sır, henüz bilinmeyen bir nedenle kendine ait silahla yaşamına son verdi

Astsubay Sır'ın, Adana'nın Ceyhan İlçesi'nde oturan anne- babası, haberi duyunca sinir krizi geçirdi.

Diyarbakır'da 2 yıldır görev yapan Hava Astsubayı İhsan Sır'ın ölüm haberini Ceyhan'ın Kaltakiye Mahallesi'nde oturan anne- babasına Ceyhan Jandarma Komutanı Üsteğmen Ali Demir ile görevli bir doktor verdi. Evli ve bir çocuk babası Sır'ın intihar haberi ailesini yasa boğdu. Oğullarının öldüğünü duyan 5 çocuk babası 65 yaşındaki Hanifi Sır ile eşi 60 yaşındaki Emine Sır sinir krizi geçirdi. Sır çiftine evlerine gelen sağlık ekipleri müdahale etti.

Oğlunun intihar etmesi için hiç bir neden bulunmadığını söyleyen baba Hanifi Sır, "Bir kaza olmuştur. Benim oğlum intihar etmez" diyerek gözyaşlarına boğuldu.

İhsan Sır'ın cenazesi yarın memleketi Ceyhan'a getirilerek toprağa verilecek

http://www.memurlar.com/haber/61732/

İntihar eden astsubayın tabutu bayrağa sarılmadı


24,03,2007


Tokat'ta dün meydana gelen ailece faciasında ölenler bugün memleketlerine gönderildi.

Tokat'ta, 48. Piyade Er Eğitim Alayı'nda görevli astsubay Tugay Ertürk, polis eşi Emine Öznur Ertürk ile bir alışveriş Merkezi'nin çıkışında tartışmaya başladıktan sonra beylik tabancasını çıkarak, önce polis olan eşine 3 el ateş ederek öldürmüştü.Daha sonra kendi kafasına sıktığı kurşunla intihar etmişti.

Tugay Ertürk olay yerinde, polis Emine Öznur Ertürk ise hastaneye kaldırırken ambulansta hayatını kaybetmişti. Görgü tanıklarının ifadelerinde, Emine Öznur Ertürk'ün "Çocuk bende kalacak" diyerek bağırması üzerine kocasının silahına sarıldığını söyledi.

Tokat Cevdet Aykan Devlet Hastanesi morgunda bulunan memure polis Emine Öznur Ertürk'e son görevi polis arkadaşları yaptı. Hastane önünde sade bir tören yapılan memure için dualar okundu.

Bir çocuk annesi olan Ertürk için ağıtlar yakındı. Mesai arkadaşları bayan polisler gözyaşlarını tutamadıkları görüldü. Törende Ertürk'ün yakınları fenalık geçirdi. Ölen polisin kardeşi Esra Ertürk ağıtlar yakarak,'abla sen bizi neden bıraktın. Bu genç yaşta sana neden kıydılar. Evladın Durancan'ı neden yalnız, öksüz bıraktın' diyerek ağıtlar yaktı.

Karısını ve kendisinin başından vurarak intihar eden 48. Piyade Alay Komutanlığı kıdemli çavuş Tugay Ertürk için Ali Paşa Camii'nde kılınan cenaze namazından sonra toprağa verilmek üzere memleketi olan Amasya'nın şehzade köyüne götürüldü. Tugay Ertürk'ün tabutu intihar ettiği için bayrağa sarılmadı.

Cenaze namazına yüksek rütbedeki askeri erkân ve İl Emniyet müdürü İhsan Ünal ve İl müftüsü Şaban İşlek ve vatandaşlar katıldı.10 ay önce anne olan trafik tescil müdürlüğünde çalışan polis memuru Öznur Ertürk 'ün ise cenazesi Tokat Cevdet Aykan Devlet Hastanesi'nde düzenlenen törenden sonra ailesi tarafından teslim alınarak memleketine gönderildi.

Tugay Ertürk'ün cenazesi ise Ali Paşa caminde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere memleketi olan Amasya'nın Şehzade köyüne götürüldü.

Dün akşam saatlerinde gerçekleşen olayda Turgay Ertürk olay yerinde, polis Öznur Ertürk ise hastanede hayatını kaybetmişti. Olay yerinde 6 adet boş kovan bulundu.

Eşlerin şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma kararı aldığı öğrenildi.

http://www.haberaktuel.com/HaberDetay.asp?ID=13032

Bir başkası, daha büyük facia, daha küçük haberdi:
Ekim sonunda, Akhisar'da karısını ve minik kızını öldürerek intihar eden 35 yaşındaki hava astsubay Kadir Şuayip Yüce, söylenene göre çok daha büyük, "milyarlarca liralık" kredi kartı borcunu ödeyememişti.
Beni arayıp aktaran bir astsubay arkadaşına göre, 17 Kasım'da Malatya'da "intihar eden" Başçavuş Ziya Hamdi Tiryaki haber bile olmamıştı. Arkadaşının iddiasına göre, borcu 20 milyarı bulmuştu, çocuğu henüz 5 aylıktı ve bir hesaba göre de o güne kadar maaşından OYAK'a kesilmiş "mecburi tasarruflar"ı aslında borcundan fazlaydı.
Halen görevde olan o astsubay diyordu ki: "Bazen ölümüz, dirimizden daha değerli."
Kastettiği, ölüm ve reddi miras ile eşin ve çocukların borçtan kurtarılması veya alınacak tazminatın onların hayatına destek olarak düşünülmesiydi.
Ölümler bir yana, bu "hissiyat" yeterince vahim ve iç kanatıcı değil miydi?

http://arsiv.sabah.com.tr/2005/12/02/yaz04-40-103.html

Manisa Akhisar'da 10 tane kredi kartı kullanan hava astsubayı Yüce, bankalara 50 bin YTL.'ye yaklaşan kredi borcunu ödeyemeyince cinnet getirdi. Yüce, eşini ve kızını vurup intihar etti

Manisa Akhisar'da Akhisar Hava Meydan Komutanlığı'nda görevli hava astsubay Kadir Şuayip Yüce (35), önceki akşam iftar için Astsubay Lojmanları'ndaki evine gelen anne ve babasını 13 yıllık eşi Mine Yüce (30) ve kızları Buse Nadire (12) ile ağırladı. Astsubay Yüce, onları uğurladıktan bir saat sonra eşi Mine Yüce ile biriken 50 milyarlık kredi kartı borcu yüzünden tartıştı. Tartışma sırasında cinnet getiren Astsubay Yüce, beylik silahı ile eşi Mine ve kızı Buse Nadire'yi öldürdükten sonra bir kurşun da kendi başına sıkarak intihar etti. Astsubay Yüce intihar etmeden önce de "Kredi kartı borçlarımı ödeyemedim, bunalıma girdim, ondan yaptım" yazılı bir mektup bıraktı. Korkunç olay, Astsubay Yüce'nin sabah mesaiye ve 12 yaşındaki kızı Buse Nadire Yüce'nin de eğitim gördüğü Misak-ı Milli Ali Şefik İlköğretim Okulu'na gitmemesi üzerine ortaya çıktı. Lojmana giden görevliler, eşi ve kızını yerde kanlar içinde, astsubayı da bilgisayarının başında ölü vaziyette buldu. Astsubayın bilgisayarına da mektupta yazdıklarını yazdığı tespit edildi. Astsubay Yüce ile eşinin, evlendikten bir yıl sonra borçları yüzünden kısa süreli ayrıldıkları ve Mine Yüce'nin kızını babasının evinde dünyaya getirdiği öğrenildi.

Öte yandan, Astsubay Kadir Şuayip Yüce'nin bundan 2 yıl önce de 65 milyar liralık kredi kartı borcu yaptığı, bu borcun babası tarafından 2 araba ve bir ev satılarak kapatıldığı belirtildi. 10 tane kredi kartının bulunduğu öğrenilen astsubayın, yine harcamalarına dikkat etmeyerek 50 milyar liralık borç yaptığı ve bu yüzden de eşi ile sık sık tartıştıkları iddia edildi.


http://www.yenisafak.com.tr/arsiv/2005/KASIM/02/g13.html

Emekli astsubayın borç intiharı

TOLGA TEKİN

2 yıl önce Adnan Menderes Havaalanı'ndaki İrtibat Komutanlığı'ndan emekli olan Hava Astsubayı Mehmet Güler (47), dün beylik tabancasını yanına alıp Gaziemir Karakolu yakınında bulunan Mehmet Peker parkına geldi. Bir süre oturan Güler, daha sonra 7.65 mm çapındaki beylik tabancasını şakağına dayayıp ateşledi ve olay yerinde can verdi.
Patlama sesini duyan vatandaşlar, emekli astsubayı cansız parkta yatarken görünce polise haber verdi. Güler'in borç yüzünden bunalımda olduğunu söyleyen komşuları, "Mehmet Bey, emekli parasıyla kendine bir ev aldı. Kızının yakında düğünü vardı. Çok borca girdiği için sürekli sıkılıyordu" dediler.

http://ya2003.yeniasir.com.tr/06/18/index.php3?kat=ucuncu&sayfa=ucuncu2&bolum=gunluk

19 Mart 2007 Pazartesi

İSTANBUL Maltepe’deki 2'nci Zırhlı Tugay Komutanlığı’nda görev yapan Astsubay Ahmet Selçuk, nöbet yüzünden tarttıştığı aynı birlikte görevli Piyade Yüzbaşı Sezgin Keskin'e kurşun yağdırdı. Ağır yaralanan Sezgin, hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybetti.

Maltepe'de 2'nci Zırhlı Tugay Komutanlığı’nda bu akşam saatlerinde meydana gelen olayda, Piyade Yüzbaşı Sezgin Keskin ile Astsubay Ahmet Selçuk arasında nöbet yüzünden tartışma çıktı. Tartışmanın büyümseyile birlikte, sinirlerine hakim olamayan Astsubay Selçuk, beylik tabancasını çekerek Yüzbaşı Keskin'e kurşun yağdırdı. Başına ve vücuduna isabet eden 5 kurşunla ağır yaralanan Yüzbaşı Keskin, kanlar içinde yere yığıldı. Keskin, ambulansla Kartal Koşuyolu Hastanesi’ne kaldırılırken yolda hayatını kaybetti.

Astsubay Selçuk gözaltına alınırken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

http://www.haber1.com/haber.asp?id=144127

29 Nisan 2002 Pazartesi

Astsubayın cinneti

Astsubay Kıdemli Çavuş Bahadır Akkaya, önce beylik tabancası ile eski nişanlısı ve kardeşini kurşun yağmuruna tuttu; ardından da intihar etti. Eski nişanlısının kafasına ateş ettiği genç kızın sağlık durumu ciddi.
Hava Harp Okulu'nda Bando Astsubay Kıdemli Çavuş Bahadır Akkaya (26), önceki akşam üniversite öğrencisi eski nişanlısı Nurten Öztürk (27) ve kardeşi Türkan Öztürk (30) ile sinemaya gitti. Akkaya, gece geç saatlere kadar birlikte eğlendiği Öztürk kardeşleri evine bıraktı.
Ancak evin önünde Akkaya ve Nurten Öztürk arasında bilinmeyen bir nedenden dolayı tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine sinirlenen Akkaya, beylik tabancası ile önce eski nişanlısı Nurten Öztürk'ü kafasından vurdu. Bu sırada araya girmeye çalışan Türkan Öztürk de, Akkaya'nın açtığı ateş sonucu yaralandı. Akkaya, ağır yaralanan nişanlısı ile sağ omuzunu ve kulağını sıyıran kurşunlarla hafif yaralanan baldızını kanlar içinde yerde bırakarak, kaçtı. Havaya da birkaç el ateş eden Akkaya, evin yaklaşık 30 metre uzağındaki bir parka gitti. Astsubay, parkta tabancasını ağzına dayayarak, intihar etti. Hastaneye kaldırılan Öztürk kardeşlerden Nurten Öztürk'ün hayati tehlikeyi atlatamadığı belirtilirken, Türkan Öztürk'ün ise durumunun iyi olduğu öğrenildi. Ölen astsubay Bahadır Akkaya'nın cesedi ise morga kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

http://www.aksam.com.tr/arsiv/aksam/2002/04/29/yasam/yasamprn10.html

Başçavuş, emrinde görevli bir başçavuş tarafından kurşun yağmuruna tutuldu.

6 NİSAN 2006

Ağır yaralanan Bölük Komutanı Astsubay, Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Hüyük İlçe Jandarma Komutanı olarak görev yapan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Aziz Özdemir, akşam saat 20.30 sıralarında emrinde görev yapan Trafik Tim Komutanı Jandarma Astsubay Başçavuş Birol Ç.'nin beylik tabancasından çıkan kurşunlara hedef oldu.

Henüz nedeni bilinmeyen bir sebeple çıkan tartışmanın büyüdüğü ve Bölük Komutanı Aziz Özdemir'in emrindeki astsubayın tabancasından çıkan kurşunlara hedef olduğu öğrenildi.

KOMUTAN HASTANEDE ÖLDÜ

Ayağına ve vücudunun çeşitli yerlerine çok sayıda merminin isabet ettiği öğrenilen Bölük Komutanı Özdemir, ağır yaralı olarak Hüyük Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırıldı.

Çağırılan ambulansla önce Hüyük Devlet Hastanesi'ne kaldırılan A.Ö., buradaki ilk müdahalenin ardından durumunun ciddiyetini koruması nedeniyle Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. A.Ö., burada yapılan müdahaleye karşın kurtarılamadı.

Bu arada, bölük komutanını tabanca ile vurduğu iddia edilen zanlı trafik tim komutanı astsubay başçavuş Birol Ç., üniformalı olarak bindiği kendisine ait otomobili ile kaçtığı öğrenildi.

ZANLI TESLİM OLDU

Olay yerinde yapılan incelemede 7 adet boş kovan bulunduğu, Başçavuş A.Ö'ye 4 kurşun isabet ettiği öğrenildi.

Cinayeti işlediği belirtilen İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görevli astsubayın, Hüyük İlçe Emniyet Amirliği'ne teslim olduğu bildirildi.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

http://www.yenisafak.com.tr/arsiv/2006/NISAN/06/6595.html

Önceki gün akşam saat 23.00 sıralarında, Mimarsinan Parkı'ndaki Gevher Nesibe Hanım Camii'ne ait tuvaletten 2 el silah sesi duyan park bekçisi durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen ekipler, cami tuvaletinin kapısının arkadan kilitli olduğunu fark etti. Kapıyı kırarak tuvaletin içerisine giren polis, Durmuş Düzgün'ü(56) kanlar içinde yerde buldu. Olay yerine gelen 112 sağlık ekipleri, başına ve göğsüne isabet eden kurşunlarla ağır yaralanan Durmuş Düzgün'e ilk müdahaleyi yaptı. Aşırı kan kaybeden Düzgün, daha sonra ambulansla Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırıldı.
Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndan Astsubay Kıdemli Başçavuş rütbesiyle emekli olduğu bildirilen Durmuş Düzgün(56), hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Polis, olayla ilgili soruşturmasını sürdürüyor.
17.04.2006

http://www.kayserigundem.com/haber_detaylari.asp?id=442

Astsubay Kredi Alamayınca Bankaları Taradı
12-11-2001

Manavgat'ta emrindeki 6 erle 11 banka şubesini tarayan komando astsubay Murat Zencirli'nin bazı bankalardan kredi talep ettiği ve talebinin reddedildiğini belirtildi. Eşinden ayrı yaşayan ve borçlu olan Zencirli'nin alkollü olduğu açıklandı.
Venüs Radyo
12.11.2001 Doğan SÖNMEZ
BİA (Manavgat)
- Manavgat'ın Antalya Caddesi'ndeki 11 banka şubesini emrindeki 6 erle tarayan astsubay üstçavuş Murat Zencirli'nin bazı bankalardan talep ettiği krediye, olumsuz yanıt aldığı açıklandı. Zencirli'nin olay gecesi aşırı alkollü olduğu da tespit edildi.

Oymapınar Jandarma Karakolu'nda görevli komando astsubay üstçavuş Murat Zencirli, dün gece saat 23:00 sıralarında emrindeki 6 er ile birlikte, Antalya Caddesi üzerindeki 11 banka şubesi ve 8 işyerini otomatik silahlarla kurşunladıktan sonra, İlçe Jandarma Karakolu'na gelerek teslim olmuştu.

Manavgat Kaymakamı Mehmet Çapraz,ilçedeki bazı banka şubeleri ve işyerlerine otomatik silahla ateş açan jandarma astsubay üstçavuş Murat Zencirli ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

* Yapılan ilk incelemede, astsubay üstçavuş Zencirli'nin bazı bankalardan kredi talebinde bulunduğu, ancak bunlara olumsuz yanıt aldığı öğrenildi. Olayda bunun etkisinin olup olmadığı soruşturmada ortaya çıkacak.

* Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Zencirli ve 6 er hakkında soruşturma başlatıldı.

Hastanedeki tıbbi kontrol

Olaydan sonra teslim olan Zencirli, Manavgat Devlet Hastanesi'neki nöbetçi doktor Naci Özmenoğlu tarafından muayene edildi. Dr. Özmenoğlu, Zencirli'nin hastanedeki kontrolde ''116 promil alkollü çıktığını ve bunun üst sınır olduğunu'' söyledi. Dr. Özmenoğlu, hastanenin psikiyatristi tarafından da kontrolden geçirilen Zencirli'nin, ''eşinden ayrı yaşadığını, bir çocuğu bulunduğunu ve borçları olduğunu''anlattığını söyledi.

Olay şöyle gelişti


Güvenlik kuvvetlerinin verdiği bilgiye göre, Murat Zencirli ile emrindeki 6 er, dün gece saat 23:00 sıralarında Antalya Caddesi'ndeki eski hastane altındaki Demirbank'tan başlayarak sırasıyla Finansbank, Koçbank ve Ziraat Bankası'nı otomatik silahlarla taradıktan sonra ilçe garajı girişinden tekrar geriye döndü.

Bu kez caddenin karşı tarafındaki Akbank, Toprakbank, Halkbank, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Etibank ve Pamukbank'ı tarayan askerler bir kez daha eski hastane yönünden geri döndüler.

Grup, Demirbank, Finansbank, Koçbank ve Ziraat Bankası'nı bir kez daha taradıktan sonra İlçe Jandarma Bölük Komutanlığına giderek teslim oldu. 500'e yakın merminin kullanıldığı tespit edilen olayda, 8 işyerinin vitrin camları kırıldı.

Olaydan hemen sonra Kaymakam Mehmet Çapraz, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Okçin Akşit,İlçe Emniyet Müdürü Cemil Tonbul bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı.

Kaymakam Çapraz yaptığı ilk açıklamada halkı sükunete davet ederek banka yöneticilerini, camlarını değiştirmeleri ve mermi izlerini kapatmaları konusunda uyardı.

http://www.savaskarsitlari.org/arsiv.asp?ArsivTipID=13&ArsivAnaID=4465

Astsubay eşini öldürüp canına kıydı

İzmir'in Bornova İlçesi Hacılarkırı mevkiindeki, 57'nci Topçu Tugayı'na bağlı Er Eğitim Komutanlığı'nda görevli Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Kenan Acar aynı yerde idari memur olarak görev yapan eşi Özge Acar'ı öldürüp, intihar etti.

Olay dün öğleden sonra, Hacılarkırı'ndaki Er Eğitim Komutanlığı'nda meydana geldi. Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş 24 yaşındaki Kenan Acar, aynı birlikte görev yapan eşi idari memur 25 yaşındaki Özge Acar ile tartıştı. Aralarında şiddetli geçimsizlik olduğu öğrenilen çiftin tartışması büyüyünce Kenan Acar eşi Özge Acar'ı beylik tabancasıyla başından vurdu. Daha sonra da tabancayı kendi başına dayayıp ateş etti. Özge Acar olay yerinde can verdi. Ağır yaralanan Kenan Acar ise kaldırıldığı Ege Üniversitesi Hastanesi'nde öldü.

Olaya el koyan askeri savcı Acar çiftine otopsi yapılmasına karar verdi. İzmir Adli Tıp Kurumu'nda yapılacak otopsinin ardından Kenan Acar'ın memleketi Gaziantep'te, Özge Acar'ın da ailesinin yaşadığı Muğla'nın Ortaca İlçesi'nde toprağa verileceği öğrenildi.

27.04.2006 13:17:00

http://www2.vatanim.com.tr/root.vatan?exec=vatanimbolgesel_detay&hkat=35&hid=12039

Yorumlar
Yeni EkleAra
artikyeter34 - NEDEN   | Registered | 2007-04-02 10:41:31
Acaba neden bir s........ maddi açıdan intihar ettiğini duymayız?Devlet sağolsun.
Sadece kayýtlý kullanýcýlar yorum yazabilir!

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

Son Güncelleme ( Pazartesi, 26 Mart 2007 )
 
< Önceki   Sonraki >