BÖLÜCÜLÜK TEŞVİK Mİ EDİLİYOR. PDF Yazdır E-posta
Salı, 20 Ocak 2009
BÖLÜCÜLÜK TEŞVİK Mİ EDİLİYOR.

Değerli Arkadaşlarım;
Yaşları 50 ve  üzerinde olanlar çok  iyi bilirler ki,TSK bir bütündür,bunun böyle BİLİNMESİ de GEÇMİŞTE özellikle çok vurgulanırdı. Bölünmesine,parçalanmasına, hatta böyle bir GÖRÜNÜM verilmesine dahi FIRSAT ve İMKAN verilmezdi.
 
Birde günümüze bakalım.TSK HEDEF TAHTASI haline getirilmiş,bu ülke adına HİÇ bir katkıda bulunmamışlar dahi,gelen vuruyor,giden vuruyor. Sanki ülke dışından bir yerlerden DÜĞMELERE basılmış,TSK ni yıpratmak adına YARIŞ başlatılmış,TSK yı halkımızın gözünden düşürebilmek için ÖZEL KONULAR ve olaylar yaratılmaktadır.
 
IRAK için TEZKERE olayı dahil,TSK değişik platformlarda değerlendirilip,çapraz ateşe tutulmuş,ABD nin ÖZEL OPERASYONLA gerçekleştirdiği ÇUVAL geçirme olayıyla TAÇLANDIRILMIŞ,yıpratma faaliyetleri aralıksız olarak sürdürülmüş,TSK milletimizin gözünde küçük düşürülmeye,komuta kademesi de YETERSİZ olarak gösterilmeye çalışılmıştır. 

Yazılanlardan yanlış bir anlam çıkarılmasını da istemiyorum.İnsanın olduğu her toplumda olduğu gibi TSK nın içinde de OLUMSUZ kişiler olabilir.Bunların tesbit edilerek ORTAYA çıkarılması YARGILANMASI gereklidir.MAKAM ve RÜTBESİ ne olursa olsun TSK ya HİZMET etmiş olan insanların YETERKİ ONURUYLA oynanmasın.TAHKİKAT ve TAKİBATLAR yapılsın ama,AT İZİYLE,İT İZİ birbirine karıştırılmadan yapılsın.  

Dışarıdan desteklenen,koordine edilen YIPRATMA faaliyetlerinin yanında birde GENKUR un UYGULAMALARI  da bu olayların TUZU BİBERİ olmuş,GENKUR'un yaptıklarıyla bu uygulamalar teşvik edilmiştir.
 
GENKUR BİRLİK VE BERABERLİĞİN BOZULMAMASI İÇİN DAHA NET VE PLANLI TEDBİRLER ALACAĞINA,OLANLARI VE YAPILANLARI önemsemiyor GİBİ DAVRANARAK,ÜSTÜNE ÜSTLÜK,ASSUBAYLARI TSK DAN SOĞUTACAK ve UZAKLAŞTIRACAK  uygulamaları sürdürmüştür.
 
Assubayların HAKLARIYLA ilgili TALEPLERİNİ UMURSAMAZ,ÖNEMSEMEZ bir tavır sergileyerek,vatan için gözünü kırpmadan şehit olan,olmaya devam eden camiayı büro memuru,stenoğraf,mehteran takımlarının zurnazenleriyle eşdeğer tutup,aynı görevi yapar şekilde değerlendirerek bu sınıfı kırmış,incitmiş,TSK da birlik ve beraberliği zedelemiştir.
 
ASSUBAYLAR gerçekten BÜRO memuru iseler,ARAZİDE,OPERASYONLARDA, ÇATIŞMALARDA HANGİ İSİM ALTINDA GÖREVLENDİRİLMEKTE,BU GÖREVLERE NEYE GÖRE,NASIL  SEVKEDİLMEKTEDİRLER.
BUNLARI YASAL BİR STATÜYE OTURTARAK AÇIKLAYABİLECEK  BİR YETKİLİ OLABİLİR Mİ?
 
TSK nın en üst kademelerinde görev alıp,ASSUBAYLAR için DEVRİM niteliğinde çalışmaları olduğunu söyleyip,gazete MANŞETLERİNDE haber yaptıranların,Milli Savunma Komisyonunda görevli MİLLETVEKİLLERİNİN imzaladığı YASA TEKLİFİNİ genkura götürüp,teklifin genkur tarafından benimsenmediği için çıkarılamayacağını söylemesi,konunun orada kapanması PARLEMENTERLERİ VE PARLEMENTOYU "VESAYET,BASKI" ALTINA ALMAK DEĞİL MİDİR.
HANİ ÜLKEMİZİN REJİMİ CUMHURİYETTİ.
PARLAMENTO BAĞIMSIZ VE BASKIDAN UZAKTI.
PARLAMENTERLER HİÇ BİR BASKI VE ETKİ ALTINDA KALMADAN İSTEDİKLERİ YASAYI ÇIKARABİLİYORLARDI.
BU BASKI VE TEHDİT DEĞİLDE NEDİR.HAKLARI BİLİNÇLİ VE PLANLI OLARAK VERİLMEYEN ASSUBAYLARA YAPILAN BU TÜR DAVRANIŞLAR TSK YI BÖLMEYE GÖTÜRMEZ Mİ ?

BU TÜR DAVRANIŞLARLA TSK YI YIPRATMAK VE KÜÇÜK DÜŞÜRMEK İSTEYENLERE DESTEK VERİLMİŞ,ONLARIN YAPMAK İSTEDİKLERİNE ÇANAK TUTULMUŞ OLUNMUYOR MU ?
YOKSA BİLİNÇLİ OLARAK BU FAALİYETLER SÜRDÜRÜLEREK AYNI AMACA YÖNELİK Mİ HİZMET EDİLMEKTEDİR.
TSK NIN YETKİLİ MAKAMLARINDA BULUNANLARIN YAPILANLARI VE UYGULAMALARI TARAFSIZ OLARAK DEĞERLENDİRİP,GÖZDEN GEÇİRMELERİ ÜLKEMİZ VE TSK NIN BÜTÜNLÜĞÜ AÇISINDAN YARARLI OLACAKTIR.TSK İÇERİSİNDE HAKKA,HUKUKA,TARAFSIZLIĞA,BİRLİK VE BERABERLİĞE İNANLARIN OLMADIĞINI DÜŞÜNMEK,TSK DA HALA DA SORUMLULUK  SAHİBİ KİŞİLERİN OLDUĞUNA İNANMA İSTEĞİMİZİ KAYBETMEK İSTEMİYORUM.
 
SON ZAMANLARDA ÜLKEMİZDE YAŞANILAN OLAYLARDAN,BİR ZAMANLAR ÜNİFORMASINI GURURLA TAŞIYIP,ÖVÜNDÜĞÜMÜZ KURUMUMUZU TOPLUM İÇERİSİNDE DİLE GETİRMEKTEN ÇEKİNİLECEK DURUMLAR YARATILMIŞTIR.
 
TSK ÜLKEMİZ ALEYHİNE ÇALIŞAN BİR SUÇ ODAĞI,MAKİNESİ GİBİ GÖSTERİLMEYE ÇALIŞILMAKTADIR.
OLAYLARI DEĞERLENDİRDİĞİMİZDE,TSK Nİ YIPRATMAYI HEDEFLEYENLER AMACINA ULAŞMIŞLAR,BUNLARA GÖZ YUMARAK,SESSİZ KALIP ÇANAK TUTANLARDA AYNI AMACA HİZMET ETTİKLERİ İÇİN  "KINALARINI" YAKABİLİRLER.
 
ARKADAŞLARIM.UNUTMAYALIM BU ÜLKE BİZİM VE BİZİM KALACAKTIR.
 

İÇ VE DIŞ MİHRAKLARIN ILIMLI İSLAM,B.O.P,VAHDEDİLMİŞ TOPRAKLAR GİBİ PROJELERİ NEDENİYLE ÜLKEMİZİN BİRLİK VE BERABERLİĞİNİ,TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNÜ BOZACAK OYUNLARINA GELMEMEK İÇİN ÇOK DİKKATLİ VE TEDBİRLİ OLMALIYIZ.
 

BÜYÜK ÖNDERİMİZ SANKİ BUGÜNLERİ GÖREREK,İLERİ GÖRÜŞLÜLÜĞÜNÜ ISPATLARCASINA,DIŞ MİHRAKLARI İÇERİDEN DE DESTEKLEYEN,İŞBİRLİKÇİ VE YALAKALARI DA  OLACAKTIR,DİYE BİZLERİ"ÖZELLİKLE" UYARMIŞTIR.
SEVGİ VE SAYGILARIMLA.

Yorumlar
Yeni EkleAra
Sadece kayýtlý kullanýcýlar yorum yazabilir!

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

Son Güncelleme ( Salı, 20 Ocak 2009 )
 
< Önceki   Sonraki >